Piątek
29.09.2006
nr 272 (0425 )
ISSN 1734-6827
Dyskusje problemowe
 Myśliwy bez broni
 Lewa Kasa
 kłusownictwo
 Strefa nadgraniczna - s...
 Zajęczy problem
Komentarze czytelników
... do felietonów
09:29 witingKiedyś będąc u spowiedzi, dźwigając brzemię różnych swoich postępków i doświadczeń życiowych, wyznaję księdzu między innymi, że, pomijając nieliczne wyjątki, to nie mam szacunku dla polityków, urzędników, policjantów, prawników, pracowników służby zdrowia, księży i innych habitowców, myśliwych, wędkarzy, a nawet pracowników różnych fundacji i społeczników, dodając jeszcze, że ten polski, pseudochrześcijański naród, w swej pazerności, dorabiając się za wszelką cenę, depcze po drodze człowieczeństwo. Wtedy ten stary duchowny, drżącym głosem próbuje tłumaczyć się za swoich. W delikatny sposób przerwałem mu, a On po namyśle dał mi symboliczną pokutę. To upewniło mnie, że postrzegając świat w ten sposób nie grzeszę, a to, co robi człowiek człowiekowi, to smutna rzeczywistość. Kolesiostwo to nic innego jak przysługa za przysługę, czyli interes za interes, albo inaczej kasa za kasę. Gdyby tak Antoniego Wielkiego dotknęła jakaś bieda i nie mógłby dawać, załatwiać, stawiać, bawić, tylko potrzebna byłaby mu pomoc, to sczezłby jak poranna mgła, a do jego gardła, pierwsi, rzuciliby się jego przydupasi, z chrześcijańskim hasłem, pomóżmy koledze odejść godnie. Nie życzę nikomu takiego końca, nawet Antoniemu, ale będę się modlił, ABY DUCH, którego przywoływał taki jeden fajny Człowiek, rekordzista świata w stawianych mu pomnikach, przez to pseudochrześcijańskie społeczeństwo, przy którym sam PAN BÓG czuje się chyba maluczki, ZMIENIŁ OBLICZE TEJ NASZEJ ZIEMI. Oj Antoni (i wszyscy tobie podobni), że też nie ma kto uświadomić Ci, że na drugą stronę i to szybciej niż Ci się wydaje, pójdziesz z gołą d.pą, zostawiając po sobie kupę smrodu, a na twój grób zamiast kolegi ze zniczem, to przyjdzie najwyżej zawszały kundel, żeby oszczać twój nagrobek. Masz jeszcze czas na opamiętanie. Pokaż, że jesteś wielki przepraszając kolegę za wyrządzone mu przykrości i zrezygnuj z funkcji z honorem. No i zacznij liczyć się bliźnim. Może wtedy Św. Piotrowi zmięknie serce i wskaże Ci kiedyś tę właściwą furtkę. Wszystkich kolegów serdecznie pozdrawiam i DB. Tytuł:
Konfliktu w "DĄBROWIE" cd.
więcej>>
Hyde Park Corner
 Współpraca ze szkołami
 Zachcianki pogodowe...
 Ad. BFGJ
 Nagroda z Osia odebra...
 Maciek odszedł
 Jednak przegapiłem...
 Młody jeleń
 Wspomnienie z niedzie...
 szukam rogu
 Do kiedy rogacze?
 W LUBELSKIM WRACA NOW...
 Furst-Pless
 Lipiński i Mojzesowic...
 Forumowe gęsi.
 Czy można dostrzelić ...
 Kobiety wabiące byki
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
29-09-06 13:31
czarny zwierz
29-09-06 13:52
czarny zwierz
Myśliwskie akcesoria
 Patrony do brokownicy.
 czy 243 W jest uniwer...
 30-06
 Zafer 16/70
 Kamera
 Nikon monarch 8,5x56
 TIKKA T3 Varmint vs C...
 Jaka wilgotność w sza...
 Zakupy w Hong Kongu
 Bączek do IŻ 27 E
 Swarovski 6-24x50 TD...
 jaki sztucer
 TIG
 Nikon Action 8 x 40
 Otto Bock
 buty myśliwskie
 tikka master
 Pułapki żywołowne na ...
 Montaż na dryling lun...
 Iż 27em 1c, Boito Miu...
 pytanie o kalosze
 Dzisiaj erotycznie...
 Bushnell 6-18/50 czy ...
 luneta szwajcarska
 jaka broń kupić?
Redaktorzy piszą
List Antoniego Sacharuka do Redakcji autor: Stanisław Pawluk
Na mój artykuł w dzienniku "Łowiecki" z dnia 4 września br., wpłynęło do redakcji pismo Antoniego Sacharuka. Redakcja zdecydowała przytoczyć go w całości i w brzmieniu oryginalnym. Oto treść tego pisma:

Biała Podlaska, dnia 20 września 2006 r.
Antoni Sacharuk
zam. Mokrany Stare

Redaktor Naczelny Łowieckiego Dziennika
Myśliwych http://dziennik.lowiecki.pl/

Na podstawie art. 31 pkt. 1 i 32 ust.1 pkt. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz.U.84.5.24 z późn. zm.) wnoszę o opublikowanie w państwa dzienniku, w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego przekazu, poniższego tekstu zawierającego sprostowanie nieprawdziwych wiadomości zawartych w artykule autorstwa Stanisława Pawluka pt. „Czy tak nas widzą (cz.1)?" zamieszczonego na stronie internetowej www.lowiecki.pl redagowanej w formie dziennika pod nazwą „Łowiecki Dziennik Myśliwych".

więcej>>
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Strzelectwo
 DUBLET W PRZBIEGU Z...
 Puchar Prezesa w Łą...
 Lista ZAMKNIĘTA ("Z...
 Grtulacje dla Oli i...
 Amunicja
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 29.09.2006
Numer wydania:
272 (0425 )
ISSN 1734-6827
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy kandydat może zostać zobowiązany uchwałą Walnego Zgromadzenia do budowy 2 urządzeń łowieckich w okresie odbywania stażu, z materiału będącego własnością koła?
Odpowiedź:
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, nie znając dokładnej treści uchwały WZ. Uważam, że uchwała może nakładać na stażystę taki obowiązek, ale pod kilkoma warunkami wynikającymi z uchwały NRŁ i statutu PZŁ.

więcej>>
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Psy myśliwskie
 Po co norowce??
 dzikarze po swensku...
 Z jagiem na kozła:)
 gronkowiec złocisty
 konkurs w Krotoszyn...
Przepisy kulinarne
 Dla tych co sami so...
 Słonina
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia18.09.2006 - 24.09.2006
Redaktorzy pisząPoniedziałek 18.09.2006
Pędzący "SZÓSTAK" autor: Stanisław Pawluk
Gdy zobaczyłem domek myśliwski, budynki gospodarcze i wolierę własności Koła Łowieckiego nr 12 „Szóstak” w Lublinie pomyślałem, że strzelają ze 100 byków rocznie, z 300 dzików, o sarnach i kozłach nie wspominając. Przecież inaczej nie stać by ich było na utrzymanie tylu takich i w takim stanie obiektów. Jak mylące miało okazać się moje myślenie przekonałem się, przy najbliższym spotkaniu z członkami tego koła.... A wszystko zaczęło się przypadkiem.

Otrzymałem informację, że kolejne koło z okręgu lubelskiego otrzymało najwyższe odznaczenie łowieckie „złom”. Zobacz - mówił rozmówca - za co zostali wyróżnieni. W końcu jest to bodajże czwarte takie odznaczenie dla koła w okręgu lubelskim!
więcej>>

Listy do redakcjiPiątek 22.09.2006
MEANDRY "Łosiowiska" autor: Kulwap
Droga Redakcjo!

Wyczyny członków zarządu Koła Łowieckiego nr 8 „Łoś” znane są forumowiczom z pojawiających się co pewien czas co raz to nowych skandali. Nie będę więc wracał do dzików zapisywanych na odległe obwody, aby można było jeszcze jednego strzelić pod bokiem, nie będę opisywał jak strzelić co najmniej 31 dzików, gdy plan zezwala na 28 sztuk, jak przy pomocy oskarżeń do prokuratury poskromić schorowanego rolnika, aby nie domagał się odszkodowania za szkody, jak wykorzystując organy ścigania dręczyć ponad 20 osób oskarżając ich o dowolne przestępstwa, co opisywały gazety.

Ba! Łowczy koła Zdzisław Woś ma także receptę na brak pomysłów: po odczekaniu paru miesięcy składa ponownie doniesienie o tym samym rzekomym przestępstwie do innej prokuratury i przesłuchania mają miejsce ponownie. W Lublinie jest już tyle prokuratur i taki mają bałagan, że mimo wskazywania przez przesłuchiwanych, że na ta okoliczność zeznawali rok czy dwa temu, że pobierano od nich próbki pisma ręcznego i okazywano ten sam dokument na którym mieli swój podpis podrobić – prokuratura nie jest w stanie ustalić sygnatury i miejsca składowania akt prowadzonego w tej samej sprawie śledztwa mimo, że prowadzone było przy wykorzystaniu policji w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu i paru pomniejszych miejscowościach, gdzie każdy z tych organów musi posiadać w swoim rejestrze stosowne znaki identyfikujące sprawę.
więcej>>

Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
  • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
    Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
  • Co nowego w portalu
    Brak wpisów w tym wydaniu