Wtorek
30.10.2007
nr 303 (0821 )
ISSN 1734-6827
Listy do redakcji
Trzeci reportaż z wojażu autor: jani
Droga na północ

Wyjeżdżamy z St. Catharines o świcie. Pojemniki z naszymi rzeczami już zapakowane do przyczepki, Uzik w swojej klatce leży zwinięty w kłębek na dywaniku i drzemie.
Joe siada za kierownicą swego pożeracza kilometrów (tydzień wcześniej wrócił z kampu, do którego znów jedziemy).
W jedną stronę 900 km.
Uhonorowano mnie miejscem obok kierowcy, choć się wymawiałem.
Na miejsce dotrzemy późnym popołudniem. To tak, jakbyśmy z Ustrzyk Górnych jechali do Szczecina. Tu jest blisko, jeśli dojeżdża się tego samego dnia, jeśli nie trzeba nocować po drodze.
Okrążamy jezioro Ontario, na północnym brzegu leży Toronto. Wpadamy w kłębowisko autostrad: plątanina zjazdów, rozjazdów, tuneli, wiaduktów i estakad. Już dawno straciłem orientację przestrzenną, sam zginąłbym marnie. Ale oznakowanie dróg i kierunków bezbłędne: numery tras i nazwy miejscowości czytelne i widoczne z daleka. Nikt nie pomazał czarnym sprayem tablic, nikt nie wyrwał drogowskazów i znaków. Łatwo to tam zrobić: warstwa gleby jest cienka; nie da się wkopać słupków, więc stoją na betonowych stopkach. Niektóre zakotwiczone stalowymi linami. Widocznie tam nie skupują złomu!
więcej>>
Hyde Park Corner
 Piątek, 18:40
 Psy zastrzelone na oc...
 Trofeistyka
 odstraszanie dzików
 Pies postrzelił mysli...
 Król pudlarzy
 Proszę o ocenę
 Koledzy a co powiecie...
 O czym szumią "LASY"
 Polowanie w okolicach...
 Idealna żona (myśliwe...
 dpolaty dla kol
 Jak wytopić sadło z b...
 wyprowadził watachę
 Nie do wiary … ...
 wyprowadził watachę
Dyskusje problemowe
 zające, kuropatwy itd
 Środki antykoncepcyjne ...
 Podpisujecie?
 Pozwolenia na broń raz ...
 OHZ raz jeszcze
Przepisy kulinarne
 Pytanko ???
 Popełniłem polędwic...
 Pigwa.
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Myśliwskie akcesoria
 Zakp lunety w Niemcze...
 Kartki stanowiskowe d...
 Luneta Steiner
 Siatka celownicza w l...
 Merkel KR1 czy SAUER ...
 Czym preparować?
 Skrzynka/miska do tra...
 ile może kosztować?
 remington 700
 lufa varmint
 Czy to możliwe że w P...
 Noże Herbertz
 noże kopromed
 Lampa halogenowa nasa...
 Dryling czy repetier
 UWAGA GOTOWT!!
Komentarze czytelników
... do felietonów
18:23 discoKolego Tomku, cieszę się że sprawa twojego członkowstwa w kole zostła zakończona. Wiem, ile zdrowia Tobie zabrała. Tej straty nie zauważą pewnie władze okręgowe w Białej Podlaskiej i nawet gdyby mieli przysłowiowe j..., to przeproszając na forum publicznym za swoje błędy i wypaczenia, podałyby się do dymisji,to i tak nic tego nie zrekompensuje.Ciekawe jak zachowają się koledzy w kole podczas Polowania Hubertowskiego. Współczuję tym którzy trzymali Twoją stronę i do końca wierzyli w sprawiedliwość ( szkoda że dopiero uzyskaną w sądzie powszechnym ), gdyż uczestniczenie przez nich z poplecznikami Sacharuka w polowaniu napewno nie będzie należało do przyjemności, ale nie dajcie im satysfakcji i stawcie się w komplecie. Tylko taka postawa pomoże wprowadzić normalne stosunki w kole Dąbrowa, zbierajcie podpisy ,zwołajcie zebranie i wybierzcie normalnego prezesa, pozbawjając funkcji Sacharuka. Władze okręgowe na to nie stać ( zajmują się nagrywaniem rozmów , szukając haka na każdego, kto ma inne zdanie ). Darz Bór Tytuł:
FINAŁ SPRAWY Tomasza Rappe
... do listów do redakcji
16:27 Jozef StarskiOczywiście "Jani", że Cię zaprosimy i... już zapraszamy do ponownego przyjazdu. Co do tekstu, to chciałbym tylko trochę usciślić co piliśmy. Wiem, że Ty to określasz "szkocka", ale może to być trochę mylące dla niektórych czytelników, bo pomyślą, że popieram i piję jakaś gorszą whisky, skoro mamy lepszą, kanadyjską "Crown Royal". Ta była w "użyciu"...Swego czasu, nawet Andrzej Skawiński zwolennik irlandzkiej whisky, przekonał się do tej kanadyjskiej...Na zdrowie! Pisz następne odcinki, bo niektórzy z niecierpliwością na nie czekają jak np."Deer Hunter", który jeszcze tej kanadyjskiej whisky nie posmakował...a też nosi w sercu marzenia... Tytuł:
Trzeci reportaż z wojażu
19:21 janiMoi Drodzy! Pisząc szkocka miałem na myśli oczywiście whisky, a przejęzyczenie nie pozwoliło napisać, że to kanadyjska. Wyborna w wybornym towarzystwie! A najbardziej rozczulają mnie pytania po powrocie do domu: Taaakie ptaszki?? :-)))Tytuł:
Trzeci reportaż z wojażu
... do zdjęć
00:50 cienias Driada napisała piękny komentarz,
Czuję się wyróżniony ponad miarę, ale za ubrany w piękne słowa, komentarz dziękuję.
Tym razem nie żółta, a zielona bużka, dla Driady.
09:29 talamasca fajna fota :)
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia22.10.2007 - 28.10.2007
  Redaktorzy pisząWtorek 23.10.2007
  Świeże kwiatki w "Dąbrowie" autor: Stanisław Pawluk
  Ciekawe okazy wyrosły w KŁ "Dąbrowa" w ostatnim czasie.

  ***
  Podłowczy S. Sylwesiuk nie lubi, gdy po terenie na którym on mieszka i poluje kręcą się inni myśliwi z koła. Pewnego razu udając się na polowanie spotkał rozmownego rolnika, który opowiedział jak to pomagał wielkiego dzika do samochodu pakować. Opisał wygląd pogromcy, po którym podłowczy rychło pojął kto był tym tajemniczym myśliwym. Ustalił, że w tym miejscu gdzie padł dzik polował Zbigniew K. członek Koła Łowieckiego nr 63 "Dąbrowa" zaliczany do zwolenników prezesa Antoniego Sacharuka. Zbigniew K. około miesiąca temu odzyskał broń z depozytu policyjnego. Natychmiast też udał się na dziki i niebawem jego lodówka pełna była świeżutkiego mięsa.

  Wielkie było jego zdziwienie gdy do mieszkania zapukała policja dokonując przeszukania. Świeże mięso zamiast sprawić przyjemność łaskocąc podniebienie, stało się balastem w postaci dowodu na to, że Zbigniew K. okradł własnych kolegów nie wykazując strzelonego dzika i nie uiszczając należnych opłat. Jakie sankcje poniesie wierny druh prezesa pokaże czas, a my czytelników poinformujemy.

  ***
  więcej>>

  Redaktorzy pisząPiątek 26.10.2007
  FINAŁ SPRAWY Tomasza Rappe autor: Stanisław Pawluk
  Zakończyła się, trwająca dwa lata, sądowa sprawa Tomasza Rappe przeciwko Kołu Łowieckiemu nr 63 „Dąbrowa” w Białej Podlaskiej, o niezgodne z prawem wykluczenie z koła, zainicjowane przez prezesa Antoniego Sacharuka, którego działania, popierane przez łowczego kręgowego w Białej podlaskiej Romana Laszuka, były motywem wielu procesów sądowych i zdobycia przez okręg Biała Podlaska pozycji niechlubnego lidera w ilości głośnych konfliktów.

  W dniu 24 października br. Sąd Apelacyjn w Lublinie pochylił się nad dwoma apelacjami. Jedną założyło kierowane przez Antoniego Sacharuka Koło Łowieckie nr 63 „Dąbrowa”, zarzucające wyrokowi Sądu Okręgowego w Lublinie, który ustalił, że Toamasz Rappe nie utracił członkostwa w kole, niedopuszczalność rozpatrywania spraw członków PZŁ przez sądy powszechne, gdyż – jak stwierdzili prawnicy z „Dąbrowy” - czynności te są zarezerwowane do wyłącznej właściwości władz i organów PZŁ. Drugą apelację złożył adwokat Tomasza Rappe Tomasz Gąbka, który skarżył odrzucony przez sąd pierwszej instancji alternatywny pozew „o uchylenie uchwały” wykluczającej T. Rappe z koła.

  więcej>>

  Listy do redakcjiCzwartek 25.10.2007
  Drugi reportaż z wojażu autor: jani
  Realizacja marzeń

  Marzenia są zwykle utożsamiane z dzieciństwem. Bo to dzieci marzą o nowej zabawce, choince i prezencie na św. Mikołaja.
  Gdy dzieci trochę podrosną, zakres marzeń zmienia się w zależności od zainteresowań. Jedni marzą o rowerze, inni o internecie albo samochodzie. Może niektórzy o tym i o tym: hurtem.
  Gdy miałem tyle lat, co dzisiejsi gimnazjaliści, moje zainteresowania skupiały się wokół książek. Pochłaniałem je bez konieczności narzuconej obowiązkową lekturą i nakazami nauczycieli. Jedną z nich, zaczytywaną zresztą do dziś, była powieść Jamesa Olivera Curwooda.
  więcej>>

  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  29-10-07 20:19
  labrador
  28-10-07 18:32
  marekkk
  30-10-07 17:56
  bawar
  16-04-06 23:56
  BartOn
  30-10-07 18:28
  easyrider2005
  30-10-07 19:19
  easyrider2005
  Psy myśliwskie
   Piątek, 18:40
   sztuczna norka
   Jagi na sztucznym t...
   otok skórzany
   Polowania zbiorowe ...
   Na dowód tego, że l...
   Akcja -Integracja P...
   NORY W WASZYCH OBWO...
   Konkursowy weekend ...
   wybór psa
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 30.10.2007
  Numer wydania:
  303 (0821 )
  ISSN 1734-6827