Piątek
13.09.2013
nr 256 (2966 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Ciekawski dzik......
 Wilk - hybryda
 Zlikwidować stronę in...
 Sprawa dla reportera
 zeiss czy svarek oto ...
 Stanisław P vel Haluk...
 Pójdziesz na grzyby w...
 W Bałtyku wiele gatun...
 Kuropatwy na wolności...
 Rykowisko
 Zakup broni na egun j...
 Czy polskie lasy ,łąk...
 Kto mieczem wojuje od...
Strzelectwo
 Sauer Franchi
 Zawody Parkurowe Wł...
 Puchar Warszawy - T...
 V Zawody Strzelecki...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Psy myśliwskie
   Potrzebny Jagdteriu...
   polubić wodę
   Astro problem!!!
   Trening Kaborno
   7 września br. Regi...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  07-10-06 21:21
  paszyd
  13-09-13 16:21
  borowka
  08-02-12 01:08
  Rysiu 8jr
  Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażOPTYKA Zeiss Conquest 4,5-14x50Zawidz 2400
  Przepisy kulinarne
   Kolejna partia
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Myśliwskie akcesoria
   Chłodnica Feroza 1995...
   Buty
   Szelki do ściągania t...
   Tikka m595/695 montaż
   Nóż myśliwski na prez...
   Jak sporządzać ekolog...
   308W opinie posiadaczy
   Kto poluje z użyciem ...
   Krępulec i wciągarka ...
   Łucznik Mannlicher
   308win - geco plus cz...
   Bock B725 opinie użyt...
   Luneta Seeadler z Nor...
   Pytanie o pociski fir...
   Luneta Nocna do 4500 ...
   Latarka
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia01.09.2013 - 07.09.2013
  Dziennik na gorącoŚroda 04.09.2013
  PZŁ oficjalnie odpowiada na temat zarobków autor: Piotr Gawlicki
  Artykuł Janusz Kibica Ile może zarobić zatrudniony w PZŁ wzbudził niebywałe zainteresowanie naszych czytelników, jak jeszcze żaden w tym roku. Pierwszy też raz zdarzyło się, że do artykułu zamieszczonego w Dzienniku "Łowiecki" odniósł się bezpośrednio Polski Związek Łowiecki. Już w dwa dni po jego opublikowaniu rzecznik prasowy Marek Matysek w imieniu Związku przysłał email'em do redakcji pismo w formie dwóch skanów, komentujące informacje zamieszczone w artykule z prośbą, o zamieszczenie na łamach Dziennika "Łowiecki". Zamieszczając to pismo pozwolę sobie przy okazji na skomentowanie zarzutów i wyjaśnień, które pismo to zawiera.

  Obie strony pisma dostępne są obok. Marek Matysek już w pierwszym zdaniu zarzuca autorowi artykułu, że jego symulacja ma wywołać wrażenie o "niebotycznych" zarobkach w Zrzeszeniu. Pozwolę sobie na zwróceniu w tym miejscu uwagi, że artykuł nie zajmował się zarobkami wszystkich pracowników PZŁ, a skoncentrował się wyliczeniu, zgodnie z regulaminem wynagradzania, maksymalnego możliwego wynagrodzenia łowczego okręgowego. A dlaczego właśnie łowczego okręgowego? A dlatego, że ten temat był obecny w dyskusjach na forum, z których wynikało, że wynagrodzenia łowczych okręgowych są zawyżone i do tego tajne, chociaż wypłacane ze składek członków PZŁ.
  więcej>>

  Dziennik na gorącoNiedziela 01.09.2013
  Ile może zarobić zatrudniony w PZŁ autor: Janusz Kibic
  Polski Związek Łowiecki finansowany jest składkami członków, nic więc dziwnego, że od czasu do czasu padają pytania, ile też zatrudnieni przez Związek zarabiają. Polski Związek Łowiecki, jak o sobie mówi, jest zrzeszeniem działającym demokratycznie i w pełni transparentnym, więc wychodząc na przeciw tego typu pytaniom, które pokazywały się na forum www.lowiecki.pl, redakcja w dniu 29 lutego 2012 r. poprosiła ZG PZŁ o udostępnienie regulaminu wynagrodzeń obowiązującego we PZŁ, co pozwoliłoby uzyskać wiedzę ile też można w Związku zarobić i rozwiałoby plotki o wynagrodzeniach kosmicznie wysokich. Nic jednak z tego, bo rzecznik prasowy Marek Matysek odmówił redakcji udostępnienia tego regulaminu.

