Wtorek
10.09.2019
nr 253 (5154 )
ISSN 1734-6827
Myśliwskie akcesoria
 Walizka na broń
 Termo...Pulsar Axion ...
 Sauer 54. Rok produkc...
 Pulsar Digisight Ultr...
Wiedza i edukacja
 Projekt rozporządzenia
 Komisja Uchwał i Wnio...
 Obwód 100 ha wg Artur...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Dyskusje problemowe
 Albert tłumaczy dlaczeg...
 MYŁKUSY ALBERTA KOŁODZI...
 "Polski Związek Łowieck...
 Lubelski watażka w R...
 Kto to jest Kol. Zygmun...
 Wizjoner?
 JAKA BĘDZIE NRŁ BEZ MAL...
 PIERWSZY ROZSĄDNY RUCH ...
 WIELKA PORAŻKA MALCA I ...
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
04:46 OpechancanoughChcialbym podziekowac temu Delegatowi, co wystapil za autorem filmu, zajmujac stanowisko publicznie ( popierajac jego racje).
Szanowny Panie, nie wielu w pzl ma odwage i charakter, by mowic wprost, co mysli.Wielu z obecnych na zjezdzie, choc w tajemnicy przed czlonkami pzl, w swoim zyciu nie raz nadskakiwalo autorowi. Na filmie, dla ukladu, kariery czy innych korzysci nie powiedzieli zadnego slowa za nim - by sprawe ta wyjasnic.Nie warci sa spluniecia, takie uperfumowane szambo.Pana zas wystapienie wzbudzilo moj podziw i szacunek. Dziekuje Panu bardzo, milo bylo mnie zobaczyc postawe godna Kolegi - Mysliwego. Tak dzis egzotyczna oraz bardzo wyjatkowa w pzl. Darz Bor!
Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
06:16 Onufry wujWpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
06:17 Onufry wujNie znam szczegółowych faktów bo Pawluk ich nie przedstawił. Nie ma skanu pisma rezygnacji Pawluka z tego koła, które mu kilka lat temu przywrócił członkostwo po kilkunastu latach sądzenia się.
Nie ma skanu pisma kiedy Pawluk nabył członkostwo w następnym kole.
Są tylko słowa Pawluka, dla mnie delikatnie mówiąc nie będące gwarancją obiektywizmu.
Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
06:18 Onufry wujCzyli niech sąd stwierdzi czy były jakieś uchybienia proceduralne czy nie były i czy Pawluk rzeczywiście chciał reprezentować niestowarzyszonych wyborców, czy ich oszukał by zrobić zadymę. Zgodnie z duchem prawa, nie tylko literą. Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
06:57 Stanisław PawlukNie ma znaczenia kogo "chciał reprezentować Pawluk". Posiadał mandat delegata i nikt nie miał prawa uniemożliwiać jego wypełnianie. Szokującym dla czytających portal po raz pierwszy to, że udający wielkiego znawcę najaktywniejszy haker tego portalu nie zna elementarnych przepisów prawa łowieckiego i statutu.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
07:29 ojciec grizzlegoPowiem szczerze. Patrze na ten materiał i nie wierzę własnym oczom. Czy to sie dzieje naprawę czy Stasiu wkręcasz nas . Przez chwile myslałem że wystepujesz w ukrytej kamerze. Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
08:34 Jan MeblarskiPoprawne funkcjonowanie na szczeblach okręgowych zawsze ma znamiona samowładcze. Pietrzak powinien sam zrezygnować a z majtkami pełnymi patrzy w kierunku ZG
Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
08:53 J.Chudy123W tym Lublinie zawsze był syf od kiedy Maniuś nastał po Karolu. "wszechwiedzący" Maniuś, też jako pierwszy dostał po łapach od S.Pawluka m.in. za wielkie niedbalstwo i jakieś kręty w OHZ Wierzchowiska.

Od dawna i kiedy tylko ma możliwość, Maniuś odgrywa się na S.Pawluku.
To on stoi za tym bałaganem i mąci, i będzie mącił dopóki ma możliwość.

Sami widzieliście i słyszeliście jak bardzo ważnym jest, aby reprezentanci/delegaci i ludzie wybrani na stanowiska w PZŁ byli ludźmi rozsądnymi i myślącymi.

kierownicy biur - to kukły z nadania "mańkowizny".

Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Psy myśliwskie
   Lokalizator psa
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Nowe zdjęcia w galeriach
  Brak nowych zdjęć w dniu dzisiejszym
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia03.09.2019 - 09.09.2019
  Dziennik na gorącoPoniedziałek 09.09.2019
  Policją pozbawić mandadu delegata na OZD autor: Stanisław Pawluk
  W niedzielę 8 września 2019 r odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Okręgu Lubelskiego. Jestem delegatem na ten zjazd, co wywarło na ludziach uważających się za "władzę łowiecką" silne wrażenie i obawy. W tym na Michale Pietrzaku, kierowniku biura w ZO PZŁ, uzurpującym sobie prawo pana i władcy wobec Zjazdu, jego prezydium i delegatów, też poczuł się zagrożony. Starając się o fotel łowczego okręgowym przy wsparciu nielicznej grupy tzw. „zwolenników Flisa”, Michał Pietrzak przechodził sam siebie, aby uniemożliwić mi obecność na sali obrad, na której przebywałem w dwu rolach: jako delegat i jako dziennikarz. O początkach łamania zasad statutowych przez walczącego o stanowisko Michała Pietrzaka informowaliśmy w poprzedniej relacji.

  Podczas zjazdu okazało się, że na moich oczach i przy stole prezydialnym Michał Pietrzak wykreślił moje nazwisko z listy delegatów, w tym na liście odbierających piloty do głosowania. Najwyraźniej biorąc przykład z zachowania swego duchowego przywódcy na poprzednim zjeździe.

  W dyskusji jaka wywiązała się nad pozbawieniem mnie możliwości wykonywania mandatu delegata grupka delegatów buczała, pokrzykiwała i wzniecała nieuzasadnione śmiechy starając się wesprzeć Michała Pietrzaka. Michał Pietrzak zasłaniał się poleceniami jakie dostał od Alberta Kołodziejskiego oraz pismem nieznanego adwokata, w którym rzekomo zawarta była opinia, że skoro wybrali mnie członkowie niestowarzyszeni, a aktualnie jestem członkiem koła łowieckiego to utraciłem mandat. W świetle przepisów 96 ust. 5 statutu PZŁ twierdzenie to jest oszukiwaniem nie tylko delegatów, ale również znaczącej grupy myśliwych niestowarzyszonych, których pozbawić chciano reprezentanta na Zjeździe. A przepis statutu PZŁ jest jednoznaczny Mandaty delegatów zachowują ważność do czasu wyboru delegatów na następny okręgowy zjazd delegatów”.

  Michał Pietrzak uczynił wszystko co możliwe, aby dobitnie pokazać „kulturę” władzy PZŁ, oraz jak władza realizuje obiecywaną ustami Alberta Kołodziejskiego transparentność. Nakazał ochraniarzowi usunięcie mnie z sali obrad i uniemożliwienia rejestracji, a gdy to się nie powiodło wezwał policję. Sposobów na pogarszanie wizerunku PZŁ i myśliwych w społeczeństwie oraz na obniżanie naszej wiarygodności wśród Polaków obecne kierownictwo Związku ma bez liku i co rusz wymyśla nowe.
  Michał Pietrzak jest tu tego najlepszym przykładem.

  więcej>>

  Dziennik na gorącoPiątek 06.09.2019
  Michał Pietrzak ustawia okręgowy Zjazd Delegatów autor: Stanisław Pawluk
  Zostałem delegatem na Okręgowy Zjazd Delegatów. Mój mandat ma silne poparcie członków niestowarzyszonych. Na jeden dzień przed zjazdem otrzymałem pism podpisane nieznanym w organach okręgowych PZŁ w Lublinie nazwiskiem Michał Pietrzak. Na stemplu widnieje stanowisko, także dotąd nieznane w PZŁ - "kierownik biura". Ponieważ treść pisma wskazywała na fakt, iż podpisujący nie zna zupełnie § 96 ust.5 Statutu PZŁ i nie posiada żadnych w tym względzie kompetencji, a kierują nim inne niż racjonalne przesłanki, udałem się do siedziby Zarządu Okręgowego w Lublinie w celu wyjaśnienia sprawy. Michała Pietrzaka zastałem przed wejściem do siedziby ZO, a więc w miejscu gdzie odbywa on rozmowy w obawie przed podsłuchem.

  Treść otrzymanego pisma, stanowisko "kierownika biura" oraz pusty gabinet gdzie Michał Pietrzak wykonuje swoje czynności za drzwiami, na których ciągle widnieje tabliczka "ŁOWCZY OKRĘGOWY", można obejrzeć na załączonym wideo.


  Dziennik na gorącoCzwartek 05.09.2019
  ....PZŁ już nie jest w stanie zarządzać gospodarką łowiecką ... autor: Stanisław Pawluk
  Po odwołaniu prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej w dniu 4 września 2019 roku przewodniczący OPZZRiOR wydał oświadczenie dla mediów.


  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 10.09.2019
  Numer wydania:
  253 (5154 )
  ISSN 1734-6827
  Hyde Park Corner
   Dno i 100 m mułu
   Oczyma Stanisława Paw...
   Oczyma Artura Jesiono...
   Oczyma wuja Onufrego
   Oczami nuna.
   Zajeta ambona
   Sens polowania w XXI ...
   Sukces Pis-u
  Strzelectwo
   PSSP Kurs na sędzie...
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu