Wtorek
22.10.2019
nr 295 (5196 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników
... do dziennika na gorąco
13:27 Luzak-63
Jest to kolejna manipulacja z repertuaru ubecko – ormowskiego, by niezorientowanego czytelnika w temacie wyprowadzić na manowce.

Pytanie czy Łowczy Okręgowy w Ostrołęce Paweł Jenach jest już w stanie oskarżenia, że używa się inicjału zamiast pełnego jego nazwiska ? Z praktyki około Sądowej, Prokuratorskiej i Policyjnej, przyjętym zwyczajem jest: używanie takich form wobec osób skazanych, oskarżonych i podejrzanych. Wobec tego proszę określić w jakim statucie prawnym znajduje się osoba Pana Pawła Janocha ?

Ja wiem, że niektórzy mają niepohamowaną chęć dokopać innym.
Ale trochę szacunku i powagi, a w szczególności nie zaszkodzi wiarygodność w rzemiośle.
Tytuł:
Walka o istnienie koła c.d., cz.1
13:55 Stanisław PawlukLuzak-63 - zorientuj się o czym piszesz, poznaj zasady a nie będziesz pisał w stylu "ubecko-ormowskim" i unikniesz pomawiania jak to zrobiłeś niżej używając bezpodstawnie min. określenia "manipulacja". Nie zauważasz, że z tzw. ostrożności procesowej żadne nazwisko świadka nie jest ujawniane.
Zgodnie z prawem prasowym nazwiska świadków można ujawniać jedynie za ich zgodą. Paweł J. takiej woli mi nie oznajmił. Zgodnie z tymi przepisami wizerunek i nazwiska sędziów, adwokatów, radców prawnych nie wymagają zgody na ich pokazywanie a osoby te nie mogą zakazywać publikacji wizerunku i nazwisk.
Tytuł:
Walka o istnienie koła c.d., cz.1
15:04 Luzak-63Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: podawanie niezweryfikowanych faktów godzących w osoby trzecie.Tytuł:
Walka o istnienie koła c.d., cz.1
15:46 Stanisław PawlukZniekształcanie nazwiska jest zniewagą! Nie "JenAch" jest łowczym okręgowym w Ostrołęce a Pan Paweł JenOch! Proszę się douczyć a następnie wypowiadać a uniknie się kompromitacji esbecko-ormowskiej. Zasady pokazywania wizerunku i nazwiska obowiązujące w Polsce przytoczyłem niżej. Najlepszą i jedyną metodą aby swego wizerunku nie pokazywać jest niepełnienie funkcji publicznych i nie branie udziału w zebraniach publicznych.Tytuł:
Walka o istnienie koła c.d., cz.1
więcej>>
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
19-05-07 15:37
white wolf
Dyskusje problemowe
 Albert Kołodziejski zło...
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Myśliwskie akcesoria
 Lornetka Vortex Viper...
 DOTZAUER róg myśliwsk...
 Do Redakcji
 Vulcan-3006
 ATN X-Sight 4K PRO 3-...
 SUV 2
 SUV
 z czego wykonać tulej...
 Która luneta termowiz...
 Lornetka 8x56 Stainer...
 PARD NV-007 V.5 (NV-8...
Dziennik na gorąco
Walka o istnienie koła c.d., cz.1 autor: Stanisław Pawluk
O problemach Koła Łowieckiego "Zlot" z władzami Polskiego Związku Łowieckiego pisaliśmy pierwszy raz dwa i pół roku temu w artykule Prywatyzacja obwodów w ręce pracowników ZG PZŁ. Potem jeszcze kilkukrotnie podnosiłem tę sprawę, między innymi w materiałach prasowych:

Bałagan a’la bracia Jenoch
NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
Biały koń okazał się czarnym kucem

Jakie działania podejmował Polski Związek Łowiecki ujawnił świadek na rozprawie przed Sądem Okręgowym w Warszawie księdz Krzysztofa Knajp, wówczas członka Zarządu Okręgowego w Ostrołęce, a video z jego zeznań udostępniliśmy naszym czytelnikom w relacji Rozprawa o istnienie koła.

W dniu 16 października 2019 roku odbyła się ostatnia rozprawa. Na ten dzień, w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego, stawiła się radca prawny Monika Gładoch, zmieniając w tej roli radcę prawną Agatę Bzdyń, która złożyła wypowiedzenie pełnomocnictwa w tej i wielu innych procesach prowadzonych w imieniu władz PZŁ. Na tej rozprawie dalej przesłuchano świadków. Zeznawał złożył min. były kierownik działu prawnego Zarządu Głównego PZŁ Marcin Pasternak, łowczy okręgowy w Ostrołęce Paweł J., byli i aktualni członkowie Zarządu Koła Łowieckiego "Zlot" i komisji rewizyjnej tego koła. Na miejscach dla publiczności, zawsze było kilku członków KŁ "Zlot" obserwujących przebieg rozprawy.
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia15.10.2019 - 21.10.2019
  Dziennik na gorącoPoniedziałek 21.10.2019
  Rolnicy mają dość myśliwych! cz. 5 autor: Stanisław Pawluk
  Kontynuujemy wczorajszą relację video (cz.4 relacji tutaj) ze spotkania w Bartoszycach rolników z władzami lokalnymi, przedstawicielem PZŁ i nadleśnictwa oraz dwoma posłami, przedstawiając ostatnią jej część. Spotkanie zorganizowała Izba Rolnicza w wyniku trwającego od lat konfliktu rolników z Kołem Łowieckim "Szarak" w Bartoszycach. W dzisiejszej relacji szczególnie celnie zabrzmiały głosy wskazujące, że sposób walki z ASF jest nieskuteczny przede wszystkim dlatego, że jest wewnętrznie sprzeczny i w wielu sytuacjach pozostawia rolnika samemu sobie, np. kiedy martwy dzik leży na polu danego rolnika. Zwrócono również uwagę na bezsens utrzymywania 49 łowczych okręgowych, po likwidacji 33 województw i wskazano na hermetyczność kół na nowych członków.

  Spotkanie rzeczowo podsumował prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Jan Hejchel i warto wysłuchać całego jego wystąpienia. Zapraszam do obejrzenia ostatniej relacji video z tego spotkania.  Dziennik na gorącoNiedziela 20.10.2019
  Rolnicy mają dość myśliwych! cz.4 autor: Stanisław Pawluk
  Na spotkaniu w Bartoszycach (cz.3 relacji tutaj) głos zabierali nie tylko rolnicy i myśliwi, ale także przedstawiciel starostwa oraz poseł Adam Ołdakowski, łowczy okręgowy w Olsztynie Romuald Amborski i nadleśniczy Zygmunt Zbigniew Pampuch. Przykro było słuchać, jak ci trzej wymienieni wyżej z nazwiska bądź mówili na okradło, bądź wprost kłamali wprowadzając w błąd rolników. Poseł zastrzeżenie podzielał, ale z jego wypowiedzi wynikało, że w Sejmie są różne lobby i nic nie daje się załatwić zapominając, że reprezentuje partię, która rządzi od 4 lat krajem i ma większość sejmową. Reprezentujący PZŁ łowczy okręgowy po prostu kłamał, że Związek nie ma żadnego wpływu na to, które koło podpisze umowę dzierżawy, wskazując starostę jako decydującego.

  Podobnie nadleśniczy, który rozkładał ręce na zarzut, że koła inwentaryzują zachowawczo, bo on musi podpisać, co mu koła zinwentaryzują zapominając, że to jego podpis na planie rocznym, a wcześniej podpis jego przełożonych na planie wieloletnim gwarantować mają rzeczywistą sytuację populacji zwierzyny w obwodzie. Spostrzeżenia i zastrzeżenia rolników oparte na ich obserwacji i wiedzy są ciekawym materiałem dla osób odpowiedzialnych za poprawę jakości łowiectwa w Polsce, wprost przeciwnie do wypowiedzi osób, które za to łowiectwo odpowiadają.

  Także i z tego powodu w naszej relacji ograniczamy się jedynie do wycięcia tych niewielkich fragmentów, które ze względu równoczesne nakładanie się wielu głosów, stały się nieczytelne.

  Oto czwarty - przedostatni - odcinek relacji video.

