Niedziela
01.04.2018
nr 091 (4627 )
ISSN 1734-6827
Wiedza i edukacja
 Strażnik łowiecki w k...
 Zespół szacujący
 Dzieci
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
03-02-14 19:45
błażej
01-04-18 17:55
Jerzkolczasty
02-08-15 16:22
sumada
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia25.03.2018 - 31.03.2018
Dziennik na gorącoWtorek 27.03.2018
Uważaj co mówisz! autor: Stanisław Pawluk
W dniu 22 marca 2018 w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego we Włodawie ogłoszono wyrok uznający winnym, członka Okręgowej Rady Łowieckiej w Chełmie i prezesa Koła Łowieckiego "Szpak" w Dorohusku Andrzeja B., dwukrotnego pomówienia kolegi z koła o kłusownictwo w trakcie obrad Walnego Zgromadzenia Członków Koła. Sąd dość łagodnie potraktował oskarżonego warunkowo umarzając postępowanie na okres jednego roku próby oraz zasądził 300 złotych na rzecz pomocy postpenitencjarnej i około 150 złotych kosztów sądowych.

Andrzej B. nie nazwał myśliwego wprost kłusownikiem, ale dwukrotnie bezpodstawnie zarzucił mu wykonywanie polowania niezgodnie z przepisami i nazwał to kłusownictwem. Takiego określenia nie zastosował jednak w stosunku do swojego zachowania, polegającego na nie ujawnieniu pozyskanego przez siebie dzika i wpisaniu go w książce ewidencji dopiero po dłuższym czasie, w wyniku nacisków ze strony kolegów. A z wpisów w książce wynika, że w dacie wykonywania polowania Andrzej B. nie był w ogóle wpisany do książki pobytu myśliwych na polowaniu indywidualnym.

Sprawa Andrzeja B. jest obecnie w gestii Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego, po już prawie dwóch latach od ujawnienia tego przewinienia łowieckiego. Za to myśliwy z tego samego koła, który ujawnił wyżej opisane polowanie Andrzeja B., był już parokrotnie szarpany przez prokuratora, policję i Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego PZŁ w Chełmie Pawła Kunza, spolegliwego wobec członka Okręgowej Rady Łowieckiej. W tym samym czasie sądy powszechne zdążyły wydać już kilka wyroków wobec tego myśliwego, w tym jeden przywracający mu członkostwo w kole, po którym Andrzej B. z zarządem koła zdążył ponownie wykonać procedurę wykluczenia go z koła, co doprowadziło do ponownego procesu w sądzie powszechnym.

więcej>>

Strzelectwo
 STRZELECKIE ŚWIĘTO ...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Myśliwskie akcesoria
 Waypoint, odzyskanie.
 Co wybrać
 Mauser M18
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Dyskusje problemowe
 INWENTARYZACJA ZWIERZYNY
 3000zł wpłacasz albo ni...
 DZIECKO NA POLOWANIU - ...
 Teraz czas na wedkarzy
 Dzielenie stołów
Hyde Park Corner
 Polowanie na gęsi
 Myśliwi następnym cel...
 Rolnicy nie odpuszczą!
 Pan Prezydent zbyt pó...
 Kamionka Trucizna
 Pokot i po pokocie!!!
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
KupnoPOLOWANIAPolowanie na gęsi 
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 01.04.2018
Numer wydania:
091 (4627 )
ISSN 1734-6827
Dziennik na gorąco
Z życzeniami po EXPOHunting w Sosonowcu autor: Stanisław Pawluk
Zakończyły się doroczne targi EXPOHunting w Sosnowcu. Tradycyjnie jak co roku zobaczyć można było mnóstwo sprzętu łowieckiego, broni, pojazdów i wyposażenia - praktycznie wszystko, co może zainteresować myśliwego. W tej relacji chciałbym pokazać to, co bardzo pasuje do świątecznych dni, które właśnie nadeszły.

Wszystkim czytelnikom dziennika "Łowiecki" oraz uczestnikom dyskusji na Forum portalu "Łowiecki" życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy, dedykując im targowy występ zespołu "Polesia Czar", istniejącego przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

A jak grali proszę obejrzeć i posłuchać.

Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Psy myśliwskie
   foresto
  Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  13:59 MARSNajwiększą salwę śmiechu podczas pierwszych obrad grona ekspertów wywołała informacja przedstawiona przez jednego z zachodnich specjalistów: - Przecież Polska ma już sposób na dziki. Wypuści drony, które najpierw zmierzą temperaturę zwierząt, a na końcu odstrzelą chore sztuki. Wszyscy dopytywali polskiego przedstawiciela o personalia autora tego pomysłu, dodając z sarkazmem, że z chęcią zaproszą go do swojego kraju, nie do zwalczania dzików, ale do kabaretu. Zaznaczono, że "fantasta z Polski" najwyraźniej nie zna behawioryzmu zwierząt. Aby zbadać temperaturę zwierzęcia, należałoby zbliżyć się do niego przynajmniej na kilkanaście centymetrów, a ono z kolei musiałoby stać nieruchomo. - To już jest nierealne, nie wspominając o tym, kto i jak miałby sterować dronem, a na dodatek jak miałby unieszkodliwiać zwierzęta, a później zbierać truchła? Beczka śmiechu. Ktoś chyba naoglądał się "Gwiezdnych Wojen" - podsumowano.

  źródło - http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/czy-asf-moze-pominac-wielkopolske-i-wczesniej-pojawic-sie-w-niemczech,77597.html
  Tytuł:
  Drony w służbie łowiectwa?
  22:30 Adam WasilewskiDziękujemy życzymy wszystkiego dobrego szkoda, że tym razem byłem ze znajomymi którym tak się spieszyło i siłą rzeczy ostatecznie było bardzo mało czasu. Szkolenie oprogramowania eKEPI też mi się podobało, więc polecam wszystkim zainteresowanym. Pan Pawluk + Pan Gawlicki to najlepsza ekipa od spraw łowieckich w tym kraju. Aby wszyscy w tym środowisku tacy byli. To dziś łowiecka rzeczywistość w tym kraju, była by zupełnie w innym miejscu :-). Pozdrawiam. Tytuł:
  Z życzeniami po EXPOHunting w Sosonowcu
  ... do zdjęć
  12:54 Lowczy31
  12:54 Lowczy31
  więcej>>