Piątek
18.10.2019
nr 291 (5192 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia11.10.2019 - 17.10.2019
Dziennik na gorącoCzwartek 17.10.2019
Rolnicy mają dość myśliwych! cz.2 autor: Stanisław Pawluk
Na spotkanie opisane w cz.1 rolnicy przybyli dobrze przygotowani. Znali przepisy łowieckie, zasady dokonywania inwentaryzacji, określania pojemności łowisk, szacowania szkód łowieckich i sposób działania zarządów kół. Nic więc dziwnego, że celnie wyliczali sposoby stosowane przez zarząd KŁ "Szarak" w Bartoszycach stosowane dla uniknięcia wypłaty odszkodowań. Brak udostępnionych danych kontaktowych, unikanie odbierania korespondencji, blokowanie telefonów to tylko nieliczne zauważane przez rolników "myki". Rolnicy dość ostro wykpiwali "gadki" prezesa o braku finansów podczas gdy koło wydatkowało wielką kwotę na budowę siedziby koła z pokojami gościnnymi.

Doskonali przy tym wiedzieli, że prawie wszyscy członkowie koła mieszkają na terenie powiatu i dzierżawionych obwodów łowieckich. Odnieśli się także do zasad wykonywania tzw. polowań dewizowych i stawiali kategoryczny wniosek o likwidację "papierowego PZŁ".

Dzisiaj kolejny odcinek z relacji video jaką przekazujemy niemalże w całości, ograniczając się jedynie do pominięcia tych fragmentów, z których nic nie wynika, słów niecenzuralnych czy nałożonych na siebie wielu głosów czyniących dźwięk zupełnie nieczytelnym.

Kolejna część relacji
więcej>>

Dziennik na gorącoWtorek 15.10.2019
Rolnicy mają dość myśliwych! cz.1 autor: Stanisław Pawluk
O licznych skandalach patologicznych zarządów kół na terenie działania zarządu okręgowego w Olsztynie słyszał już chyba każdy w kraju, nie tylko myśliwy. Skala nabrzmiałych problemów o charakterze aferalnym dalej narasta, a Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie swoją postawą patologię tylko umacniał. Działo się tak zarówno pod rządami Dariusza Zalewskiego i kontynuowane jest pod rządami Romualda Amborskiego. Podobnie jak wymienieni, także włodarz gminy Bartoszyce Andrzej Dycha nie dostrzega problemów swoich rolników z myśliwymi oznajmiając beztrosko, że "pierwsze słyszy" o problemach.

Sprawy problemów ze zgłaszaniem szkód były powodem interwencji rolników w Ministerstwie Rolnictwa i kilkakrotnie u Ministra Środowiska. Obecny na tych spotkaniach ówczesny prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Rafał Malec wcielając się w rolę szeryfa nie potrafił swymi pryncypialnymi decyzjami problemu rozwiązać, pozostawiając czcze obietnice bez pokrycia, o czym informowałem tutaj.

Zajęta wewnętrznymi konfliktami władza łowiecka pozostawiła rolników z kłopotami, a te wywołały silne zdenerwowanie, które ostentacyjnie ujawniło się na spotkaniu w siedzibie oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bartoszycach, które odbyło się w dniu 11 października br. Kilku myśliwych z uznawanych za nie radzące sobie ze szkodami koła, usiłowało zbojkotować udział naszej kamery, jednak ośmieszeni pozostali na sali obrad rezygnując z ostentacyjnego wyjścia.

Dziś przekazujemy pierwszą część relacji video z obszernej debaty:
więcej>>

Dziennik na gorącoPoniedziałek 14.10.2019
Czy takiej chcemy gospodarki łowieckiej? autor: Stanisław Pawluk
Ośrodki Hodowli Zwierzyny od dawna postrzegane są jako łowieckie eldorada dla kierownictwa Związku i powiązanych z nim polityków za pieniędze członków Związku, że przypomnę tylko 6 mln strat, do czego przyznał się ZG PZŁ. A przecież ich ustawowym zadaniem jest prowadzenie badań naukowych, odtwarzanie populacji zanikających gatunków, hodowla rodzimych gatunków, czy prowadzenie wzorcowego zagospodarowania łowisk i wdrażania nowych osiągnięć z zakresu łowiectwa. OHZ Wierzchowiska pod Lublinem w pełni potwierdzają powyższy stan rzeczy udowadniając przy okazji, że nowej władzy łowieckiej zupełnie nie zależy na dobrej gospodarce łowieckiej.