  Dziennik na gorącoPiątek 18.10.2019
  Rolnicy mają dość myśliwych! cz.3 autor: Stanisław Pawluk
  Kontynuujemy relację z wczoraj ze spotkania, na które przybyli także przedstawiciele kół łowieckich z prezesem najbardziej krytykowanego przez rolników Koła Łowieckiego "Szarak" w Bartoszycach Józefem Nowickim. Jego wystąpienie nie przekonało zgromadzonych, a swoje zastrzeżenia do tego koła, w szczególności do sposobu sprawowania w nim władzy przez zarząd, mieli nie tylko rolnicy, ale też przedstawiciele władz lokalnych i.... myśliwi - członkowie tego koła. Oto część trzecia relacji video z tego spotkania.  Dziennik na gorącoCzwartek 17.10.2019
  Rolnicy mają dość myśliwych! cz.2 autor: Stanisław Pawluk
  Na spotkanie opisane w cz.1 rolnicy przybyli dobrze przygotowani. Znali przepisy łowieckie, zasady dokonywania inwentaryzacji, określania pojemności łowisk, szacowania szkód łowieckich i sposób działania zarządów kół. Nic więc dziwnego, że celnie wyliczali sposoby stosowane przez zarząd KŁ "Szarak" w Bartoszycach stosowane dla uniknięcia wypłaty odszkodowań. Brak udostępnionych danych kontaktowych, unikanie odbierania korespondencji, blokowanie telefonów to tylko nieliczne zauważane przez rolników "myki". Rolnicy dość ostro wykpiwali "gadki" prezesa o braku finansów podczas gdy koło wydatkowało wielką kwotę na budowę siedziby koła z pokojami gościnnymi.

  Doskonali przy tym wiedzieli, że prawie wszyscy członkowie koła mieszkają na terenie powiatu i dzierżawionych obwodów łowieckich. Odnieśli się także do zasad wykonywania tzw. polowań dewizowych i stawiali kategoryczny wniosek o likwidację "papierowego PZŁ".

  Dzisiaj kolejny odcinek z relacji video jaką przekazujemy niemalże w całości, ograniczając się jedynie do pominięcia tych fragmentów, z których nic nie wynika, słów niecenzuralnych czy nałożonych na siebie wielu głosów czyniących dźwięk zupełnie nieczytelnym.

  Kolejna część relacji
  więcej>>

  Dziennik na gorącoWtorek 15.10.2019
  Rolnicy mają dość myśliwych! cz.1 autor: Stanisław Pawluk
  O licznych skandalach patologicznych zarządów kół na terenie działania zarządu okręgowego w Olsztynie słyszał już chyba każdy w kraju, nie tylko myśliwy. Skala nabrzmiałych problemów o charakterze aferalnym dalej narasta, a Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie swoją postawą patologię tylko umacniał. Działo się tak zarówno pod rządami Dariusza Zalewskiego i kontynuowane jest pod rządami Romualda Amborskiego. Podobnie jak wymienieni, także włodarz gminy Bartoszyce Andrzej Dycha nie dostrzega problemów swoich rolników z myśliwymi oznajmiając beztrosko, że "pierwsze słyszy" o problemach.

  Sprawy problemów ze zgłaszaniem szkód były powodem interwencji rolników w Ministerstwie Rolnictwa i kilkakrotnie u Ministra Środowiska. Obecny na tych spotkaniach ówczesny prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Rafał Malec wcielając się w rolę szeryfa nie potrafił swymi pryncypialnymi decyzjami problemu rozwiązać, pozostawiając czcze obietnice bez pokrycia, o czym informowałem tutaj.

  Zajęta wewnętrznymi konfliktami władza łowiecka pozostawiła rolników z kłopotami, a te wywołały silne zdenerwowanie, które ostentacyjnie ujawniło się na spotkaniu w siedzibie oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bartoszycach, które odbyło się w dniu 11 października br. Kilku myśliwych z uznawanych za nie radzące sobie ze szkodami koła, usiłowało zbojkotować udział naszej kamery, jednak ośmieszeni pozostali na sali obrad rezygnując z ostentacyjnego wyjścia.

  Dziś przekazujemy pierwszą część relacji video z obszernej debaty:
  więcej>>

  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Na gorąco
  Humor
  PORTAL
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Wiedza
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2011
     Król 2010
     Król 2009
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ośno/Słubice '10
     Osie '10
     Ośno/Słubice '09
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce '05
     Sobótka '04
     Glinki '04
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Wiedza i edukacja
   Venomous Snake ( Pola...
   K 4/18
  Psy myśliwskie

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  Budynek BPBK
  ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
  80-237 Gdańsk

  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 22.10.2019
  Numer wydania:
  295 (5196 )
  ISSN 1734-6827
  Hyde Park Corner
   Prezes JÓZEF NOWICKI ...
   Propozycja - apel
   Alicja Fruzińska dono...
   16 Zarządów Okręgowyc...
   Lornetka z dalmierzem
   Tactical.pl
   " Zwariowalem"!
   PIS będzie kontrolow...
   Takie coś to tylko
   LWP armia polska czy ...
   Patent na pisanie na ...
   Dzisiaj ogłosili
   Recykling
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu