Środa
11.09.2019
nr 254 (5155 )
ISSN 1734-6827
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 11.09.2019
Numer wydania:
254 (5155 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Minister nie pozwolił...
 Tragedia na polowaniu
 Gdzie się przenosimy?
 Kim jest S.P.?
 Cytuje:"Hubert -Huber...
 Dno i 100 m mułu
 Oczyma wuja Onufrego
 Oczami nuna.
 Rykowisko- już czy je...
 Czy ?
 Sens polowania w XXI ...
 Sukces Pis-u
Myśliwskie akcesoria
 Fabryczny kapsel do S...
 ZH304 7X57R/12/70
 Nissan navara d22 opo...
Wiedza i edukacja
 Dziki a Dąb Czerwony
 Tragedia na polowaniu
 Projekt rozporządzenia
 Obwód 100 ha wg Artur...
Ogłoszenia
RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
SprzedażBROŃDryling Fortuna SuhlBrodnica 4800
SprzedażOPTYKALuneta KettnerBrodnica 1300
Dyskusje problemowe
 Nienaruszalny?
 ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU ...
 Czyżby uzurpator? A jeż...
 Uchwały NRŁ wstrzymane
 Albert tłumaczy dlaczeg...
 MYŁKUSY ALBERTA KOŁODZI...
 Lubelski watażka w R...
 PIERWSZY ROZSĄDNY RUCH ...
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
10:44 MAKPowinno się przywrócić karę chłosty. Dostałby taki kilka bacików na plecy lub trochę niżej, to następny by się zastanowił na tym co czyni. Politykom podwójnie. Szczególnie tym od 447.
Oczywiście mam na myśli PUBLICZNĄ karę chłosty !
Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
10:48 MAKTen policjant, to jakiś taki "nienormalny". Facet z jajami i do tego myślący !
Oby takich więcej !
Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
10:49 OpechancanoughJa tam sie nie zdziwie, gdy pewnego dnia jakis kierownik biura na podstawie opinii, rozgoni jakis zjazd delegatow w ogole. Bo co tam zapis statutu literalny, opinia jest wazniejsza.Jaja jak berety!Bardzo sie mnie podobalo to prezydium obrad.Nie jest od rozstrzygania spraw statutu podczas zjazdu.Co zrobia jak delegaci uzbroja sie w opinie - kazdy w inna? Widac by prowadzic zjazd statut - jego znajomosc, nie jest potrzebny w ogole.Wystarczy zlecic opinie prawna. Polecam delegatom by na zjazdy zawsze taka opinie zlecali.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
11:30 J.Chudy123Opiniami prawnymi z pezeteła to można sobie wytrzeć ..... np. parapet. Podobnie z opiniami biegłych sądowych. W "moim ogródku" w sprawie sądowej o odszkodowanie w uprawie z roku 2016 było już trzech biegłych sądowych w tym jeden z ARR, jeden to nawet myśliwy i prezes koła a trzeci - tzw. wolnorynkowiec. Opinie każdego z nich były odmienne. Każdy z nich inaczej liczył i inne miał wyniki mając w większości te same dane wyjściowe do obliczeń. Sąd dostał wq.... i przegonił łajzy. Jak się okazuje, nasz myśliwy występujący w sądzie jako przedstawiciel koła prywatnie uprawia sporo ha, a zawodowo jest inżynierem i lubi sobie sprawdzać. Obliczenia biegłych, które oczywiście przeanalizował uwzględniając dane i ich bieżące aktualizacje okazywały się błędne i niespójne, co przedstawiał w prostej argumentacji przed sądem. Tak więc te opinie są tylko stratą czasu tych co o nie występują, tych co je sklecają i tych co muszą je sprawdzać.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
11:38 Artur123„Bardzo się mnie podobało to prezydium obrad”.

Mnie też :-). Zwłaszcza, gdy z niego jakiś starszy jegomość walnął jak łysy o beton:

„My się opieramy na tym, co uzyskujemy z biura zarządu okręgowego”.

