Sobota
25.08.2012
nr 238 (2582 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia12.08.2012 - 18.08.2012
Redaktorzy pisząCzwartek 16.08.2012
Ten byk musiał być strzelony legalnie autor: Janusz Kibic
Około godziny 10:30 w dniu 11.02.2012 r. do łowczego KŁ "Wrzos" w Olsztynie zadzwonił myśliwy, właściciel gruntów rolnych położonych na terenie dzierżawionego przez koło obwodu łowieckiego Nr 214 z okolic miejscowości Jankowo i poinformował, że objeżdżając swoje pola natknął się na patrochy, które sądząc po wielkości i pozostałości sierści, należą do jelenia. Łowczy upewnił się, czy któryś z członków koła nie zgłosił odstrzału u innego członka zarządu, a ponieważ zgłoszenia takiego nie było, natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. Po drodze zajechał do punktu skupu, gdzie upewnił się, że nie oddano żadnej tuszy jelenia i wspólnie, z zabranym po drodze do pomocy innym członkiem koła, przyjechali na miejsce znalezienia patrochów.

Wśród nich znajdowały się jądra i penis oraz sierść jelenia co ewidentnie świadczyło o wypatroszeniu jelenia byka. Na podstawie pozostałości i stanu patrochów można było przypuszczać, że patroszenie odbyło się jakieś dwa dni wcześniej. Na miejscu zdarzenia znajdowały się również dobrze zachowane na śniegu ślady dużego ciągnika rolniczego z napędem na przednią i tylną oś oraz jednoosiowej przyczepki, na którą prawdopodobnie załadowano tuszę jelenia. W tej sytuacji nie pozostało łowczemu nic innego, jak powiadomić organa ścigania o podejrzeniu popełnienia czynu kłusowniczego. Z policją w Dobrym Mieście umówił się przy książce wpisów na polowanie i tam wspólnie stwierdzono, że dwa dni wcześniej, w dniu 09.02.2012 r. w rejon znalezionych patrochów wpisanych było dwóch myśliwych: Janusz Dzisko wpisany na rewir Nr 9 od godziny 1:00 do 3:00 w nocy i Mieczysław T. wpisany na rewir Nr 4, bezpośrednio graniczący z rewirem 9, na te same godziny. Oba wpisy dokonane były przez Janusza Dzisko i on też dokonał wypisania obojga po zakończeniu polowania, nie wpisując ani odstrzału jakiejkolwiek zwierzyny, ani oddania jakichkolwiek strzałów.
więcej>>

Dziennik na gorącoPoniedziałek 13.08.2012
Nowy szef PSŁ w Lublinie zaczął pokrętnie autor: Stanisław Pawluk
Kolega WIARUS swoim postem na forum zainspirował mnie do zainteresowania się pierwszymi działaniami nowego komendanta PSL w Lublinie Bogdana Stasiuku, o których pisał Dziennik Wschodni. Chodziło o martwego łosia znalezionego niedaleko wsi Chmil w gminie Jabłonna w połowie czerwca. Tusza padłego łosia powinna była zostać przez gminę zutylizowana, Straż Łowiecka powinna była sprawdzić czy zwierzę nie padło z rąk kłusowników, a weterynarz, czy łoś był zdrowy. Według informacji redakcji żadna z tych czynności nie została wykonana.
więcej>>

Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 25.08.2012
Numer wydania:
238 (2582 )
ISSN 1734-6827
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Wiedza i edukacja
 niebieski punkt
 Okres waznosci odstrz...
 Celownik termowizyjny.
Hyde Park Corner
 pomoc w wabieniu dzik...
 Naszywki mysliwskie,l...
 Gdzie te dawne czasy....
 Strona www.
 WIARUS przegapił...
 Rykowisko 2012
Strzelectwo
 PROPOZYCJA
 Skandal:-)) w PZS j...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
23-03-12 19:49
konrad1976
25-08-12 10:47
martynajar
12-06-11 15:06
sumada
21-04-09 19:04
sumada
25-08-12 19:02
l200
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
06:59 lutek57Garstka frustratów, którym WZ zabrało zabawki, gdyż zdecydowana większość w kole miała dość ich nieudolności lub wręcz nicnierobienia. Inspirowani przez niespełnionego polityka ps. "Wysokie Aspiracje przy Niskich Możliwościach", nawiedzonego pieniacza i supernadłowczego ps. Galaktyczny" obudzili się po przegranych, prawidłowo przeprowadzonych, legalnych i demokratycznych wyborach. Część z nich uczestniczyła w polowaniu, gdzie rzekomo strzelano do bażanta we wsi i wówczas siedzieli cicho. Donosy zaczęli pisać dopiero gdy pozbawiono ich funkcji. O rzekomym strzelaniu do dzików z samochodu prezentujące się na filmie osoby nie omieszkały powiadomić prokuratury (oczywiście po przegranych wyborach), która sprawę umorzyła. Donosiciele nie mieli żadnych dowodów a podany przez nich świadek w prokuraturze zeznał, że nic nie widział. Koło w Mogilnie liczy ponad 30 osób, a głosowanie nad skreśleniem nierobów z listy członków skończyło się podobnym wynikiem jak to miało miejsce w przypadku S. Pawluka. Wszystkich głosujących ZK zdołał namówić? Nie, większość miała zwyczajnie dość ciągłego pisania, gdzie się tylko da donosów i paszkwili, szkalowanie i obmawiania przez kolesiów, którzy mentalnie tkwią w połowie XX w. i najchętnie by tam pozostali nie bacząc na to który obecnie mamy rok. Tytuł:
Jak zarząd i PZŁ potrafią niszczyć członków koła
07:47 Haluklutek57 - wypadało by się za pierwszym wpisem przedstawić, przywitać a nie zmarszu walić durnoty. Powiedz lepiej ile śrutów wystrzelonych z lufy prezesa trafiło w d.... księdza a ile w jego samochód. Czy do głosowania też przekonywał w taki sam sposób jak księdza do zaniechania spotkań ze swoją "Dianą"? Dlaczego skoro taka jednomyślność w tych głosowaniach to podczas przesłuchań zwłaszcza ci, co na przesłuchaniu widzą po raz pierwszy tego przeciwko komu głosowali wycofują się z tych głosowań a nie którzy w ręke chcą całować aby ich dalej nie ścigać? Przeciez głosowali tak jak wskazał madry zarząd i zgodnie z duchem "demokracji"? To czego się boją? W sierpniu br. na jednej z rozpraw sąd zarządził otwarcie koperty z głosami gdzie wykluczano członka koła. Okazało się, że protokół podawał inną liczbę, na kopercie napisane były inne wartosci a w kopercie brak kartek... Bo to jest właśnie ta "demokracja" taka wyraźnie i prawdziwie przedstawiona w wypowiedziach mysliwych z Mogilna.Tytuł:
Jak zarząd i PZŁ potrafią niszczyć członków koła
08:16 specjallCzy ten pan z załącznika to Gwiazda Roman -"http://polskalokalna.pl/wiadomosci/kujawsko-pomorskie/mogilno/news/policja-zbada-czy-doszlo-do-wyludzenia,1386154,4931" - , Prezes tegoż Koła ?, i jeszcze tu - "http://www.youtube.com/watch?v=tmpNsGWnzCw" -. Jeśli tak to nie zazdroszczę sytuacji w kole. Pozdrawiam db.Tytuł:
Jak zarząd i PZŁ potrafią niszczyć członków koła
więcej>>
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Ostatnimi czasy zrodziły się w kole wątpliwości co do kwestii wydawania odstrzałów:
1. Czy łowczy koła musi przestrzegać zasady wydawania upoważnień na polowanie indywidualne w takiej liczbie, jaka jest liczba zwierząt danego gatunku i płci do pozyskania w RPŁ?
2. Czy są jakieś skutki prawne dla łowczego związane z wydaniem upoważnień w ilości większej, aniżeli liczba sztuk zwierzyny danego gatunku (płci) w RPŁ do pozyskania?
3. Kto ponosi konsekwencje ewentualnego przekroczenia planu, łowczy, czy strzelający?
Odpowiedź:
Ad1) Nie

Ad2) Kluczowe jest, czy w kole są wprowadzone mechanizmy, które uniemożliwiają przekroczenie planu nawet jak na ostatnią sztukę w planie poluje równocześnie kilku myśliwych.

Ad3) W praktyce łowczy, ale tylko jeżeli nie ma mechanizmów, o których wyżej. Strzelający wówczas, kiedy wiedział, ze plan wykonany, a jednak strzelał.
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Dyskusje problemowe

Brak wpisów w tym wydaniu
Przepisy kulinarne
 DZIK JUŻ UPIECZONY
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   AUTOMAT ŚRUTOWY
   lornetka do polowania...
   Wadliwa amunicja S&B
   Sztucer na zborówki
   Dryling - usterka
   wciągarka do zwierzyny
   Buty gumowe...
   lornetka na noc
   Cena amunicji w sklep...
   Co się porobiło z dan...
   Zaiss Duralyt 3-12/56...
   JAKI BOK ? DO 2500 zł
  Dziennik na gorąco
  Spychowo – konkurs sygnalistów autor: Radosław Abucewicz
  W piękny sierpniowy dzień chylącego się lata w Spychowie odbył się już ósmy Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśłiwskich im. Tomka Napiórkowskiego. Impreza zbiegła się z regatami na Jeziorze Spychowskim wyrzeźbionych w topolowych i osikowych kłodach łodzi jednopiennych, tzw. dłubanek. Poniżej nasza filmowa relacja z imprezy cieszącej się dużym zainteresowaniem nie tylko uczestników, ale także rodzin i turystów przebywających na Warmii i Mazurach na letnim wypoczynku.

  Oprócz naszej redakcji imprezą zainteresowała się telewizja TVP, której sprawozdanie możemy zobaczyć w 5 minucie Informacji TVP Olsztyn.
  więcej>>
  Psy myśliwskie
   Mały Munsterlander
   Wystawa Białystok