Piątek
07.06.2019
nr 158 (5059 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  14:35 Manlicher 308wMafia Warszawska!Tytuł:
  Rozprawa o istnienie koła
  15:10 Artur Jesionowicz„Naiwni sądzili, że kierowany już przez Alberta Kołodziejskiego nowy Zarząd Główny […]. Okazało się jednak, że system esbecko-mafijny zarządzania łowiectwem tak głęboko zapuścił swoje korzenie, iż także aktualny Zarząd Główny pod kierownictwem Alberta Kołodziejskiego nie jest w stanie się z tego otrząsnąć. Ba! Postawa Alberta Kołodziejskiego wskazuje wręcz, że [...]”.

  Środek ciężkości sytuacji znajduje się w całkiem innym miejscu. Odnoszę wrażenie, że Albert Kołodziejski został umieszczony pomiędzy młotem a kowadłem. Minister w każdej chwili może go odwołać, a z drugiej strony stoi Rafał Malec, z którym także należy się liczyć, a może nawet bardziej, niż z tym pierwszym panem. Z wielu względów. Tak więc pan Albercik musi tak tańczyć, jak mu pan Rafał zagra, a jednocześnie nie może narazić się podczas tańca panu Henrykowi. Strasznie niewygodna to pozycja. Nie mam pretensji do tych, którzy rzecz widzą zgoła inaczej.
  Tytuł:
  Rozprawa o istnienie koła
  17:17 Adam WasilewskiGdyby Albert Kołodziejski naprawdę był zwiastunem zmian i tą jaskółką zwiastującą wiosnę i potrzebne reformy w łowiectwie. To zacząłby od wycofania pozwu przeciwko wydawcy "Dziennika Łowiecki". Zatem nie okłamujmy się, bo tak naprawdę nie zmieniło się nic prócz nazwisk a PZŁ jest nadal tworem niereformowalnym. Podczas debat na tym forum już setki razy wyciągnęliśmy właśnie takie wnioski. Nie dziwne jest, że na celowniku w pierwszej kolejności znaleźli się ci, którzy mają odwagę opisywać rzeczywistość. Cała reforma związku i poprawa wizerunku to także puste teksty o frazesach, dla kogoś, kto nie wie, co tak naprawdę kryje się pod słowami PR. Pamiętajmy, że redakcja "Dziennika Łowiecki" nie jest w stanie dać odporu tubie propagandowej, związanej głównie z biznesem, kapitałem i obroną swoich interesów związanych głównie z kręceniem lodów na łowiectwie.Tytuł:
  Rozprawa o istnienie koła
  więcej>>
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 07.06.2019
  Numer wydania:
  158 (5059 )
  ISSN 1734-6827
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wiedza i edukacja
   Bóbr; zwierzyną łowną.
   DZIK-mit czy rzeczywi...
   Kozioł z padaczką - o...
   PZŁ - system szkoleni...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Dyskusje problemowe
   Komendant Państwowej St...
   MARIAN FLIS nie jest ju...
   ZO SZCZECIN AUDYT!!!
   Prezes NRŁ informuje, a...
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Hyde Park Corner
   Powiało świeżością w ...
   Obowiązkowy pakiet st...
   Dziś także na Onet.pl...
   Ciekawy art na łamach...
   Recykling
   "czopek" i jego "gara...
   Szczepienie naszch po...
   Pyr pyr pyr .....
   Pitbull e
  Myśliwskie akcesoria
   wyciągarka :)
   Widzialem reklame, ze...
   Fotopułapka panel sol...
   Pociski z płaszczem n...
   Elaborat Prędkość poc...
  Strzelectwo
   Miejsce na Puchar N...
  Dziennik na gorąco
  Rozprawa o istnienie koła autor: Stanisław Pawluk
  "Nowa dobra zmiana w łowiectwie" miała poprawić sytuację w PZŁ, poprawić jego wizerunek i zażegnać istniejącym konfliktom. Jednym z najostrzejszych z nich, kładącym się cieniem na całym łowiectwie, jest skandal jaki pod okiem Piotra Jenocha i z aktywnym udziałem jego brata bliźniaka Pawła Jenoch, dotąd pełniącego funkcję łowczego okręgowego w Ostrołęce, jest zastosowanie esbecko-mafijnych zasad w zabieraniu atrakcyjnych obwodów łowieckich dotychczasowemu wieloletniemu dzierżawcy.

  Sposób likwidowania Koła Łowieckie "Zlot", powiązania kumoterskie i tupet władzy nie liczącej się nawet z wieloletnią tradycją i działania dla zaspokojenia myśliwskich aspiracji wysokiej rangi "funkcjonariuszy" PZŁ i pracowników ZG PZŁ, przedstawiliśmy w relacji filmowej zatytułowanej Prywatyzacja obwodów.

  Przed sądem toczy się proces z powództwa Koła Łowieckiego "Zlot" przeciwko Zarządowi Głównemu Polskiego Związku Łowieckiego. Jest to jeden z licznych procesów, w które zaangażowany był Zarząd Główny PZŁ w składzie z aktualnym Łowczym Krajowym Albertem Kołodziejski, którego podpis widnieje na wielu dokumentach sadowych. Naiwni sądzili, że kierowany już przez Alberta Kołodziejskiego nowy Zarząd Główny wycofa pozwy, których jedynym efektem jest podgrzewania konfliktów społecznych, nie dających zbyt wiele szans na wygraną. Okazało się jednak, że system esbecko-mafijny zarządzania łowiectwem tak głęboko zapuścił swoje korzenie, iż także aktualny Zarząd Główny pod kierownictwem Alberta Kołodziejskiego nie jest w stanie się z tego otrząsnąć. Ba! Postawa Alberta Kołodziejskiego wskazuje wręcz, że nie jest on zainteresowany tłumieniem konfliktów i narastającej fali niezadowolenia, a wręcz odwrotnie: umacnia i hołubi zasady z minionej epoki co najwyraźniej uwidacznia się w braku woli w zasypywaniu podziałów.

  Uczestniczyliśmy z kamerą w prowadzonym procesie. Prezentujemy dzisiaj zeznanie księdza Krzysztofa Knajp wówczas członka Zarządu Okręgowego w Ostrołęce, które najbardziej wiernie opisuje przebieg wydarzeń dot. KŁ "Zlot", ale równocześnie szerzej charakteryzuje patologiczną sytuację jaka istnieje niemalże w całym Związku.
  więcej>>
  Psy myśliwskie

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  23-01-19 22:42
  rales
  01-05-17 18:16
  rales
  19-05-19 17:47
  Smyk"