Piątek
26.10.2007
nr 299 (0817 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Strzelectwo
 Obiecany Suchodół
 Podziękowania dla B...
Myśliwskie akcesoria
 Przeznaczenie broni.
 Zakup amunicji w skle...
 Lampa halogenowa nasa...
 lunety w USA
 Odzież Jahti jakt
 tabeleLapua scenar 6....
 czoki od innej strony
 Lornetka Swarovski 10...
 noże made in ru
 Lunety Jahti Jakt
 Dryling czy repetier
 Lunet docter 8x56 pod...
 Amunicja do półautoma...
 Sako HAmmer Head
 rusznikarze w Zwierzy...
 SUZUKI SAMURAJ
 BRNO CZY BETINSOLI???
 Nóż
 kurtka lub komplet na...
Redaktorzy piszą
FINAŁ SPRAWY Tomasza Rappe autor: Stanisław Pawluk
Zakończyła się, trwająca dwa lata, sądowa sprawa Tomasza Rappe przeciwko Kołu Łowieckiemu nr 63 „Dąbrowa” w Białej Podlaskiej, o niezgodne z prawem wykluczenie z koła, zainicjowane przez prezesa Antoniego Sacharuka, którego działania, popierane przez łowczego kręgowego w Białej podlaskiej Romana Laszuka, były motywem wielu procesów sądowych i zdobycia przez okręg Biała Podlaska pozycji niechlubnego lidera w ilości głośnych konfliktów.

W dniu 24 października br. Sąd Apelacyjn w Lublinie pochylił się nad dwoma apelacjami. Jedną założyło kierowane przez Antoniego Sacharuka Koło Łowieckie nr 63 „Dąbrowa”, zarzucające wyrokowi Sądu Okręgowego w Lublinie, który ustalił, że Toamasz Rappe nie utracił członkostwa w kole, niedopuszczalność rozpatrywania spraw członków PZŁ przez sądy powszechne, gdyż – jak stwierdzili prawnicy z „Dąbrowy” - czynności te są zarezerwowane do wyłącznej właściwości władz i organów PZŁ. Drugą apelację złożył adwokat Tomasza Rappe Tomasz Gąbka, który skarżył odrzucony przez sąd pierwszej instancji alternatywny pozew „o uchylenie uchwały” wykluczającej T. Rappe z koła.
więcej>>
Komentarze czytelników
... do felietonów
10:19 gekon Ad. Spring-"....prorok jaki czy co..." Trafiłeś w dziesiątkę. Twój idol Sacharuk podczas tajnego głosowania zaglądał przez ramię wkładającym do kapelusza kartki kolegom. Wiem, że sam nie wierzyłeś w to co napisałeś, bo w dzisiejszych czasach to skandal, ale aprobowany przez władze okręgowe. Co do jawności, to prezessimus Sacharuk całą swoja opozycję zna z imienia i nazwiska. Zdecyduj się więc za czym jesteś bo wcześniej piałeś o Sacharuku pochwalne hymny, czyżby więc jakaś przemiana...??? Zachęcając do krytyki na forum takich Sacharuków mam na myśli zjawisko "sacharuczyzmu" a nie samego Sacharuka, bo z tym koledzy w "Dąbrowie" w końcu sobie poradzą i jeżeli jesteś tak szlachetny jak o sobie sądzisz to się przyłączysz, choć czasem odnoszę wrażenie, że bliżej Ci do idei zamordyzmu niż koleżeństwa.Mimo wszystko, pozdrawiam i DARZ BÓRTytuł:
Świeże kwiatki w "Dąbrowie"
12:41 selekcjonerXXLSd, Gekon. Po artykule S. Pawluka"Finał sprawy Tomasza R." pojękuje i postękuje Sacharuk, Laszuk-łowczy okręgowy i Spring. Może ze wstydu, a może ze złości, że świat nie akceptuje ich wszystkowiedzenia i porządku ich silnej pięści. Dzisuaj na znak żałoby obrońca wszelkiego zła w PZŁ Spring to bardziej "jesień średniowiecza" niż spring. DB Tytuł:
Świeże kwiatki w "Dąbrowie"
15:41 selekcjonerXXL"Tomasz Rappe w oparciu o ten wyrok ma pełne podstawy do wniesienia sprawy o zadośćuczynienie utraconej przez okres dwu lat możliwości uprawiania pasji łowieckiej i prawie w kieszeni ma wyrok o naruszenie dóbr osobistych". Pozwy w procesach cywilnych, indywidualnie, wobec osób najbardziej odpowiedzialnych. Jak bronił ich będzie niesławny adwokat z okręgu Siedlce Czwarnogóg tak skutecznie jak dotychczas to portfele im schudną. Pan Laszuk i Sacharuk, jak słono zapłacą to na drugi raz pomyślą czy nie lepiej przestrzegać prawa. Do takich twardzieli jedyny ból to strata finansowa, etyką się nie przejmowali. DB Tytuł:
FINAŁ SPRAWY Tomasza Rappe
19:02 czarny1BRAWO KOLEGO TOMKU BRAWO PODZIWIAM WIARĘ I WYTRWAŁOŚĆ ZASTANAWIAM SIĘ TYLKO POCO NAM TAKIE WŁADZE I ORGANY SKORO NIE POTRAFIĄ ONE ROSTRZYGAĆ PROSTYCH SPRAW STATUTOWYCH! A DZIAŁALNOŚCIĄ SWOJĄ DOPROWADZAJĄ DO OŚMIESZANIA PZŁ PRZED SĄDAMI POWSZECHNYMI,PRZED SZEROKĄ PUBLIKĄ NIE TYLKO ZRZESZONĄ I NIE TYLKO PRZYCHYLNĄ DLA PZŁ "ŃIELADA ŁADNA TO REKLAMA DLA NASZEGO ZWIĄZKU" ZARZĄDZIE GŁÓWNY WIDZISZ I NIE GRZMISZ? POZDRAWIAM WSZYSTKICH ETYCZNYCH I KOLEŻEŃSKICH ZRZESZONYCH I NIE "DARZ BÓR"Tytuł:
FINAŁ SPRAWY Tomasza Rappe
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Podpisujecie?
   złomowanie sztucera
   patologia stara czy now...
   Otwarcie rewirów
   Szkoda w kukurydzy - cz...
   Wynik wyborów a przyszł...
   Polowanie indywidualne ...
   Pozwolenia na broń raz ...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 26.10.2007
  Numer wydania:
  299 (0817 )
  ISSN 1734-6827
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia15.10.2007 - 21.10.2007
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 15.10.2007
  Jak w Szwecji polują na łosie autor: Piotr Gawlicki
  Na łosie w Szwecji polowałem w 2002 r. Od tego czasu co roku, mój przyjaciel Jerry namawiał mnie na ponowny przyjazd, bo ..."łosia jeszcze nie strzeliłeś".... W tym roku w końcu decyzja została podjęta. Zabieram żonę i syna, żeby zakwaterować się na tydzień 700 km na północ od Sztokholmu w domku wybudowanym specjalnie dla gości, przez Jerrego w okolicy miasteczka Asele. Jerry jest tam od niedawna członkiem 7 osobowego koła łowieckiego (jaktlag) i miał nadzieję, że pozostali członkowie zgodzą się na gościa podczas tegorocznego polowania na łosie. Jednak członkowie koła, stanowiący rodzinę z 86-letnim seniorem rodu nie chcieli obcego podczas ich polowania i mój wyjazd mógł zakończyć się zbieraniem grzybów i łowieniem ryb.

