Wtorek
21.06.2011
nr 172 (2151 )
ISSN 1734-6827
Dyskusje problemowe
 Rozporządzenie dla10%
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
16-01-11 02:24
GABRYŚ
21-06-11 08:47
Bulson1987
21-06-11 09:07
Sosna
Myśliwskie akcesoria
 Dobór dwu rodzai amun...
 pastorał vanguard que...
 Zeiss Classic Diavari...
 Sabatti regulacja spu...
 nowa CZ 550
 Muszle oczne Steiner ...
 Wciągarka sufitowa
 Dlaczego elaborujemy ...
 Gniazdo dzikich pszcz...
 Jaka broń w małym kal...
 Wypadki z bronią
 Kahles CSX 3-12x56 cz...
 Nóż , który nigdy się...
 Który wybrać?
 Ludzie, opamiętajcie ...
Komentarze czytelników
... do felietonów
17:15 azil II"Dyspozycyjny Okręgowy Rzecznik Dyscyplinarny Andrzej Montowski" i jego kompani zgodnie z normami współżycia międzyludzkiego powinni zostać wykluczeni z życia związku na lat wiele... Monowski w tych strukturach działa od zawsze? To dzięki między innymi takim "komikom" w czarnych kieckach mamy kraj miodem i mlekiem płynący. Tak mają szczęście.... W muzułmańskim kraju wyświecili by takim plecki łącznie z "dobudówką" na centralnym rynku w mieścinie, to następni zastanowiliby się czy warto rżnąć bohatera (cwaniaczka chowającego się za tytułem rzecznika). Powinni za takie postępowanie odpowiedzieć przed sądem, a zarzut powinien brzmieć " BEZZASADNE I BEZPODSTAWNE UŻYWANIE STANOWISKA W CELU SZYKANOWANIA OBYWATELA TEGO KRAJU". Tak tak Montowski....powinieneś za takie postępowanie wylecieć na zbity.......z PZŁ, a i jako prawnik powinieneś ponieść konsekwencje finansowe i zapłacić za każdy dzień szykan (pozbawienia prawa do polowania)który z twojego powodu Kol. przez ciebie szykanowani przeszli. Azil IITytuł:
Nie ma wstydu w Bydgoszczy
20:32 ko-sObawiam się, iż przypadek ten jest nieodosobniony. Brawo SG czasem jednak wgłębia się w istotę sprawy, a RG no.... wstyd, tyle utworów w ŁP, a tu brak rekcji.Tytuł:
Nie ma wstydu w Bydgoszczy
23:32 mysliwiec34Bydgoszcz, Lublin, Biała Podlaska czy Szczecin.... Wszędzie jest podobnie jeśli nie tak samo tzn. czuć ostro dramatem. Przez Nas samych wybrani siedzą sobie w okręgach i nie ważne czy to ZO czy OSŁ. Trzepią kapuszke, że aż miło i co z tego mamy my? "porządek" Koledzy "porządek" no i "dyscyplinę" oczywiście. Jeśli ktoś z Nas trafia przed szanowne ICH oblicze to przecież nie po to aby dyskutować. Winny - ściąć go. Zaraz, a jak się odwoła? Odwoła? A gdzie? he... he... he... A tak na serio najbardziej mnie boli że ONI tak bardzo lubią wykluczać. Choć egzamin łowiecki każdy z nas zdawał przed Państwową Komisją i żeby mianować sie myśliwym było niełatwo i nietanio ,no to cóż z tego jak każdego z Nas praktycznie za wszystko może wywalić zwykły koleżeński sąd?. Szkoda naprawdę szkoda, że tak to właśnie działa, bo niby mamy jako Członkowie swoje prawa, a tak naprawdę jeśli przychdzi Nam stanąć przed NIMI to okazuje się że wcale ich nie mamy, no - może za wyjątkiem jednego: Mamy pełne prawo do poddania się wymierzonej karze, a już dla wszystkich najlepiej jeśli poddajemy się jej dobrowolnie. A odwoływać się jak to? Feeee.... Tak było jest i chyba tak zostanie no chyba, że jakiś Minister właściwy wreszcie się temu wszystkiemu przyjrzy ale czy to nie zbyt płonne nadzieje? Pozdrawiam wszystkich świadomych, którzy wyrwali się z Matrixa zwanego PZŁ.Tytuł:
Nie ma wstydu w Bydgoszczy
więcej>>
Wiedza i edukacja
 Komunikat RD w Elblągu
 szczerbaty kozioł a w...
 K O Z Ł Y!!!
 "Broń bez zaświadczen...
 zwierzyna w rowie
 Przechowywanie broni ...
Redaktorzy piszą
Nie ma wstydu w Bydgoszczy autor: Janusz Kibic
Czytelnicy powinni pamiętać mój artykuł sprzed 10 miesięcy. Opisałem w nim, jak to działacze okręgu bydgoskiego wzięli sobie za cel odstrzelenie z PZŁ prezesa i łowczego KŁ Nr 76 „Dzik” w Sępólnie Krajeńskim. Kiedy nie udało się wyrzucić ich z PZŁ rękami OSŁ w Toruniu, wszczęli przeciwko nim następne postępowanie i już siłami własnego okręgowego sądu łowieckiego jednego wykluczono z PZŁ na 2 lata, a drugiego po prostu wyrzucono. Przypomnę, że jedynym zarzutem stawianym tym członkom zarządu koła, zawieszonym w prawach członków w pierwszym postępowaniu, było podpisanie się ich obu pod prośbą do Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy o przeniesienie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia pracy, na dzień wolny od pracy. Przewinienie obu ciągle jeszcze członków zarządu koła odkrył przewodniczący Zarządu Okręgowego w Bydgoszczy mgr inż. Sylwester Domek i złożył rzecznikowi dyscyplinarnemu pismo z prośbą o ustalenie, czy podpisanie się zawieszonych pod tym prywatnym pismem, nie wyczerpuje znamion przewinienia łowiecki
więcej>>
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Jaki jest sposób postępowania na Walnym Zgromadzeniu (sprawozdawczym) jeżeli jeden z członków zarządu zrezygnował z pełnienia funkcji lub nie uzyskał absolutorium? We wcześniejszych wyborach członków Zarządu wybierano oddzielnie na każde stanowisko.

Czy mimo, że nie ma tego w porządku obrad należy przeprowadzić wybory?

Czy wybory całego Zarządu czy tylko na jedna funkcję?

Czy inny członek Zarządu może kandydować na to zwolnione stanowisko?
Odpowiedź:
Ad. 1)
Jeżeli zrezygnował, wybory są obligatoryjne celem wyboru członka zarządu w miejsce po tym, który zrezygnował. Wybory nie muszą znaleźć się w porządku obrad WZ.

więcej>>
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 21.06.2011
Numer wydania:
172 (2151 )
ISSN 1734-6827
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia12.06.2011 - 18.06.2011
OpowiadanieSobota 18.06.2011
Mietek autor: postrzałek
Pan Mieczysław to dość specyficzny myśliwy. Nie był człowiekiem zamożnym, nie posiadał ani ekskluzywnego samochodu ani wielkiego domu. Miał On jednak w sobie coś, co przyciągało do Jego osoby jak magnes. Był bardzo sympatycznym człowiekiem, chętnie pomagał innym, ale sam niezwykle rzadko prosił o pomoc. Zawsze starał się być człowiekiem samowystarczalnym.
więcej>>

Moje polowanieCzwartek 16.06.2011
Poranek autor: postrzałek
Koniec maja. Piękna pogoda pozwala na polowanie, niebo bezchmurne, połówka księżyca już daje możliwość całonocnego polowania. W obwodzie tylko dwóch myśliwych w dodatku na dwóch różnych końcach obwodu, ale na takiej samej uprawie - na ziemniakach. To właśnie na nie dziki mają największą ochotę, to w nich powstają największe szkody. Kukurydza już wzeszła, a więc to właśnie na ziemniakach można szukać wiosennego czarnuszka.
więcej>>

Moje polowanieŚroda 15.06.2011
Na krawędzi autor: czarny zwierz
Od tygodnia noszę odstrzał na mykity. Po rozmowie z przyjacielem decydujemy się na nasz ulubiony rejon. Na miejsce zasiadki docieram pierwszy, po chwili jest także i Mateusz. Rozmowy nie mają końca. Tarcza zachodzącego słońca chowa się za burzowymi chmurami. Pełni optymizmu oczekujemy jakimi dziś widokami obdarzy nas Nasz patron.

więcej>>

Moje polowaniePoniedziałek 13.06.2011
Huczka autor: postrzałek
5 grudzień. Dziś zbiorówka. Wstaję rano, za wcześnie, cholera zawsze tak jest, że jak jest polowanie to nie mogę dospać do dźwięku budzika. Jak zwykle krzątam się po domu, zrobiłem sobie herbatę, jakąś kanapkę. Dwa razy sprawdzam czy wszystko jest, nareszcie słyszę klakson i już pędzę na dół do Macieja. Kiedy tylko otwieram drzwi staje jak wryty! PONOWA! Coś takiego, a wczoraj jeszcze się chmurzyło.

więcej>>

Dziennik na gorącoPoniedziałek 13.06.2011
Uprawnienia z kraju UE nie wystarczają autor: Piotr Gawlicki
Jak wiemy wielu Polaków wyjechało po 2004 r. za granicę, pracują tam i mieszkają, ale myślą o powrocie do kraju. Niektórzy z nich uzyskali uprawnienia łowieckie w państwach Unii Europejskiej, i chcieliby po powrocie do kraju polować na równi z myśliwymi polskimi. Miałby im to umożliwiać w Polsce art. 42a ust.1 ustawy 'Prawo łowieckie', który stanowi:
Art. 42a.1. Uprawnienia do wykonywania polowania posiadają także obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, jeżeli posiadają uprawnienia do wykonywania polowania w państwie członkowskim Unii Europejskiej i złożą egzamin uzupełniający w języku polskim....

Na podstawie tego zapisu ustawowego chcieli zdawać egzamin uzupełniający, żeby uzyskać polskie uprawnienia i zostać członkami PZŁ. O to czy będzie to możliwe pytali redakcję, a my chcąc odpowiedzieć im najbardziej wiarygodnie przesłaliśmy następujące pytanie rzecznikowi prasowemu Ministerstwu Środowiska:
więcej>>

Psy myśliwskie
 Wyżeł węgierski
 Ze szpicem na dziki
 Chwalę się!!!!
 Klubowa Wystawa Pos...
 Uporczywy pies !
 Złajkowisko 2011r. ...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Hyde Park Corner
   Biedni zjedzą nowojor...
   Sklep Myśliwski w Wie...
   Gdzie w Pradze...
   Darz Bór
   młode zające- jest sz...
   Tatuaż.Fajny motyw dl...
   Tarcza elektroniczna
   "komplement"
   Agroturystyka-gdzie p...
   Miłośnicy Kristoffera...
   "Las to..."
   ZSL w Tucholi
  Strzelectwo
   ZAWODY OKRĘGU PIOTR...
   Sztucer na strzelni...
   ME TALLIN 2011
   MISTRZOSTWA EUROPY ...
   Puchar Dziekana po ...
   ZAPROSZENIE NA ZAWO...
   Pasłęk Puchar Preze...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Przepisy kulinarne
   Płatki dzikiej róży