Niedziela
22.03.2015
nr 081 (3521 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Wczasy na Mazurach
 Ciekawostka od minist...
 Wieńce 2014 okręg Bie...
 Konkretne zajęcie dla...
 Łódź i okolice - łowi...
 TOK FM-audycja o zmia...
 BRONEK gdzie mój las
 Prośba o kontakt do K...
 islam
Komentarze czytelników
... do felietonów
12:45 PeBeA najważniejsze zdanie, które jest w poradniku i które powinno się znaleźć również w tych niebieskich wywodach, jest chyba celowo pomijane przez kol. Piotra "Mówiąc inaczej, więcej głosów ZA niż PRZECIW".Tytuł:
PZŁ chce fałszować wybory na WZ kół
13:09 fox31PeBe, Tak naprawdę tu chodzi o "chwytliwy" tytuł, coś co nie zostało powiedziane jest tu najważniejsze, większość przeczyta i znów wyjdzie na to że PZŁ to banda oszustów, nieudaczników i kombinatorów, a jedyny słuszny jest Redaktor P.G. szukający nieustannie antidotum na Polską Zarazę Łowiecką. DBTytuł:
PZŁ chce fałszować wybory na WZ kół
16:15 HupertNic nie jest pominięte bo czytam:" w Informacji pisze, że wybranym został kandydat, dla którego liczba zliczonych głosów 'za' "z jednej strony jest większa od liczby głosów oddanych przeciw". A to co Informacja podaje z "drugiej strony", to też jest najważniejsze, czy już mniej ważne? Wydaje mi się, że jak się nie ma merytorycznych argumentów, żeby PZŁ i jego Informacji dla komisji skrutacyjnej bronić, to się atakuje personalnie tego, kto takie rzeczy ujawnia. Gdybyś mógł, to byś po prostu skracał o głowę za takie teksty. Tytuł:
PZŁ chce fałszować wybory na WZ kół
17:19 kirykPrasa żyje tytułami, które często nie mają związku z publikowanymi tekstami. Ludzie w ZG są za ciency, żeby wymyślić sposób na fałszowanie wyborów. Instrukcję na WZ wypuścili prawdopodobnie nawet z dobrymi chęciami, tylko jak zwykle zabrakło wiedzy i tekst napisany przez jakiegoś cienkiego prawnika z biura prawnego ZG, nikt nie potrafił zweryfikować, ani na Nowym Świecie, ani w ZO. W ZO pewnie nawet nie próbowali zrozumieć, bo u nich wszystko co przychodzi z Warszawy jest święte. Współczuję kołom, które zastosują się do tej instrukcji na swoich walnych.Tytuł:
PZŁ chce fałszować wybory na WZ kół
17:33 Sylwian70Nie trzeba fenomena matematycznego ani profesora nauk ścisłych aby zrozumieć treść tej otrzymanej pomocnej broszurki..Kol.Piotrze Swe odniesienie do formuły broszurki przedstawił kolega tak jakby członkowie kół łowieckich zamiast intelektu mieli w głowach tylko galaretę.Czytajmy ze zrozumieniem i nie pomijajmy ważnych wyrażeń z treści mających istotny wpływ na całokształt tej broszurki..Kol.tak Sobie tekst zinterpretował że można tylko stwierdzić że czepiacie się już o każde najmniejsze słówko.To fakt że ktoś to spartolił ale widocznie myślał że myśliwi swoje rozumy mają.My członkowie PZŁ nie musimy mieć podane na tacy słowo w słowo jak przeprowadzać wybory a takie broszurki traktujemy opcjonalnie jako zwykłą informacje a nie jakieś zarządzenie.Krótko i tak jak zawsze- wygrywa ten który otrzyma najwięcej głosów ZA.Wybory to bardzo ważne wydarzenie i powinny zostać przeprowadzone w zgodzie ze statutem i wydaje mi się że w/w pismo to żadna afera.D.B. Tytuł:
PZŁ chce fałszować wybory na WZ kół
więcej>>
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
10-08-13 15:55
Adrian95
24-01-08 18:32
Jump76
22-03-15 19:18
223 R
03-04-14 20:24
keram_j
14-07-13 20:21
dkopov
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 22.03.2015
Numer wydania:
081 (3521 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażOPTYKAMuszle oczne Kahleswileklopolska 60
SprzedażBROŃBąszki Tikka Sako BrowningWilekopolska 100
więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Wiedza i edukacja
 psy na obwodzie luzem
 Wybór Komisji Rewizyj...
 Walne wyborcze
 Liczba członków niest...
 temat jak rzeka - co ...
 Książka ewidencji
 Porządek obrad WZ w r...
Psy myśliwskie
 Mały Musterlander
 pożar domków myśliw...
 Potrzebna pomoc w...
Strzelectwo
 V PUCHAR MKS ASTRA ...
 smutna wiadomość .....
Myśliwskie akcesoria
 Suzuki Jimny - silnik
 Konserwacja ramy
 243w amunicja winche...
 zadrapania oksydy
 auto
 Docter Basic 3-12 x 5...
 Ciężar nacisku spustu
 szesnastka
 luneta do kniejówki i...
 Burris FourX 3-12x56
 Noktowizory
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Wiceminister Pasławska
   PZŁ a ochrona danych os...
   Prace gospodarcze
   nowy druk RPŁ-paranoja
  Redaktorzy piszą
  PZŁ chce fałszować wybory na WZ kół autor: Piotr Gawlicki
  5 lat temu, w lutym 2010 r. zarządy okręgowe PZŁ rozesłały do kół 18-to stronicowy dokument zawierający materiały pomocnicze nt. przygotowania i prowadzenia walnych zgromadzeń w kołach. Materiał ten nie miał nagłówka i nie był podpisany ani przez ZO, ani prze ZG, ani nawet przez jakiegokolwiek prawnika zatrudnionego na Nowym Świecie. Pisałem wówczas o tym w felietonie Instrukcja ZG dla kół na Walne. W instrukcji tej zawarty był po prostu stek bzdur pisanych przez kogoś, kto nie miał zielonego pojęcia o obowiązującym statucie PZŁ. Redakcja zwróciła się wtedy do Zarządu Głównego PZŁ wskazując jedenaście przypadków, w których rozesłane do kół materiały były niezgodne ze Statutem lub różne od zwyczajowo przyjętych.
  W wyniku naszej interwencji, Kierownika Działu Obsługi Prawnej ZG, Marcin Pasternak wyjaśnił, że w przesłanych do zarządów okręgowych materiałach, wskutek ewidentnej pomyłki, doszło do wysłania części materiałów stanowiących wersje robocze (archiwalne) z czasów obowiązywania statutów kół łowieckich i koła, które już dostały błędne materiały otrzymają nowe. Gdyby nie nasza interwencja, większość kół wybierałaby swoje zarządy w całkowitym oderwaniu od statutu PZŁ. Pełna "wtopa", używając współczesnego języka młodzieży.

  Minęło 5 lat i znowu zbliżają się walne zgromadzenia kół, podczas których odbywać się będą wybory. Z tego tytułu ZO PZŁ rozsyłają do kół łowieckich "Poradnik dla Przewodniczącego Komisji Skrutacyjnej", z podtytułem Informacja o zasadach głosowania przy wyborach. Wydawałoby się, że to krótkie kompendium wiedzy, żeby walne zgromadzenia nie traciły czasu na jałowe dyskusje jak głosować podczas wyborów. Nic z tego, bo dokument oderwany jest od zasad statutowych i wprowadza rozwiązania, których zastosowanie może fałszować lub uniemożliwiać wybór kogokolwiek do organów koła i delegatów na zjazdy. Kolejna "wtopa" a może ju
  więcej>>
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Przepisy kulinarne
   Niesłone szynki