Środa
28.09.2016
nr 272 (4077 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Złodziej czy oszust?
 AGITATOR
 Jak z wykonaniem odst...
 Aktualnosci z PZŁ
 O dewizowcach i snach...
 Magazyn SEZON to jesz...
 Taki felieton przeczy...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Myśliwskie akcesoria
 Termowizor - jaki wyb...
 zeiss Victory HT
 Luneta celownicza WEA...
 Browning A-Bolt 3 Com...
 S&B SP vs Geco TM/Plus
 Lornetka ok 1500
 Zeiss Victory V8 1,1-...
 Upominek jubileuszowy.
 świńskie ucho
 Czego potrzeba, czego...
 Noktowizor cyfrowy 6×...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Strzelectwo
   Finał Pucharu Trzec...
   ZAWODY IMIENIEM PAW...
   ZAPROSZENIE NA ZAWO...
   Szafa w wynajmowany...
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Dziennik na gorąco
  Pokrętna sprawiedliwość łowiecka, cz. 2 autor: Stanisław Pawluk
  W poprzednim odcinku przedstawiliśmy polowanie Józefa Adamskiego, którego Okręgowy Sąd Łowiecki w Lublinie wykluczył z szeregów Polskiego Związku Łowieckiego, za dokonania wpisu w miejscu wykonywania polowania przez innego myśliwego, prezesa koła, bez uzgodnienia tego z nim. W dzisiejszym odcinku przedstawiamy stanowisko Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego w Chełmie w sprawie wykonywania polowania przez aż trzech myśliwych w tym samym miejscu i to kilkukrotnie, bez uzgodnienie tego między sobą, który uznał, że....., ale posłuchajmy:

  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  07-05-16 12:18
  Basior 1
  Dyskusje problemowe
   Pokrętna sprawiedliwość...
   Pokrętna sprawiedliwość.
   Ogólnopolska inwentaryz...
   Transparentność
   dr Tomasz Kulesza
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia21.09.2016 - 27.09.2016
  Dziennik na gorącoWtorek 27.09.2016
  Pokrętna sprawiedliwość łowiecka, cz. 1 autor: Stanisław Pawluk
  Przedstawiamy pierwszą z trzech relacji z postępowań dyscyplinarnych w Polskim Związku Łowieckim o niemalże identyczne wykroczenia łowieckie. Ich wspólna cechą są działania niszczące konkurenta do stanowiska czy krytyka poczynań lokalnej władzy, a nie faktyczne naruszenia norm prawnych jest dość nagminnie stosowaną represją, do której wykorzystywani są rzecznicy dyscyplinarni czy okręgowe sądy łowieckie, często "chodzące na pasku" łowczego okręgowego. Jeden z przykładów dał Marian Flis w okręgu lubelskim, osobiście angażujący się w sprawę pogrążenia myśliwego, o którym niżej.

  W sądach powszechnych istnieje coś takiego jak określona linia orzecznicza, skalowanie kar, okoliczności łagodzące i wiele czynników, które mają wpływ na końcową decyzję. Sądownictwo łowieckie często przywołuje przepisy kodeksu postępowania karnego, ale stosuje się do nich jedynie gdy jest im to wygodne. Czy w postępowaniach rzeczników istnieje jakaś logika i czy postępowania te są racjonalnie prowadzone staraliśmy się dowiedzieć monitorując kilka spraw jakie kolejno przedstawimy naszym czytelnikom. Poinformujemy także jaki był ostateczny finał spraw przedstawionych w tych relacjach. Mamy nadzieję, że pozwoli to na wyrobienie sobie własnego poglądu co do przydatności tych organów dla budowy coraz bardziej pogarszającego się wizerunku łowiectwa oraz czy na podstawie decyzji rzeczników i sądów łowieckich można ufać w rzetelne traktowanie spraw członkowskich.
  więcej>>

  Dziennik na gorącoŚroda 21.09.2016
  ZG PZŁ stawia na dezorganizację autor: Stanisław Pawluk
  O decyzjach Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnobrzegu, podejmowanych za sprawę łowczego okręgowego Jana Czuba, dziennik "Łowiecki" pisał w artykule Jan Czub chce rządzić w kołach, a następnie w artykule Jan Czub chce rządzić w kołach, c.d..

