Sobota
18.10.2014
nr 291 (3366 )
ISSN 1734-6827
Myśliwskie akcesoria
 Pinewood moose opinie
 mp 153
 Breneki na zbiorówki
 łada niva 1,7 z gazem
 Jaka luneta
 NISSAN TERRANO 2
 Ford Maverick 2.4 B 9...
 Lapua Mega jak się za...
 Nowa szafa na broń
 Jaki sztucer w cenie ...
 Jaki samochod 4x4 7-o...
Komentarze czytelników
... do felietonów
21:14 Podkarpacki niedźwiedźKolego Stanisławie, czytaj ze zrozumieniem i dogłębniej rozpoznaj sprawę o której tak odważnie piszesz. Tytuł:
Wojna koła pod sztandarem PZŁ
... do dziennika na gorąco
13:21 werantSZOK!!! - Przewodniczący PZŁ, łowczy krajowy L. Bloch w 2004 r. otrzymał ok. 250 000, 00 PLN tytułem wynagrodzenia za pracę, co daje półtorej gaży prezydenta RP. Tytuł:
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.2
14:48 PaStawerant - Szok???? 250 000 na rok, to daje ok. 21 000 złotych miesięcznie. Brutto! I to ma być szok???? Człowieku, za ile Ty pracujesz? Szok - bo, Każdy lekarz w tym kraju zarabia znacznie więcej! Tytuł:
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.2
15:57 Rzecznik PrasowyPasta, dla mnie to jest szok.... W koncu cos za cos... Wiec za co tyle bierze? Obejrzalem fragment odnosnie kosztow egzaminow. Tak naprawde tym powinna zajac sie prokuratura i cba. Robia koszty wynajmujac np sale od samych siebie... Albo np w szkole w ktorej dyrektorem jest wykladajacy na kursie.. Mlodzi z uniwersytetow nie garna sie do lowiectwa bo nic o nim nie wiedza, a mysliwy kojarzy sie z pijakiem. Ja totalny abstynent wywolalem zdziwienie u kilku osob gdy dowiedzialy sie ze poluje bo "przeciez Ty nie pijesz"... Smieszne to i straszne. ps. Jak mlodzi sie nie garna to moze wywiesic kartke z zaproszeniem na polowanie;).To ktos sie znajdzie;). Tytuł:
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.2
16:23 werantPaSta,Ping - pong; "Człowieku, za ile Ty pracujesz?" W tym przypadku, przysłowie; "Jaka praca, taka płaca.", nie jest mądrością narodową. Tytuł:
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.2
... do zdjęć
00:08 browningb425 Dla mnie to też ten sam byk ;)
więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
18-10-14 05:42
Kazmier
18-10-14 11:20
arthron
20-09-14 13:28
Jarek Dudek
26-12-05 16:43
Lisiarz_Janusz
14-06-14 19:21
sebastian m
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 18.10.2014
Numer wydania:
291 (3366 )
ISSN 1734-6827
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Dyskusje problemowe

Brak wpisów w tym wydaniu
Psy myśliwskie
 PIES PRZYTYK k.Rado...
 Łajka - pierwsze kr...
 łajka boi się dzików
 łajki zachodniosybe...
 Smoleńsk09/2014 Mię...
Strzelectwo
 ZŁOTA TARCZA
 WAWRZYN 2014
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia11.10.2014 - 17.10.2014
OpowiadanieCzwartek 16.10.2014
OBJAWIENIE DUCHA TAJGI autor: Chooraj
Wiosenny świt budził uśpioną tajgę. Po śniegu i mrozie nie został nawet ślad. Rzeki wróciły do swoich koryt. Świadectwem wiosennego rozszalałego żywiołu wody były pozawieszane na piachach i gałęziach przybrzeżnych drzew i krzewów, kępy zeszłorocznych traw, trzciny, zerwanej z drzew kory oraz szary, mulisty nalot na korze tychże drzew. Nalot ten i wiechcie traw sięgały wysokości trzech mężczyzn świadcząc o potędze żywiołu. Popowodziowe ozdoby smutnymi brunatnymi kępami zwieszały się z gałęzi czyniąc drzewa podobnymi do świętych drzew szamańskich i kurhanów zwieńczonych słupami, na których Hakasi wieszają wotywne kawałki włosia, wełny czy też kawałki skórzanych pasków i rzemieni. Drzewa i kurhany takie nazywają się OBO. Tak i te nabrzeżne drzewa i krzewy zdawały się być takimi OBO przyrody. Gdzie tajga i rzeki złożyły dziękczynne ofiary duchom tej krainy w podzięce za słońce, życie i uwolnienie z objęć mrozu i lodu. Jenisej, co po hakasku oznacza Matkę Rzek spokojnie toczył swe pięknie rozlane wody prastarym korytem. Tajga jawiła się wszystkimi odcieniami zieleni. Od bladozielonego koloru młodych liści olchy, brzozy i młodych igiełek modrzewia po ciemnozielone barwy koron starych jodeł, cedrów i świerków. Wstawał piękny słoneczny dzień. Ptaki zanosiły do nieba swym śpiewem modlitwę do dobrego Ugliena. Ich śpiew zdawał się sławić wiosnę, życie, narodziny, dzień.
więcej>>

