Poniedziałek
30.10.2017
nr 303 (4474 )
ISSN 1734-6827
Dyskusje problemowe
 Odstrzał dzików w Jawor...
 OHZ-y
 Kto może dokonać wpisów...
Hyde Park Corner
 Reklama łowiectwa
 Wygraliśmy,
 Jaki to tytuł filmu ?
 Polowanie w nowym OHZ...
 "ZLOT" wzięty!
 Jarosław Kaczyński o ...
 ŁOSIE NIE BYŁY DLA WS...
 Wilki Atakują
 Świzdu gwizdu, polowa...
Nowe zdjęcia w galeriach
Brak nowych zdjęć w dniu dzisiejszym
Komentarze czytelników
... do zdjęć
08:47 stanislaw Bajeczna robota. Gratulacje.
11:40 pablo~
11:54 saimon Piękne zdjęcie.Fajny chłopak.Jak rozumiem.Duma ojca i nie bez powodu:)
11:56 saimon
16:34 ULMUS Gratulacje po stokroć takiego zucha i miejsca do polowania gdzie chłopak może wprawiać się w polowaniu . W Polsce nie do pomyślenia. Taki nmłody z dubeltówką to nielegalne zagrożenie dla demokracji i bezpieczeństwa społecznego, publicznego i kto wie może nawet atomowego :)))
19:34 Ziggy Masz rację, dziś młody myśliwy myśli tylko o jednym, jak zdobyć Blasera by mu wszyscy w kole zazdrościli, takie czasy Kolego.Mauser to perfekcja połączona z pięknem. Pozdrawiam D.B..
19:37 darzbórnik74 Gratuluję !!!
20:56 A.G.
20:58 A.G.
20:58 A.G.
więcej>>
Wiedza i edukacja
 Zagadka logiczna- kto...
 Czyszczenie róży paro...
 Polowanie na Łosie pr...
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 30.10.2017
Numer wydania:
303 (4474 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Strzelectwo
   Strzał- zwierzyna w...
   II PUCHAR ZŁOTEGO K...
  Przepisy kulinarne
   Wykorzystanie karpia
   Smak miesa
  Myśliwskie akcesoria
   Uzkon zk 20
   kamuflaż zimowy
   rav II/frota
   Jakie buty?
   Półautomat śrutowy 20...
  Psy myśliwskie
   Podkładacze na 4 li...
   Foks nie szarpie sk...
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia23.10.2017 - 29.10.2017
  Otwarta trybunaSobota 28.10.2017
  50 Lat Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej autor: BartOn
  5 października 2017 r. odbył się uroczysty Jubileusz 50-lecia działalności Muzeum  Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Uroczystości rozpoczęły się w dworze „Sienkiewicz” w Okrzei. Jubileuszową Galę otworzył Dyrektor Muzeum Maciej Cybulski, który przywitał przybyłych gości. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli film zrobiony przez TVP3 Lublin z okazji 50-lecia powstania placówki.

  Po projekcji filmu Dyrektor Muzeum razem z Wojewodą Lubelskim, Starostą Łukowskim, Wójtem Gminy Krzywda oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Łukowskiego wręczyli podziękowania dla osób i instytucji zasłużonych dla Muzeum. Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć Longina Kowalczyka, który zakładał muzeum w Woli Okrzejskiej, który zatrudnił na stanowisko dyrektora Antoniego Cybulskiego, wieloletniego dyrektora muzeum. Za nieoceniony wkład w propagowanie polskiego Dziedzictwa Narodowego, życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz za wieloletnią pracę na rzecz funkcjonowania i rozwoju Muzeum została wyróżniona również żona Pana Antoniego, Anna Cybulska oraz osoby które przez wiele lat były związane z muzeum tj. Roman Dajek, Zofia Czapska, prof. Maria Bokszczenin oraz pozostali przyjaciele i pracownicy Muzeum. Okolicznościowe podziękowania za Mecenat i współpracę w pozyskaniu skarbów literatury polskiej, kart rękopisu „Potopu” Henryka Sienkiewicza do zbiorów Muzeum otrzymali przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w akcję. Podczas uroczystości podziękowanie otrzymały również media, które od wielu lat promują wydarzenia i inicjatywy kulturalne związane z Muzeum i twórczością Henryka Sienkiewicza.

  więcej>>

  Otwarta trybunaCzwartek 26.10.2017
  65 lat Koła Nr 33 LIS z Lubartowa! autor: BartOn
  Koło Łowieckie 33"LIS" w Lubartowie ma nie lada powód do dumy. W sobotę 30 września 2017 r. myśliwi "Lisa" świętowali 65 rocznicę powstania ich koła. To ważne i doniosłe wydarzenie rozpoczęła msza św. odprawiona w klasztorze O.O. Kapucynów w Lubartowie pod przewodnictwem księdza Mieczysława Marszałka, kolegi myśliwego.

  Kolega Mieczysław wygłosił przepiękne Słowo Boże, dotyczące myślistwa, kultury i etyki łowieckiej, poruszyło ono serca zarówno członków koła jak i  zaproszonych gości, o czym świadczyły liczne gratulacje i podziękowania składane kaznodziei po mszy świętej.

  Następnie wszyscy uczestnicy jubileuszu w uroczystym pochodzie  przemaszerowali przy dźwiękach sygnalistów połączonych zespołów  „Lisie Echo” i „Nigdy nie Zagaśnie” do lokalu gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Prezes koła Lech Benet powitał licznie przybyłych gości, wśród których byli:

  więcej>>

  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Dziennik na gorąco
  Prezes koła przed sądem autor: Stanisław Pawluk
  Przed Sądem Rejonowym w Braniewie rozpoczął się proces karny byłego starosty powiatowego, aktualnie sekretarza jednej z gmin i byłego już prezesa miejscowego koła łowieckiego Krzysztofa K. O sprawie więcej informowaliśmy w materiale video zatytułowanym Myśliwski życiorys, epizod 2, w którym Mariusz Podgórski opowiada jak został pobity przez Krzysztofa K. twardym narzędziem podczas powrotu z balu myśliwskiego.

  Po odczytaniu aktu oskarżenia wyjaśnienia składał oskarżony i poszkodowany, a następnie przesłuchano świadków. Świadkami obrony była m.in. żona byłego prezesa oraz chłopak (partner) córki spędzający krytycznego dnia noc w domu prezesostwa K., którzy starali się udowodnić, że to poszkodowany sam się poranił. Sąd zapoznał się dowodem z oględzin odzieży Mariusza Podgórskiego, na której nie ujawniono śladów asfaltu lub błota pośniegowego z jezdni, na którą miał, według relacji świadków obrony, upaść raniąc się na twarzy, po wyskoczeniu z samochodu w trakcie jazdy. Żona prezesa, jadąca na przednim siedzeniu pasażera zeznawała szczegółowo i z detalami, mającymi rzekomo zaświadczać o winie samego poszkodowanego. Także chłopak córki prezesa mimo, iż nie był bezpośrednim świadkiem wydarzeń, opowiadał w szczególikach o przebiegu zdarzenia, starając się uwiarygodnić wersję oskarżonego. Młody człowiek, po rzekomych śladach ucieczki określił poszkodowanego jako nietrzeźwego, czemu zaprzecza wynik badania krwi. Prowadzący rozprawę sędzia Sądu Rejonowego II Wydziału Karnego Sebastian Cejrowski zdaje się być bardzo czujnym w słuchaniu świadków, o czym wielokrotnie przekonałem się, zwłaszcza w trakcie zeznań partnera córki byłego prezesa Krzysztofa K.
  więcej>>