Czwartek
14.12.2006
nr 348 (0501 )
ISSN 1734-6827
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Do dzisiejszego dnia nie zostałem poinformowany na piśmie przez zarząd, z jakiego powodu łowczy nie wydaje mi odstrzału, a ustnie dowiedziałem się, że chodzi o uchwałę WZ, ale żeby uchwała była prawomocna, słyszałem, że muszę dostać pismo w tej sprawie od zarządu koła.
Odpowiedź:
Uchwały WZ dotyczące wszystkich członków są ważne, niezależnie od tego, czy zostały doręczone członkowi koła, czy też nie. Wprawdzie w dobrze zorganizowanych kołach każdy członek otrzymuje wszystkie uchwały do swojej wiadomości, ale nie jest to obowiązek, co najwyżej dobry obyczaj. Rezygnując z obecności na WZ członek koła naraża sie na nieznajomość praw i obowiązków uchwalanych prze WZ i nie może usprawiedliwiać się niewiedzą na ich temat.

więcej>>
Redaktorzy piszą
Kłusować, a dlaczego by nie? autor: Stanisław Pawluk
Opisywaliśmy już w dzienniku konsekwencje, jakie w Sądzie Łowieckim w Białej Podlaskiej poniosło trzech myśliwych z Koła Łowieckiego nr 9 „Lubelskie Towarzystwo Myśliwskie” w Lublinie, za odstrzelenie na polowaniu zbiorowym na lisy trzech dzików w dniu 13 luty 2004. Główny Sąd Łowiecki, do którego odwołali się obwinieni, skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia, a Sąd Łowiecki w Białej Podlaskiej pod przewodnictwem Stefana Karasińskiego, rozpatrując sprawę powtórnie, zrealizował skrupulatnie wszystkie zarzucone pierwszemu postępowaniu uchybienia formalne i ponownie wydał werdykt pokrywający się z pierwotnym orzeczeniem zawieszającym obwinianych w prawach członków PZŁ. Jednak Główny Sąd Łowiecki okazał się nad wyraz wspaniałomyślny. Ale po kolei.

więcej>>
Przepisy kulinarne
 KARPIK WANDECZKI
 Odyniec z czasie hu...
 Świąteczna top lista
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
14-12-06 00:47
MichałZ
14-12-06 07:57
Pk
14-12-06 10:21
Jump76
14-12-06 12:07
Pablo77
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Hyde Park Corner
 USA: Jeleń z siedmiom...
 Wabienie lisa
 Niech knieja
 Witam! :)
 KLUB DIAN, polowanie ...
 Odrobaczanie
 Pojemność łowisk
 PIERWSZY BYK
 Sarna
 Komisje oceny samców ...
 TO NIE ŻARTY!
 użytkownicy forum
 witam wszystkich
 dewizowe dochody
 Dewizowcy-jak długo j...
 weekendowe zbiorówki
Psy myśliwskie
 Potrzebuje Waszej p...
 potrącony posokowiec
 Jag - dzikarz... ko...
 Pogotowie Postrzałk...
 Norowanie 2006/07
 ogary-polujące.
 Venator Magnus...po...
 Problem z jamnikiem
 GP. Pierwsze polowa...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 14.12.2006
  Numer wydania:
  348 (0501 )
  ISSN 1734-6827
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia04.12.2006 - 10.12.2006
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 04.12.2006
  O JELENIU CO LISCIE DO LASU WOZIŁ? autor: Stanisław Pawluk
  Piękna pogoda sprowokowała mnie do spaceru. Wybrałem Las Milejów aby łącząc przyjemne z pożytecznym zobaczy jaki skutek przyniosły opisane w dzienniku sposoby gospodarowania KŁ nr 3 „Towarzystwo Prawidłowego Łowiectwa”. Byłem przekonany, że znajdę tam argumenty, aby przekazać naszym czytelnikom, że koło zmobilizowało się pozytywnie po uwagach krytycznych i dba o zwierzynę wyjątkowo dobrze. Oto co zobaczyłem.

  więcej>>

  Moje polowanieWtorek 05.12.2006
  Jarząbki autor: Alej.....
  Trwało jesienne, słoneczne, niedzielne popołudnie. Właśnie odpoczywaliśmy w przerwie polowania na jarząbki. Co dopiero zalegliśmy pośrodku rozległych, oplecionych lasami, przeciętych kilkoma potokami i wieloma postrzępionymi pasami jałowców, całkiem świeżo wykoszonych, opadających lekko ku wsi i ku asfaltowej drodze łąk. Rozkoszując się omiatającym nas ciepłem wrześniowego słońca i wszechotaczającym aromatem lasu, przekwitłych już traw i ziół rozciągnąłem się wygodnie...

  więcej>>

  Listy do redakcjiCzwartek 07.12.2006
  Św. MIKOŁAJ W „ŁOSIOWISKU” autor: Kulwap
  6 grudnia od dzieciństwa kojarzył mi się z czymś bardzo miłym. W tym roku był trochę odmienny. Miast zwyczajowych drobiazgów otrzymałem chyba coś ważniejszego! A było tak:

  Los kazał mi spotkać na mej drodze ludzi niedobrych, wpatrzonych w siebie i swoje racje, nie przyjmujących możliwości, że ktoś w ich otoczeniu może mieć inne zdanie i poglądy. Ponieważ nie należę do tych, co to przed byle kim „kucają” albo grzecznie warują przed tymi, co za większych i bardziej uprzywilejowanych względem innych na tym świecie się uważają. Jedank w środowisku takich właśnie myśliwych przyszło mi „dorobić się” już dziewiątego wyroku uniewinniającego, w wytoczonych przez takich właśnie ludzi sprawach. W dzień Św. Mikołaja br., o godzinie 11.00, odbyła się bowiem rozprawa apelacyjna kończąca prawomocnie kolejne pod moim adresem oskarżenie opisane w moim poprzednim liście opublikowanym w dzienniku.
  więcej>>

  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  06:34 KulwapŁysy Andrzeju! Tobie nie włosy a mózg stanął. Uchwała o której mówisz została uchylona przez ZO i słusznie, skoro Sąd Okręgowy w kilkanascie miesiecy później zasądził Józefowi B. sekretarzawi redagującemu te zarzuty dla wyrzucenia porzadnie dosolił i kazał odszczekac. Później członkiem łosiowiska nie byłem gdyż uznano, ze nie ma w PZŁ czegoś takiego jak "przywrócenie praw członkowskich" a więc orzeczono, że nigdy ponownie członkiem koła nie zostałem (na szczęście!). Ty masz zaledwie porządek a ja akta sądowe i uchwałę ZO w Lublinie i wszystkie protokoły walnych zebrań w tym tego na którym ciebie wywalano a później skreślono. Dziwię się, bo do ciebie ostatnio Krzysio i Zdzisio zastosowali znany "chytry myk" aby wypier.... cię na zbity pysk a ty tego nawet nie zauważyłeś! Mózg stanął! I tak cię nie przyjmą ponownie. Nawet jeśli swemu przyjacielowi Irkowi na grób ............. Ps. W galeri są i będzie więcej papierów na ten temat.Tytuł:
  O JELENIU CO LISCIE DO LASU WOZIŁ?
  09:24 Endriu81Ad. Kolego cienias Udostępnienie strzelnicy ZO PZŁ w Białej Podlaskiej, miało charakter typowo roboczy tj. szkolenia strzeleckiego zorganizowanego dla zarządów kół łowieckich macierzystych oraz zapoznania ich z funkcjonowaniem strzelnicy „od kuchni”. Całość zagadnień związanych z obiektem omawiał Kolega Edward Woźny główny wykonawca i instalator urządzeń oraz znany sędzia strzelectwa myśliwskiego kolega Jacek Borkowski. Nie wiem skąd Kolega bierze tą aurę tajemnicy, jaką była spowita ta impreza, tym bardziej, że pojawiający się na niej myśliwi spoza zaproszonych nie byli wyrzucani z obiektu, a wręcz przeciwnie…. Ponieważ jest to obiekt nowy wymagający jeszcze dogrania szczegółów, dlatego przed zimą nie będzie oddany do szerokiego użytkowania. Aktualnie jest możliwości przystrzelania broni, a strzelnica w pełni zacznie funkcjonować od przyszłego sezonu. Kolego cienias więcej wiary, a nie krytycyzmu!!! Tytuł:
  DOBRY STRZAŁ!
  12:29 zamur69Ad. Kulwap. Uważaj żebyś ty nie musiał niektórych informacji odszczekiwać, bo ja na pewno się nie boję. Spróbuj szczęścia ze mną a się przekonasz. Czytając posty na Twój temat zauważyłem jak jesteś lubiany przez (nie)przyjaciół. Inteligecji redaktorskiej też Ci brakuje, i wiarygodności. Co Ty tu wogóle robisz????? Tytuł:
  O JELENIU CO LISCIE DO LASU WOZIŁ?
  więcej>>
  Myśliwskie akcesoria
   Montaż mosin wymiary
   Muszka Światłowodowa
   Wyprawa skór Biała Po...
   Czy warto kupić te bu...
   WYBÓR SZTUCERA
   VIXEN ULTIMA 8x56 ZCF
   Prezent dla nemroda...
   Lornetka Steiner Rang...
   Cz 550 Lux
   svarowski vs zeiss
   Kupić czy nie oto jes...
   luneta z podświetleni...
   win 243wssm+delta opt...
   dwutakty
   Nikon Action VII 7x50
   kaliber 25-06 Rem
   Svar..6-24x
   Zapytowuje nieśmiało
   rusznikarz robiący kn...
   Land Cruiser vs Pajero
   kolimator na kniejówkę
   Luneta na drapieżniki...
   sztucery Voere i Krico
   B&P
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Dyskusje problemowe
   Interesujące stanowisko...
   Prowadzący polowanie
   alkomat
   Indywidualnie na dzika ...
   Bezpieczeństwo ambon w ...
   statut znać czy nie?
   Kiedy uchwała WZ jest p...
   Rogacz łowny raz jeszcze
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Strzelectwo
   Pierwszy etap Gorzó...
   kto namiesza?
   Forum www.łowiecki....