Czwartek
28.02.2019
nr 059 (4960 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
08:17 Lesławjacekl wskaż przedstawiciela PZŁ. Tytuł:
Myśliwskie akcenty na kongresie
16:45 jeanDziękuję za relacje i chyba po raz pierwszy mieliśmy możliwość obejrzenia dzięki P.Pawlukowi i Łowieckiemu takiej relacji na żywo.

Komentarze jak zwykle będą takie jak w materiale choć widać było pewną reżyserie i przepychanie własnych pomysłów i manipulacji prowadzącego ale byli na szczęście czujni niektórzy delegaci nie mówię o klakierach którzy dążyli do ucięcia innych propozycji.

Nie odbiegał ten KZD od tego co corocznie mamy w kołach ale w końcu ludzie będą musieli się nauczyć procedur zebraniowych i analizując na zimno widać jak na dłoni spontaniczne i nerwowe zachowania prowadzącego rozglądającego się po sali aby Prezes nie miał do niego pretensji i szukającego wsparcia, to nie jest łatwe takie prowadzenie zebrania a osoby które umieją to robić zgodnie z prawem jeszcze muszą mieć posłuch na sali.
Ten Krajowy ZD powinien wyznaczać wzorcowe przykłady jak powinno się prowadzić takie zebrania bo ta jest .........!? i na zakończenie dobrze ,że betonowa część delegatów nie doprowadziła na początku do usunięcia prasy i TV bo kolejny raz strzeliliby sobie w kolana.
Może ta forma tajne / poufne wreszcie odejdzie do lamusa z betonem ale to jeszcze trochę wody upłynie.

Tytuł:
Krajowy Zjazd Delegatów, cz.7
więcej>>
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Przepisy kulinarne
 zamykarka do puszek
Wiedza i edukacja
 Kto to jest?
 Problem z sarną
 Nadzór NRŁ nad okręgo...
 Statut zatwierdzony
 Strażnik Łowiecki w K...
 Czy krople wody w luf...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Myśliwskie akcesoria
 tlumik odrzutu
 Narzędzia do elaborac...
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia21.02.2019 - 27.02.2019
Dziennik na gorącoŚroda 27.02.2019
Myśliwskie akcenty na kongresie autor: Stanisław Pawluk
24 lutego 2019 r w Warszawie odbył się V Kongres OPZZRiOR. Jednym z poruszanych problemów była walka z groźną chorobą świń ASF, która przenoszona jest przede wszystkim przez dziki, które pierwsze zapadające na tę chorobę. Innym z poruszanych problemów było niewłaściwe funkcjonowanie Polskiego Związku Łowieckiego, dzierżącego monopol na prawo polowania i prawo do wykonywania polowania. Zrzeszenie to jest nękane wieloma zjawiskami patologicznymi, które powodują rosnący ostracyzm wobec myśliwych, a Ministerstwo Środowiska postrzegane jest jako nieudolne w sprawowaniu nadzoru nad PZŁ, co znalazło odbicie w wystąpieniu na zjeździe autora tej relacji.
Dziennik na gorącoWtorek 26.02.2019
Krajowy Zjazd Delegatów, cz.6 autor: Stanisław Pawluk
W tej części relacji video z Krajowego Zjazdu Krajowego przedstawione zostają wystąpienia w dyskusji nad projektem statutu następujących delegatów:

Witold Daniłowicz
Dariusz Zalewski
Jan Łuszczak
Arkadiusz Płotka
Marek Papuga


Widać merytoryczne wystąpienia dotyczące statutu zmęczyła delegatów, bo z wnioskiem formalnym o zamknięcie dyskusji zgłosił się Jan Budnik. Jego wniosek poparło 190 delegatów, 44 było przeciw i 3 wstrzymało się od głosu. Ten wynik głosowania dobitnie pokazuje, że ponad 80% delegatów obojętnym był kształt statutu, bo z góry przyjęli, że trzeba poprzeć jego projekt zgłoszony przez NRŁ. Scenariusz identyczny jak na wszystkich poprzednich zjazdach w PZŁ. Na zjazdach okręgowych nie wybierano delegatów, których poglądy na statut byłyby znane, z którymi mieliby wystąpić na zjeździe krajowym, co gwarantowało, że w każdej chwili zjazdu krajowego można zamknąć dyskusje i klepnąć taki projekt, który kierownictwo Związku położy na stole.

Relacja video poniżej.


Dziennik na gorącoNiedziela 24.02.2019
Krajowy Zjazd Delegatów, cz.5 autor: Stanisław Pawluk
Przedstawiając wiernie całość obrad Zjazdu dochodzę do piątej części relacji video, którą rozpoczyna wystąpienie przewodniczącego komisji statutowej NRŁ Andrzeja Skibińskiego. Nic nowego w stosunku do oczekiwań nie powiedział, bo przede wszystkim chwalił swoją komisję, informując przy tym, że na kształt statutu mieli wpływ dyrektorzy departamentów Ministerstwa oraz jego kierownictwo. Pisany dla ministerstwa i współdziałających z nim organów PZŁ, jeszcze mniej niż obecny statut, bierze pod uwagę szeregowych członków Zrzeszenia. W tym kontekście oczywistym dla wszystkich było, że jak w czasie wystąpienia Andrzeja Skibińskiego na salę wszedł spóźniony Minister Henryk Kowalczyk, to zdjęto Skibińskiego z mównicy, żeby głos mógł zabrać Minister.

Z kontynuowanego po przemówieniu Ministra wystąpienia Andrzeja Skibińskiego utkwiło mi najbardziej w pamięci zwrócenie uwagi, że w NRŁ spierano się o zapis § 6 projektu statutu. Zapis tego paragrafu w projekcie jest wyjątkowo krótki:
§ 6 Prawa i obowiązki członków Zrzeszenia są równe.
Co w tym zapisie takiego kontrowersyjnego lub jak chciano go zmienić i o co się spierano już nie zdradził.

Po wystąpieniu Andrzej Skibińskim ogłoszono przerwę obiadową, po której otwarto dyskusję. Pierwszym dyskutantem był przewodniczący ZO PZŁ z Gdańska Piotr Ławrynowicz, który do problematyki projektu statutu nic nie wniósł, ale za to przypomniał swoją walkę po 1989 r. o utrzymanie ustawy 'Prawo łowieckie' w kształcie nadanym w 1952 r.przez Bolesława Bieruta. Czy oprócz łowiectwa jest jeszcze jakaś dziedzina życia wolnej Polski, której udało się zachować komunistyczny rodowód, już nie wspomniał.

Zapraszam do relacji video.


Dziennik na gorącoPiątek 22.02.2019
Krajowy Zjazd Delegatów, cz.4 autor: Stanisław Pawluk
W ślad za artykułem i video Krajowy Zjazd Delegatów, cz.3, prezentujemy dalszy ciąg pełnej relacji z obrad zjazdu. W tym odcinku prezentowane są wystąpienia gości zjazdu, rozpoczęte przez Nadleśniczego z Jabłonnej Stefana Traczyka, realnego kandydata na Łowczego Krajowego, który odczytał list do zjazdu od byłego ministra Jana Szyszko. Po nim kilka nudnych i nic nie wnoszących wystąpień, trwających całą godzinę. Wyjątkiem w tej nudnej i niepotrzebnej części zjazdu było wystąpienie Michała Kołodziejczyka, prezesa ruchu AgroUnia, który obnażył wszystkie słabości łowiectwa. Po gościach przez 16 min. przemawiał prezes NRŁ Rafał Malec. Ta część obrad przebiegała dokładnie tak, jak w dzienniku "Łowiecki" przewidywaliśmy w artykule przed zjazdem.

Kolejne odcinki w następnych dniach.Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 28.02.2019
Numer wydania:
059 (4960 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
07-03-18 15:32
rales
27-04-09 20:06
pirate
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Hyde Park Corner
 Kto to jest?
 Przyjęcie do koła
 28.02.2019 - relacja
 Nowy RPŁ
 GGeoportal - jak znal...
 Zimno
 Syn Naszego Kolegi po...
 Niemieckie krowy
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Mamy już 3 kandydatów n...
   KŁ "Szarak" - swoi zara...
   Tajne spotkanie w Sękoc...
   KŁ "Szarak" - swoi zara...
   OKRĘGOWE ZJAZDY DELEGAT...
   Czy kazdy może zostac Ł...
   Uchwała XXIV KZD PZŁ
   zarzad koła
  Psy myśliwskie
   Łajki/ mniejsze eks...
  Dziennik na gorąco
  Krajowy Zjazd Delegatów, cz.7 autor: Stanisław Pawluk
  W siódmej, ostatniej części relacji video z obrad XXIV Krajowego Zjazdu delegatów, przedstawione jest procedowanie przyjęcia statutu oraz uchwały zjazdowej. Bałagan, celowe lub udawane przez przewodniczącego Sławomira Strzelczyka nierozumienie tego, o co wnoszą delegaci z sali, podmieniane treści uchwały zjazdowej, którą nie wiadomo, kto i kiedy przygotował, dyskusje wokół stołu prezydialnego z pozostawianiem delegatów samym sobie, to obraz zjazdu. Do tego powtórne wystąpienie delegata Jana Budnika, to ten, co zawnioskował o zakończenie dyskusji, w której wzięło udział mniej niż 5% delegatów, choć chętnych było więcej i mamy kwintesencję tego, jak działa Polski Związek Łowiecki i jego organa. Wstyd.