Piątek
15.12.2006
nr 349 (0502 )
ISSN 1734-6827
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Strzelectwo
 Pierwszy etap Gorzó...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Hyde Park Corner
 Strażnik a wynagrodze...
 I po łosiu :(
 Odzież z Las-Gdańsk
 Poszukiwani......chęt...
 Gęsi-Uwaga na Przysta...
 Pomścijcie mnie!
 USA: Jeleń z siedmiom...
 Niech knieja
 Witam! :)
 KLUB DIAN, polowanie ...
 PIERWSZY BYK
 TO NIE ŻARTY!
 dewizowe dochody
 Dewizowcy-jak długo j...
 weekendowe zbiorówki
 Spotkanie Wigilijne -...
Dyskusje problemowe
 pytania w sprawie uchwa...
 Znajomośc uchwał WZ - d...
 Interesujące stanowisko...
 Prowadzący polowanie
 alkomat
 Zapis na nocne polowanie
 Straznik i jego wpis do...
 Bezpieczeństwo ambon w ...
 Rogacz łowny raz jeszcze
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
11-12-06 00:35
MichałZ
13-12-06 23:47
PiotrekPat
08-11-06 19:43
Felek
26-09-06 23:57
Karol
Przepisy kulinarne
 KARPIK WANDECZKI
 Odyniec z czasie hu...
 Pieczeń z dzika ze ...
 Świąteczna top lista
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Redaktorzy piszą
  Wigilijnie w ZO PZŁ Gdańsk autor: Marta Łachacz
  Od początku grudnia br. zostałam zatrudniona jako dziennikarka dziennika "Łowiecki", z miejscem pracy w Warszawie. Pierwsze dni mojej pracy spędziłam jednak w redakcji w Gdańsku i tu mój szef powierzył mi pierwsze zadanie, zrobienia sprawozdania ze spotkania wigilijno – noworocznego, zorganizowanego dla prezesów kół okręgu przez Okręgową Radę Łowiecka w Gdańsku w formie jej uroczystego posiedzenia w dniu 11 grudnia 2006. Gospodarzem imprezy był prezes ORŁ w Gdańsku Marek Gorski.

  Na początku spotkania uroczyście wręczono, przyznane przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich, medale zasługi. Najwyższe odznaczenie, Złom, otrzymało KŁ "Szarak" z Tczewa. Medalami złotymi i jednym brązowym odznaczono także kolegów: Kopickiego, Zarzyckiego, Kobielę, Kręczkowskiego oraz Łapę. Odznaczeniem za zasługi dla łowiectwa ziemi gdańskiej wyróżniono Zbigniewa Markiewicza. Pan Tadeusz Zarzycki w imieniu swoim i reszty odznaczonych serdecznie podziękował za docenienie ich pracy społecznej i zapewnił o jej kontynuacji.

  więcej>>
  Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  W 2005r. zostałem przyjęty do koła na staż, jednakże najpierw musiałem wpłacić 2000 zł. na tzw. zagospodarowanie łowiska. Po prawidłowym odbyciu stażu zarząd odmówił przyjęcia do koła. Obecnie zarząd na pytanie o zwrot kasy milczy, co mam zrobić?
  Odpowiedź:
  W pierwszym podejściu udałbym się do ZO PZŁ, w okręgu w którym zarejestrowane jest to koło i porozmawiał z przewodniczącym ZO PZŁ. Powinien pomóc zwracająć się oficjalnie czy też nieoficjalnie do koła z sugestią oddania Koledze pieniędzy, ponieważ pobrane były one niezgodnie ze statutem PZŁ.

  więcej>>
  Psy myśliwskie
   Zaufać psu
   Zabawne historie
   Potrzebuje Waszej p...
   potrącony posokowiec
   Pogotowie Post.CDN
   Łajka rosyjsko-euro...
   Norowanie 2006/07
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia04.12.2006 - 10.12.2006
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 04.12.2006
  O JELENIU CO LISCIE DO LASU WOZIŁ? autor: Stanisław Pawluk
  Piękna pogoda sprowokowała mnie do spaceru. Wybrałem Las Milejów aby łącząc przyjemne z pożytecznym zobaczy jaki skutek przyniosły opisane w dzienniku sposoby gospodarowania KŁ nr 3 „Towarzystwo Prawidłowego Łowiectwa”. Byłem przekonany, że znajdę tam argumenty, aby przekazać naszym czytelnikom, że koło zmobilizowało się pozytywnie po uwagach krytycznych i dba o zwierzynę wyjątkowo dobrze. Oto co zobaczyłem.

  więcej>>

  Moje polowanieWtorek 05.12.2006
  Jarząbki autor: Alej.....
  Trwało jesienne, słoneczne, niedzielne popołudnie. Właśnie odpoczywaliśmy w przerwie polowania na jarząbki. Co dopiero zalegliśmy pośrodku rozległych, oplecionych lasami, przeciętych kilkoma potokami i wieloma postrzępionymi pasami jałowców, całkiem świeżo wykoszonych, opadających lekko ku wsi i ku asfaltowej drodze łąk. Rozkoszując się omiatającym nas ciepłem wrześniowego słońca i wszechotaczającym aromatem lasu, przekwitłych już traw i ziół rozciągnąłem się wygodnie...

