Poniedziałek
19.11.2018
nr 323 (4859 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne
 Jajka inaczej.
 Pytanie do wedzarzy
 Gulasz z serc
Komentarze czytelników
... do felietonów
12:46 Stanisław Pawluklorek! Proszę nie używać słowa "audyt" w stosunku do czynności jakie wykonuje firma zajmująca się "śledztwami gospodarczymi" i w żaden sposób nie wykonującą czynności typowych dla audytu. Pytania zadane Dianie Piotrowskiej są pytaniami jakie czytam w protokołach świadka w aktach policyjnych, prokuratorskich i sądowych a nie w pytaniach do pracownika zadawanych przez firmę nomen omen "rachunkową". Brakuje mi tu jeszcze fotografii z lampa świecącą w oczy Diany Piotrowskiej i karka z drugiej strony stołu z pałą w ręku i krzyczącego "przyznaj się - ukradłaś!".Tytuł:
Diana Piotrowska odpowiada na zarzuty audytu
12:49 FMJChyba nigdy nie prowadził Pan poważnego biznesu, bo inaczej nie zadawałby Pan takich pytań. W normalnej firmie takie pytania zadawałby prokurator. Tytuł:
Diana Piotrowska odpowiada na zarzuty audytu
13:03 lorekFMJ, do kogo się zwracasz? Do Wojciecha Dudzińskiego, który zadał te pytania, czy do mnie? Ja tylko cytuję pytania, które otrzymała p. Diana Piotrowska od firmy Fraud Control i na nie odpowiedziała.Tytuł:
Diana Piotrowska odpowiada na zarzuty audytu
13:44 Artur JesionowiczNo właśnie... A dlaczego odpowiedziała? Czy ten gość to aby na pewno najbardziej odpowiednia osoba do prowadzenia tego rodzaju dyskusji, w dodatku do zadawania pytań? Hm... Tytuł:
Diana Piotrowska odpowiada na zarzuty audytu
16:39 Nathan ForrestDziwi mnie calkowite brak zainteresowania ta sprawa mediow I prokuratury.Bezczynnosc Ministra, brak zabezpieczenia wszystkich dokumentow w PZL,sprawia wrazenie, ze Polski nie interesuje jej wlasna gospodarka lowiecka prowadzona przez 66 lat przez PZL, gdzie ginie od tak, TYLKO 8 mln.w kwartal 2018 roku.Moim zdaniem, sprawe ukreca, bo za duzo tam polityki sie tam przewija, takze Prezydentow.Sam fakt, ze wszyscy zajmuja sie 0,5 mln p. Piotrowskiej, a nie 7,5 mln ( kogo?) to element farsy.Dr. Bloch nie odszedl bez uporzadkowania dokumentow, mial na to czas 20 lat.PZL byl maszynka do robinia kasy, biznesow lowieckich elit panstwa sprzed 30 lat. Gdzie polskie sluzby specjalne od 1989 roku? Nikt nie widzial, ze bylo panstwo w panstwie finansowane majatkiem Skarbu Panstwa? Dzisiaj tez nie widza, bo nie chca widziec!Tytuł:
Diana Piotrowska odpowiada na zarzuty audytu
17:00 Nathan ForrestPZL po 1989 roku w formie organizacyjnej byl juz panstwem w panstwie -nie przypadkiem! Komunisci musieli dobrze wiedziec, co robia.Szaraczki mysliwi mieli tylko okruchy z panskiego stolu, ale i za to godzili sie na fikcyjna demokracje w PZL I komiczne "kolezenstwo". Byli murem, ktory odzielal elity od nowego ustroju w Polsce, dajacym spokoj w biznesach I polityce do emerytury.Tytuł:
Diana Piotrowska odpowiada na zarzuty audytu
więcej>>
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 19.11.2018
Numer wydania:
323 (4859 )
ISSN 1734-6827
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia12.11.2018 - 18.11.2018
Redaktorzy pisząWtorek 13.11.2018
Poznajmy trzeciego Jenocha autor: Janusz Kibic
Piotr Jenocha obecnego łowczego krajowego, a do niedawna prawą rękę TW Kazimierza którego ustawa deubekizacyjna formalnie wygoniła z Nowego Światu, choć nie ostatecznie, znać powinien każdy myśliwy. Pawła Jenocha brata bliźniaka łowczego krajowego znają co najmniej myśliwi z okręgu Ostrołęka, do którego trafił na łowczego okręgowego z namaszczenia Lecha Blocha. Ale jest jeszcze jeden Jenoch w Polskim Związku Łowieckim, bliski Zarządowi Głównemu, a nawet powiem więcej, ściśle związany z nim finansowo i rodzinnie, czerpiąc z tego związku fantastyczne profity. To Natalia Jenoch żona Piotra Jenocha, osoba polująca, ale raczej pudłująca na polowaniu i w życiu zawodowym, co może jej wynagrodzić mąż ze szczytów władzy w PZŁ. Klan Jenochów w PZŁ przedstawiam niżej.
więcej>>

Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Nowy Świat 35 tuż obok ...
   Nowelizacja ustawy jako...
   Czy PIOTR JENOCH robi w...
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Strzelectwo

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Psy myśliwskie
   Strzał na nerki a d...
   Nowe mandaty za psy...
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  02-08-15 16:22
  sumada
  Redaktorzy piszą
  Diana Piotrowska odpowiada na zarzuty audytu autor: lorek
  Głośno ostatnio o audycie w Polskim Związku Łowieckim. Audyt za rok 2017 i 2018 zlecono do biura rachunkowego E-accounting.pl Sp. z o.o. Firma jest wpisana na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych prowadzoną przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów pod numerem 3921. Założyciel firmy Dariusz Petryka jest wpisany do rejestru biegłych rewidentów i posiada licencję Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Z niewyjaśnionych powodów firma E-accounting.pl wycofała się z audytu, a może zażądał tego zleceniodawca? W jej miejsce weszła firma Fraud Control Sp. z o.o., nie zarejestrowana w Polskiej Izbie Biegłych Rewidentów i nie mająca akredytacji Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Komisji Nadzoru Audytowego i Komisji Nadzoru Finansowego. Kierujący firmą Wojciech Dudziński nie jest biegłym rewidentem, ale twierdzi, że specjalizuje się w prowadzeniu dochodzeń oraz informatyce śledczej, więc trudno pracę tej firmy na rzecz PZŁ nazywać audytem.

  Wynik dochodzeń firmy Fraud Control Sp. z o.o., Piotr Jenoch przedstawił łowczym okręgowych 26 października br. na spotkaniu w Warszawie, wskazując m.in. Dianę Piotrowską, długoletniego rzecznika prasowego Związku, jako osobę odpowiedzialną za przekręty w okresie objętym dochodzeniem. Winni już zostali wskazani, a dopiero 3 dni później Wojciech Dudziński pierwszy raz skontaktował się z Dianą Piotrowską celem uzyskania wyjaśnień do zarzutów, jakie postawił jej w swoim "audycie". Ten niespotykany sposób prowadzenia dochodzenia i ogłaszania jego wyników każe poważnie podejrzewać, że zlecenie tego "audytu" było po prostu szukaniem haków na określone osoby i w żadnym przypadku nie było to rozliczanie np. transakcji jakie Lech Bloch przeprowadzał nie tylko w 2017 r., ale przez cały okres swoich rządów w PZŁ.

  Poniżej przedstawiam zarzuty postawione Dianie Piotrowskiej w formie pytań od firmy Fraud Control z jej odpowiedziami, jakich udzieliła na piśmie.
  więcej>>
  Hyde Park Corner
   OHZ KUP
   Uwaga na drodze!
   Odszedl nagle
   Korupcja w PZŁ rośnie
   TARNOBRZEG - święto b...
   Niech będzie pochwalo...
  Myśliwskie akcesoria
   Mobilna ambona
   Kniejówka z wymiennym...
   inne funkcje garmina
   Magnus vs V6i
   Amunicja w kalibrze 8...
  Wiedza i edukacja
   Deer decoy w Panstwow...
   Trofea łowieckie, opł...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl