Niedziela
26.11.2017
nr 330 (4501 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo
 Prezent na Mikołaja...
 Strzał- zwierzyna w...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Hyde Park Corner
   Krnombrny dzieciak
   Krowa uciekła do żubr...
   Czy ktoś wie gdzie je...
   Dla chętnych
   Zamordyści
   PiS
   Chłopi
  Dziennik na gorąco
  "Cyrance" stuknęła siedemdziesiątka, cz. 1 autor: Stanisław Pawluk
  Koło Łowieckie "Cyranka" w Dęblinie obchodzi w roku 2017 siedemdziesiątą rocznicę powstania. Z tej okazji, dla uczczenia rocznicy, myśliwi podjęli szereg działań upamiętniających ten jubileusz. Postawiono min. kapliczkę pamiątkową oraz zorganizowano oficjalne obchody święta. Koło otrzymało sztandar, który podczas obchodów został odznaczony odznaczeniem łowieckim. Zapraszamy do zapoznania się z kołem, w pierwszym odcinku naszej relacji filmowej.


  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Wiedza i edukacja
   Czy to jest możliwe?
   WZOROWA UCHWAŁA?
  Myśliwskie akcesoria
   Lornetka Zeiss Conque...
   Steiner Ranger 3-12x56
   obemy na Weaver /pica...
   BUCK 110
   priv partizan: GROM i...
   Hornady RN 14.3g--3006
   elaboracja amunicji ś...
   komplet na zbiorówki
   Noktowizor Pulsar Dig...
   Skracanie lufy po raz...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  02-08-15 16:22
  sumada
  25-03-17 20:17
  gordonsetter
  26-11-17 16:27
  Adalis
  Przepisy kulinarne
   Czas rozpocząć przy...
   kiełbasa sloikowa p...
   Jak przechować "pią...
   Wyroby garmażeryjne
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 26.11.2017
  Numer wydania:
  330 (4501 )
  ISSN 1734-6827
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia19.11.2017 - 25.11.2017
  Dziennik na gorącoŚroda 22.11.2017
  Pokrętna sprawiedliwość w KŁ "Szpak" autor: Stanisław Pawluk
  Koło Łowieckie Nr 86 „SZPAK” w Woli Uhruskiej od dawna już nie przysparza chwały okręgowi chełmskiemu PZŁ. W II Wydziale Karnym we Włodawie rozpoczął się proces, z inicjatywy zarządu koła kierowanego przez Andrzeja Barczuka, członka Okręgowej Rady Łowieckiej, przeciwko członkowi koła Jerzemu Walczukowi, oskarżonemu przez zarząd o „zawłaszczenie tuszy dzika”. Niemalże identyczną formułę oskarżeń przekazaliśmy za sprawą Józefa Adamskiego z Koła Łowieckiego „Diana” w Stężycy z tym, że tam swoje oskarżenia prezes Marek Michalik ubarwił świstem kul koło ucha czego w fantazjach prezesa „Szpaka” i zeznającego jego siostrzeńca zabrakło.

  Pojęcie "zawłaszczenia tuszy dzika” powinno być bardzo dobrze znane Andrzejowi Barczukowi, który polowania i strzelenia przez siebie dzika nie ujawnił w książce ewidencji myśliwych na polowaniu indywidualnym. Dopiero po kilku dniach, w wyniku wypłynięcia sprawy na światło dzienne, zalegalizował dzika dokonując wpisu antydatowanego na kilka dni do tyłu, podczas gdy w książce widniały już wpisy innych myśliwych polujących po dacie pozyskania dzika przez prezesa. Mimo, że sytuacja ta miała miejsce prawie rok temu, to prezes i członek Okręgowej Rady Łowieckiej Andrzej Barczuk nie poniósł żadnych konsekwencji, co przez myśliwych mających świadomość wydalania z PZŁ za o wiele mniejsze przewinienia wywołuje opinię, że władze PZŁ najwyraźniej go chronią, ze względu na jego status i nieformalne kontakty z osobami wpływowymi w PZŁ. Faktem jest, że Andrzej Barczuk dość często polował indywidualne w towarzystwie łowieckich VIP-ów, w tym zastępcy Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego PZŁ Marka Czmielewskiego. Jak twierdzą myśliwi oraz działacze okręgu, z którymi udało mi się na ten temat porozmawiać, prezes czuje się bezkarny, będąc wspieranym przez grupą myśliwych, w tym krewnych.

  więcej>>

  Dziennik na gorącoPoniedziałek 20.11.2017
  70-ty Hubertus w "Ponowie" autor: Stanisław Pawluk
  Listopad to czas rozpoczęcia sezonu polowań zbiorowych. Zazwyczaj rozpoczynany jest uroczystościami z okazji święta patrona myśliwych: św. Huberta. Koło łowieckie nr 45 "Ponowa" w Hrubieszowie, po uporządkowaniu spraw wewnątrz swojej społeczności, które za sprawą kilku osób nie przynosiło splendoru łowiectwu, powróciło do normalności, a nawet można by powiedzieć, że dopędza czołówkę dobrze funkcjonujących kół łowieckich na Zamojszczyźnie. Do tegorocznego 70-tego już święta Hubertusa myśliwi przygotowywali się dość intensywnie. Wyremontowali posiadany domek myśliwski, a na działce przed domkiem, przy pomocy młodzieży szkolnej, zasadzili las, wybudowali obelisk upamiętniający zmarłych członków koła i zorganizowali jego uroczyste poświęcenie.

  Uroczystość miała miejsce podczas krótkiego polowania Hubertowskiego, na którym strzelono dzika i lisa. Po uroczystości myśliwi i zaproszeni goście wzięli udział w biesiadzie, podczas której doradca ministra środowiska Stanisław Majdański złożył członkom koła gratulacje za dobre realizowanie zadań jakie stawia przed myśliwymi państwo i życzył kołu dalszych sukcesów.

  Zapraszam do relacji filmowej:
  więcej>>

  Dyskusje problemowe

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Psy myśliwskie
   Polowanie zbiorowe ...
   Płyn w płucach u ja...
  Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  08:26 emuSz.P. Stanisławie Pawluk prezesa popiera 57 członków koła w tym rodzina a ujada tylko PIĘCIU.Dlaczego Pan nie napiszę,że Pana podopieczny który oskarżył łowczego przegrał sprawę którą to pokazał Pan z relacji w sądzie a co najważniejsze to ukrywa Pan to,że sąd skazał myśliwego którego Pan tak broni za pozyskanie dzika jest już prawomocny wyrok.Do pozostałych bzdur nie będę się odnosił szkoda czasu mojego i myśliwych.Tytuł:
  Pokrętna sprawiedliwość w KŁ "Szpak"
  09:21 Stanisław PawlukGdyby przegrał i wyrok byłby prawomocny to nie było by tej rozprawy, której dalszy ciąg ma nastąpić w grudniu. Sprawy łowczego o niewypłacanie wynagrodzenia za pracę swoim pracownikom nie leżą w moich zainteresowaniach - nie są związane z łowiectwem. Poparcia prezesa gratuluję ale nie zmieni to faktu, że do chwili obecnej sam nie doczekał się sankcji za przestępstwo jakie teraz zarzuca swemu byłemu przyjacielowi. Poczynanie prezesa, który polował bez wpisania się do książki ewidencji a następnie nie ujawnił zastrzelonego dzika i po pewnym czasie w wyniku "złapania" go na tym niecnym czynie dokonał zapisu w moim pojęciu jest poświadczeniem nieprawdy i próbą wyłudzenia nielegalnie pozyskanego dzika. Dziwię się, że wymiar sprawiedliwości jest tak dobrotliwy dla prezesa i członka Okręgowej Rady Łowieckiej Andrzeja Barczuka i nie widzi tutaj przestępstwa a tak surowy do Walczuka gdzie argumenty przemawiające za jego winą są jak na razie miałkie i dęte jak wypowiedź świadka siostrzeńca prezesa, funkcjonariusza Straży Granicznej i prowadzącego skup dziczyzny od którego należało by się spodziewać większej kultury i wiedzy łowieckiej.Tytuł:
  Pokrętna sprawiedliwość w KŁ "Szpak"
  19:25 WariografKolego emu,analizując Twoje wpisy na forum stwierdzam, że nie po raz pierwszy kolega ma gorszy dzień. Z tego, że Barczuka popiera 57 członków to uśmiał się nawet mój pies. Z tego co mi wiadomo, to sprawy o których kolega tu pisze nie są zakończone, także, trochę za wcześnie mówić o prawomocnych wyrokach. Tytuł:
  Pokrętna sprawiedliwość w KŁ "Szpak"
  ... do zdjęć
  10:11 Senior56
  więcej>>