  więcej>>

  Listy do redakcjiCzwartek 07.12.2006
  Św. MIKOŁAJ W „ŁOSIOWISKU” autor: Kulwap
  6 grudnia od dzieciństwa kojarzył mi się z czymś bardzo miłym. W tym roku był trochę odmienny. Miast zwyczajowych drobiazgów otrzymałem chyba coś ważniejszego! A było tak:

  Los kazał mi spotkać na mej drodze ludzi niedobrych, wpatrzonych w siebie i swoje racje, nie przyjmujących możliwości, że ktoś w ich otoczeniu może mieć inne zdanie i poglądy. Ponieważ nie należę do tych, co to przed byle kim „kucają” albo grzecznie warują przed tymi, co za większych i bardziej uprzywilejowanych względem innych na tym świecie się uważają. Jedank w środowisku takich właśnie myśliwych przyszło mi „dorobić się” już dziewiątego wyroku uniewinniającego, w wytoczonych przez takich właśnie ludzi sprawach. W dzień Św. Mikołaja br., o godzinie 11.00, odbyła się bowiem rozprawa apelacyjna kończąca prawomocnie kolejne pod moim adresem oskarżenie opisane w moim poprzednim liście opublikowanym w dzienniku.
  więcej>>

  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  00:32 cieniasEndriu81, napisałem komentarz optymistyczny, właśnie, o prognozach rozwoju strzelectwa w województwie lubelskim, o sukcesie budowniczych strzelnicy w Puławach. O strzelnicy w Białej Podlaskiej, tylko na marginesie. Odnośnie Twoich uwag: nie wiedziałem nic o terminie uroczystego otwarcia Strzelnicy w Hrudzie, więc nawet przypadkowo trudno było mi się tam znależć. Pomysł budowy i realizacja trwała od wielu lat, a ja byłem zangażowany przez kilka lat w proces projektowania i budowy, w tym, jako członek komitetu jej budowy i dlatego fakt braku informacji o otwarciu i pierwszych zawodach, zaskoczył mnie, lecz nie zbulwersował tak, jak niektórych członków komisji strzeleckiej z lat 2000-2005, którzy z oczywistych powodów "żyli" budową i spodziewali się, że odpowiedzialni nie zapomną o ich oczywistym wkładzie. Dbałem zawsze o docenianie cudzych osiągnięć i sukcesów, a miałem ku temu przez wiele lat dużo okazji i możliwości, które wykorzystałem, ku zadowoleniu wielu nagrodzonych i docenionych, dlatego pomijanie mnie, a szczególnie, pomijanie i lekceważenie moich kolegów naturalnie powoduje mój, przyznaj, bardzo delikatnie wyrażony, krytycyzm. Każde, jakże powszechne w okręgu, lekceważenie tzw. zwykłych, nie "podwiązanych" do tzw. powiatowych elit, niezależnie od wkładu ich pracy dla okręgu, myśliwych, wydaje się, ani eleganckie, ani uczciwe. Tytuł:
  DOBRY STRZAŁ!
  06:45 KulwapAndrzeju! Szkoda, ze piszesz wyłacznie idiotyzmy. Z wyrzucenia z Koła Łowieckiego nr 8 "Łoś" w Lublinie można byc jedynie dumnym - nawet jesli jest to wyrzucenie wirtualne i obowiazuje jedynie w tkich mózgach jak twój. Masz szanse byc powtórnie wywalony gdy cie przyjma powtórnie- w co wątpię. Nie jesteś im do niczego potrzebny a i tak nikt poza tobą samym nie tylko tam cię nie lubi. Ja natomiast miałem sporo głosów.... W różnych sprawach.Tytuł:
  O JELENIU CO LISCIE DO LASU WOZIŁ?
  07:48 KulwapDla blasera97 (Andrewa O.) Tutaj od dawna masz sprawy o których piszesz odmiennie od faktów. Zapytaj tych, co te "kwity" sporządzali jak zakończyły się te śledztwa. Uzupełnienie tej galeri nastapi jak znajdę chwilę zbędnego czasu. Link: http://www.lowiecki.pl/zdjecia/opis.php?p=773Tytuł:
  O JELENIU CO LISCIE DO LASU WOZIŁ?
  więcej>>
  Myśliwskie akcesoria
   lornetka carl zeiss j...
   BARNAUL hp 223Rem
   Nikon Action EX 10x50...
   uniwersalna luneta
   Osada do CZ550
   Sauer S303-konkurencj...
   9,3x62 - fakty i mity
   Jak kupić UAZ-a wojsk...
   Czy ktoś się orientuj...
   Muszka Światłowodowa
   Czy warto kupić te bu...
   WYBÓR SZTUCERA
   VIXEN ULTIMA 8x56 ZCF
   Prezent dla nemroda...
   Lornetka Steiner Rang...
   Cz 550 Lux
   Kupić czy nie oto jes...
   dwutakty
   Nikon Action VII 7x50
   Land Cruiser vs Pajero
   Interesujaca amunicja
   kolimator na kniejówkę
   Luneta na drapieżniki...
   wyminne czoki
   jaką amunicję wybrać ...
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 15.12.2006
  Numer wydania:
  349 (0502 )
  ISSN 1734-6827