  W tej sytuacji w dniu 22 marca 2012 r. redakcja skierowała skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na odmowę udostępnienia przez PZŁ swojego regulaminu wynagradzania. Od września 2012 r. do maja 2013 sprawa przeszła przez trzy sądy, ze względu na odwołanie się ZG PZŁ od pierwszego wyroku uchylającego odmowę udzielenia tej informacji. W dniu 8 maja 2013 r. zapadł prawomocny już dzisiaj wyrok i w ub. tygod
  więcej>>

  Dyskusje problemowe
   Ubezpieczenia myśliwych...
   Składka na 2014 rok
  Dziennik na gorąco
  W okręgu Olsztyn robi się gorąco, cz.I autor: Stanisław Pawluk
  Kiedy w moje ręce, niektórzy z lubością piszą, że w brudne, wpadły papiery, których zawartość pozwoliła mi opisać jak prezes Marek Haus przestał lubić podłowczego Zdzisława Abucewicza w zarządzie Koła Łowieckiego „Daniel” w Bartoszycach, nie przypuszczałem, że myśliwi z okręgu olsztyńskiego tak licznie się do mnie będą zwracać i podpowiadać tematy nagannego kierowania okręgiem przez zarząd okręgowy i ORŁ, ze szczególnym wskazaniem na łowczego okręgowego. Zebrałem więc w jedno pismo tematy, które do mnie trafiły i poprosiłem na piśmie Dariusza Zalewskiego o komentarz do nich. Co było dalej opowiada video niżej.

  Informacyjnie podaję, że to pierwsze video z cyklu rozmów z zasłużonymi myśliwymi i członkami organów PZŁ okręgu olsztyńskiego, którzy opowiadają o nieprawidłowościach, które sami na sobie doświadczyli. Kolejne rozmowy w następnych dniach. Dzisiaj do kamery wypowie się były pracownik biura ZO PZŁ w Olsztynie Mieczysław Wójcik.

  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  12:19 MAUZESW głowie się nie mieści! Jakim trzeba być człowiekiem, żeby tak potraktować nemroda! Kol.Mieczysławie medale, trofea,różne uprawnienia mówią same za siebie! Wstyd dla Okręgowej Rady Łowieckiej i Łowczego Okręgowego! Żeby nie było miejsca dla eksperta krajowego? 30 dni to jest koleżeństwo Panie Zalewski? Przez koleżeństwo rozumiesz Pan próbę wyizolowanie kolegi z życia łowieckiego?Tytuł:
  W okręgu Olsztyn robi się gorąco, cz.I
  18:24 blaser R93Ad. Stanislaw Pawluk "nie przypuszczałem, że myśliwi z okręgu olsztyńskiego tak licznie się do mnie będą zwracać i podpowiadać tematy nagannego kierowania okręgiem przez zarząd okręgowy i ORŁ" Widze ze juz wszystkie afery w w Okregu Lubelskim wykryles co prawda odbija Ci sie to czkawka, ale nie mozna rezygnowac. Teraz czas na ZO Olsztyn. Moze przedstawil bys nam liste tych licznych mysliwych zwracajacych sie do Ciebie. Tytuł:
  W okręgu Olsztyn robi się gorąco, cz.I
  21:52 JurekelGdyby przedłużona została umowa o pracę, to oczywiście nie byłoby to „kolesiostwo” za nasze pieniądze. Co to znaczy zwróciłem się o przedłużenie umowy bo zabrakło mi 30 dni do emerytury ? To jakieś kolejne prywatne animozje. Tytuł:
  W okręgu Olsztyn robi się gorąco, cz.I
  22:13 MAUZESCiekawie Jurekel błądzisz:) Jednego się zwalnia, a dwóch się zatrudnia:):) Cięzko pojąć, dlaczego eksperta krajowego oceny i wyceny,instruktora strzelectwa itd. się izoluje z komisji i działalności społecznej? Jurekel bądź, że człowiekiem: pracujesz kilkanaście lat w jednym zakładzie pracy w tym przypadku ZO PZŁ brakuje 30 dni i co aut? Nie dość, że traci pracę to jeszcze ze wszystkiego won? przestań myśleć jak działacz/aparatczyk PZŁ! Pytanie dlaczego? A nie pomyślałeś,że ten kolega zdawał sobie sprawe, że z tej samowolki na strzelnicy może być wypadek, a w razie wypadku to on by odpowiadał? Czy za wykonywanie obowiązków pracowniczych umowy się nie przedłuża? Bo z filmu zrozumiałem, że dwóch zostało przyjętych za niego! Ps. Trofea to marzenie:)Tytuł:
  W okręgu Olsztyn robi się gorąco, cz.I
  więcej>>
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 13.09.2013
  Numer wydania:
  256 (2966 )
  ISSN 1734-6827
  Wiedza i edukacja
   upadłość koła
   składki po wykluczeniu
   Złodziejskie zarobki ...