  Zawieszając dwu członków zarządu Koła Łowieckiego "Ryś" Jan Czub pozbawił koło możliwości funkcjonowania. Zawieszony prezes nie jest w stanie zwołać posiedzenia zarządu, a więc zarząd nie jest władny podejmowania żadnych decyzji. W kole obowiązuje uchwała walnego zgromadzenia, że podziału odstrzałów byków miedzy członków dokonuje zarząd stosowną uchwała. Sezon na byki rozpoczęty i pod naciskiem rwących się do strzelania myśliwych oraz za poradą łowczego okręgowego, przydziału odstrzałów dokonał łowczy z członkami komisji rewizyjnej, co obok złamania uchwały walnego zgromadzenia jest kuriozalnym przykładem nieprawidłowego zarządzania kołem. Komisja rewizyjna nie powinna, nawet za "zezwoleniem" łowczego okręgowego, mieszać się do spraw będący kompetencja zarządu koła, bowiem nie posiada takich statutowych uprawnień.
  więcej>>

  Psy myśliwskie
   PZŁ Suwałki organiz...
   24-09 Konkurs dzika...
  Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  13:04 huxxxx01Zamiast określenia "POKRĘTNA" bardziej właściwe byłoby nazwanie "PZŁ-owska".
  A to jest kardynalna właściwość jeżeli chodzi o pozostałe przymioty jaka jest ta sprawiedliwość.A jest ona patologiczna w każdym swoim wymiarze bo z góry służy wierchuszce PZŁ jako narzędzie sprawowania i kontynuacji władzy oraz petryfikacji statusu materialnego centralnych i terenowych aparatczyków.
  DB
  Tytuł:
  Pokrętna sprawiedliwość łowiecka, cz. 2
  15:30 Artur1234Pytam pana rzecznika, czy oprócz Regulaminu Sądów Łowieckich i Rzeczników Dyscyplinarnych w Polskim Związku Łowieckim czyta czasem coś jeszcze? Polecam jego lekturze przede wszystkim statut PZŁ, a zwłaszcza poprawione we wrześniu 2015 r. podczas KZD PZŁ brzmienie § 152. Gdyby podczas rozmowy ze Stanisławem Pawlukiem znany był mu ten zapis, nie kompromitowałby się jako rzecznik dyscyplinarny aż tak bardzo. Przewinienia, za które można być ukaranym przez sąd łowiecki bądź zarząd koła, kompletnie się rozmijają. Inaczej mówiąc – nie zazębiają się. Jeszcze inaczej – nie ma przewinienia, za które można by zostać ukaranym przez sąd łowiecki LUB zarząd koła, czyli do wyboru. A jeżeli tak, to § 2 pkt 6 i § 3 ust. 1 i 2 Regulaminu są kompletnie bezsensowne, a więc i kompromitujące nie tylko dla Naczelnej Rady Łowieckiej (zwłaszcza dla jej prezesa), ale także dla nie orientującego się w sprawie pana rzecznika dyscyplinarnego, jeżeli de facto na nie się powołuje. Polecam - http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=15&i=123932&t=123932Tytuł:
  Pokrętna sprawiedliwość łowiecka, cz. 2
  23:25 JegerNo ale to co, źle że umorzyli to postępowanie, czy powinni tych kolegów również jak w przypadku nr 1 wywalić z PZŁ?Tytuł:
  Pokrętna sprawiedliwość łowiecka, cz. 2
  ... do zdjęć
  01:21 Ziggy To że młoda to widać na pierwszy rzut oka, ale czy jest posłuszna. Jeśli nawet robi dobrze, to nie wszystko. Najlepiej jeśli robi to z pasją, wtedy człowiek jest zadowolony. Na pewno tak jest bo inaczej byś jej nie trzymał. Gratuluję więc wyboru, niech się dobrze chowa. D.B..
  08:53 Bocian
  więcej>>
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 28.09.2016
  Numer wydania:
  272 (4077 )
  ISSN 1734-6827
  Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażPSY RASOWEWachtelhundy,szczeniaki 1300
  SprzedażBROŃRemington 700Warszwa , Wyszków . Mińsk Mazowiecki 2600
  więcej>>
  Wiedza i edukacja
   zdaniem min. Jurgiela...
   Wiek jelenia
   ASF nie odpuszcza
  Przepisy kulinarne
   Ozór z jelenia.
   byk z rykowiska
   Śliwowica
   Zgrzewarka próżniowa