Piątek
16.12.2016
nr 351 (4156 )
ISSN 1734-6827
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 16.12.2016
Numer wydania:
351 (4156 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Myśliwskie akcesoria
 Magazynkek Manlicher ...
 Vortex Crossfire II H...
 łuski 7x64
 Amunicja do 16
 Scout tk
 Muszka Blaser R8
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażTROFEARóg okuty w srebroKalisz 
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  02-08-15 16:22
  sumada
  10-12-16 20:14
  sympatyk321
  Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  12:06 PorcupineNawet ladnie mowi, chociaz jak czytalem na portalu lowieckim czlowiek to "ciekawy" i "kolezenskosc pzl" ma wpojona bardzo gleboko ( oddany towarzysz ). Jedynie co mozna zarzucic, to chyba tylko to, ze farbuje wlosy, ale z wiekiem ludzie dostaja rozne pomysly :)Tytuł:
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz IX
  17:21 WojciechusWdarl sie blad. Powinno byc: Andrzej Krysztofiński a nie Krzysztofinski.

  Prosze poprawic. Z gory dziekuje.
  Tytuł:
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów cz VIII
  ... do zdjęć
  10:58 starywracz
  14:50 Senior56
  14:57 Senior56
  14:58 Senior56
  14:58 Senior56
  więcej>>
  Dyskusje problemowe
   Rządowy projekt ustawy ...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia09.12.2016 - 15.12.2016
  Moje polowanieŚroda 14.12.2016
  ODWET autor: Ziggy
  Jest szósta rano, a ja już od godziny nie śpię. Błogie ciepło naszego łóżka nie pozwala na wstawanie. Cudowny zapach parzonej kawy przez żonę wypełnił wnętrze naszej sypialni. Jeszcze leżę, widzę przez uchylone drzwi jak żona w szlafroku kładzie na stół w kuchni kubek z kawą i talerz, na którym jest gorący rogalik z masłem, mój ulubiony poranny posiłek.

  Czas wstawać, usiadłem na łóżku. Mój pies leżący na swoim posłaniu obok, spogląda na mnie smutnym wzrokiem. Ona wie gdzie ja jadę, tłumaczyłem jej wczoraj, że dziś jechać ze mną nie może, wygląda na to że zrozumiała i stąd ten smutek.

  Podchodzę do okna, Strach odsunąć żaluzje. Wiem, że w nocy padał śnieg. Pytanie, ile tym razem napadało, bo tu jak pada to końca nie ma. Oceniając grubość napadanego śniegu po warstwie leżącej na dachu mego samochodu to jakieś 15 cm. Niedobrze, muszę opóźnić swój wyjazd do czasu jak odśnieżą drogi, a że jest dziś sobota to drogowcy wyjadą trochę później jak w dzień powszedni.

  więcej>>

  OpowiadaniePoniedziałek 12.12.2016
  Pies myśliwski Aza autor: Andrzej Szeremet
  Było to zimą 1994 roku w Manowie, akurat przed świętami. Dosypało śniegu, mróz brał jak na warunki Pomorza lepiej niż solidny. Psy dostały niesamowitego apetytu i codziennie rano oglądałem puste miski. Wymiatały wszystko, co im się dało, do dna. No cóż pomyślałem, zima ma swoje prawa. Wyjaśnienie przyszło w samą wigilię. Krótko przed kolacją, wyszedłem wyrzucić śmieci i nagle w świetle latarki, którą oświeciłem szopę i stojącego pod nią UAZ-a, pojawiła się para błyszczących ślepi. Pod autem przywarowała niewielka psina, ale widziałem ją tylko przez moment, bo natychmiast uciekła za chłodnię, gdzie trzymaliśmy strzeloną zwierzynę. Zdążyłem tylko zauważyć, że pies był niesamowicie chudy. Wróciłem do domu z wyjaśnieniem, co wyjada naszym psom pozostawione resztki, a że była wigilia i należało wszystkich głodnych nakarmić, za chwilę wychodziłem ponownie, niosąc sporawą michę gorącego mleka zasypanego płatkami kukurydzianymi. Tak też Aza dostała swoją pierwszą kolację wigilijną, po której następnego dnia nie było ani śladu, a wylizana miska stała kilka metrów dalej.
  więcej>>

