Sobota
21.05.2022
nr 141 (6138 )
ISSN 1734-6827
Wiedza i edukacja

Brak wpisów w tym wydaniu
Komentarze czytelników
... do felietonów
10:15 AugustGdy po stokroć zabierają głos w dyskusji rewolucjoniści typu Kaliber, Piotr, Artur , używając od zawsze tych samych argumentów – wskazując, że to MODEL jest wszystkiemu winny. To mam nieodparte wrażenie, że to żywcem przeniesiona teza z odbytych przez nich przeszkolenia na WUML.

Bzdety o / FJN / froncie jedności narodu w grupkach dobierających się przyjaciół by wspólnie i w porozumieniu czynić pif paf wyeliminuje patologię? No i ta opiekuńczość państwa /w miejsce represyjności/ czyniąca nadzór nad nieprawidłowościami to teza rodem z zatęchłej komuny.

Etatowym portalowym czekistom w całym ich wizjonerstwie brakuje elementarnej logiki. Zakładają, że całą tę obecną substancje ludzką obecnie polującą ze wszystkimi wadami mentalnościowymi cechującymi ten naród uzdrowią nowym MODELEM. A ten ich model wyeliminuje służalstwo, dupo lizusostwo, minimalizm w samodzielnym myśleniu, kolesiostwo czy złodziejstwo. To przecież nic innego jak żywcem powielaczowe wizjonerstwo szczęśliwości na miarę dokonań Towarzysza Bieruta, czekam jeszcze, gdzie rewolucjoniści wmontują ORMO.

Ja Adam oczekuję daleko idącej autonomii kół łowieckich, ustawa prawo łowieckie i na jej bazie w sądach rejestrowych statuty kół. Nadzorców nad patologiami tym samym represyjność to państwo, gdyby dobrze liczyć ma ponad dziesięciu . Począwszy od sądów powszechnych skończywszy na urzędach skarbowych. Ma kto oceniać co jest patologią a co uzasadnionym działaniem organów tego Bierutowskiego łowiectwa.
Tytuł:
O przyszłości łowiectwa na Facebook'u
13:39 Piotr GawlickiNo i nareszcie August zrozumiał i przekonał się do zmian. Likwidacja obecnego modelu, to własnie daleko idąca autonomia kół łowieckich, ustawa prawo łowieckie i na jej bazie w sądach rejestrowych statuty kół. Właśnie w takiej rzeczywistości model wyeliminuje służalstwo, dupo lizusostwo, minimalizm w samodzielnym myśleniu, kolesiostwo czy złodziejstwo, obecne w zabetonowanych układami i statutem PZŁ kołach łowieckich. Jeszcze oderwij się August od obwodów budowanych na poziomie województwa, a nie gminy i pozwól się zmienić PZŁ na dobrowolne stowarzyszenie nie mające żadnego władczego charakteru nad kołami i myśliwymi, a znajdziesz się w normalnym świecie.Tytuł:
O przyszłości łowiectwa na Facebook'u
... do zdjęć
23:46 hunter26 DB
23:46 hunter26
23:47 hunter26
Myśliwskie akcesoria
 Mechanizm spustowy ti...
 Ceny amunicji kulowej?
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Psy myśliwskie

Brak wpisów w tym wydaniu
Hyde Park Corner
 Chrześcijański antych...
 Troskliwa mama
 Oszołomy atakują
 Rafineria .uska
 Sasiedzi..
 Życie jest piękne
 Podręcznik żołnierza ...
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia14.05.2022 - 20.05.2022
Redaktorzy pisząNiedziela 15.05.2022
O przyszłości łowiectwa na Facebook'u autor: Piotr Gawlicki
Obecna sytuacja wewnątrz PZŁ, coraz większy wpływ polityków na łowiectwo, pogarszający się wizerunek łowiectwa, polowania i myśliwych w mediach i społeczeństwie powodują, że coraz częściej zaczynają się dyskusje na temat tego, jak powinno wyglądać łowiectwo w Polsce. Ten temat przez lata był skutecznie eliminowany przez PZŁ, z jednej strony propagandowymi sloganami do myśliwych, a z drugiej dobrymi układami ze wszystkimi siłami politycznymi, co gwarantowało neutralność mediów wobec łowiectwa. Przykład podziału poglądów, jaki zaznacza się wśród myśliwych pokazuje dyskusja z ub. tygodnia, jaką znalazłem na Facebooku'u i włączyłem się do niej. Przytaczam ją w całości.

Paweł Gdula
Arek Płotka Ja uważam tak jak FACE, CIC, SCI i IUCN że łowiectwo jest narzędziem ochrony przyrody, a panowie widzą w tym tylko hobby takie jak jazda na nartach czy golf.

Arek Płotka
Paweł Gdula a na zachodzie europy to czym jest łowiectwo?

Paweł Gdula
Arek Płotka To bardzo dobre pytanie! W Szwecji, którą podajesz często jako przykład - wystrzelano łosie... Właściciele lasów nie lubią tego gatunku i od wielu lat wnioskują o coraz większe limity odstrzałów - tegoroczne szacowanie pokazało że w ostatnim dziesięcioleciu populacja łosi spadła o połowę... Spójrzmy na inny gatunek - kuropatwa szara - w całej Europie 50 lat temu zasiedlała tereny rolnicze - używanie środków ochrony roślin i wielkołanowa gospodarka rolna spowodowała radykalny spadek wszystkich gatunków środowiska rolniczego. Czy komercyjne podejście do rolnictwa jest właściwe? Czy UE i poszczególne rządy nie powinny interweniować? Jesteś pszczelarzem w którym kraju Europy nie ma problemu tzw. zapylaczy? Moim zdaniem na łowiectwo, leśnictwo i rolnictwo musimy spoglądać przez pryzmat ochrony przyrody!

Arek Płotka
Paweł Gdula dobre przykłady, nasz model po prostu opływa w łosie i kuropatwy bo nie jest komercyjny.
więcej>>

Nowe zdjęcia w galeriach
Brak nowych zdjęć w dniu dzisiejszym
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 21.05.2022
Numer wydania:
141 (6138 )
ISSN 1734-6827
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
  • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
    Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
  • Dyskusje problemowe

    Brak wpisów w tym wydaniu