Piątek
17.10.2014
nr 290 (3365 )
ISSN 1734-6827
Dziennik na gorąco
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.1 autor: Redakcja "Łowiecki"
Czasopismo Brać Łowiecka wspólnie ze szkołą wyższą Wszechnica Polska zorganizowały dyskusję nt. "Co dalej z polskim łowiectwem? Bezpośrednie i pośrednie konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego". Chodziło oczywiście o wyrok Trybunału Konstytucyjnego uznającego za niekonstytucyjne zapisy ustawy 'Prawo łowieckie', pozbawiające właścicieli nieruchomości, znajdujących się w obszarze obwodu łowieckiego, wpływu na wykonywanie polowania na ich gruncie.

Do udziału w dyskusji zaproszono senatorów i posłów z komisji Ochrony Środowiska, Ministerstwo Ochrony Środowiska, Polski Związek Łowiecki, specjalistów prawa łowieckiego oraz wszystkich tych, którzy aktywnie włączali się w problematykę prawnych aspektów wykonywania polowania, w tym redakcję dziennika "Łowiecki". Z naszej strony postanowiliśmy nagrywać dyskusje na video, żeby przedstawić ją w naszej TV.Łowiecki wszystkim zainteresowanym myśliwym i nie tylko.
więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażBROŃSztucer Brno 7x64 + luneta ZeiOstróda  1600
SprzedażBROŃDryling Merkel 7x 65R x12Lublin 
SprzedażOPTYKALornetka Nikon Action Ex 16x50Pułtusk 450
więcej>>
Przepisy kulinarne
 Wojtek Charewicz
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia10.10.2014 - 16.10.2014
OpowiadanieCzwartek 16.10.2014
OBJAWIENIE DUCHA TAJGI autor: Chooraj
Wiosenny świt budził uśpioną tajgę. Po śniegu i mrozie nie został nawet ślad. Rzeki wróciły do swoich koryt. Świadectwem wiosennego rozszalałego żywiołu wody były pozawieszane na piachach i gałęziach przybrzeżnych drzew i krzewów, kępy zeszłorocznych traw, trzciny, zerwanej z drzew kory oraz szary, mulisty nalot na korze tychże drzew. Nalot ten i wiechcie traw sięgały wysokości trzech mężczyzn świadcząc o potędze żywiołu. Popowodziowe ozdoby smutnymi brunatnymi kępami zwieszały się z gałęzi czyniąc drzewa podobnymi do świętych drzew szamańskich i kurhanów zwieńczonych słupami, na których Hakasi wieszają wotywne kawałki włosia, wełny czy też kawałki skórzanych pasków i rzemieni. Drzewa i kurhany takie nazywają się OBO. Tak i te nabrzeżne drzewa i krzewy zdawały się być takimi OBO przyrody. Gdzie tajga i rzeki złożyły dziękczynne ofiary duchom tej krainy w podzięce za słońce, życie i uwolnienie z objęć mrozu i lodu. Jenisej, co po hakasku oznacza Matkę Rzek spokojnie toczył swe pięknie rozlane wody prastarym korytem. Tajga jawiła się wszystkimi odcieniami zieleni. Od bladozielonego koloru młodych liści olchy, brzozy i młodych igiełek modrzewia po ciemnozielone barwy koron starych jodeł, cedrów i świerków. Wstawał piękny słoneczny dzień. Ptaki zanosiły do nieba swym śpiewem modlitwę do dobrego Ugliena. Ich śpiew zdawał się sławić wiosnę, życie, narodziny, dzień.
więcej>>

Dziennik na gorącoSobota 11.10.2014
Sąd nad dzikami, cz.3 autor: Stanisław Pawluk
W poprzednich relacjach przedstawiliśmy czytelnikom dziennika „Łowiecki” pierwszą i drugą część precedensowej w skali kraju rozprawy sądowej. W tym odcinku przedstawiamy nagranie zeznań łowczego zeznającego w sprawie, powołanych z inicjatywy Sądu Rejonowego oraz dalsze oświadczenia oskarżonego. Warto zwrócić uwagę, jak łowczy koła zarzuca oskarżonemu, że przez odstrzelenie jakoby nie warchlaków zagrożony miał być plan pozyskania, a szkody wzrosły, bo to warchlaki robić mają największe szkody, a nie dziki inne, a z dokumentów złożonych do akt wynika, że koło nawet w połowie nie wykonało w roku planu pozyskania dzików, a warchlaków zamiast 28, strzelił tylko 6.

więcej>>

Dziennik na gorącoPiątek 10.10.2014
Sąd nad dzikami, cz.2 autor: Stanisław Pawluk
W poprzedniej relacji przedstawiliśmy czytelnikom dziennika „Łowiecki” pierwszą część precedensowej w skali kraju rozprawy sądowej, która ma odpowiedzieć, czy odstrzelenie w kwietniu i maju dzików o wadze 38 i 47 kg na wypisany odstrzał na warchlaka, kwalifikuje się jako przestępstwo odstrzelenia zwierzyny innego gatunku, innej płci lub większej ilości niż przewiduje odstrzał.

W cz.2 prezentowanej dzisiaj oraz w cz.3, która zostanie opublikowana jutro, przedstawiamy zeznania świadków wezwanych z inicjatywy samego sądu. Wartość dowodową zeznań pozostawiamy do oceny Sądu Rejonowego i naszych czytelników.
więcej>>

Komentarze czytelników
... do felietonów
07:45 Stanisław PawlukPodkarpacki niedźwiedź! Rzecznik Okręgowy PZŁ podważył prawomocne wyroki? Bzdura na resorach... Tytuł:
Wojna koła pod sztandarem PZŁ
... do dziennika na gorąco
13:31 Artur1234Totalna porażka. Dwaj panowie, niby opowiadający się za gruntowną reformą polskiego łowiectwa, posługują się argumentacją, używaną na co dzień przez apologetów obecnego modelu. Nie potrzebna na tej debacie była obecność przedstawicieli PZŁ, skoro w ich imieniu „doskonały występ” dali wspomniani dwaj panowie. „Po zmianie modelu, dla zdecydowanej większości obecnych myśliwych, przyjemność polowania będzie łączyła się ze zbyt dużymi kosztami finansowymi, których nie udźwigną” :-))). Szok! Ręce opadają. Kogo właściwie oni reprezentowali? W czyim imieniu występowali? Trzeba było od razu ustalić inne miejsce debaty. Sądzę, że Nowy Świat 35 znacznie lepiej by się na to nadawał. Głos straszenia skutkami jakichkolwiek zmian brzmiałby stamtąd jeszcze bardziej donośnie. Tytuł:
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.1
21:23 marcinoAle debata, niczym protest w Olsztynie. Kto tam był poza prelegentami i redakcją? Kilku zmieniaczy modela? Może jednak trzeba przyjąć do wiadomości,że jednak większości pasuje ten model, w takiej lub innej formie. Może jednak te obawy, o których wspomina Artur, nie są bezpodstawne. Padło dużo argumentów, szkoda że tylko z jednej strony.Tytuł:
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.1
... do zdjęć
00:11 jako1q2w poligon Biedrusko a dokładnie Maniewo , obwód 116, mamy fantastyczną zwierzynę w naszym kole a mamy bo o nią dbamy)
07:49 mlokos9
08:15 myłkus!!! wszystkiego naj - wszyscy ze starej ekipy maja juz to za sobą jak ten czas leci :-)kiedyś to były imprezy ....
10:44 SylwesterO dzik pozyskany w kle łowieckim Sokół Wałcz obw. 232 waga dzika na skupie 145kg. dzik został pozyskany z kalibru 9,3 x 62 podczas pełni 9.09.2014
więcej>>
Wiedza i edukacja
 Problem z Zarządem
 Kontrola broni przez ...
 Koniec z ambonami na ...
 Nowelizacja Prawa łow...
 Broń do Finlandii
 Debata
 Podział obwodu na rej...
 Instrukcja prowadzeni...
 byk bez opieraka - ko...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 17.10.2014
  Numer wydania:
  290 (3365 )
  ISSN 1734-6827
  Dyskusje problemowe

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Hyde Park Corner
   Groźny wirus w Bartos...
   Może to już było?
   W Polszje rabotajet s...
   Co to jest?
  Strzelectwo
   WAWRZYN 2014
  Psy myśliwskie
   łajka boi się dzików
   Czy Aportuj oszukał...
   Czyzby Parson Russe...
   I Klubowy Przegląd ...
   Smoleńsk09/2014 Mię...
  Myśliwskie akcesoria
   Breneki na zbiorówki
   łada niva 1,7 z gazem
   Jaka luneta
   Mitsubishi Pajero Pin...
   Suzuki Grand Vitara I
   RWS Speed Tip
   GUMKI TENTO 7X50
   mauser husqvarna 8x57...
   Lapua Mega jak się za...
   komplet na zbiorówki
   Sztucer Toz 122
   Kurtka Tagart Arctic
   luneta docter
   Nowa szafa na broń
   Sztucer na zbiorówki
   Jaki sztucer w cenie ...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  26-04-11 18:39
  sumada
  16-04-14 19:48
  kierownik13