Czwartek
09.05.2019
nr 129 (5030 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Hyde Park Corner
 Żołędowo - kaplica sa...
 "Weźmiemy" udział ?
 Znalezione w necie
 Polityka na Łowieckim
 447 to nie komedia !
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 09.05.2019
Numer wydania:
129 (5030 )
ISSN 1734-6827
Psy myśliwskie
 Hodowca czy produce...
 Odszedł Cezary Marc...
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
05-05-19 19:42
benko fab
Strzelectwo
 Puchar Gryfa Szczec...
Dyskusje problemowe
 Myśliwi niestowarzyszen...
 Myśliwi niezrzeszeni
 MARIAN FLIS kontroluje!
 obwody łowieckie po now...
 Szafy spełniające wymag...
Przepisy kulinarne
 Woda zycia a lowiec...
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia02.05.2019 - 08.05.2019
Redaktorzy pisząSobota 04.05.2019
Transparentność Związku to fikcja autor: Piotr Gawlicki
Zbudowani oświadczeniem Nowego Łowczego Krajowego Alberta Kołodziejskiego, który pierwszego dnia urzędowania oświadczył w wystąpieniu na video, że: .....transparentność w działaniu Polskiego Związku Łowieckiego, transparentność finansowa, jakościowa będzie przyświecać pracy nowemu Łowczemu Krajowemu. To Wy, Szanowne Koleżanki i Koledzy, budujecie nasz związek. To Zarząd Główny, to Zarządy Okręgowe są dla Was. To nie Wy jesteście dla Zarządu Okręgowego, ani dla Zarządu Głównego. To my dziękujemy za to, że jesteście i że możemy z Wami pracować, i na nowo budować związek....., zaczęliśmy pytać rzecznika prasowego Alicję Fruzińską.

więcej>>

Dziennik na gorącoPoniedziałek 06.05.2019
Piknik w Jeleśni autor: Stanisław Pawluk
Imprez propagujących łowiectwo w społeczeństwie jest niewiele. Organizowane liczne "Hubertusy" to praktycznie imprezy organizowane przez myśliwych dla myśliwych. Piknik łowiecki w Jeleśni. poprzez połączenie międzynarodowego konkursu psów, pokazów sokolniczych, wystawy trofeów łowieckich i zasadę "przez żołądek do serca", wpisuje się w te formy promocji łowiectwa, które zdają się być najskuteczniejszymi. Odwiedziliśmy z kamera taki właśnie piknik zorganizowany już po raz kolejny w malowniczo położonej Jeleśni. Oto krótka relacja video:

Myśliwskie akcesoria
 Urwany wycior sznurowy
 Książka elektroniczna
Wiedza i edukacja
 PROŚBA O fotki, filmy...
 Księgowość elektronic...
 Szacowanie po "nowemu"
 Jak głosować tajnie n...
 Krajobraz po ASF
Dziennik na gorąco
Wilki i łosie do odstrzału! autor: Stanisław Pawluk
Społeczeństwo coraz częściej domaga się redukcji łosi i wilków. Łosie zbyt często są powodem śmiertelnych wypadków drogowych, a wilki powodują spustoszenie pośród zwierząt gospodarskich zagryzając nie tylko owce czy bydło, ale także psy chroniące domostwa. Powodem takiego stanu rzeczy jest zdaniem fachowców nadmierna populacja wilków i łosi na terenie Polski. Także myśliwi twierdzą, że niekontrolowania populacja nie mająca żadnych naturalnych przeciwników dawno przekroczyła dopuszczalne wskaźniki i w poważnym stopniu zachwiała równowagą w przyrodzie. Rolę drapieżnika powinni zdaniem społeczeństwa pełnić myśliwi utrzymując stany zwierząt na znośnym nie zagrażającym wyginięciu poziomie. Oto relacja z konferencji prasowej w OPZZiOR, który domaga się uregulowań prawnych umożliwiających kontrolę stanu wilków i łosi w Polsce:


Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
12:59 J.Chudy123Kto mu wp...., że zaczyna gadać ludzkim głosem?Tytuł:
Wilki i łosie do odstrzału!
14:58 LesławSpołeczeństwo się nie domaga, domagają się rolnicy. Gdyby się zapytać np. 100 mieszkańców Warszawy o tą kwestię to 99 odpowie że, nie jest za odstrzałem. A jak by nie było, oni też są częścią społeczeństwa. Tytuł:
Wilki i łosie do odstrzału!
17:02 F.N.SChudy - pewnie taki jeden hehe chudzielec w rurkach który często produkuje się na youtubie i innych mediach. Czyli tzw konkurencja do prawa reprezentowania braci rolnej. "Bieber polskiego rolnictwa" ;)

A na poważnie na tę chwilę "moje" społeczeństwo niczego takiego się nie domaga . Ja oczywiście widzę spadek populacji zwierzyny płowej i czarnej. Koledzy w kole też. U części kolegów myśli o redukcji chodzą po głowie bo wilk wiadomo jeść musi a hodowli owiec u nas nie ma - ale prawo jest prawo więc łosia i wilka traktujemy raczej jako ciekawostkę przyrodniczą mimo, że mniejsze pogłowie łownej zwierzyny dzikiej miłe nie jest. I rozumiem, że w innym miejscu może to być już poważny problem dla hodowców głównie. Napiszę jeszcze, że chodząc po lesie w nocy hehe "zastanawiam się" - czego wcześniej nie doświadczałem. Zwłaszcza jak w oddali coś zawyje ;) Łoś u nas nie jest problemem. Przyjdzie i pójdzie. Więcej go nie ma niż jest.

Myślę, że prawodawca czeka leniwie jak się coś stanie poważnego więc na tę chwilę nic się nie zmieni. Poza tym w tym roku są wybory a takie decyzje dobrze uchwala się po wyborach.
Tytuł:
Wilki i łosie do odstrzału!
17:17 Adam WasilewskiEkologiczni propagandziści zawsze powtarzają, że przyroda poradzi sobie sama tylko, czemu nadwyżka wilków nie może teraz zjeść nadwyżki łosi? 😀. Może dlatego, że główny nurt informacyjny, jaki serwują ludziom media w Polsce to albo lewicowy, albo prawicowy ściek, a nie informacje związane z faktami 😎. Akurat ja jestem jedyny, który naparza się regularnie z obiema stronami.Tytuł:
Wilki i łosie do odstrzału!
17:48 REALISTA.Nareszcie coś pożytecznego - pogłowie wilków i łosi wymaga natychmiastowej regulacji. Przykład zezwolenia na odstrzał bobrów jest dowodem na to, że planowane odstrzały, regulujące liczebność zwierząt agresywnych dla środowiska wcale nie odbija się negatywnie na zwierzynie. Jest ona bardziej czujna, ogranicza pory, miejsca i długość żerowania i przez to czyni mniej szkód. Brawo Panie Izdebski! Tytuł:
Wilki i łosie do odstrzału!
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
  • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
    Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.