Czwartek
18.01.2007
nr 018 (0536 )
ISSN 1734-6827
Redaktorzy piszą
Przeszukanie w ZG PZŁ autor: Marta Łachacz
Otrzymana wczoraj, na pewno bulwersująca członków PZŁ, informacja, że policja przeszukała pomieszczenia Zarządu Głównego PZŁ, zabezpieczyła dokumenty, twarde dyski komputerów oraz system informatyczny, wymagała rzetelnej weryfikacji.

Skontaktowałam się telefonicznie z Przewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej p. Gierlińskim, który oświadczył, że nic o przeszukaniu w biurze ZG PZŁ nie wie i dowiaduje się o tym ode mnie, w związku z tym uchylił się od komentowania tego faktu.

Zwróciłam się więc telefonicznie do rzecznika prasowego ZG PZŁ Marka Matyska o skomentowanie tej informacji, który również nic na ten temat nie wiedział. Oświadczył także, że do godz. 19:00 był na spotkaniu Zarządu Okręgowego PZŁ w Warszawie z członkami kół łowieckich, na którym p.Cieplak informował, że interesujące uczestników spotkania informacje są na stronie internetowej. W czasie jego obecności na tymże spotkaniu nie słyszał, żeby padła informacja, że ze stroną będą jakieś problemy. Obiecał natomiast, że jeżeli informacja otrzymana ode mnie potwierdzi się, to jutro przekaże mi oświadczenie w tej sprawie.
więcej>>
Humor
nadesłał: marcin/gonzo
"Kurczak po męsku."
Kurczaka, starannie umytego układamy na dnie naczynia, najlepiej szklanego. Dodajemy goździki, cynamon, a następnie skrapiamy cytryną. Tak przygotowanego kurczaka zalewamy jedną szklanką wina białego, jedną szklanka wina czerwonego. Dodajemy 100 ml ginu, 100 ml koniaku, 200 ml Smirnoffa i 50 ml białego rumu. Potrawy nie musimy poddawać obróbce cieplnej, a kurczaka możliwie szybko wyrzucamy. Natomiast sos. Sos? Sooosssik! Paluszki lizać!!!!
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia08.01.2007 - 14.01.2007
Redaktorzy pisząWtorek 09.01.2007
Boże chroń zwierzynę autor: Stanisław Pawluk
Wczesnym rankiem samochód Państwowej Straży Łowieckiej porusza się w kierunku Lasu Siostrzytów koło Milejowa. Jest to rutynowa interwencja po otrzymaniu informacji od rolnika wsi Maryniów, w okolicach której, w lesie, zauważył on leżącą skórę i łeb sarny na wnyku, po sarnie nie zdjętej przez kłusownika. Rolnik doprowadził strażników na miejsce zdarzenia.

Dziki i lisy najprawdopodobniej zjadły szczątki, gdyż na miejscu znajdowały się wyraźne ślady ich „działalności” oraz miejsce gdzie sarna broniąc się wykonywała swój taniec śmierci. Fragmenty sukni, otarcia drutu na pniu drzewa i krwawe ślady potwierdzały, że niezbyt dawno rozegrała się tutaj tragedia zwierzęcia.
więcej>>

Moje polowanieNiedziela 14.01.2007
Polowanie z Hajdukiem(GP) autor: MAX-508
Pogoda fajna, słoneczko grzeje jak na życzenie. Idziemy z Hajdukiem jedną z leśnych dróg, która biegnie wąwozem między dwoma zboczami. Pies nerwowo ciągnie praktycznie od początku, schodzi cały czas z drogi, chce wspinać się na lewe zbocze, wzrokiem prosi żebym go puścił. Nie ma mowy, pomyślałem, bo w planach miałem dojść jeszcze ok. 1,5 km i tam puścić psa w świerkowy młodnik. Tam mogą być dziki. Kilka saren przebiega nam drogę - kilka słów reprymendy, krótkie szarpniecie i ruszamy dalej.

więcej>>

Moje polowanieSobota 13.01.2007
Polowanie na marihuanie autor: dawids82
Po zebraniu się na cywilną odwagę zaniosłem podanie do Prezesa Koła o przyjęcie na staż. Przyjął mnie starszy człowiek, tak na oko po 60-ce. Popatrzył na mnie i powiedział:
-"Dobra! Zobaczymy, czy co z Ciebie będzie, przyjdź na 8.00 w niedzielę!!??".
Na odchodne jeszcze się zapytał:
-"A dziewczynę, żonę masz?
- Mam dziewczynę.
- To się nie żeń, bo będzie z Ciebie g..., nie myśliwy - baba wszystko zniszczy (dodał, śmiejąc się)!
O tym, że na moim terenie jest koło łowieckie nie miałem wcześniej zielonego pojęcia - powiedział mi o nim kolega z pracy, a zarazem kandydat Radek. Podał adres prezesa i to wszystko co mi przekazał!!!

więcej>>

Moje polowaniePiątek 12.01.2007
'Puszcza' Braciejowska autor: ANDY
Wyrosła, "Gdzie Karpat progi...". Tak ją widzi autor i piewca tej krainy – Pan Antoni Stańko. Książka to historia 5 pułku strzelców konnych AK. Dla nich puszcza była schronieniem i domem, była wszystkim... Dla wielu innych jest tym samym, choć w innych czasach żyć przystało. Do tych "innych" zaliczyć wypada myśliwych, mających możność deptać przepastne i zielone ścieżki tej krainy.
więcej>>

