Poniedziałek
20.02.2006
nr 051 (0204 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo
 BOTANG Team kontra ...
 Bałwanki '06
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Jestem uczniem technikum leśnego i za rok będę miał 18 lal, a chciałbym zostać myśliwym. Koledzy mi mówili, że trzeba odbyć staż, czy tak?
Odpowiedź:
Absolwenci techników leśnych są zwolnieni ze stażu łowieckiego. Zaintesowani po ukończeniu 18 lat mogą zgłosić się na kurs łowiecki w najbliższym zarządzie okręgowym PZŁ i po zdaniu egzaminów zostaną myśliwymi bez przynależności do koła łowieckiwego. Osoby takie mogą być następnie przyjęte do jakiegoś koła.

Można też nawiązać kontakt z jakimś kołem i np. uzyskać przyjęcie na staż, jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia i ukończeniem technikum. Przechodząc nastepnie kurs i zdając egzamin po ukończeniu 18 lat można liczyć na przyjęcie na członka do tego koła.
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Komentarze czytelników
... do opowiadań
17:56 DonAndy! Dla mnie jestes Mistrzem odczuc i wrazen. Takie gwaltowne, zaskakujace zmiany, z tak niesamowitymi, jakze roznymi od siebie zwiazkami - w tych dwoch, jednosc - stanowiacych opowiadaniach, no jestem pod wrazeniem ktorego wypowiedziec nie umie.Tytuł:
Trzynastka - bis.
18:09 ULMUSfajne bardzo ludzko, opowiedziane ... i końcóweczka też życiowa :) miło się czytaTytuł:
Trzynastka - bis.
... do zdjęć
07:25 greg Widzę że do końca wytrwali nieliczni
12:04 Radosław W tej chwili w łowisku myślę że ok 100 lecz są to dane chwilowe bo graniczymy z Puszczą Zielonką i migracje oraz rotacje między obwodami są bardzo duże.
Tak czy inaczej można sobie popatrzeć. Jakieś dwa tygodnie temu byliśmy na polu ok 2km. od granicy naszego obwodu i widzieliśmy ok 200 danieli na jednym polu.
więcej>>
Myśliwskie akcesoria
 MEOPTA PARUJE
 tabela balistyczna
 koniecznie magnum???
 poszukuje posiadaczy ...
 optyka kettner
 MEOSTAR R1 4-16x44 TA...
 luneta Panta
 Dryling Merkel
 Brno + Zeiss
 Pytanie o Blaser'a R93
 Lunety firmy BSA...
 Brno Super
 Leupold European 3-9x...
 lornetki REVUE
 ACCUTRIGGER
 Krzyż czy kropka?
 Ostrzałka Tri Angle
 Pytanie odnosnie Saue...
 Ceny broni
 Nowa twarz testów lor...
 Celność CZ550
 Luneta Docter VZF 3-1...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Zasady wydawania zezwol...
   Introdukcja zajęcy
   wpisowe do koła
   Słonki - derogacja
   Badanie na Trichine/Wlo...
   Lektor
   Problem z otrzymaniem z...
   Uprawnienia WZ do rewiz...
   jak odzyskać pieniądze
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia13.02.2006 - 19.02.2006
  Redaktorzy pisząWtorek 14.02.2006
  Czego od kół wymaga nowy Statut PZŁ autor: Piotr Gawlicki
  Z chwilą wejścia w życie nowego statutu w PZŁ, zarządy kół zaczęły przygotowania do wypełnienia obowiązków, które na koła wprowadziły zapisy tego statutu. Jest przy tym dużo niejasności co do zakresu obowiązków, jakie nowy statut nałożył na koła oraz sposobów wywiązania się kół z tych obowiązków. Część zarządów kół już nawet ogłosiła zwołanie nadzwyczajnych walnych zgromadzeń, bo taki obowiązek wyczytała z nowego statutu. Żeby pomóc kołom we wprowadzeniu w życie zapisów nowego Statutu PZŁ, pozwolę sobie usytematyzować sprawy, które w najbliższym czasie powinny uregulować organy kół łowieckich.

  Przede wszystkim, wszyscy członkowie PZŁ powinni być świadomi, że dotychczas obowiązujące w kołach łowieckich statuty utraciły swoją ważność o północy 31 grudnia 2005 r. Od 1 stycznia 2006 r., we wszystkich kołach łowieckich w Polsce zaczął obowiązywać jeden wspólny statut, bez konieczności jego przyjmowania lub uchwalania przez WZ, który jest integralną częścią nowego statutu PZŁ, przyjętego uchwałą Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ w dniu 2 lipca ub. r. Statut ten, a właściwie w/w uchwała KZD wskazała co dalej z organami kół łowieckich wybranymi pod rządami poprzedniego statutu oraz określiła jak należy podejść do obowiązujących dotychczas w kole łowieckim uchwał, wskazując również obowiązki kół związane z tymi uchwałami.

