Czwartek
02.07.2015
nr 183 (3623 )
ISSN 1734-6827
Myśliwskie akcesoria
 Canon XS 60
 czapka z diodami
 Poranny podchód
 Najlepsza amunicja 22...
 Jaką lornetkę kupić??
Dyskusje problemowe
 Indoktrynacja posłów i ...
 OZD i KZD - po co i na ...
 APEL DO DELEGATÓW
 Delegaci ujawniajcie si...
 Projekt ustawy - prace ...
Przepisy kulinarne
 suszenie kiełbasy
Hyde Park Corner
 Kim jest Ogór?
 "Bez farmazon"
 Let's hunt
 Ludzie zidiocieli do ...
 co takiego nam grozi ...
 TO BYŁ SPISEK!
 lis z laską - ciekawo...
 Antywirus - komputero...
 Dostałem fajnego mail...
 Jak walczyć z pomówie...
 Poszukuję domku w Bie...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Komentarze czytelników
... do felietonów
13:25 werantTeza jest właściwa, potwierdzona wieloma przykładami. Pytanie do delegatów; jak długo jeszcze "dadzą wodzić się za nos", etatowym i nie tylko "działaczom" Zrzeszenia? "DB" Tytuł:
Jak zjazdy, to ORŁ bezkarnie naruszają statut PZŁ
17:40 werantP.S. Sprostowanie; "w Zielonej Górze kol. mgr Bolesław Tatarzycki" - wiceprezes NRŁ, prezes ORŁ w Zielonej Górze. "Zawiódł" po raz kolejny, inż. Zdzisław Rudkiewicz przwodniczący ZO PZŁ. "DB" Tytuł:
Jak zjazdy, to ORŁ bezkarnie naruszają statut PZŁ
18:02 Andrzej WitkowskiDarz Bór. Fakty opisane wyżej jednoznacznie świadczą o braku kompetencji członków organów Zrzeszenia przygotowujących te projekty dokumentów i braku nadzoru w PZŁ. Niezbędne są zmiany. Moim zdaniem w pierwszej kolejności należałoby bardziej upodmiotowić członków kół i Zrzeszenia. Niezbedne są też większe uprawnienia okręgowych i naczelnej rady łowieckiej. To one powinny mieć decyzyjny wpływ na zarządy. Apeluję do redakcji, Koleżanek i Kolegów widzących potrzebę zmian o zgłaszanie konkretnych propozycji i merytoryczna dyskusję nad tymi propozycjami. Zorganizujmy się! Zebranie wyborcze niestowarzyszonych w okręgu białostockim zobowiązało delegata na zjazd okręgowy do zgłoszenia wniosków (uchwał) z tego zebrania, m.in o wykreślenie w paragrafie 127 p. 11a Statutu PZŁ, słów"...w uzgodnieniu z Łowczym Krajowym, ...' i wybory delegatów w liczbie jednego na każdą pełną liczbę 20 członków niestowarzyszonych w okręgu (a nie obecnych na zebraniu). Zebrani uznali, jako bardzo istotną, potrzebę samodzielnego i nieskrępowanego wyboru łowczych okręgowych przez ORŁ. Ponadto uznali za konieczne włączenie członków niestowarzyszonych w realizację wszystkich zadań Zrzeszenia, wypełniania wszystkich obowiązków i korzystania z wszystkich praw członkowskich. Dla tych, którzy nie chcą się ograniczać wyłącznie do polowania, zaproponowano możliwość tworzenia kół łowieckich bez obowiązku posiadania przez nie obwodu łowieckiego. Sądzę, że warto o tym i o innych problemach, dyskutować. Darz Bór. Tytuł:
Jak zjazdy, to ORŁ bezkarnie naruszają statut PZŁ
więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
22-05-15 23:30
sasek30-06
12-05-15 14:56
AgataŁ
30-01-07 22:33
błażej
12-05-09 15:26
sumada
02-09-09 21:45
sumada
Redaktorzy piszą
Jak zjazdy, to ORŁ bezkarnie naruszają statut PZŁ autor: Piotr Gawlicki
Znając lekceważący stosunek do zapisów statutu organizatorów zjazdów okręgowych, czyli członków okręgowych rad łowieckich, vide zjazd w Gdańsku w 2010 r., zainteresowałem się, czy 5 lat później dokumenty zjazdowe przygotowano zgodnie ze statutu PZŁ. Zwróciłem się imiennie email'ami do wszystkich prezesów ORŁ w kraju z prośbą o udostępnienie przekazanych delegatom projektów porządku i regulaminu obrad zjazdu w ich okręgach. Pozytywnie odpowiedział tylko prezes ORŁ w Kaliszu kol. Wojciech Szostakowski, przysyłając projekt porządku obrad oraz projekt regulaminu obrad zjazdu w Kaliszu, a biura Poznań, Jelenia Góra i dzisiaj Krosno przysłały jedynie porządek obrad, odmawiając udostępnienia projektu regulaminu.

Odezwali się również prezesi ORŁ w Piotrkowie Trybunalskim kol. Leon Ciecierski, w Nowym Sączu kol. Tadeusz Kubacki, w Koninie kol. Bronisław Rowecki, w Radomiu kol. Andrzej Szczypiór, w Ostrołęce kol. mgr Robert Kluczek, w Zielonej Górze kol. mgr Bolesław Tatarzyński, w Toruniu kol. dr Maciej Janiszewski w Ciechanowie kol. mgr Marek Szadkowski i w Sieradzu Aleksander Rawski, odmawiając udostępnienia tych dokumentów, ponieważ ich ORŁ, cytuję: ....nie dysponuje własnym biurem oraz środkami technicznymi pozwalającymi udzielić odpowiedzi w formie wskazanej przez Pana Redaktora..., czyli wykonać skany lub kserokopie i piszą dalej: ...Nie możemy natomiast udostępnić regulaminu obrad Okręgowego Zjazdu Delegatów ponieważ zostanie uchwalony dopiero na Zjeździe..., tak jakby nagle zapomnieli, że projekty tych regulaminów wysłali do delegatów. Wszystkie pisma mają jednakową treść, co jednoznacznie wskazuje na przygotowanie ich w Warszawie na Nowym Świecie i w najbliższych dniach powinniśmy spodziewać się podobnych odpowiedzi od pozostałych prezesów ORŁ, jeżeli w ogóle pofatygują się odpowiedzieć.
więcej>>
Strzelectwo
 Strzelnica Rybnik
 Oświadczenie Drużyn...
 II Puchar Delty Opt...
 Madera Strzelnica?
 tania luneta
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
tel: (58) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 02.07.2015
Numer wydania:
183 (3623 )
ISSN 1734-6827
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia25.06.2015 - 01.07.2015
Redaktorzy pisząNiedziela 28.06.2015
Polowanie na czarne niedźwiedzie autor: Piotr Gawlicki
Jesienią ub.r. podjęliśmy propozycję jednego z kolegów z forum, żeby zorganizować polowanie na czarnego niedźwiedzia amerykańskiego (baribala) przez wspólny wyjazd do Kanady użytkowników forum. O szczegóły pytało wielu, a w rezultacie znalazło się sześciu chętnych, do których postanowiłem też dołączyć i w 7 myśliwych polecieliśmy na początku czerwca do Montrealu. Było nas 8 osób, bo jeden z kolegów zabrał ze sobą żonę, ale ze względu na obłożenie kwater, podzielić się musieliśmy na dwie grupy, z których druga rozpoczynała 6-dniowe polowanie w trzy dni po grupie pierwszej. Polować mieliśmy w rezerwacie Mastingouche, około 160 km na północ od Montrealu.

Nie będę podawał danych uczestników wyprawy, bo nie uzgodniłem tego z nimi i niech sami, jak zechcą, o tym piszą. Dla dwóch z nas było to drugie wspólne polowanie na baribala, co opisywałem szczegółowo trzy lata temu, dlatego teraz pominę w opisie to, co było podobne, wskazując na nowe elementy różniące te polowania.
więcej>>

Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Psy myśliwskie
   Sztuczna nora - poz...
   dawanie głosu
   Heideterriery w Pol...
   Kojce dla psów - po...
  Wiedza i edukacja
   Władza prezesa
   łuski i żubr
   Zespoły do szacowania
   Wpisowe - wpłacać pow...
   Zasady wykonywania po...
  Aktualności z PZŁ
   02/07/2015  Link  
   Komplet materiałów na okręgowy zjazd delegatów w Zielonej Górze, jakie otrzymali delegaci
   02/07/2015  Link  
   Projekt porządku obrad i regulaminu obrad okręgowego zjazdu delegatów w Warszawie
   02/07/2015  Link  
   Projekt regulaminu obrad okręgowego zjzadu delegatów w Kaliszu
   02/07/2015  Link  
   Projekt porządku obrad okręgowego zjazdu delegatów w Kaliszu