  Dziennik na gorącoCzwartek 15.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów cz VIII autor: Stanisław Pawluk
  To już nasz ósma relacja z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie, gdzie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. odbywała się konferencja pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa. W tym odcinku Andrzej Krzysztofiński omawia zjawisko tzw. "bambizmu" w przekazie społecznym i postrzeganiu myśliwych, polowania i łowiectwa.  Dziennik na gorącoŚroda 14.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów cz VII autor: Stanisław Pawluk
  Nasza siódma relacji z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. przedstawia referat Anny Wierzbickiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która analizuje, co kształtuje podejście społeczeństwa do łowiectwa.  Dziennik na gorącoWtorek 13.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz VI
  autor: Stanisław Pawluk
  Dzisiaj szósta relacji z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r., w której Krzysztof Lechowski zastanawia się nad pytaniem: "Dziczyzna - klucz do poprawy wizerunku myśliwych czy ołowiana bomba?"


  Dziennik na gorącoPoniedziałek 12.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz V
  autor: Stanisław Pawluk
  W piątej relacji z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. Pierwsza była zaprezentowana 8 grudnia, a następne w kolejnych dniach. W dzisiejszej relacji Artur Hampel mówi o znaczeniu konsolidacji środowiska leśnego i łowieckiego w kontekście działań hejterskich w mediach społecznościowych.  Dziennik na gorącoNiedziela 11.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz IV
  autor: Stanisław Pawluk
  Pierwszą relację z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. zaprezentowalismy 8 grudnia, a następne w kolejnych dniach. W dzisiejszej relacji Diana Piotrowska, rzecznik prasowy ZG PZŁ omawia m.in. jakie jej zdaniem błędy i zaniechania Polskiego Związku Łowieckiego doprowadziły do sytuacji w której myśliwi postrzegani są negatywnie.  Dziennik na gorącoSobota 10.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz III
  autor: Stanisław Pawluk
  Prezentujemy trzecią relację z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. Pierwsza była zaprezentowana przedwczoraj, a druga wczoraj. W dziszej ralacji Janusz Falkowski z Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie opowiada dlaczego jest myśliwym.  Dziennik na gorącoPiątek 09.12.2016
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz II
  autor: Stanisław Pawluk
  W drugiej relacji z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. (pierwsza była zaprezentowana wczoraj), kontynuowany jest temat wilka.

  Psy myśliwskie
   YORK
   Gaśnie Jack Russell...
   Zaginęła łajka ZS
  Dziennik na gorąco
  Wizerunek leśników myśliwych i ekologów,
  cz IX
  autor: Stanisław Pawluk
  Dzisiaj dziewiąta relacja z konferencji pt. Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, która odbywała się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie w dniach 6-7 grudnia 2016 r. W tym odcinku Marian Flis przedstawia realizowane przez Polski Związek Łowiecki działania na rzecz edukacji przyrodniczo-łowieckiej społeczeństwa.


  Wiedza i edukacja
   Rolnictwo i Myślistwo...
   Biedne Lasy Państwowe
   publikacje - wydawnic...
   Selekcja rogaczy
   Parch u sarny
  Hyde Park Corner
   Druk 1042
   Skup Dizczyzny Śląsk
   Kto nie wypije , ten ...
   Blokada formuły w .xl...
   Czy mozecie sie nie z...
   SAMOBÓJCZA ŚMIERĆ MYŚ...
   Wilki zabiły psy myśl...
   Myśliwy zastrzelił KO...
   Myśliwi zostawili sto...
   Czy to już choroba ps...
   GrynPiS kontra PiS :-)
   Muszę się pożegnać .
   Ale zgrywusy!