  Przede wszystkim, §2 ust.2 uchwały KZD wskazał, że walne zgrom
  więcej>>

  OpowiadaniePoniedziałek 13.02.2006
  Trzynastka i pierwszy dzik autor: ANDY
  13 luty 1983 roku, niedziela. Jedno z ostatnich zbiorowych polowań w sezonie. Rano zbiórka pod jednym z bloków, pakujemy się do samochodów, wyjazd do łowiska. Sporo śniegu w mieście. Mróz daje przedsmak tego, co nas czeka w obwodzie, gdzie zawsze jest wietrzno i mróz ma kilka stopni wiecej, bo wysoko i ze względu na zakątek, rzadko pług dojeżdża. Są ważniejsze drogi do odśnieżania. Dojeżdżając do mleczarni w Braciejowej widzimy stromy podjazd zasypany śniegiem. Trzeba wyleźć z ciepłego auta i zamienić się w katorżnika z zasypywanymi oczami przez wylatujące spod opon pacyny lodu i zmarzniętego śniegu. Dojeżdżamy w końcu do przysiółka Południk, gdzie stoi nasz myśliwski domek w trakcie budowy i wykańczania. Odprawa przed polowaniem, rozmowa łowczego z p. Marianem, szefem naganki i właścicielem psów: Muchy i Szarika. Te zwykłe psy zasłużyły na miano psów myśliwskich, choć rodowodu trudno się byłoby doszukać. Ich gon, jego natężenie i tonacja pozwalała bezbłędnie zorientować się, co prowadzą w miocie.

  Jako pierwszy miot pędzimy z Kościelnej na Południk. Naganka zapakowana w samochody wywożona jest na Kościelną. Losowanie stanowisk. Gęsiego w kopnym śniegu myśliwi zaczynają schodzić w dół, zajmując stanowiska na tzw. „Bukach”. Mnie wypadło iść w nagance, zostawiam więc
  więcej>>

  Psy myśliwskie
   odwołanie
   rudy
   SPANIEL BRETOŃSKI W...
   POZNAN - ANTONINEK ...
   Jamnik-stogi
   Problem z wystawą w...
   Klubowa terierów - ...
  Hyde Park Corner
   REANIMACJA
   Czas i na nas - lubus...
   Spokanie forumowiczów...
   Badania lekarskie
   Diany na zawodach Osi...
   Co tam w kniei u Wasz...
   Mam sarnę w stodole
   Kol. Tomek Wiśniewski...
   REWIR BEZ GRANIC
   GARBARNIA
   Etykieta z opisem por...
   Pora spać
   Mój film
   Atak Iry???? czy prob...
   Wielki poradnik myśli...
   "Trofea" z Allegro :)
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 20.02.2006
  Numer wydania:
  051 (0204 )
  ISSN 1734-6827
  Opowiadanie
  Trzynastka - bis. autor: ANDY
  Dzień jeszcze trwa i po transporcie do samochodu mego olbrzyma co zostało wykonane z pomocą konia i maleńkich saneczek, zdecydowano – bierzemy Piecowiska. To taki kawałek puszczy obramowany z jednej strony asfaltową drogą Braciejowa – Południk, a kończący się polami „Przesieki” - zwyczajowo tak nazywanej przez myśliwych. Ogromnie ciekawy to kawałek, zawsze niosący możliwość spotkania z nieznanym i kryjący niespodzianki. Wtedy pełen olbrzymich dębów i buków o pniach trudnych do opasania przez kilku ludzi – obecnie to zbiorowisko patyków zwanych lasem i goliznami... ale wtedy był sobą i po losowaniu stanowisk, rozstawiliśmy się wzdłuż asfaltu.

  Przypadło mi w udziale miejsce obok „Krzyża Jabłonowskiego”. Stojący tam krzyż i betonowe obramowanie znaczy miejsce, gdzie w 1944 roku w trakcie akcji ”Burza”, wycofujący się po bitwie na Kałużówce akowcy w trakcie próby przejścia drogi dostali się w ogień podchodzących Niemców. Zostało dwóch, właśnie tutaj,
  więcej>>
  Przepisy kulinarne
   Smalec z dzika
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  20-02-06 09:29
  sowland
  18-02-06 11:23
  Radosław