Dziennik na gorącoPiątek 17.10.2014
Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.1 autor: Redakcja "Łowiecki"
Czasopismo Brać Łowiecka wspólnie ze szkołą wyższą Wszechnica Polska zorganizowały dyskusję nt. "Co dalej z polskim łowiectwem? Bezpośrednie i pośrednie konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego". Chodziło oczywiście o wyrok Trybunału Konstytucyjnego uznającego za niekonstytucyjne zapisy ustawy 'Prawo łowieckie', pozbawiające właścicieli nieruchomości, znajdujących się w obszarze obwodu łowieckiego, wpływu na wykonywanie polowania na ich gruncie.

Do udziału w dyskusji zaproszono senatorów i posłów z komisji Ochrony Środowiska, Ministerstwo Ochrony Środowiska, Polski Związek Łowiecki, specjalistów prawa łowieckiego oraz wszystkich tych, którzy aktywnie włączali się w problematykę prawnych aspektów wykonywania polowania, w tym redakcję dziennika "Łowiecki". Z naszej strony postanowiliśmy nagrywać dyskusje na video, żeby przedstawić ją w naszej TV.Łowiecki wszystkim zainteresowanym myśliwym i nie tylko.
więcej>>

Dziennik na gorącoSobota 11.10.2014
Sąd nad dzikami, cz.3 autor: Stanisław Pawluk
W poprzednich relacjach przedstawiliśmy czytelnikom dziennika „Łowiecki” pierwszą i drugą część precedensowej w skali kraju rozprawy sądowej. W tym odcinku przedstawiamy nagranie zeznań łowczego zeznającego w sprawie, powołanych z inicjatywy Sądu Rejonowego oraz dalsze oświadczenia oskarżonego. Warto zwrócić uwagę, jak łowczy koła zarzuca oskarżonemu, że przez odstrzelenie jakoby nie warchlaków zagrożony miał być plan pozyskania, a szkody wzrosły, bo to warchlaki robić mają największe szkody, a nie dziki inne, a z dokumentów złożonych do akt wynika, że koło nawet w połowie nie wykonało w roku planu pozyskania dzików, a warchlaków zamiast 28, strzelił tylko 6.

więcej>>

Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Wiedza i edukacja
   Czy to tylko chamskie...
   Kontrola broni przez ...
   Broń do Finlandii
   Debata
  Hyde Park Corner
   Bieszczady Rykowisko ...
   W Polszje rabotajet s...
   Co to jest?
   Zbrodniarz pochowany ...
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Przepisy kulinarne
   Wojtek Charewicz
  Dziennik na gorąco
  Zmiany w ustawie łowieckiej, cz.2 autor: Redakcja "Łowiecki"
  W dniu wczorajszym przedstawiliśmy cz.1 relacji filmowej z dyskusji nt. "Co dalej z polskim łowiectwem? Bezpośrednie i pośrednie konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego", która odbyła się 9 października br. w siedzibie Wszechnicy Polskiej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dzisiaj druga część tej dyskusji, w której między innymi wypowiadać się będą senator Stanisław Hodorowicz, prowadzący dyskusję radca prawny Witold Daniłowicz oraz redaktor naczelny dziennika "Łowiecki" Piotr Gawlicki.

  Jest rzeczą oczywistą, że jedna tego typu dyskusja nie przyniesie gotowych rozwiązań, ale niepokojącym jest fakt, że dyskusji tej nie chcą podejmować ani Ministerstwo Środowiska, ani Sejm, ani Kancelaria Prezydenta, ani Lasy Państwowe. Na tym tle skuteczność posła Stanisława Wziątka i kierownictwa PZŁ są oczywiste i wszyscy ci, którzy myślą o systemowych zmianach w polskim łowiectwie, mogą swoje przemyślenie schować na następne dziesięciolecie.


  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj