Niedziela
31.03.2019
nr 090 (4991 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Hyde Park Corner
 Pablo idziesz dzisiaj...
 Co jest grane na łowi...
 Wieś to też Polska Tr...
 Prawa autorskie do za...
 Wizerunek myśliwego c...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
17-01-19 14:59
Grzegorz Kulesza
02-08-15 16:22
sumada
Dziennik na gorąco
Wyrok za zabicie kolegi autor: Stanisław Pawluk
Sprawę zastrzelenia Zbigniewa Czegusa podczas polowania na dziki poznaliśmy z doniesień na lowiecki.pl, a także słyszała o niej cała Polska choćby z popularnej "Sprawy dla reportera" Elżbiety Jaworowicz. Wyrok wydany przez sędziego Sądu Rejonowego we Włodawie Andrzeja Bronisza ostro podważył, nie szczędząc słów krytyki, Sąd Okręgowy w Lublinie, uznający wszystkie zarzuty i uchybienia z apelacji prokuratorskiej. Kamery redakcyjne rozpoczęły sprawozdanie od właśnie tej rozprawy apelacyjnej relacji video w sądzie odwoławczym, która skierowała sprawę do powtórnego rozpoznania.

We Włodawie żaden sędzia nie chciał się podjąć ponownego prowadzenia sprawy zastrzelenia Zbigniewa Czegusa i ostatecznie sprawa przekazana została do prowadzenia w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim. Relacje z rozpraw tamże przedstawiliśmy naszym czytelnikom tutaj oraz tutaj.

Wiesław Ł. został skazany na 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę w wysokości 300 stawek dziennych przyjmując stawkę dzienna na 40 złotych, zasądził 1653,12 złotych tytułem obrońcy z urzędu, 2700 opłaty, 30.000 złotych tytułem zwrotu częściowego opłat sądowych, w których tylko same ekspertyzy kosztowały blisko 50 tysięcy złotych.

Wyrok Sądu Rejonowego skazujący sprawcę zaskarżył obrońca oskarżonego Krzysztof Oleszczuk powielając te same argumenty, pośród których najbardziej naiwnymi okazały się twierdzenia prywatnego opiniodawcy działającego na zlecenie oskarżonego, Zdzisława Wosia twierdzącego, że kula rykoszetowała od źdźbła trawy, a zabity jest sam sobie winien bo znalazł się w miejscu w którym go nie powinno być i do tego jeszcze poruszał się klęcząc.

Jakiej oceny faktów i argumentów obrońcy oskarżonego dokonał po raz kolejny Sąd Okręgowy i jaki wyrok wydał dowiemy się z relacji wideo:Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  19:27 I G O RWpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.Tytuł:
  Wyrok za zabicie kolegi
  ... do zdjęć
  19:02 Grzegorz Kulesza
  19:02 Grzegorz Kulesza gratulacje
  19:03 Grzegorz Kulesza
  19:03 Grzegorz Kulesza
  19:56 sumada
  Wiedza i edukacja

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia24.03.2019 - 30.03.2019
  Dziennik na gorącoCzwartek 28.03.2019
  "Molestowanie" dzika, cz. 2 autor: Stanisław Pawluk
  W pierwszej części sprawozdania pt. Molestowanie dzika, cz.1 przedstawiliśmy najważniejsze fragmenty zeznań świadków. Pośród nich zeznawał aktualny łowczy Koła Łowieckiego "Szpak" z bogatym kryminalnym życiorysem, który uodpornił go na obcowanie z wymiarem sprawiedliwości. Obycie kryminalno-sądowe pozwoliło mu na bezkompromisowe zaprzeczenie faktowi, iż był on jedynym współuczestnikiem krytycznego polowania i autorem nagrania, co potwierdziło trzech innych świadków, którym zaraz po polowaniu demonstrował pełne nagranie.


  Sąd w składzie SSR Andrzej Bronisz ogłaszając wyrok z naciskiem odwoływał się do zasad etyki i moralności. Jak zakończyła się sprawa można zapoznać się oglądając niniejsza relację video poniżej.
  więcej>>

  Dziennik na gorącoNiedziela 24.03.2019
  "Molestowanie" dzika, cz. 1 autor: Stanisław Pawluk
  Na forum można znaleźć historię wydarzeń, opisaną takimi słowami:

  Mówiono o nich, że lepszych przyjaciół nie ma na świecie! Prawie zawsze razem i to do tego stopnia, że złośliwi przygadywali, że nawet żonami się dzielą. Tak się jakoś porobiło, że jeden z nich pracujący na granicy musiał czas jakiś odizolować się od społeczności za to, że był zbyt wyrozumiały dla przekraczających granicę TIR-ów. Stracił pozwolenie na broń, którą zbył po cenach dość okazyjnych. Mimo to, chętnie uczestniczył w polowaniach towarzysząc kolegom a nawet strzelając z ich broni.

  Na jednym z wyjazdów Piotr Kędzierawski z automatu przyjaciela zastrzelił jednego dzika a drugiego ranił. Tego rannego przywiązał sznurkiem do drzewa a sam stając z kordelasem z przodu kazał zachęcać dzika kopniakami w celu poderwania go aby wygodniej było skłuwać. Ot taki sobie "myśliwski" trening. Piotr Kędzierawski nagrywał całość akcji telefonem komórkowym chyba jedynie dla celów metodycznych tzn. po to, aby każde dźgnięcie kordelasem przeanalizować pod względem sztuki dźgania. Nagrały się także fragmenty pobudzania dzika do aktywności przez uległego kolegę stymulowanego odpowiednimi komendami.

  Do Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego trafił anonim w którym autor opisuje wybrane fragmenty "akcji" pomijając inne dość pikantne szczegóły co wyraźnie wskazuje, że autorem anonimu jest ktoś bardzo zainteresowany aby odizolować od sprawy role łowczego koła łowieckiego "Szpak" w Woli Uhruskiej eksponując role kopiącego zwierzynę. Film pozbawiony jest głosu i dlatego nie usłyszymy energicznych żądań: kopnij go! No urwał - kopnij go mocniej! Film i anonim wysłał ktoś, kto żywotnie zainteresowany jest "dokopaniem" ale tym razem swemu przyjacielowi. Trzeci z wielkich przyjaciół w tej historii zapisał się później min. poprzez akceptację niewykazania zastrzelonego drugiego dzika i ponosząc znaczny wkład w jego konsumpcję.


  Na podstawie tego anonimu zastępca Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego Wojciech Potocki wszczął postępowanie i mimo wiedzy o okolicznościach potwierdzających, że postępowanie należy umorzyć, przesłał doniesienie do organów ścigania wskazując na "znęcanie się nad dzikiem ze szczególnym okrucieństwem", choć w aktach sprawy znajdujemy określenie "molestowanie dzika". W ten sposób rzecznik, zawodowy policjant, zafundował Polskiemu Związkowi Łowieckiemu kosztowne długotrwałe postępowanie, a podatnikom zaangażowanie policji, prokuratury i sądów przez okres trzech lat.

  Jaki był wynik zaangażowania mnóstwa pieniędzy i całej masy wysoko opłacanych pracowników weryfikujących przytoczony opis wydarzeń, dowiemy się z sądowej relacji wideo, której ciąg dalszy nastąpi.
  więcej>>

  Myśliwskie akcesoria
   Dickinson
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 31.03.2019
  Numer wydania:
  090 (4991 )
  ISSN 1734-6827
  Strzelectwo

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Psy myśliwskie

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Dyskusje problemowe
   Jak w świetle prawa wyg...
   ZO Szczecin
  Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażBROŃCZ 550 Lux i DOT 2.5-10x56 3500