  Prawo do polowania w Szwecji jest ściśle związane z własnością gruntu. Polować może na swoim gruncie każda osoba posiadająca uprawnienia łowieckie, zdobywane po zdaniu egzaminu łowieckiego. Kurs przed takim egzaminem nie trwa jak u nas kilka tygodni, tylko kilka dni, ale kurs tylko pomaga w opanowanu materiału wymaganego podczas egzaminu i nie jest obligatoryjny. Żeby zagwarantować rzetelność takiego egzaminu, osoby egzaminujące nie mają uprawnień do prowadzenia szkoleń i na odwrót. Same zaś uprawnienia można uzyskać nie posiadając żadnego gruntu i liczyć na zaproszenie jakiegoś koła łowieckiego, gromadzącego właścicieli i dzierżawców terenów łowieckich, żeby z polowania skorzystać.

  więcej>>

  Listy do redakcjiWtorek 16.10.2007
  Wiersze staropolskie III autor: jani
  Czytając ten wierszyk zastanawiałem się, kto Autorowi tak się "przysłużył", że spłodził taki pamflet? Pewnie nie adresował go jednak do konkretnej postaci! Ja też nie przypisuję go personalnie, ot, tak zamieszczam dla poznania zamierzchłej poezji!!!

  Nibyś osoba, cóż z tego, gdy mało
  Do tej postaci rozumu się wlało.
  Aniś ty mówca, ni działacz zupełny,
  Pożytku jak z kozła: ni mleka, ni wełny.
  więcej>>

  Psy myśliwskie
   Na dowód tego, że l...
   komu "pieskie" pismo
   Obroza elektryczna ...
   Akcja -Integracja P...
   NORY W WASZYCH OBWO...
   wybór psa
   Poznań 2007
   JAGDTERIER KLUB:))))
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  24-10-07 16:37
  Pablo77
  26-10-07 10:41
  Włodas
  26-10-07 10:55
  ATZIL
  03-10-07 11:07
  Kidziu
  26-10-07 18:33
  Leon
  26-10-07 19:50
  gebwoj
  Hyde Park Corner
   Trzymajcie się ciepło!
   Taki księżyc a ja w d...
   Zaproszenie na mecz
   Orły
   Galeria . . .
   Smiac sie czy plakac?
   CENY ZBÓŻ - dla szacu...
   W razie wypadku.
   obcokrajowiec w kole
   Pierwsze polowanie!
   GĘSI Mirosławice 2007
   Witam
   Trzeci z wielkiej pią...
   Piwko w Hubertusie 07...
   Łaski św.Huberta
   Pierwszy dzik