Poniedziałek
16.07.2007
nr 197 (0715 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo
 22 VII - CIECHANOWI...
 XXIX.F.I.AT.A.S.C. ...
 WAWRZYNOWCY
 W.S.Ch 2007 in Czec...
 Liga Starachowice
 MPM na przyszłośc!
 Brawo Michał!!! ;-)
 ZAPROSZENIE
 TRÓJMECZ GORZÓW-KOS...
 VI Puchar Wójta Gmi...
 Browning GTS Specia...
 LIGA GENTELMENÓW II...
Dyskusje problemowe
 Okres polowań na rogacz...
 szkodywita
 PROŚBA O INTERPRETACJE
 7 dni na zgłoszenie szk...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Redaktorzy piszą
Jak się pozbyć Komisji Rewizyjnej autor: Piotr Gawlicki
W artykule o przypadkach, Zbigniewa F. wspomniałem, że na celowniku zarządu KŁ Nr 12 "Ryś" w Opolu do wykluczenia z koła znalazło się 6 członków, którym zarząd zarzucił zeznawanie w sądzie nieprawdy przeciwko kołu, chociaż postępowanie policji i wyroki dwóch sądów powszechnych zarzut ten odrzuciły. Przypomnę, że zarząd koła w składzie prezes Bogusław Grzegorczyk, dobry kolega Łowczego Okręgowego Wojciecha Plewki oraz łowczy Władysław Wilk, skarbnik Paweł Walczyk pełniący obecnie funkcję łowczego i sekretarz Roman Adamski, doprowadził do kilkudziesięciu tysięcy straty koła, poprzez zaniechanie udziału w sprawie sądowej przeciwko kołu, co doprowadziło do uprawomocnienia się niekorzystnego dla koła wyroku Sądu Rejonowego. Dwóch z tej szóstki to członkowie Komisji Rewizyjnej koła: Jacek B. przewodniczący KR i Marek M. członek KR, którzy znając wszystkie szczegóły najlepiej wiedzieli, że to właśnie zarząd koła, a przede wszystkim jego prezes jednoznacznie odpowiadają za wszystkie poniesione przez koło straty.

Jak ustaliły sądy, zarząd KŁ Ryś wiedział o niekorzystnym wyroku w lutym 2004 r., a udawał przez przeszło rok, aż do kwietnia 2005 r., że nic o nim nie wie, tracąc szansę na złożenie sprzeciwu od tego wyroku. Zarząd do dziś zaprzecza ustaleniom sądów, a co ustaliła Komisji Rewizyjnej KŁ "Ryś", czytamy w jej protokole z dnia 17 kwietnia 2004 r.:

więcej>>
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 16.07.2007
Numer wydania:
197 (0715 )
ISSN 1734-6827
Myśliwskie akcesoria
 daihatsu rocky
 243 win
 Sztucer z osada synte...
 terrano czy frontera
 kupno lunety z USA
 Jednorurka Mossberg r...
 lapua mega - opinie
 Blaser S2 lub BDB 97
 8x57JRS - Norma Alaska
 Zakup optyki
 8x68S
 ruda broń.
 kula do śrutówki
 olympus-czy warto kup...
Przepisy kulinarne
 Czas wiśni
 kwaszenie ogórków
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
28-06-07 21:00
Kamil90
16-07-07 15:27
Adrian89 (BT)
15-07-07 21:42
Miroku
05-04-06 10:16
Felek
08-04-07 12:23
Calamondin
11-07-07 14:28
Karol
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Psy myśliwskie
 Gończy Polski "wa...
 sztuczna nora
 Problem z jamnikiem
 Jak z jagiem?
 Przybyło sześć Foks...
 Jakie nudy...
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Koło w którym chcę polować kilka lat temu podjęło uchwałę, o tym że członkami ich koła mogą być tylko Ci myśliwi, którzy nie polują w innych kołach. Czy w związku z powyższym chcąc respektować uchwałę WZ muszę rezygnować z członkostwa w kole w którym poluję?
Odpowiedź:
Opisana uchwała WZ jest niezgodna z obecnym statutem PZŁ i koło nie może jej stosować.

Myśliwy ma prawo być członkiem kilku kół i nie może mu tego zabronić uchwała WZ koła. Przyjmując się do drugiego i następnych koła, myśliwy zobowiązany jest określić się, które z kół jest dla niego macierzyste.
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Komentarze czytelników
  ... do opowiadań
  23:07 Kebas84Opowiadanie niesemowite. Jak by się tam samemu było :) Mam nadzieje że i mi kiedyś przyjdzie tak zapolować jak ty Andy. Pozdrawiam serdecznie i DBTytuł:
  Wiosenne kaczory
  ... do zdjęć
  00:00 fousek gratuluje kabaneczka! dziwią mnie takie komentarze jak sa poniżej, znam koła w których to jak by myslwi loch nie strzelali to by dawno koła nie było.Strzelają po 350-400 dzików a i tak płacą szkody 200tys zł. Zamieszczenie na forum fotki ze strzeloną lochą jest równoznaczne z linczem komentarzowym. Pozdrawiam
  00:11 gavron Niech to będzie fota miesiąca bo nie tak łatwo zrobic zdjęcie tylu dzikom i to w pełnym słońcu - przynajmniej nie u mnie.
  07:48 deer.hunter
  08:33 doktor nieludzki rewela
  więcej>>
  Hyde Park Corner
   i sie stało...
   Szkody raz jeszcze!
   Sezon na grzywacze ju...
   orzeczenia lekarskie ...
   AR Kraków
   Legitymacja PZŁ
   zwierzyna na drodze
   Co zacz?
   NFS
   BŁ-1/2006
   Co z tymi dzikami?
   parostki na licytacji
   Myłkus
   Wreszcie wzięły
   Jak zaczą urlop??? :-...
   Bezkrwawe łowy - jaki...
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia09.07.2007 - 15.07.2007
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 09.07.2007
  ....i znowu Opole ! autor: Piotr Gawlicki
  Członek KŁ Nr 12 "Ryś" w Opolu Zbigniew F., którego potyczki z zarządem koła i Zarządem Okręgowym PZŁ w Opolu są nie mniej ciekawe niż opisywany przeze mnie przypadek Romana K., nie wiedział, że jego dzisiejsze problemy tak naprawdę zaczęły się poza jego wiedzą jeszcze w roku 2003 i nie przypuszczał, że wobec skutków podejmowanych błędnych decyzji zarządu koła, będzie po 4 latach kozłem ofiarnym na ołtarzu oczyszczania się członków zarządu z konsekwencji podejmowanych decyzji.

  W roku 2003 r. rolnik Mirosław G. zamieszkały w obwodzie dzierżawionym przez KŁ "Ryś" i powiązany rodzinnie ze Zbigniewem F., wystąpił do koła u uznanie szkody wyrządzonej przez zwierzynę leśną na jego plantacji drzewek ozdobnych. Uprawa drzewek ozdobnych, raczej wykluczała możliwość otrzymania odszkodowania od koła, więc zarząd odszkodowania mu odmówił. Rolnik niezadowolony z tej decyzji pozwał koło do Sądu Rejonowego w Brzegu o zapłatę 25,000 zł. odszkodowania. Wszystkie pisma sądu do koła w tej sprawie wysyłane były na adres prezesa koła Bogusława Grzegorczyka, wskazany rolnikowi przez pracownika biura Zarządu Okręgowego w Opolu. Prezes, pism z sądu przez całe postępowanie nie odbierał, bo koło używało innego adresu jako siedziby kola i wracały one do sądu z adnotacją poczty "adresata nie zastano" lub "pisma nie podjęto w terminie". Tak samo wrócił wyrok wydany w tej sprawie. Można się tylko domyślać, że prezes był przekonany, że z jednej strony sąd adresował pisma na błędny adres koła, a z drugiej, wierząc w słuszność odmowy wypłaty odszkodowania rolnikowi uważał, że sąd pewnie też dojdzie do tych samych wniosków co zarząd koła. Nie wziął jednak pod uwagę, że przy braku zarzutów wobec twierdzeń pozwu i obrony swoich racji, sąd może zasądzić zgodnie z wnioskiem powoda i tak się stało. Przeciwko kołu wydany został w grudniu 2003 wyrok zaoczny o zapłatę przez koło Mirosławowi G. kwoty 25,000 zł. plus innych kosztów, razem w sumie prawie 30,000 zł.
  więcej>>

  Moje polowanieŚroda 11.07.2007
  Staruch autor: ANDY
  Ruja sarn w pełni i kozły gwałtownie reagują na wab. Siadam w starodrzewiu, który opada stokiem na potok i dalej przechodzi w długą, pełną zielonego dywanu łąkę. Moszczę sobie dołek obok olbrzymiego buka rosnącego poniżej starego wału usypanego w trakcie jakiś robót wykopaliskowych. Zwyczajowo miejsce to nazywane jest Zameczkiem od stojącej tutaj w dawnymi czasy warowni. Broniła ona traktu kupieckiego idącego od węgierskich równin i dalej przed napadami na kupców wiozących wozy wyładowane dobrem wszelakim i oczywiście pobierającym za to myto nieliche.
  więcej>>

  Listy do redakcjiŚroda 11.07.2007
  Piotr Gruszeczka, dla przyjaciół Grucha - cz.I subiektywna autor: cienias
  "Strzelnica uczy pokory" - często powtarza swoją maksymę, dla wielu mistrz i nauczyciel strzelectwa w bialskim okręgu, Piotr Gruszeczka, szczególnie, gdy podczas strzelań, rzutki "złośliwie" nie chcą się rozpadać i całe lądują na trawie.

  W radiu usłyszałem dyskusję uczonych o autorytetach, jedna z definicji zakładała, że swoim przykładem kandydat powinien uczyć, powinien też emanować mądrością. Padały kolejne definicje. Bohater mojego listu, konstatuję sam zaskoczony odkryciem, spełnia większość z nich. Jest dla mnie, funkcjonującego, z własnego wyboru, wśród garstki sprawdzonych przyjaciół, autorytetem. Własnym, "niepublicznym", obok kilku innych, powszechnie znanych.
  więcej>>