Czwartek
10.10.2019
nr 283 (5184 )
ISSN 1734-6827
Aktualności z PZŁ
 10/10/2019  Link  
 Publikujemy tekst decyzji administracyjnej Ministra Środowiska z dnia 4 października 2014 r. uchylającej powołanie nowych członków prezydium Naczelnej Rady Łowieckiej, co powoduje, że funkcję w prezydium NRŁ pełni tylko prezes Paweł Piątkiewicz.
Nekrologi
9 października 2019 zmarł profesor

JAN SZYSZKO

Profesor był niezłomnym obrońcą uznawanego przez siebie modelu łowiectwa. Był jednym z tych, którzy mieli odwagę mieć własne zdanie, wypowiadać je i zdecydowanie bronić.

Stanisław Pawluk
Dziennik na gorąco
Ustawa za poparcie w wyborach? autor: Stanisław Pawluk
Organizacje rolnicze oraz te związane hodowlą zwierząt udzielą w nadchodzących wyborach poparcie jednej z partii. Zapytaliśmy przedstawicieli dwóch z tych organizacji o sprawy łowieckie. Na pytania odpowiada przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski i prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego Piotr Kłosiński.

Oto co nam odpowiedzieli do kamery.

Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Hyde Park Corner
 Wykop
 Nowy Front
 Będzie tańsza amunicja
 Dzisiaj ogłosili
 Zamiast leczyć kradną...
 Prof. Jan Szyszko nie...
 Dzis zmarł pan prof J...
 Alicja Fruzińska w tr...
 Hołownia o myśliwych
 Czy "nasz" "wuc" nie ...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
02-08-15 16:22
sumada
16-08-12 16:52
zastrzyk
Przepisy kulinarne
 KACZA ZUPA BASI
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia03.10.2019 - 09.10.2019
Dziennik na gorącoPoniedziałek 07.10.2019
Centralny HUBERTUS w Zamościu, cz.2 autor: Stanisław Pawluk
Po wmaszerowaniu pochodu na rynek w Zamościu rozpoczęto dalszą część obchodów Centralnego Hubertusa Polskiego Związku Łowieckiego. Przy wtórze hymnu, wciągnięto flagę państwową na maszt. Powitano gości i wysłuchano przemówień. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali profesora Leszka Markuszewskiego - członka Zarządu Głównego PZŁ, dostrzegając jego krasomówcze talenty. Podobnie oceniono wystąpienie profesora Pawła Piątkiewicza, prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej, podkreślając jego logiczny wywód o potrzebie spokoju i zgody dla naprawy sytuacji w jakiej aktualnie znalazło się zrzeszenie myśliwych i zapraszające odwołanego prezesa Rafała Malca do współpracy dla dobra łowiectwa.

Żenująco wręcz wypadła rzeczniczka Polskiego Związku Łowieckiego, której emocjonalne wystąpienie nawiązało w sposób dość ostry do wewnętrznych konfliktów i uderzało w najwyższe władze Polskiego Związku Łowieckiego. Na stoiskach kół łowieckich komentowano w sposób niewybredny, że nawet gdyby treść wygłaszanej niby listu niby przesłania Rafała Malca rzeczywiście była rozsądna to centralne obchody święta myśliwych nie były właściwym miejscem do wygłaszania własnych żali i zapowiedzi bezpardonowej walki o władzę. Podkreślano, że osoba rzeczniczki niezbyt mile postrzegana przez brać myśliwską, nie była najlepszą kandydatką do wygłaszania tego pseudo-orędzia psującego bardzo wizerunek łowiectwa także w społeczeństwie, w tym licznie odwiedzanego przez turystów z całego świata Zamościu.

Rozgoryczenie po niepoważnych treściach przekazanych ustami Alicji Fruzińskiej w jakiejś części niwelowała doskonała oprawa imprezy, atrakcyjny występ chóru działającego przy ZO PZŁ w Zamościu oraz pięknie i atrakcyjnie urządzone stoiska kół łowieckich na których można było pokosztować dań z kuchni myśliwskich. Konkurs na dania myśliwskie wygrało Koło Łowieckie ze Strzyżowa. Mając okazję skosztować konkursowych dań nie dziwię się decyzji komisji konkursowej, która tak wysoko oceniła prace Aleksandry Kopeć znanej już nie tylko na terenie ZO PZŁ w Zamościu, propagatorce kuchni myśliwskiej.

Zapraszamy do obejrzenia większej relacji video z tej imprezy"Dziennik na gorącoNiedziela 06.10.2019
Centralny HUBERTUS w Zamościu, cz.1 autor: Stanisław Pawluk
5 października 2019 w Zamościu miała miejsce szczególna dla myśliwych uroczystość obchodu dnia św. Huberta. Precyzyjnie przygotowane obchody tego święta przez organizatorów odbyły się w oparach skandalu. Piękna oprawa mszy w katedrze zamojskiej, liczne stoiska na Rynku Starego Miasta, z największą troska zadbane szczegóły ot choćby takie jak podest dla mediów nie zniwelowały niesmaku jaki za sprawą najwyższych władz zrzeszenia pozostał zwłaszcza po wystąpieniu rzeczniczki prasowej Alicji Fruzińskiej. Pani rzecznik odczytała ni to list, ni to przesłanie byłego prezesa NRŁ Rafała Malca. Zarówno treść przesłania jak i wystąpienie rzeczniczki spuentowano krótko: ..."płaczka egipska odczytała płaczliwy lament pokonanego"....

Uroczystości rozpoczęła msza święta na której bardzo interesujące, a jednocześnie pouczające kazanie wygłosił ks. biskup dr Marian Rojek. Kazanie to prezentujemy bez skrótów. Czytania podczas mszy zarezerwował sobie łowczy krajowy Albert Kołodziejski, ale niespodziewanie na uroczystości nie przybył. "Awaryjnie" teksty te odczytał łowczy okręgowy w Zamościu Wojciech Adamczyk i on też odebrał największą liczbę gratulacji za perfekcyjne przygotowanie imprezy.

Prezentujemy pierwszą część relacji filmowej z tej ważnej, ale za sprawą skandalizujących władz PZŁ, nie do końca wykorzystanej dla promocji łowiectwa imprezy.Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 10.10.2019
Numer wydania:
283 (5184 )
ISSN 1734-6827
Myśliwskie akcesoria
 Co koledzy sądzicie o...
 Celownik noktowizyjny
 Podświetlenie noktowi...
 Ogrzewanie ambony?
 Lornetka 8x56 Stainer...
 PARD NV-007 V.5 (NV-8...
 Pulsar Core FXQ50
 Pulsar Digisight Ultr...
 Lornetka na polowania...
Wiedza i edukacja
 Absurdy W KOLACH?
 Co z pieniędzmi z ods...
 ASF zwalczą dziki!?
 Człowiek to nie natur...
 "KSIĄŻKA POZA ŁOWISKI...
 "SPÓR O KSIĄŻKĘ"
 "Ile dla myśliwego"?
 Interpretacja nowego ...
Dyskusje problemowe
 Tekst decyzji MŚ uchyla...
 Decyzja Ministra Środow...
 APEL PREZESA NRŁ!
 "Co się dzieje z tym mo...
 Albert Kołodziejski pom...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  17:00 OpechancanoughBrawo bijcie Panie i Panowie x120 000 pzl! Sa politycy i dzialacze, co mysla o przyszlosci lowiectwa w Polsce ( racjonalnie i logicznie)!Tytuł:
  Ustawa za poparcie w wyborach?
  17:08 fox31Pierdu, pierdu ja się zdrzemnę.....Będą popierać Pisio.. bo zlikwidują ASF, jakoś do tej pory nie zlikwidowali (a panują nam (NIE)miłościwie od 4 lat).
  Cwaniak będzie zdejmował tak z drzewa, że już drugi raz nie wejdzie i koleżanki i koledzy też nie wejdą - to jest JAWNA groźba!! Cóż... już ktoś kiedyś napisał, że dzień bez sądu czy groźby to dzień stracony....
  Tytuł:
  Ustawa za poparcie w wyborach?
  17:28 Stanisław PawlukFakt. Albert Kołodziejski i Rafał Malec wraz ze swoją (niedo)rzeczniczką prasową Fruzińską nie potrafili zadbać o swój autorytet bez gróźb, sądów i esbecko-mafijnego zamordyzmu. Nic nie zrobili i nic nie osiągnęli. Oprócz łowieckiego dna. Tytuł:
  Ustawa za poparcie w wyborach?
  17:51 J.Chudy123I jak to się ma do tych ukończonych fakultetów pisanych w jego CV ?

  Jak narazie to widzę dwóch pyplających politruków mających po jednym głosie do wykorzystania, a próbują mówić za innych :-)))
  Proroki z koziej ...., albo szantarzyści
  Tytuł:
  Ustawa za poparcie w wyborach?
  więcej>>
  Psy myśliwskie

  Brak wpisów w tym wydaniu