Piątek
30.06.2006
nr 181 (0334 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
30-06-06 13:41
basior252
30-06-06 15:28
Bogusław
Redaktorzy piszą
"OSOBENNOSTI NACIONALNOJ ACHOTY" po lubelsku autor: Stanisław Pawluk
Zdobywające coraz większą publiczność filmy współczesnej kinematografii rosyjskiej, w sposób karykaturalny wyśmiewają przywary narodowe naszego sąsiada, w tym polowania, podczas to których, dominującą rolę odgrywa gorzałka. Przewaga lubelskiego łowiectwa nad filmowym rosyjskim polega na tym, że zachowując pełną trzeźwość lubliniacy, jeszcze lepsze numery potrafią "wyciąć"! Zamiast pokazywania sytuacji w krzywym zwierciadle opisuję więc nagą prawdę, a i tak reżyser cyklu "osebennosti..." Aleksander Bułdakow miałby niezły materiał na chodliwy film. Tylko czy łowiectwo lubelskie powinno kojarzyć się z komedią?

więcej>>
Dyskusje problemowe
 Podajcie adres!
 Jak prawidłowo wypełnić...
 zamiana broni
 SZPAKI
Myśliwskie akcesoria
 Sierra S&B 30-06
 link MC
 prvi partizan 223 rem
 Zeiss Diavari V 3-12x...
 Bok na strzelnice
 Plywajaca lufa
 Zeiss gwarancja zabru...
 LUNETA Delta Optical ...
 Montaz na bocka
 Poprawa mechanizmu Iż...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 30.06.2006
Numer wydania:
181 (0334 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Hyde Park Corner
   "KICHA" u "MARTY"
   Proporcje pasz w doka...
   BEZCZELNOŚĆ
   Niedziela TVP 2 10.10
   www.strzelectwo.net
   Szczęśliwej drogi Wie...
   Górale podkładają owc...
   Piotrom i Pawłom
   Forestowi i innym
   Polowanie na lwa
   Strzelić czy nie do t...
   ZIMOWY ZBIÓR KAPUSTY
   Ciekawy rogacz
   "Udane polowanie"
  Psy myśliwskie
   Słowacki rodowód.
   o wyżłach
   Mam i ja
   Klub Hodowców ARION
   ZAKUP PSA
   Jak kupować psa z r...
   MIZERYKORDIA
   Sierść u wyżła
   Foxy
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia19.06.2006 - 25.06.2006
  OpowiadanieSobota 24.06.2006
  Chmara autor: Zubel

  Był koniec lutego. Po krótkiej odwilży tęgi mróz na powrót powiązał śniegi, pościnał nieco odtajane wody i tak oto pierwsze oznaki przedwiośnia bez echa przepadły.

  Po cichu tęskniąc do ciepłych dni, jednego popołudnia postanowiłem wybrać się na bezkrwawy podchód danieli. Dobrze wiedziałem, że dość liczna chmara trzymała się okolicznych ozimin przylegających do mieszanego drzewostanu pomiędzy Kłębowcem, Karsiborem i Omólnem, toteż rewir podchodu był oczywisty.
  więcej>>

  OpowiadaniePiątek 23.06.2006
  Noc świętojańska autor: ANDY

  23/24 - czerwca jak co roku o tej porze – trzeba być w lesie, łowisku. Ta krótka czerwcowa noc ma w sobie coś z magii. Echa dawnych bajań, wspomnienia przodków, ‘kwiat paproci’, swobodny lekko lubieżny śmiech dziewczęcy. Wszystko to staje mi przed oczyma. Już idąc w kierunku wybranego zakątka łowiska spotykam miejscowych. Spokojnie i z namaszczeniem przygotowują suche drewno na ognisko, sposobią konary do przysiąścia. Z trawy widać szyjkę butelki i jakieś zawiniątka.
  więcej>>

  OpowiadanieCzwartek 22.06.2006
  Rykowisko jakiego nie znałem autor: Zubel

  Trudno dać wiarę, ale byki słyszałem najwcześniej w sierpniu. Jest takie miejsce w powiecie złotowskim, w pobliżu miasta Jastrowie, gdzie w pełni lata las rozbrzmiewa mocnym rykiem dziesiątek jeleni. Mogłem się o tym przekonać po raz pierwszy dwa lata temu.

  Był wtedy środek tygodnia, jako zwyczajnie w sierpniu, dzień słoneczny i ciepły, wymarzony ze względu na żniwa. Około godziny siedemnastej zadzwonił do mnie kolega Paweł – młody myśliwy i pasjonat łowiectwa jakich mało.
  więcej>>

  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  15:20 jeanTak jest smutna prawda PRLowskiego łowiectwa które w postaci byłych prominentów,milicjantów,wojskowych,sędziów ect.wszelkiej maści i nacji uprzywilejowanych bezprawnie komunistycznych aktywistów dalej sieje postrach pod parasolem PZŁ.Przecież gdyby każdy myśliwy napisał jakie u niego w kole są patologie i "nadludzie" to okazałoby się,że przykład Lubelski nie jest sierotą. W szeregach PZŁ,przecież wystarczy spojrzeć na ilość kół wojskowych,milicyjnych i innych prominętnych " " dla których były i są najlepsze tereny łowieckie obfitujące w zwierza a za tym i stojące duże pieniądze.Pewnego razu w artykule na temat rocznicowy WKŁ przeczytałem,że na dokarmianie zwierzyny przeznaczają rocznie 75tys zł. co jest niejednokrotnie wielowetnim planem finansowym wielu KŁ.W reportażu tv "Żelazo"były prokurator,przemytnik na usłygach SBecji szczyci się jak to z swojej kniejówki trzymał na muszce policję i prokuratora bo chcieli wejść i jego teren a w tle w lesie opwiada gość jak to on jest myśliwym, to jest obraz nie odosobniony, takich i tych nowych a raczej nowobogackich myśliwych jest dużo i uważają , że im jest wszystko wolno.Słyszałem jak pewien kłusownik zotał prezesem a teraz to już nikt mu nie podskoczy bo zalegalizował swoje hobby,zresztą od dziecka miał dobrą szkołe od swojego przodka,lub jak to się ma znajomości u łowczego to nawet myśliwym nie trzeba być, żeby zapolować,lub to, że jak się mieszka w łowisku no to przecież nikt go nie skontroluje? i t d.druga rzeczywistość PZŁ. Rzecznicy wywodzą się właśnie tak jak pisze w artykule z służb lub milicji tych co umieli pisać!-prowokacje!.Do normalności w PZŁ chyba jeszcze długa droga choć nowy Statut pokazauje,że choć nie doskonały to są możliwe zmiany i nadzieja,że pójdzie to za kilkadziesiąt lat w normnlność.Aby to przyspieszyć trzeba jak najwięcej tych nienomalnych sytuacji pokazywać,przecież ja dopiero na Łowieckim dowiedziałem się,że Sędziowie Sądów Łowieckich opłacani byli z zasądzonych grzywn które konsumowali jako diety czy inne przychody zakamuflowane.Dużo należy również pisać na temat bezpieczeństwa na polowaniach ,wypadkach jakie mają miejsce z bronią i w trakcie polowań.Takie artykuły pozwolą wzbogacić wiedzę może niektórym uruchomią wyobrażnie a innych czegoś nauczą może np. uczciwości!! i honoru. jestem przy nadzieji, że tak będzie??!! Pozdrawiam DB Tytuł:
  "OSOBENNOSTI NACIONALNOJ ACHOTY" po lubelsku
  16:27 jursoDAJCIE SOBIE LUDZISKA NA SPOKÓJ. NIE WPROWADZAJCIE LUSTRACJI DO ŁOWIECTWA , BO NIEDŁUGO ONO BĘDZIE WYGLĄDAŁO JAK NASZA OJCZYZNA , GDZIE TECZKI , PRZYNALEŻNOŚĆ JESZCZE 100 LAT BĘDĄ KARTĄ PRZETARGOWĄ I IGRZYSKAMI DLA MOTŁOCHU . NIE DZIELMY , ALE ŁĄCZMY . DBTytuł:
  "OSOBENNOSTI NACIONALNOJ ACHOTY" po lubelsku
  więcej>>
  Strzelectwo
   tabele balistyczne
   Zawody Leśników dol...
   tarczyn
   PUCHAR LATA TRZCIAN...
   I Otwarte Mistrzost...
   Manowo 01.07.2006r.
   Ciechanowiec-zawody
   VI MISTRZOSTWA PZŁ ...
   Bogusiowi Pilcickie...
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Czy zarząd koła może wyrazić zgodę na uiszczenie wpisowego w formie innej niż pieniężna np. przez odpracowanie określonej, dodatkowej liczby godzin na rzecz koła?
  Odpowiedź:
  Absolutnie nie można zamienić wpisowego na jakikolwiek obowiązek zastępczy. Wpisowe jest opłatą uiszczoną PRZED ropatrzeniem deklaracji nowowstępującego. To jak miałby on je odpracować, jak nie jest jeszcze członkiem?

  Teoretycznie, koło może zlecić przyszłemu swojemy członkowi jakąś pracę, np. w formie umowy zlecenia
  więcej>>