Czy w PRL-u, poniżej Pierwszego Sekretarza Komitetu Centralnego PZPR, potrafił ktoś samodzielnie podejmować decyzje? Co ja gadam - czy w PRL-u :-), gdy obecnie mamy do czynienia z PRL-bis :-)
Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
12:48 OpechancanoughOstatnie slowa dyskredytuja na filmie prezydium.Prezydium zjazdu nie ma oceniac, czy ktos jest delegatem lub nie.Kpina. Prezydium zjazdu PZL ma stac na strazy statutu pzl i praworzadnosci zjazdu, a nie dbac o stanowisko kierownika biura i jego pracodawcy!Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
12:50 OpechancanoughPomijam sprawe wazna, a drugorzedna w tej historii, a mianowicie od czlonka prezydium zjazdu pzl oczekiwalbym godnego stroju - organizacyjnego- a nie blasera w stylu dr Bloch. Bo Prezydjum Zjazdu PZL jest wizytowka okregu i mysliwych.Wielu delegatow przybylo w strojach organizacyjnych.Tytuł:
Policją pozbawić mandadu delegata na OZD
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Psy myśliwskie
   Lokalizator psa
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  24-04-17 22:43
  rales
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia04.09.2019 - 10.09.2019
  Dziennik na gorącoPoniedziałek 09.09.2019
  Policją pozbawić mandadu delegata na OZD autor: Stanisław Pawluk
  W niedzielę 8 września 2019 r odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Okręgu Lubelskiego. Jestem delegatem na ten zjazd, co wywarło na ludziach uważających się za "władzę łowiecką" silne wrażenie i obawy. W tym na Michale Pietrzaku, kierowniku biura w ZO PZŁ, uzurpującym sobie prawo pana i władcy wobec Zjazdu, jego prezydium i delegatów, też poczuł się zagrożony. Starając się o fotel łowczego okręgowym przy wsparciu nielicznej grupy tzw. „zwolenników Flisa”, Michał Pietrzak przechodził sam siebie, aby uniemożliwić mi obecność na sali obrad, na której przebywałem w dwu rolach: jako delegat i jako dziennikarz. O początkach łamania zasad statutowych przez walczącego o stanowisko Michała Pietrzaka informowaliśmy w poprzedniej relacji.

  Podczas zjazdu okazało się, że na moich oczach i przy stole prezydialnym Michał Pietrzak wykreślił moje nazwisko z listy delegatów, w tym na liście odbierających piloty do głosowania. Najwyraźniej biorąc przykład z zachowania swego duchowego przywódcy na poprzednim zjeździe.

  W dyskusji jaka wywiązała się nad pozbawieniem mnie możliwości wykonywania mandatu delegata grupka delegatów buczała, pokrzykiwała i wzniecała nieuzasadnione śmiechy starając się wesprzeć Michała Pietrzaka. Michał Pietrzak zasłaniał się poleceniami jakie dostał od Alberta Kołodziejskiego oraz pismem nieznanego adwokata, w którym rzekomo zawarta była opinia, że skoro wybrali mnie członkowie niestowarzyszeni, a aktualnie jestem członkiem koła łowieckiego to utraciłem mandat. W świetle przepisów 96 ust. 5 statutu PZŁ twierdzenie to jest oszukiwaniem nie tylko delegatów, ale również znaczącej grupy myśliwych niestowarzyszonych, których pozbawić chciano reprezentanta na Zjeździe. A przepis statutu PZŁ jest jednoznaczny Mandaty delegatów zachowują ważność do czasu wyboru delegatów na następny okręgowy zjazd delegatów”.

  Michał Pietrzak uczynił wszystko co możliwe, aby dobitnie pokazać „kulturę” władzy PZŁ, oraz jak władza realizuje obiecywaną ustami Alberta Kołodziejskiego transparentność. Nakazał ochraniarzowi usunięcie mnie z sali obrad i uniemożliwienia rejestracji, a gdy to się nie powiodło wezwał policję. Sposobów na pogarszanie wizerunku PZŁ i myśliwych w społeczeństwie oraz na obniżanie naszej wiarygodności wśród Polaków obecne kierownictwo Związku ma bez liku i co rusz wymyśla nowe.
  Michał Pietrzak jest tu tego najlepszym przykładem.

  więcej>>

  Dziennik na gorącoPiątek 06.09.2019
  Michał Pietrzak ustawia okręgowy Zjazd Delegatów autor: Stanisław Pawluk
  Zostałem delegatem na Okręgowy Zjazd Delegatów. Mój mandat ma silne poparcie członków niestowarzyszonych. Na jeden dzień przed zjazdem otrzymałem pism podpisane nieznanym w organach okręgowych PZŁ w Lublinie nazwiskiem Michał Pietrzak. Na stemplu widnieje stanowisko, także dotąd nieznane w PZŁ - "kierownik biura". Ponieważ treść pisma wskazywała na fakt, iż podpisujący nie zna zupełnie § 96 ust.5 Statutu PZŁ i nie posiada żadnych w tym względzie kompetencji, a kierują nim inne niż racjonalne przesłanki, udałem się do siedziby Zarządu Okręgowego w Lublinie w celu wyjaśnienia sprawy. Michała Pietrzaka zastałem przed wejściem do siedziby ZO, a więc w miejscu gdzie odbywa on rozmowy w obawie przed podsłuchem.

  Treść otrzymanego pisma, stanowisko "kierownika biura" oraz pusty gabinet gdzie Michał Pietrzak wykonuje swoje czynności za drzwiami, na których ciągle widnieje tabliczka "ŁOWCZY OKRĘGOWY", można obejrzeć na załączonym wideo.


  Dziennik na gorącoCzwartek 05.09.2019
  ....PZŁ już nie jest w stanie zarządzać gospodarką łowiecką ... autor: Stanisław Pawluk
  Po odwołaniu prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej w dniu 4 września 2019 roku przewodniczący OPZZRiOR wydał oświadczenie dla mediów.


  Strzelectwo

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu