Niedziela
26.07.2015
nr 207 (3647 )
ISSN 1734-6827
Myśliwskie akcesoria
 Łuski 7 Rem Mag
 Proszę o op-inie użuy...
 Nissan X-Trail 2.2 Di...
 Śruby
 Luneta Swarovski Habi...
 Luneta Delta Optical ...
 nowa kniejówka iz 94?
 Delta Optical Titaniu...
 Pick-up do 20 tyś
 Harkila Pro Hunter Do...
 Czoki pomocy
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
21-10-14 20:11
A.G.
26-07-15 12:57
Smyk"
10-02-15 15:32
zagorski007
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Wiedza i edukacja
 Peluszka - szacowanie...
 "zabudowania mieszkal...
Strzelectwo
 III eliminacje ligi...
 III edycja ligi Cze...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Psy myśliwskie
   Dysplazja u Wachtla
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  18:31 azil IITemat łatwy i większości niestety nieznany. Jeżeli Leszczyński ( http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=402064&t=401856 ) podrabiał dokumenty w celu wygarnięcia kasy, a jestem przekonany że tak było, to nie odbyło się to bez wiedzy innych. Jeżeli wiedzieli o tym inni, to ci inni robili podobne numery. Walczą o kasę. Większość z nich to ludzie z niskimi dochodami. Niskim morale i oni zrobią wszystko, włącznie ze zdradą kraju (przecież prywatyzacja nie oznacza rozbioru kraju, a obcokrajowcy będą płacić podatki)by wyrwać następny "kwit do lasu". W poprzednim artykule napisałem co powinno się stać z togowcami którzy nie wykonują swoich obowiązków. Każdy sędzia, prokurator, adwokat który świadomie dopuści się naruszenia prawa, powinien skończyć na ulicy bez prawa do wykorzystywania wiedzy prawniczej w jakiejkolwiek sprawie. IMMUNITETY .....A niby dlaczego ? Przecież cytując Panią Zofię Romaszewską............ "Dużym problemem, według gościa Jedynki, jest także bezkarność sędziów. - Gdy się ich krytykuje, to podnosi się gwałt, że to uderzenie w niezawisłość sądów – tłumaczy dawna działaczka opozycji demokratycznej . Według niej, "sędzia to taki sam człowiek jak my wszyscy i nie ma powodu, żeby uważać, iż z nadania sędziowskiego są nieomylni, i mają cudowne charaktery”. – Sędziom coś może łupać w kościach, mogą nie mieć humoru jak prowadzą sprawę, dlatego należy się im przyglądać – dodaje Romaszewska." Jasno wynika skąd problem który Kol. Gawlicki poruszył. Czy "wy" którzy milczycie nie wstydzicie się swojej postawy ? Tytuł:
  Zjazd w Szczecinie, twórcze rozwinięcie VII Zjazdu PZPR
  ... do dziennika na gorąco
  09:05 MnichA dlaczego Kolega Redaktor nie pochwali działalności sądów łowieckich, które jak wynika z felietonu uniewinniały członów KŁ Orlik?Tytuł:
  10 lat walki z kołem i PZŁ o dobre imię (video)
  więcej>>
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Hyde Park Corner
   Artur Hampel o nas.
   Wypoczynek w Zakopanem
   Korzenie.......
   Złośliwe oprogramowan...
   Papużki faliste
   Wrocławianie - proszę...
   Co tam Pani w polityc...
   To się LPM zmartwią...
   Po Polskich lasach
   Plony LPM?
   List przeciw mowie ni...
   Urlop Pomorze Zachodn...
   Reforma po Polsku czy...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 26.07.2015
  Numer wydania:
  207 (3647 )
  ISSN 1734-6827
  Dyskusje problemowe

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Redaktorzy piszą
  Zjazd w Szczecinie, twórcze rozwinięcie VII Zjazdu PZPR autor: Piotr Gawlicki
  Uchwała Nr 55/2015 Okręgowej Rady Łowieckiej w Szczecinie przesądziła o sposobie organizacji zjazdu i o projektach uchwał, które zaproponowano zjazdowi. Jej tekst to wypisz wymaluj powrót do lat 70-tych ub. wieku i czerpanie garściami z dorobku Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR jeżeli ktoś nie zna tego skrótu). Czy wszystkie organa Związku muszą bezmyślnie podporządkowywać się pomysłom urodzonym kilkadziesiąt lat temu, a robią to moim zdaniem nawet nie z przekonania, tylko z wygody i asekuracji, bo wypunktowanie oczywistych nonsensów prawnych spowoduje niezadowolenie góry i skończą się konfitury, do których przywykło się od lat.

  W punkcie 4 a) uchwała zajmuje się delegatami. Zobowiązuje zarząd okręgowy do ..."sporządzenia list adresowych delegatów (....) i przekazania ich odpowiednim członkom Rady". Celem tego wykorzystywania danych osobowych członków PZŁ, bez zgody zainteresowanych, czego zabrania ustawa o ochronie danych osobowych, jest indywidualna indoktrynacja delegatów i wymuszenie na nich właściwego dla działaczy okręgowych głosowania. Odbywać się to ma poprzez zorganizowanie przez ..."właściwych członków Rady (....) spotkań przedzjazdowych delegatów w powierzonych ich pieczy regionach"... Kto jest "odpowiednim lub "właściwym" członkiem rady uchwała nie precyzuje, ale można się domyślić, że to są ci, którzy posiadają umiejętności wytłumaczenia delegatom jakie są ich zadanie na zjeździe i gwarantują, że delegaci przekazani ich pieczy nie będą na zjeździe wydziwiać, np. na temat regulaminu zjazdu, w sposób podobny jak prezentowałem to w dzienniku trzy tygodnie temu. Zresztą uchwała tego nie ukrywa, zobowiązując "właściwych" członków rady do przygotowania kandydatur do komisji zjazdowych i kandydatów na funkcje, które obsadzane są w głosowaniach na zjeździe. Kogo wybierze zjazd jest więc już wiadomym i koledzy delegaci z okręgu szczecińskiego mogliby podzielić się ta informacją na "Łowieckim".

  Spójrzmy teraz na projekt porządku obrad i regulaminu zjazdu. Jak w każdym z takich dokumentów przygotowanych w okręgach, komisja mandatowa jawi się jako podstawa gwarantująca prawomocność zjazdu, bo ..."winna sprawdzić wszystkie uchwały poświadczające wybór delegatów i dokonać ich konfrontacji ze sporządzoną na tej podstawie listą"... czyli sprawdzić uchwały walnych zgromadzeń kół o wyborze delegatów, zrobić listę tych delegatów i następnie dokonać konfrontacji tej listy, stworzonej przez siebie, z uchwałami, na podstawie których listę stworzono. To bardzo twórcze zadanie, ale o tym, żeby myśliwi w jakimkolwiek okręgu znali nazwiska delegatów na zjazdy okręgowe, to nawet pomyśleć nie warto, bo w podobno transparentnym Związku jest to tajemnica, tłumaczona ochroną danych osobowych, których samemu się nie chroni i wykorzystuje.
  więcej>>