Środa
30.01.2013
nr 030 (2740 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
20-09-10 14:30
biakar78
16-10-11 18:33
Adico
30-01-13 11:27
mozart
22-08-12 18:13
mozart
03-07-11 15:50
Duchu89
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażOPTYKALeupold 4,5-14x50LR podświetlaJaworzynka 1900
Strzelectwo
 VIII Turniej Zimowy...
 LIGA STRZELECKA
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia20.01.2013 - 26.01.2013
Moje polowanieWtorek 22.01.2013
Ten urodzinowy autor: czarny zwierz
29.06-03.07.2012
Po skontrolowaniu okazało się, że dwie najważniejsze łąki na rejonie 3A są skoszone. Wieczorem jak zwykle zasiadłem na "Płaczkowej". Obok rolnik kosił łąkę. W zbożu siedziała koza z dwoma koźlakami i rogacz. Co chwila gdzieś pokazywały się zające. O 20:15 rolnik zjechał do domu. Przed 22 na łąkę wyszły 3 jelenie. Kilka minut później na łące pojawiły się dwa rudzielce. Odległość i godzina nie pozwoliły na jakikolwiek strzał. W brzózkach słychać kolejny szelest. Parę minut wcześniej przechodziły tamtędy jelenie i byłem pewien, że to kolejne sztuki. Okazało się jednak że to 5 dzików, które wbiegły w sosny obok ambony. Po chwili pokazały się w życie i pociągnęły w górę. Po którymś lornetkowaniu za nimi zauważyłem je na górze jak gęsiego pędzą w zboża. Szybka decyzja i zaczynam podchód. Najpierw wzdłuż torów, a następnie polną drogą aż do skrzyżowania. Następnie wlazłem na nieużytki gdzie już je słyszałem. Obok ktoś składował żwir. Wdrapałem się na jedną z kup by zlokalizować dokładnie czarnuchy. Dalsza taktyka podchodu nie wchodziła w grę bo bym podchodził z wiatrem. Szybkim krokiem udałem się pod wieś i polem kartofli obszedłem wszystko. Musiałem spłoszyć dziki, bo były na drugim polu. Wolały ucztować w mieszance zbożowej i przymierzały się do powrotu na miejsce, skąd wcześniej je zgoniłem. Oddzielało je od nich tylko skoszona łąka. W świetle księżyca dojrzałem gołym okiem jak 5 dzików jeden za drugim wyjeżdża na łąkę. Złapałem w krzyż czwartego przelatka i strzeliłem. Niestety podczas strzału broń podskoczyła i zgórowałem. Wszystkie dziki wolno wskoczyły w pole i poszły w swoim kierunku. Poszedłem po auto i za 10 min byłem z powrotem. Podczas poszukiwania wydawało mi się, że coś spłoszyłem z pola. Postanowiłem zadzwonić po Artura. Niestety nie odbierał telefonu. Powiadomiłem o wszystkim łowczego, a sam pojechałem po Artura. W domu okazało się, że go nie ma. Godzinne poszukiwania go w łowisku nie dały rezultatu. Powróciłem na pole. Po chwili zadzwonił Artur, a za 20 min był już na polu. Po godzinnym poszukiwaniu nic się nie udało. Pudło. Na ambonie byłem z powrotem o 02:20. Ranna mgła nie pozwoliła na jakiekolwiek obserwacje. Było tylko słychać duże ilości dzika, które ciągnęły przez nieużytki wzdłuż lasu.
więcej>>

Dziennik na gorącoCzwartek 24.01.2013
Ministerstwo Środowiska ściemnia autor: Redakcja "Łowiecki"
Na oświadczenie senatorów Stanisława Gorczycy, Leszka Czarnobaja, Stanisława Hodorowicza i Leszka Piechotę odpowiedział Podsekretarz Stanu MŚ Janusz Zaleski. Ponieważ odpowiedź ta zawierała w opinii redakcji niejasności i niedomówienia, zlożyliśmy w Ministerstwie Środowiska pięć pytań z prośbą, żeby odpowiedziały na nie właściwe departamenty Ministerstwa. Poniżej pytania (na niebiesko) i odpowiedzi (na czerwono) oraz komentarze redakcji.


1. W przywołanej wyżej odpowiedzi wspomniano, że zgodność kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem jest oceniana m.in. przez NIK i kontrole skarbowe. W związku z powyższym:
- kiedy i w których okręgach PZŁ odbyły się kontrole NIK zgodności kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem, które miał na myśli Minister Janusz Zaleski?
- kiedy i w których okręgach PZŁ odbyły się kontrole skarbowe zgodności kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem, które miał na myśli Minister Janusz Zaleski?


NIK prowadził kontrolę w Polskim Związku Łowieckim w zakresie prawidłowości prowadzenia gospodarki łowieckiej za okres 1999 – 2002 r. i ocena tej gospodarki była pozytywna. Kontrolą były objęte Zarząd Główny PZŁ oraz Zarządy Okręgowe w: Katowicach, Bydgoszczy, Zamościu, Olsztynie, Pile, Krośnie, Szczecinie, Ostrołęce, Wrocławiu i Zielonej Górze. Odnosząc się do kwestii kontroli skarbowych w zarządach okręgowych, takie kontrole były i są prowadzone. Nie mamy natomiast informacji, czy konkretnie tego rodzaju zagadnienie (zgodność kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem) są zawsze przedmiotem szczególnego zainteresowania kontroli skarbowych, czy tylko częścią procesu kontroli podczas analizy wydatków i wpływów poszczególnych zarządów okręgowych PZŁ, o ile zachodzi taka potrzeba.


Nawet przyjmując za dobra monetę naciągany argument o wynikach kontroli sprzed ponad 10 lat, do których miał odwoływać się Minister J. Zaleski, to odpowiedź jasno mówi, że zgodności kalkulacji ceny szkoleń z wykonaniem nikt nigdy nie przeprowadzał, ale Minister istnienie takich kontroli potwierdził, czym po prostu mijał się z prawdą.

więcej>>

Dziennik na gorącoPoniedziałek 21.01.2013
Regulamin dyscyplinarny PZŁ działa dalej autor: Janusz Kibic
Po wydaniu i ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego, Naczelna Rada Łowiecka PZŁ swoją uchwałą z dnia 8 grudnia 2012 r. zawiesiła moc obowiązującą 'Regulaminu postępowania dyscyplinarnego w PZŁ'. Równocześnie jednak nie zawieszono uchwał powołujących sądziów okręgowych i głównego sądu łowieckiego, tak samo jak i rzeczników dyscyplinarnych. Innymi słowy sądownictwa dyscyplinarnego w PZŁ, jako niekonstytucyjnego, nie ma, ale osoby funkcyjne w strukturach tego sądownictwa jak najbardziej istnieją i coś robią. Jeżeli ktoś się zastanawia czym mogą się teraz zajmować niekonstytucyjne, mocą wyroku TK, organa PZŁ, którymi kierowali np. Zygmunt Janbłoński, czy Tadeusz Andrzejczak, to mam dla nich odpowiedź. Znalazłem ją np. w okręgu bydgoskim PZŁ.

Przewodniczący ZO PZŁ w Bydgoszczy Sylwester Domek dalej stosuje zawieszony 'Regulaminu postępowania dyscyplinarnego w PZŁ'. Proszę zapoznać się niżej z jego pismem wystosownym do jednego z członków PZŁ w dniu 8 stycznia 2013 r., czyli przygotowanym równo miesiąc po zawieszeniu 'Regulaminu' przez Naczelną Radę Łowiecką.
więcej>>

Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 30.01.2013
Numer wydania:
030 (2740 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Myśliwskie akcesoria
 Zeiss Classic Diatal ...
 Do oddania dwie gry m...
 Opinie Luneta Z6i 2,5...
 optyka Vortex
 Zeiss HD5 Conquest 5-...
 IVECO MASIFF
 Mam do oddania za dar...
 GECO PLUS - opinie
 Iż 18 223Rem
 222 rem na lisa
 opinia o lunecie
 Włoska kniejówka
 opinia opel frontera ...
 ocena lunety Swarovs...
 Leupold QRW czy PRW
 ZEISS DIAVARI 3-12X56...
 Czym pompujecie koła ...
 Pytanie do lisiarzy
 latarka
 nóż myśliwski za ok 1...
 Tikka t3 lite
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Wiedza i edukacja
 Zawieszenie w Kole
 Na drodze do pełnej s...
 Prowadzący polowanie ...
 Salomonowe rozwiązani...
 Wzór rpł moim okiem
 Prywatne urządzenie (...
 Kontrowersyjna wystaw...
 Jakie konsekwencje dl...
 Wzór rocznego planu ł...
 polowanie na lisa??
 Co mi za to grozi ......
 jak strzelac z ambony
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Nowe stowarzyszenie- po...
  Przepisy kulinarne
   Zanieczyszczona Sza...
   Sadło/smalec z bors...
   Szynka dojrzewająca...
  Hyde Park Corner
   ZAWIESZENI WYSTĄP!
   W Gdyni odstrzelą ...
   Anarchia czy dbanie o...
   Lubuski program lokal...
   Audycja Radio merkury
   Jak "zarabiałem" na w...
   azil II szansa na pop...
   co na to miłośnicy ko...
   Godz. 18.10 Radiowa T...
   KOLEŻANKI I KOLEDZY P...
   Aukcja...
   Szczał na szczelnicy
   HO HO
   Czyszczenie broni :)
   prezentacja dla dziec...
   ,,ŁADNY KWIATEK" :-(
  Moje polowanie
  Zbiorówka na ponowie - marzenie każdego myśliwca. autor: kosinus
  Dziś nie mogłem spać w nocy, śniły mi się polowania i watahy dzików przebiegające linie myśliwych, to mój mózg przygotowywał się wcześniej niż ja do polowania zbiorowego. Wstałem przed budzikiem. Jeszcze ciemno na dworze a ja już pędzę na zbiórkę myśląc o tym jedynym czarnym zwierzu na rozkładzie. Święty Hubert podarował nam świeży śnieg tego dnia. Zbiorówka na ponowie - marzenie każdego myśliwca. Droga mija mi wolno, jednak nie przejmuję się tym, w sercu już jestem w lesie. Jadę ostrożnie, śniegu jest bardzo dużo, miejscami są zaspy, przez które ledwo się przebijam. Dojeżdżam do stanicy, większość kolegów już dotarła, stoją w grupkach i żywo dyskutują. Miło znów zobaczyć te uśmiechnięte twarze. Wszyscy są radośni, pełni nadziei na myśliwskie przygody i spełnione łowy. Knieja, pięknie przystrojona białym puchem, już zaprasza.

  Następuje odprawa myśliwych, przedstawienie naganki i piesków. Łowczy rozpoczyna polowanie, ruszamy. Pierwszy miot i już widzę dwa przemykające dziki, serce rozedrgane, nadzieja rośnie. Zapominam o zimnie kąsającym policzki tego dnia. Dziki przechodzą w miocie daleko od mojego stanowiska. To nic myślę, już je widziałem i jestem szczęśliwy. Po zakończeniu pędzenia relacjonuję kolegom jak sprytnie przeczekały pod świerkiem awangardę naszych piesków i niemal po ich tropie ruszyły w bezpieczną głuszę. Naganka także rozentuzjazmowana; były dziki, duże - krzyczą, poszły na prawo! Podniosły nastrój nie opuszcza naszej braci.

  więcej>>
  Psy myśliwskie
   Warsztaty tropowe d...
   VI SPOTKANIE MIŁOŚN...
   Brak cieczki.
   polujacy pudel
   Suczka Gończego Pol...
   Jubileuszowy V Ogól...
   ogar polski
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  09:12 azil IIKacyk. To co Kolega Stanisław pisze jest czarno na białym. Nie jest to pismo rysunkowe. Kacyk. Tych którzy tutaj na forum krytykują zachowanie okupantów PZŁ nie ujawniając swoich danych rozumie. Obawiają się oni zemsty łowieckich kacyków. Ale czego ty się obawiasz próbując utrwalać okupację PZŁ przez nierobów dawnego PZPRu? Przecież złom na skutecznych i oddanych utrwalaczy czeka. Słyszałem iż mają wprowadzić złom z tykami, a dla wybitnych złom z tykami i grandlami. Kacyk. Może ty się wstydzisz ujawnić, tak samo jak wielu innych nie afiszuje się tytułami takimi jak "TW sędzia", "członek UB", "członek SB", "członek ORMO" "pierwszy sekretarz...." itd.Tytuł:
  Jak Pawluka z koła wywalano
  09:24 azil IIKacyk. Za nic na świecie nie możesz rozszyfrować ..itd. A za nieograniczoną władzę w kole łowieckim i okolicy z prawem wieczystego dziedziczenia też nie...Tytuł:
  Jak Pawluka z koła wywalano
  10:11 juazwiec97Tak sobie myślę, że w tych komentarzach to jest stosunkowo mało gratulacji dla kolegi Stanisława Pawluka wyrażonych przez zaciętych jego wrogów występujących tutaj na forum. No ale to świadczy także o naszych charakterach-rozkoszujemy się tylko klęską bliźniego. Przy okazji informuję kolegów Stanisława Pawluka i Lelka nowego, że skorzystałem z porad i wysłałem już z kolegą odwołanie od wykluczenia z tytułu nadzoru do ZG PZŁ. DBTytuł:
  Jak Pawluka z koła wywalano
  10:21 kacykjuazwiec97. Ja Staśkowi pogratulowałem 28.01.2013 o godz. 20 25 "Oczywiście Stasiek masz rację. Jesteś członkiem koła „Miś 39”. Oczywiście gratulacje za wytrwałość". Tylko Stasiek nie podziękował widocznie taka jego natura. pozdrawiamTytuł:
  Jak Pawluka z koła wywalano
  13:29 Halukkacyk! Ciesz się, że ci klapsa nie dał albo w d... nie nakopał! Jaką wartość dla niego przedstawiasz napisał ci konkretnie i zapewne twoje gratulacje ma tam gdzie i ciebie czyli gdzie słońce nie zachodzi.Tytuł:
  Jak Pawluka z koła wywalano
  15:21 juazwiec97Haluk-jesli kacyk pogratulował to ładnie z jego strony.Pisząc swój poprzedni wpis miałem na myśli wielu innych, nie kacyka. DBTytuł:
  Jak Pawluka z koła wywalano
  16:01 LDormusPo przeczytaniu tekstu i poszczególnych wypowiedzi całość skomentować można jednym zdaniem. Sprowadził ich do swojego poziomu i pokonał doświadczeniem.Tytuł:
  Jak Pawluka z koła wywalano
  16:06 HupertLDormus, masz rację, ale tylko połowicznie. marzec sprowadził wiekszość do swojego poziomu, ale mimo doświadczenia, nie pokonał. Tytuł:
  Jak Pawluka z koła wywalano
  więcej>>