Czwartek
18.04.2013
nr 108 (2818 )
ISSN 1734-6827
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Dziennik na gorąco
"PONOWA" Hrubieszów show autor: Stanisław Pawluk
Utarł się w Polskim Związku Łowieckim jakiś dziwny zwyczaj, a może nawet niepisane prawo, że zarząd koła podejmując działania wbrew statutowi czy zwykłej uczciwości może liczyć na władze zarządu okręgowego, który tak będzie pokrętnie tłumaczył i tak obracał kota ogonem, żeby w "szare masy" poszedł sygnał, że władza może wszystko i jeśli się chce polować należy siedzieć cicho! Dostarczyliśmy naszym czytelnikom wiele przykładów takiej pokrętnej postawy zarządów okręgowych z Bydgoszczy, Tarnobrzega, Szczecina, Olsztyna, Lublina i innych. Dzisiaj podajemy filmową relację gdzie zwykłe chamstwo łowieckich watażków zyskuje poparcie łowczego okręgowego w Zamościu Henryka Studnickiego, natomiast osoby chcące coś pozytywnego dla łowiectwa zrobić są marginalizowane.

Nie liczą się przy tym osiągnięcia uzyskane na niwie skutecznego kształtowania pozytywnego wizerunku łowiectwa, jakie w tym przypadku osiąga młoda Diana odznaczona medalem za zasługi dla łowiectwa Zamojszczyzny. Na piedestał natomiast wystawiani są zwykli skandaliści jak w tym przypadku, łowczy okradający własne koło, czy prezes zabijający bażanty przy karmniku dla ptaków pod oknem domu na oczach nieletniej dziewczynki. Okazuje się także, że do władzy dochodzą cienie przeszłości, jak w tym przypadku były pracownik komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, którego największym osiągnięciem było zwerbowanie w tym środowisku aż szesnastu "TW".
więcej>>
Wiedza i edukacja
 Kasa fiskalna
 wniosek o wykluczenie
 porządek obrad
 Odstrzały
 Uchwała WZ
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
07-04-13 21:17
Lasek_2005
02-04-13 15:54
kemor21
18-04-13 15:26
Bukiet
15-03-09 11:32
drzemlik
17-03-13 15:16
Hunterx11
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
12:56 HalukAch lubelskie, jakie cudne, gdzie jest taki drugi kraj? Tu przeżyjesz chwile cudne, tu przeżyjesz życia maj! Szacun dla "Diany"! Mniam! Mniam!Tytuł:
"PONOWA" Hrubieszów show
14:04 MAUZESCyt. Łowczego Okręgowego: "Dlaczego Pan mnie zmusza.. nic Pan więcej ode mnie nie usłyszy". Panie/ kolego Łowczy krajowy dr Bloch dlaczego mnie zmuszasz do oglądania takiego obrazu łowiectwa???? Rozumiem rzekomo demokracja, ale żeby podpisywać z takim "?" umowę o pracę? Ps. Kolegę redaktora łowczy okręgowy do głosu nie dopuścił (taki był rozmowny):)) Kiedy Olsztyn, Bydgoszcz, Lublin? PATOLOGIA! Tytuł:
"PONOWA" Hrubieszów show
14:56 COLTONZarząd Ponowy to jakaś "DZICZ"? Jak tak można traktować myśliwych - kolegów/koleżanki w kole? Studnicki zachował się jak pospolity warchoł. Od osoby na stanowisku m.in. w ZO PZŁ oczekuje się osobistej kultury, gruntownej wiedzy w tematyte łowieckiej, znajomości tak poważnych problemów w podległych kołach i stanowczego działania w rozwiązaniu ich zgodnie z Prawem. A tutaj, ani respektu do Prawa, ani gospodarki - wszystko na opak.Tytuł:
"PONOWA" Hrubieszów show
15:05 MAUZESColton! Albo ZG PZŁ zacznie działać i wymagać od ZO PZŁ wywiązywania się ze swoich obowiązków, albo rozpi.przą to co zostało jeszcze w Naszym związku! Takie zachowania stają się normalnością w kołach, które zostały pozbawione instrumentu jakim był Sąd Łowiecki (czytaj Sąd pozbawiania uprawnień do polowania ludzi działających przeciw draństwu!) Przykro się patrzy na działaczy (czytaj: warchoły), a jeszcze bardziej przykro na przyzwolenie do takich zachowań organów PZŁ!!!!Tytuł:
"PONOWA" Hrubieszów show
15:36 COLTONMAUZES Są to (tak uważam) marginalne przypadki działalności ZK. Kół łowieckich jest mnóstwo i nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Było by to wielką krzywdą. Na szczęście JESZCZE tych normalnie działających jest większość. Straszne jest to, że Z.Okręgowe i ZG nie działają w eliminowaniu takich poczynań ZK i ZO w stosunku do kół, które nie mogą/nie potrafią - nie mają mocy sprawczej do zaprowadzenia porządku prawnego i stosunkach kol./kol., które jak widać w skutkach są straszne. Żyjemy w państwie prawa, wyciągnięcie za łeb UBeków zza biurek ZO i ZG "na żywca" nie przejdzie. Jedyna droga jaką widzę w uzdrowieniu struktur organów PZŁ, to JEDEN MANDAT i TAJNE GŁOSOWANIA. ZO x 16 a nie 49. Obsadzenie tych stanowisk w drodze konkursów, a nie poplecznictwa i oportunistami, którzy tylko chleją wódę i zatracają nasz majątek i dorobbek. W kolejce na myśliwych cały czas stoi młodzież, dzieci i.... Trzeba zdążyć z tym porządkiem, żeby po Nas zostały chociaż fundamenty. Widzę tu szeroko pojętą ZMIANĘ POKOLENIA RZĄDZĄCEGO.Tytuł:
"PONOWA" Hrubieszów show
więcej>>
Strzelectwo
 Zawody Komisji Strz...
 forester, Akkar Chu...
 Gdzie kupić czok Br...
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażSAMOCHODYOpel frontera 2,8 tdiDrzonków 9000
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Hyde Park Corner
   Kominek:)
   teren prywatny wstęp ...
   PZŁ na wstecznym
   Film
   Kozły-wytarte???
   Nowy sezon
   pilnie poszukiwany
   Pożegnanie z portalem
   Kolejne płacze i utys...
   Rusznikarz Dolna
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 18.04.2013
  Numer wydania:
  108 (2818 )
  ISSN 1734-6827
  Dyskusje problemowe

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Przepisy kulinarne
   Indyk
   przepisy dr.Grzegor...
   Jeleń, daniel, sarn...
   SITKA DO MASZYNKI
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  W jaki sposób sporządzić umowę, aby właściciel gruntu na którym często żerują dziki nie mógł ubiegać się o ponowne odszkodowania. Nadmieniam, że Koło zakupiło i przekazało właścicielowi pastuch elektryczny.
  Odpowiedź:
  Taką umowę należało sporządzić przed zakupem pastucha. W umowie pisze się, że w celu zmniejszenia szkód koło zakupi i odda na własność pastucha rolnikowi, a rolnik w zamian rezygnuje ze zgłaszania szkód np. przez 3 lub więcej lat. W kole na pewno jest ktoś, kto ma styczność z umowami i należy wykorzystać taka osobę i stworzyć sobie własny wzór umowy, którą komisja szacująca szkody i zarząd będą używać.
  Psy myśliwskie
   Regionalny Konkurs ...
   Seter Szkocki
   Konkurs Nieciecz
   Manowo - 26-27.05.2...
   VI SPOTKANIE MIŁOŚN...
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia07.04.2013 - 13.04.2013
  Dziennik na gorącoPiątek 12.04.2013
  Jak rozumieć nowy druk planu autor: Piotr Gawlicki
  Przełom lutego i marca to okres w którym zarządy kół przygotowują projekty rocznych planów łowieckich. W tym roku sprawę skomplikowało Ministerstwo Środowiska zmieniając swoje rozporządzenie z 2007 r. w sprawie rocznych planów łowieckich i wieloletnich łowieckich planów hodowlanych. Zmiana ta zmobilizowała ZG PZŁ i DGLP do przygotowania nowego druku planu, który po opublikowaniu spowodował lawinę pytań do dziennika "Łowiecki" i na forum, bo mówiąc najprościej, daleki był nie tylko od rozporządzenia, ale również od elementarnych zasad logiki. Chcąc nasuwające się wątpliwości i niejasności usunąć, zwróciliśmy się do wszystkich trzech stron z prośbą o wyjaśnienia.
  więcej>>

  Dziennik na gorącoCzwartek 11.04.2013
  EXPOHunting w Sosnowcu, cz. 2 autor: Stanisław Pawluk
  Czwarte już targi łowieckie EXPOHunting 2013 w Sosnowcu zakończyły się w niedzielę. Do uczestników targów specjalne przesłanie skierował prezydent Bronisław Komorowski, co prezentowaliśmy w dzienniku w dniu 9 kwietnia br. Poniżej druga relacja z targów, którym redakcja "Łowiecki" patronuje przez kolejne lata. W tym roku byliśmy szczególnie aktywni, nie tylko na stoisku "Łowiecki", ale także rejestrując kamerą wszystkie dni targów. Zapraszamy więc do obejrzenia relacji, w której staramy się pokazać wiele firm i ich nowych ofert, wśród nich dostawców amunicji, urządzeń łowieckich, samochodów, wyrobów wędliniarskich oraz win.

  Dziennik nie obawiał się także udostępnienia oka kamery i ucha mikrofonu przeciwnikom łowiectwa, którzy pikietowali przed wjazdem na teren targów, ale to już w kolejnej relacji.  Dziennik na gorącoWtorek 09.04.2013
  Targi EXPOHunting w Sosnowcu autor: Stanisław Pawluk
  Czwarte już targi łowieckie EXPOHunting 2013 w Sosnowcu zakończyły się w niedzielę. Do uczestników targów specjalne przesłanie skierował prezydent Bronisław Komorowski. Poniżej relacja z uroczystości otwarcia targów, którym redakcja "Łowiecki" patronuje przez kolejne lata. W tym roku byliśmy szczególnie aktywni i już zapowiadamu obszerna relację filmową jaką Dziennik Łowiecki zrealizował i przedstawi swoim czytelnikom w najbliższym czasie. Zapraszamy więc do obejrzenia relacji, w której staramy się pokazać wiele firm i ich nowych ofert. Dziennik nie obawiał się także udostępnienia oka kamery i mikrofonu przeciwnikom łowiectwa, którzy pikietowali przed wjazdem na teren targów.  Myśliwskie akcesoria
   kalosze letnie
   Czyszczenie pryzmatów...
   Nissan Terrano
   akcesoria myśliwskie
   Wybór sztuceru
   brno 8x57JRS
   Kolimacja lornetki Ze...
   7,62x39
   Noszenie noży
   cz 550 fs
   Łuski.
   Rusznikarz Janicki Wo...