Piątek
10.11.2017
nr 314 (4485 )
ISSN 1734-6827
Dziennik na gorąco
Gorzka retoryka, cz. I autor: Marek Bublej
Przy udziale przewodniczącego ZO PZŁ w Koszalinie Janusza Rynkiewicza, w Białym Borze, w dniu 23 października br., odbyło się potkanie rolników i myśliwych, w związku z narastającym od wielu lat problemem szkód łowieckich na terenie obwodów dzierżawionych przez KŁ "Wilk" z Koszalina. Przez lata narastał konflikt, który doprowadził w konsekwencji do obecnie bardzo złych relacji pomiędzy rolnikami, a myśliwymi. Osoby wyznaczone przez zarząd koła do szacowania tych szkód nie wykonują swoich powinności w sposób zadawalający rolników, co zostało dokładnie opisane wypowiedziami samych rolników i Jerzego Mariaka, prowadzącego spotkanie. W trakcie debaty przedstawiciel Wojewódzkiej Izby Rolniczej, wyraził pogląd, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej chwili jest rozwiązanie umów dzierżawnych z Kołem Łowieckim "Wilk" z Koszalina.

Konflikt wynikający zdaniem rolników ze złego szacowania szkód zapewne spowodowany jest starą nie nowelizowaną ustawą łowiecką, która nie jest dostosowana do obecnych warunków gospodarczych a ponadto nie traktuje własności prywatnej rolników w należyty, zgodny z prawem, a przede wszystkim konstytucją RP sposób. Dlatego jednym z postulatów podjętych w trakcie tego spotkania było powołanie grupy rolników reprezentujących województwo zachodniopomorskie. która mogłaby uczestniczyć w procesie nowelizacji prawa łowieckiego na równi z politykami, przedstawicielami Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego, reprezentując właścicieli gruntów rolnych.

więcej>>
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 10.11.2017
Numer wydania:
314 (4485 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Przepisy kulinarne
 Folia do pakowarek ...
 Smak miesa
Hyde Park Corner
 Święto niepodległości
 Wszycy na to czekali....
 Uwaga zarżnięci azyla...
 Organizacie prozwierz...
 Zabili i oskórowali w...
 Przeprosiny
 Śmierć myśliwego
 Wrócą "mety"!
 Kolumny Niepodległości
 Konkurs sygnalistów i...
 Zwierzęta łowne to ni...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
18-04-16 08:52
Felek
Psy myśliwskie

Brak wpisów w tym wydaniu
Wiedza i edukacja
 szkolenia na uprawnia...
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
15:02 Art-se"Konflikt wynikający zdaniem rolników ze złego szacowania szkód zapewne spowodowany jest starą nie nowelizowaną ustawą łowiecką, która nie jest dostosowana do obecnych warunków gospodarczych a ponadto nie traktuje własności prywatnej rolników w należyty, zgodny z prawem, a przede wszystkim konstytucją RP sposób." ALE TO PRAWO OBECNIE OBOWIĄZUJE!
„Dobrze życzymy rolnikom ponieważ to właśnie dzięki ich pracy Polska szczyci się na całym świecie fantastycznym stanem zwierzyny łownej i dlatego sprawy te muszą być bardzo pilnie rozwiązane, tak w przypadku nowelizacji prawa łowieckiego jak i w temacie szkód łowieckich.” A jakież to zasługi, rolnicy mają w utrzymaniu czy doprowadzeniu do „fantastycznych” stanów zwierzyny łownej?! Oczywiście, pozostałe kwestie z cytatu powinny być rozwiązane – jednak nie pod dyktando rolników.
Tytuł:
Gorzka retoryka, cz. I
15:41 Kal.30-06Szanowny Panie Marku . W 1927 roku nie było rolników tylko obszarnicy u których na polach pracowali małorolni i chłopi pańszczyźniani . Jestem ciekaw też jakie to zasługi przypisuje Pan rolnikom w dzisiejsze stany zwierzyny ?. Tytuł:
Gorzka retoryka, cz. I
16:46 kirykRozumiem, że autorowi chyba chodzi o to, że rolnicy karmią zwierzynę, nic z tego nie mając, bo odszkodowania nie rekompensują strat.Tytuł:
Gorzka retoryka, cz. I
... do zdjęć
07:52 dyniov
10:47 Łukasz z lasu
więcej>>
Dyskusje problemowe
 Pasowanie?
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Myśliwskie akcesoria
   Browning B525 Sporter...
   Kurtka Muflon Deerhun...
   Pierwszy zestaw
   Frontera B jakie opon...
   sako HAMMERHEAD ( now...
   Opinie Youkon Photon
   Latarka do 300zł
   4x4 w automacie
   luneta 8x56 jaka?
   Bock Akkar Churchill ...
   Fabram irys
   kartki stanowiskowe d...
   Aparat cyfrowy-kompakt
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia03.11.2017 - 09.11.2017
  Dziennik na gorącoNiedziela 05.11.2017
  Pasja i prawo, cz. 3 autor: Stanisław Pawluk
  Włodzimierz Rapkiewicz jest prezesem Narodowej Federacji Strzeleckiej. Federacja uczestniczyła w wielu postępowaniach policyjnych, prokuratorskich i sądowych, udzielając pomocy osobom, które w sposób nie zawsze zawiniony miały kłopoty z pozwoleniem na posiadanie broni. Wykorzystując bogate doświadczenie prezesa Włodzimierza Rapkiewicza poprosiliśmy go o skomentowanie sytuacji w jakiej znalazł się Sergij Isaryk, przedstawiony w dwóch poprzednich odcinkach tej opowieści. Oto co nam powiedział.  Dziennik na gorącoSobota 04.11.2017
  Pasja i prawo, cz. 2 autor: Stanisław Pawluk
  W poprzedniej części mieliśmy okazję poznać Kolegę Sergieja Isaryka, myśliwego i lekarza oddanego zarówno pracy zawodowej jak i dwom swoim życiowym pasjom: łowiectwu i strzelectwu. W tym odcinku dalsze "przygody" bohatera relacji.  Dziennik na gorącoPiątek 03.11.2017
  Pasja i prawo, cz. 1 autor: Stanisław Pawluk
  Sergiej Isaryk to postać niezwyczajna w środowisku myśliwych. Ukrainiec, który na stałe zapuścił korzenie w Polsce. Tu od wielu lat spełnia się zawodowo jako lekarz stomatolog, a także z powodzeniem realizuje swoje pasje: łowiectwo i strzelectwo. Realizuje to chyba już nieadekwatne słowo, bowiem poprzez splot różnych wydarzeń, a także nieścisłości w przepisach prawnych i zbyt dowolnym ich interpretowaniu przez urzędników i wymiar sprawiedliwości, trzeba by raczej użyć określenia w czasie przeszłym. Trzy części tej historii zarejestrowanej kamerą video podejmują próbę możliwie dokładnego przedstawienia problemów jakie napotkać może każdy myśliwy ogarnięty pasją działania. Zapraszam do obejrzenia cześci pierwszej relacji.
  więcej>>