Sobota
04.11.2017
nr 308 (4479 )
ISSN 1734-6827
Dziennik na gorąco
Pasja i prawo, cz. 2 autor: Stanisław Pawluk
W poprzedniej części mieliśmy okazję poznać Kolegę Sergieja Isaryka, myśliwego i lekarza oddanego zarówno pracy zawodowej jak i dwom swoim życiowym pasjom: łowiectwu i strzelectwu. W tym odcinku dalsze "przygody" bohatera relacji.


Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
15:29 .Marek Bublej.W moim okręgu twierdzi się że, że gdzieś zabrakło czynnika ludzkiego. Ja powiem inaczej w czasach komunistycznych twierdziło się że człowiek musi być mierny, bierny ale wierny. Tu dokładnie widać ten tak zwany czynnik ludzki i koleżeństwo w naszym umiłowanym Polskim Związku Łowieckim.Tytuł:
Pasja i prawo, cz. 2
... do zdjęć
10:34 jako1q2w Fantastyczne zdjęcie
22:19 Nostis Mam lepiej, bo moim "życiowym" będzie pierwszy jakiego strzelę ;-).
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Dyskusje problemowe
 Pasowanie?
Strzelectwo
 Strzał- zwierzyna w...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
04-11-17 22:21
Piórko
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Wiedza i edukacja
   ...w samej Warszawie
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 04.11.2017
  Numer wydania:
  308 (4479 )
  ISSN 1734-6827
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Hyde Park Corner
   Nowy OHZ GRODZIEC pok...
   Na dziki do Serbii
   "ZLOT" wzięty!
   Jarosław Kaczyński o ...
   pierwsze efekty "Dobr...
   Świzdu gwizdu, polowa...
  Psy myśliwskie
   Zagraniczne hodowle...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Myśliwskie akcesoria
   miedź w lufie
   Komplet myśliwski Sup...
   Optymalna odległośc p...
   Luneta na strzelnicę
   Biegówka na polowaniu.
   Jakie buty?
   Aipoint 700L
   338 Win Mag czy 9,3x62
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia28.10.2017 - 03.11.2017
  Moje polowanieŚroda 01.11.2017
  Łania autor: Chooraj
  Polowanie zbiorowe w zaprzyjaźnionym kole Darz Bór. Piękna zima, mocny mróz, krajobrazy niczym z obrazów Kossaka czy też Fałata. Atmosfera dopisuje. To już czwarte, przedostanie pędzenie. Koledzy po obu stronach mojego stanowiska strzelają, a ja jak na razie tylko stoję i patrzę. W trzecim pędzeniu wypadła prawie na mnie chmara jeleni, dwie łańki i cztery byki, w tym trzy szpicery i jeden szóstak. Jednak nie zdecydowałem się na strzał, bo biegły zbitą chmarą. Nie sztuka jest strzelić, a ocenić ryzyko i odpuścić. Nie liczyłem w tym pędzeniu na sukcesy łowieckie. Wiatr z pola w las idący zanosił odwiatr myśliwych głęboko w miot. A śnieg pędzony silnymi podmuchami wiatru boleśnie zacinał w twarz, kiedy patrzyło się w stronę pola.

  Moje stanowisko było można powiedzieć dość niefortunne, bo ostatnie. Nie liczyłem, aby cokolwiek zdołało do mnie dojść. Tak więc, stojąc pod dużym starym świerkiem zwrócony w miot, założyłem głęboko na głowę kaptur i w ramionach schroniłem swoją wysłużoną choć niezawodną kniejówkę ZH308, nieodłączną towarzyszkę moich polowań. Wiele można o niej powiedzieć dobrego i zawsze czule o niej opowiadam.

  więcej>>

  Otwarta trybunaSobota 28.10.2017
  50 Lat Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej autor: BartOn
  5 października 2017 r. odbył się uroczysty Jubileusz 50-lecia działalności Muzeum  Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Uroczystości rozpoczęły się w dworze „Sienkiewicz” w Okrzei. Jubileuszową Galę otworzył Dyrektor Muzeum Maciej Cybulski, który przywitał przybyłych gości. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli film zrobiony przez TVP3 Lublin z okazji 50-lecia powstania placówki.

  Po projekcji filmu Dyrektor Muzeum razem z Wojewodą Lubelskim, Starostą Łukowskim, Wójtem Gminy Krzywda oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Łukowskiego wręczyli podziękowania dla osób i instytucji zasłużonych dla Muzeum. Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć Longina Kowalczyka, który zakładał muzeum w Woli Okrzejskiej, który zatrudnił na stanowisko dyrektora Antoniego Cybulskiego, wieloletniego dyrektora muzeum. Za nieoceniony wkład w propagowanie polskiego Dziedzictwa Narodowego, życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz za wieloletnią pracę na rzecz funkcjonowania i rozwoju Muzeum została wyróżniona również żona Pana Antoniego, Anna Cybulska oraz osoby które przez wiele lat były związane z muzeum tj. Roman Dajek, Zofia Czapska, prof. Maria Bokszczenin oraz pozostali przyjaciele i pracownicy Muzeum. Okolicznościowe podziękowania za Mecenat i współpracę w pozyskaniu skarbów literatury polskiej, kart rękopisu „Potopu” Henryka Sienkiewicza do zbiorów Muzeum otrzymali przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w akcję. Podczas uroczystości podziękowanie otrzymały również media, które od wielu lat promują wydarzenia i inicjatywy kulturalne związane z Muzeum i twórczością Henryka Sienkiewicza.

  więcej>>

  Dziennik na gorącoPiątek 03.11.2017
  Pasja i prawo, cz. 1 autor: Stanisław Pawluk
  Sergiej Isaryk to postać niezwyczajna w środowisku myśliwych. Ukrainiec, który na stałe zapuścił korzenie w Polsce. Tu od wielu lat spełnia się zawodowo jako lekarz stomatolog, a także z powodzeniem realizuje swoje pasje: łowiectwo i strzelectwo. Realizuje to chyba już nieadekwatne słowo, bowiem poprzez splot różnych wydarzeń, a także nieścisłości w przepisach prawnych i zbyt dowolnym ich interpretowaniu przez urzędników i wymiar sprawiedliwości, trzeba by raczej użyć określenia w czasie przeszłym. Trzy części tej historii zarejestrowanej kamerą video podejmują próbę możliwie dokładnego przedstawienia problemów jakie napotkać może każdy myśliwy ogarnięty pasją działania. Zapraszam do obejrzenia cześci pierwszej relacji.
  więcej>>

  Dziennik na gorącoPoniedziałek 30.10.2017
  Prezes koła przed sądem autor: Stanisław Pawluk
  Przed Sądem Rejonowym w Braniewie rozpoczął się proces karny byłego starosty powiatowego, aktualnie sekretarza jednej z gmin i byłego już prezesa miejscowego koła łowieckiego Krzysztofa K. O sprawie więcej informowaliśmy w materiale video zatytułowanym Myśliwski życiorys, epizod 2, w którym Mariusz Podgórski opowiada jak został pobity przez Krzysztofa K. twardym narzędziem podczas powrotu z balu myśliwskiego.

  Po odczytaniu aktu oskarżenia wyjaśnienia składał oskarżony i poszkodowany, a następnie przesłuchano świadków. Świadkami obrony była m.in. żona byłego prezesa oraz chłopak (partner) córki spędzający krytycznego dnia noc w domu prezesostwa K., którzy starali się udowodnić, że to poszkodowany sam się poranił. Sąd zapoznał się dowodem z oględzin odzieży Mariusza Podgórskiego, na której nie ujawniono śladów asfaltu lub błota pośniegowego z jezdni, na którą miał, według relacji świadków obrony, upaść raniąc się na twarzy, po wyskoczeniu z samochodu w trakcie jazdy. Żona prezesa, jadąca na przednim siedzeniu pasażera zeznawała szczegółowo i z detalami, mającymi rzekomo zaświadczać o winie samego poszkodowanego. Także chłopak córki prezesa mimo, iż nie był bezpośrednim świadkiem wydarzeń, opowiadał w szczególikach o przebiegu zdarzenia, starając się uwiarygodnić wersję oskarżonego. Młody człowiek, po rzekomych śladach ucieczki określił poszkodowanego jako nietrzeźwego, czemu zaprzecza wynik badania krwi. Prowadzący rozprawę sędzia Sądu Rejonowego II Wydziału Karnego Sebastian Cejrowski zdaje się być bardzo czujnym w słuchaniu świadków, o czym wielokrotnie przekonałem się, zwłaszcza w trakcie zeznań partnera córki byłego prezesa Krzysztofa K.
  więcej>>