Moje polowanieCzwartek 11.01.2007
Niedźwiedzie i ropa naftowa autor: Jozef Starski
* KANADYJSKI SZEJKANAT
* W KRAINIE KOWBOJÓW I NARCIARZY
* SKRYWANE EMOCJE NASTRAJAJĄ DO PORÓWNAWCZEGO MYŚLENIA
* ON THE ROAD AGAIN
* MARZENIA TO PIĘKNA RZECZ
* LEGENDARNE AMBONY
* DO KANADYJSKIEJ ALBERTY PRZEZ FILIPIŃSKĄ MANILĘ

W pierwszej połowie maja 2006 r., Hubert Gazdowski z Warszawy i ja - mieszkaniec Ontario - polowaliśmy na czarne niedźwiedzie w północno-wschodnim rejonie kanadyjskiej prowincji Alberta, niedaleko 40-tysięcznego miasta Fort McMurray, położonego u ujścia rzeki Clearwater do rzeki Athabasca.

więcej>>

Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
18-01-07 11:12
peterhunter
18-01-07 12:48
Bohouš
13-04-06 21:16
błażej
14-07-06 23:55
Franek_Horde
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  13:23 iwonaPod latarnią jest najciemniej....Tytuł:
  Przeszukanie w ZG PZŁ
  17:32 Marta ŁachaczChciałabym poinformować czytelników dziennika, że poszukując informacji nt. przesłanek, dlaczego policja dokonała przeszukania w siedzibie ZG PZŁ, udalo mi się ustalić, że przeszukanie nie miało najprawdopodobniej związku ze śledztwem w sprawie z doniesienia o domniemanym popełnienia przestępstwa przez przewodniczącego ZG PZŁ, tylko w zupełnie innej sprawie, związanej z innym śledztwem, w którym miały pokazać się ślady prowadzące do systemu komputerowego ZG PZŁ. Potwierdzeniem tej informacji może być zaproszenie na przesłuchanie informatyka odpowiedzialnego za system w ZG PZŁ, bezpośrednio po zabezpieczeniu sprzętu komputerowego. Więcej na temat tego drugiego śledztwa, może uda mi się ustalić w dniu jutrzejszym.Tytuł:
  Przeszukanie w ZG PZŁ
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Przepisy kulinarne
   po czym poznać...
  Hyde Park Corner
   Duński filmik
   Ach ci ludzie!
   Być może......
   filmy
   koniec świata
   Adres Beskidzkiej Rad...
   RATUNKU -BOBRY!
   Post do skasowania !
   jaki kufer do samolot...
   Satelita
   PRZESZUKANIE POLICJI ...
   kaliber 22 LR
   gumowe kule
   rzeszów- wypawa skóry...
   Pierwszy strzał 2007 ...
   szkoda ammo, dziki uc...
  Dyskusje problemowe
   Efekt zaniedbania
   Nowe rozporządzenie
   Nie strzelać do młodzie...
   Prawo w pytaniach.
   Ciekawy tekst na temat ...
  Psy myśliwskie
   Oni mają -my nie {k...
   Odejście
   konkursy psów myśli...
   Posokowiec Hanowers...
   Spaniel
   Tropienie postrzałka
   Pies...
   Międzynarodowa Kato...
   GP...pIERwsza ścież...
   norowce
   szukam!!!
   Rzeszów 4 luty wyst...
   Zachowanie psa przy...
   pies mi łysieje
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Moje polowanie
  Sylwester autor: ANDY
  Szampańska zabawa przeciągnęła się do trzeciej nad ranem. Z lekkim szumem w głowie położyłem się do łóżka. Gdy załomotał budzik pierwszym odruchem było go wyrzucić... i spać. Ale rzut oka w okno stawia mnie na nogi. Jest śliczny poranek z prószącym śniegiem, który oblepia gałęzie i którego nadmiar obsypuje się strącany przez spore stadko gilów urzędujących na jarzębinie. Błyskawicznie składam niezbędne rzeczy i szybko się ubieram, koledzy nie będą czekać. Wybiegam na ulicę i już widzę podjeżdżający samochód. Jedziemy…

  Dość jednak uciążliwa ta jazda, ślisko i ogromny śnieg. Jak zwykle służby zostały zaskoczone a do tego Nowy Rok i syndrom nocy sylwestrowej... Na podjeździe obok mleczarni trzeba jednak opuścić ciepłe wnętrze i zamienić się w katorżnika wypychając samochód ze śniegu. Długo to trwa, ale jakoś dojeżdżamy do naszego domku. Za nami po długiej chwili dojeżdżają jeszcze dwa kolejne samochody i pojawia się p. Marian z synem oraz psami. Z powodu opóźnienia i trudności z dostaniem się w określone rejony łowiska, rezygnujemy z tropienia i wybieramy część obwodu do której można się jakoś dostać, nawet kosztem ogromnego wysiłku związanego z wypychaniem samochodów z zasp.

  więcej>>
  Strzelectwo
   Terminarz zawodów w...
   Nowy Mistrz!
   20 styczeń w Pucica...
   MŚ w strzelaniu do ...
   Z Jakiej krotnosci ...
  Myśliwskie akcesoria
   8x68S Jaka luneta?
   eschenbach AS/p troph...
   Wymiary krzyża w IOR ...
   Elektroniczny wabik n...
   silvertip 9,7
   bez pozwolenia
   Lornetki
   Sunfire G2 Nitrolo - ...
   Odwieczny dylemat
   Sztucer czy kniejowka...
   Ocena zestawu w konte...
   Kniejowka-lufa kulowa...
   Zakup 28/76 na 9,3?
   gdzie przerobic osade
   IŻ - 94 Express
   IZ 18MN pełne drewno
   Ranking rusznikarzy
   Jaką lornetke
   Optyka - prosze o pom...
   Która lepsza?
   Ile wytrzymie lufa
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 18.01.2007
  Numer wydania:
  018 (0536 )
  ISSN 1734-6827