Poczynaniami nowego Zarządu Głównego PZŁ kierują nieracjonalne kryteriami, jak choćby siłowe forsowanie na łowczego okręgowego w Lublinie Michała Pietrzaka, osoby niezdolnej do zarządzania, nie znanej w ogóle społeczności myśliwskiej i nie posiadającej żadnych predyspozycji do pełnienia tej funkcji. OHZ Wierzchowiska przed wielu laty hodował bażanty aż do czasu, gdy komuś przyszło do głowy, żeby tą hodowlę zlikwidować. Woliery niszczały, wylęgarnie i inkubatory sprzedano i takie "pustostany" stały aż do czasu, gdy Okręgowa Rada Łowiecka nie spowodowała odwołanie Mariana Flisa z funkcji łowczego okręgowego za niezdolność w zarzadzaniu okręgiem. Powołano nowy zarząd okręgowy i w okręgu lubelskim zaczęło dziać się dobrze.

więcej>>

Dziennik na gorąco
Rolnicy mają dość myśliwych! cz.3 autor: Stanisław Pawluk
Kontynuujemy relację z wczoraj ze spotkania, na które przybyli także przedstawiciele kół łowieckich z prezesem najbardziej krytykowanego przez rolników Koła Łowieckiego "Szarak" w Bartoszycach Józefem Nowickim. Jego wystąpienie nie przekonało zgromadzonych, a swoje zastrzeżenia do tego koła, w szczególności do sposobu sprawowania w nim władzy przez zarząd, mieli nie tylko rolnicy, ale też przedstawiciele władz lokalnych i.... myśliwi - członkowie tego koła. Oto część trzecia relacji video z tego spotkania.


Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  15-06-19 13:46
  rales
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Dyskusje problemowe
   PODZIĘKOWANIE PREZESA P...
   Albert Kołodziejski zło...
   WILDMEN informuje człon...
  Psy myśliwskie

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Wiedza i edukacja
   K 4/18
   Komisja Sejmowa dot. ...
   Odstrzał dzików
   Strzał nad głową zgod...
   Kozioł z padaczką - o...
  Komentarze czytelników
  ... do dziennika na gorąco
  02:38 OpechancanoughJezeli inwentaryzacja zwierzyny byla tak zrobiona swiadomie, a to mozna ocenic o wszesniejsze inwentaryzacje i realizacje planow, to oznacza, ze kola lowieckie dzialaly na szkode Rolnikow i innych wlascicieli ziemskich, wiedzac, ze podaja nieprawde, i na tym zyskuja wieksza liczbe jeleni i dzikow do hodowli ( np. dla dewizowcow - z czego kasa do kola na domki i inne ), czyli bogacily sie. Czy to jest OK?, a moze ktos powinien sie przyjzec ile na tym Rolnicy i Skarb Panstwa utracili i domagac sie solidarnie od PZL i jego czlonkow stosownej rekompensaty za robienie w bambuko Rolnikow i Panstwa pod pretekstem prawidlowej gospodarki lowieckiej przez te 66 lat ( np. z nieruchomosci pzl i kol lowieckich. Poki jeszcze nie sprywatyzowano lowiectwa, co uczynia pierwsi utrwalacze pzl ,przejmujac to, co szaraczki zwane bydlem skladkowym wypracowaly ku chwale kolchozu lowieckiego w najlepszym modelu lowieckim Swiata.Ja sie tylko pytam - po tym co obejrzalem na tym filmie. Ten Rolnik ma racje.Tytuł:
  Rolnicy mają dość myśliwych! cz.2
  02:46 OpechancanoughInna sprawa, ze Nadlesnictwo klepnelo taka inwentaryzacje i plany, to nie ma w LP mysliwych, co wiedza jak sie rzeczy maja ? Starosta powinien, choc jego jeszcze mozna zrozumiec, podobnie Wojtow Gmin, ale Nadlesnictwo? To sa jaja!Tytuł:
  Rolnicy mają dość myśliwych! cz.2
  03:04 OpechancanoughTera tez rozumiem jak pzl robil 300 procent normy, tj. planu a Ministerswa i spoleczenstwo wierzylo w walke z asf i dzikami. Jak w planie bylo dzikow 6 a w lesie 120 dzikow, a wedlug inwentaryzacji np. z😂 sztuk.😂. Tak to pzl mogl zrobic i 1000% normy na papierze to fajnie wygladalo ?, a jak sie milo sluchalo w radio i ogladalo w TV, gdy pzl tlumaczyl, jaka ma norme pozyskania☝ Tak ratowano Rolnictwo?Tytuł:
  Rolnicy mają dość myśliwych! cz.2
  więcej>>
  Ogłoszenia
  RodzajDziałPrzedmiotMiejscowośćCenaZdjęcie
  SprzedażPSY RASOWEposokowiec hanowerskiKoty 
  Strzelectwo

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 18.10.2019
  Numer wydania:
  291 (5192 )
  ISSN 1734-6827
  Myśliwskie akcesoria
   z czego wykonać tulej...
   VR80
   Która luneta termowiz...
   Co koledzy sądzicie o...
   Lornetka 8x56 Stainer...
   Noktowizor
   Luneta do 6tys.
   kleszcze, dużo kleszc...
  Hyde Park Corner
   Uroczystości pogrzebo...
   PZŁ rozsyla smsy
   Czy Henryk Sienkiewic...
   Zezarło!
   Nagrody Nobla Anno Si...
   Niektóre efekty ...do...