Wtorek
14.02.2006
nr 045 (0198 )
ISSN 1734-6827
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy w trybie art.8 ust.3 Ustawy Prawo Łowieckie dzierżawcy obwodów łowieckich opiniują roczne plany hodowlane u wszystkich wójtów gmin na terenie, których jest położony obwód, czy tylko u tego wójta gminy na terenie którego jest położona większa część obwodu?
Odpowiedź:
Ponieważ art.8 ust.3c ustawy oraz §4 ust.1 roporządzenia w sprawie rocznych planów łowieckich i wieloletnich łowieckich planów hodowlanych mówią o jednej opinii wójta ((burmistrza, prezydenta miasta), to uważam, że wystarczy opinia tego wójta, na którego obrzarze gminy jest położona większa część obwodu łowieckiego, albo tego, na którego obszarze gminy leży las będący podstawą określenia głównej cześci pozyskania w danym obwodzie.
Przepisy kulinarne
 Tatar z polędwicy j...
 Słonina w solance
 Kulinarne ...WALENT...
 Dzik....a kolacja w...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
31-05-05 15:04
Bajer (MT)
Strzelectwo
 Ktokolwiek zna...
 Łódzkie - strzelnice
 skad pieniadze na s...
 Terminarz Zawodów w...
 Osie - forumowe
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Komentarze czytelników
... do opowiadań
19:57 DonMialem kilkakrotnie podobne zdarzenie, tylko odwagi zabraklo, a i tlumaczylem sie tym iz ,, ptaszka" szkoda sploszyc. Choc ochota byla, oj byla. A palce o kilka cm od szpon byly.Teraz juz nie zaluje :-)) Dziekuje i pozdrawiam. Tytuł:
Szpon
20:08 DonBrrr! Az mnie ciarki oblecialy po plecach jak to czytalem. Choc jak samemu sie jest w ,,akcji" to na takie mysli nie ma czasu. Pieknie napisane.Tytuł:
Trzynastka i pierwszy dzik
Myśliwskie akcesoria
 zakup horneta
 CZ 550 Scandinavia
 Nóż Ka-Bar 4062
 Zeiss+Wedman
 co i gdzie kupic
 Jest impreza (H-6)
 Zeiss z dalmierzem 3-...
 montaż do 222rem
 Remont dryla ukończon...
 kaliber 9,3 x 57
 V-max BT Hornady
 Średnica obiektywu a ...
 kaliber kuli dla kobi...
 remont dryla
 Luneta Meopta 3-12x50...
 Blazer 95
 ..że kopara - odsłona...
 Cz warto ?
 Brno 98 - montaż lune...
 30-06 Springfield - 1...
 Lornetka obserwacyjna...
 delta optical 7x50
 promesa
 zestaw do samodzielne...
 Wandaloodporna ambona
Hyde Park Corner
 Witam Kolegów!
 myśliwi i lesnicy z p...
 DO ADMINA.
 Rykowisko Galicyjskie
 Zapadł wyrok
 Wyjaśnienie do mych z...
 Nasze Panie...
 Deptają Szustera
 Uwaga!!!
 Psy nadal polują
 załączniki
 Dzis św. Walentego
 Logo PZŁ
 druk inwentaryzacji
 Bałwankowa Gęś[marcow...
 Koledzy: Magnum i gre...
Dyskusje problemowe
 Odwolanie do WZ-przyslu...
 Wypuszczanie kuropatw
 Przewodniczący obrad ZWZ
 przekroczenie planu
 Absolutorium
 Polowanie na gęsi
 Poprawność biurowa przy...
 TRZYMAJĄCY WŁADZĘ ?
Redaktorzy piszą
Czego od kół wymaga nowy Statut PZŁ autor: Piotr Gawlicki
Z chwilą wejścia w życie nowego statutu w PZŁ, zarządy kół zaczęły przygotowania do wypełnienia obowiązków, które na koła wprowadziły zapisy tego statutu. Jest przy tym dużo niejasności co do zakresu obowiązków, jakie nowy statut nałożył na koła oraz sposobów wywiązania się kół z tych obowiązków. Część zarządów kół już nawet ogłosiła zwołanie nadzwyczajnych walnych zgromadzeń, bo taki obowiązek wyczytała z nowego statutu. Żeby pomóc kołom we wprowadzeniu w życie zapisów nowego Statutu PZŁ, pozwolę sobie usytematyzować sprawy, które w najbliższym czasie powinny uregulować organy kół łowieckich.

Przede wszystkim, wszyscy członkowie PZŁ powinni być świadomi, że dotychczas obowiązujące w kołach łowieckich statuty utraciły swoją ważność o północy 31 grudnia 2005 r. Od 1 stycznia 2006 r., we wszystkich kołach łowieckich w Polsce zaczął obowiązywać jeden wspólny statut, bez konieczności jego przyjmowania lub uchwalania przez WZ, który jest integralną częścią nowego statutu PZŁ, przyjętego uchwałą Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ w dniu 2 lipca ub. r. Statut ten, a właściwie w/w uchwała KZD wskazała co dalej z organami kół łowieckich wybranymi pod rządami poprzedniego statutu oraz określiła jak należy podejść do obowiązujących dotychczas w kole łowieckim uchwał, wskazując również obowiązki kół związane z tymi uchwałami.

Przede wszystkim, §2 ust.2 uchwały KZD wskazał, że walne zgromadzenie, zarząd i komisja rewizyjna koła pozostają tymi samymi organami koła, ja
więcej>>
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 14.02.2006
Numer wydania:
045 (0198 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Psy myśliwskie
 Jak powinien wygląd...
 Klasy - teoria
 Pytanko do hodowców...
 WNK-reproduktor
 KLUB PSÓW NORUJĄC...
 Polowanie z norowca...
 Foksy w norach
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Co nowego w portalu
   14/02/2006  Link  
   Dowiedz się czego od kół łowieckich wymaga nowy Statut PZŁ
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia06.02.2006 - 12.02.2006
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 06.02.2006
  Model a zwierzyna drobna autor: Piotr Gawlicki
  Artykuł redaktora Łowca Polskiego w nr 02/06 opisuje sukcesy koła łowieckiego w Austrii, które na 2300 ha posiada 5000 zajęcy, z czego rocznie pozyskuje 40% na polowaniach w kotły o rozkładach ponad 1000 sztuk w ciągu dnia. Zagęszczenie zająca rzeczywiście imponujące, bo prawie 220 sztuk na 100 ha, a więc dziesięciokrotnie więcej niż zagęszczenie w najlepszych polskich łowiskach przywołnych kilka stron dalej w tym samym numerze ŁP. Ma więc czym się chwalić 23 członków tego austriackiego koła, które zaprosiło na polowanie Andrzeja Wierzbieńca, a ten wszystko opisał, uatrakcyjnił swoimi fotografiami, a czytelnikom przekazał kilka refleksji, które warto zderzyć z prozą życia setek kół PZŁ, które w swoich polnych obwodach łowieckich chciałyby uzyskiwać choćby 10% takich rezultatów z prowadzonej przez siebie gospodarki łowieckiej.

  Główną refleksją autora jest przekonanie, że gospodarka łowiecka oparta na żmudnej i wytężonej pracy społecznej, bo tak gospodarują austriaccy w tym obwodzie, może przynieść bardzo wysokie efekty. Nie trzeba być specjalnie spostrzegawczym, żeby odczytać z tej refleksji przesłanie płynące do polskich myśliwych: w istniejącym modelu polskiego łowiectwa, możliwe jest radykalne podniesienie liczebności zwierzyny drobnej, tylko trzeba w kołach dać z siebie dużo więcej pracy. Spróbujmy zastanowić się, czy teza ta jest prawdziwa i czy w naszej sytuacji możliwe
  więcej>>

  Redaktorzy pisząWtorek 07.02.2006
  Łowiec, elaboracja i czterech pionierów autor: Ryszard Piechocki
  Elaboracja, magiczne słowo. Łowiec, wiadomo- lutowy numer 38 i 39 strona. Czterech pionerów to Krakus, Skaut, John i Ładowniczy. Jest w artykule kilka tez, nad którymi warto się zastanowić, przybliżyć aspekt i nie zgodzić się. Jest kilka podstaw elaboracji. Jedną z nich jest precyzja w działaniu, drugą nieprzekraczanie granic, ba - nawet nie podchodzenie do nich. Trzecia wreszcie, to sprawdzanie na sobie - wszystkiego od A do Z. Wreszcie tym, którzy chcą miec gotowce warto wyłożyć kawa na ławę.
  I otym idzie rzecz poniżej.

  1. Teza autorów:
  „Podnoszone często przez..., a budzące pewne wątpliwości przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów „ w sprawie rodzajów broni i amunicji oraz wykazu wyrobów..., na których wytwarzanie lub obrót jest wymagana koncesja”, nie mają zastosowania
  więcej>>

  OpowiadanieCzwartek 09.02.2006
  Szpon autor: ANDY
  Po ogromnym upale wieczór nie przynosi ochłody. W lesie jest duszno, parno. Wiatr zdechł definitywnie. Cały skąpany we własnym pocie z klejącą się koszulką wolno idę skrajem lasu w kierunku usytuowanej na tzw. „Bukach” ambonie. Do najbliższej, ostatniej chałupy w przysiółku jest kilkaset metrów. Po zagłębieniu się w las otacza mnie gruby, bukowy drzewostan z niewielką ilością podszytu złożonego z ostrężyn i maliniaczy. W jesieni można tutaj spotkać dorodne, o białych trzonach prawdziwki z maleńkim, ciemnobrązowym kapeluszem. Nazywam je solniczkami lub „pęcołkiem”.

  Wolno, ocierając pot, wlokę się do ambony usytuowanej obok ścieżki. Zaczęła się ruja. Kozły są na biegu i wściekle szybko reagują na pisk wabika. Niestety wściekle też reaguje na nadmiar potu całe latajace i kąsające tałatajstwo. Tłukę się po twarzy i dłoniach. Niewiele to pomaga, a nawet powoduje dalsze strumienie potu, przyciągając
  więcej>>