Czwartek
20.12.2007
nr 354 (0872 )
ISSN 1734-6827
Psy myśliwskie
 Wybór pieska jeszcz...
 Święta Idą :))
 ŁOWIEC POLSKI
 JAMNIKI
 W jakim wieku pies ...
 Pierwsze Opusowe GP...
 LISY....
 Zagroda dzicza w ok...
 oddam szczeniaka ja...
Redaktorzy piszą
"Baron" suwalski, cz. II autor: Piotr Gawlicki
Jak wiemy z publikacji ”Baron” suwalski, cz.I, łowczy KŁ nr 1 w Ełku, po otrzymaniu oświadczenia leśniczego, który spotkał w lesie dwóch myśliwych z koła z bronią, złożył doniesienie do ORD na polowanie Przewodniczącego OKR w Suwałkach Wiesława Konecko bez wpisu do książki ewidencji. W swoim postanowieniu Okręgowy Rzecznik Dyscyplinarny w Suwałkach Edmund Symonowicz odmówił wszczęcia postępowania opierając się tylko na zeznaniach obwinionych i nie przesłuchując żadnego świadka potwierdzającego fakty przedstawione w zgłoszeniu.

Uzasadnienie odmawiające wszczęcia postępowania przeciwko Przewodniczącemu OKR i jego służbowemu przełożonemu zapowiadało, że łowczy KŁ Nr 1 w Ełku będzie miał jeszcze kłopoty, bo zarzuciło Ryszardowi Mielziukowi wprowadzenia w błąd ORD, przez nie poinformowanie go o istnieniu 3 książek na dwa obwody, o czym łowczy miał się zdaniem rzecznika wygadać w doniesieniu, jak podaje uzasadnienie, że przyznał iż: ..."tego samego dnia sprawdziłem wpisy w książkach ewidencji"... i dalej czytamy w uzasadnieniu, że ..."Zabezpieczono materiał dowodowy świadczący o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu gospodarki łowieckiej na obwodzie nr 133 w Kole Łowieckim Nr 1 w Ełku, jednak nie mających żadnego związku z kolegami obwinianymi przez kol. Łowczego"... Należy domniemywać, że o nieprawidłowościach ORD został poinformowany przez W. Konecko i J. Gąsiewskiego, ale ORD z góry zastrzegał, że nie mają one nic wspólnego z osobami tak godnymi jak te, przeciwko którym łowczy koła śmiał złożyć doniesienie.
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  06:53 Jump76..myśliwy winien wyraźić swoje stanowisko lub pogląd zarówno w sprawie osobistej ,jak i w każdej innej w sposób przewidziany prawem i zgodnie z dobrymi obyczajami oraz w granicach rzeczowej potrzeby-zabierając głos na walnym zebraniu J.Gąsiewski nazwał zaistniałą sprawę"s...wem"-BARON... NIE ! NIE ! NIE! miom zdaniem to ścierwiarz suwalski !!! termin "ścierwiarz " znajdziecie w Słowniku Podstawowych Terminów Łowieckich i Ekologicznych Z. Józwiaka...taka zgraja ścierwiarzy może wykonczyć niejednego prawego etycznego nemroda.. użyją do tego swych pseudo wysokich pozycji społ. i wypchanych portwelów ,ale jak pisze cienias w swym komentarzu może być inaczej ... św. Hubercie chroń Nas od takich ..pseudo baronów!!!Tytuł:
  "Baron" suwalski, cz. I
  12:16 KulwapProponuję zmianę nazwy zrzeszenia na POLSKI ZWIĄZEK "BARONÓW". Bo chyba zaczyna on takim być.... I chyba zbliza się czas w którym władze obudzą się z ręką w nocniku! Na dołach wrze..... Tylko tzw. góra oderwana dawno od dołów nie chce wsłuchiwać się w głos ludu!Tytuł:
  "Baron" suwalski, cz. II
  12:40 Alej.....Mam tylko nadzieję, że nasi suwalscy baronowie nie okażą się na tyle błyskotliwi, iżby ich wyczyny trzeba było opisywać na tutejszych łamach aż do Wigilii. Mimo wszystko. Bo już po drugim odcinku widzę, że drzemie w nich niezły potencjał ... Tytuł:
  "Baron" suwalski, cz. II
  13:07 RR-11Namawiam gorąco do wzięcia spraw w swoje ręce przy nowelizacjach różnych aktów prawnych nas dotyczących. W tym przypadku książkami, których ILOŚĆ (więcej niż jedna) i rozlokowanie powinno określać WZ Koła a nie Zarząd i akty wyższego rzędu. Ta IDIOTYCZNA interpretacja (bo nie pisze a prawie wprost) o 1 (jednej) książce już w niejednym Kole zrobiła ruinę kiedy możnowładczy BARONOWIE z ZK połapali się, że ilością (1) i miejscem wyłożenia można zrobić sobie komfort polowania samopas (leśniczy i SL nie mają prawa nic wiedzieć co się dzieje w lesie) bo książka 15 km od lasu ale za to blisko WŁADZY więc wiedzą kiedy można a kiedy nie robić co się chce.Tytuł:
  "Baron" suwalski, cz. II
  więcej>>
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia10.12.2007 - 16.12.2007
  Redaktorzy pisząPiątek 14.12.2007
  Na "baronów" nie ma mocnych autor: Stanisław Pawluk
  Już nie tylko w okręgu Biała Podlaska twierdzi się, że na „baronów” łowieckich tamtego okręgu nie ma mocnych! Ostatni akt bohaterstwa członków tamtejszych organów okręgowych miał miejsce 26 listopada 2007, za sprawą członka Zarządu Okręgowego Jana Czarneckiego, "dowódcy" grupy specjalnej łapiącej "kłusowników" na nie swoim obwodzie.

  Roman Ryszkowski
  z Wojskowego Koła Łowieckiego nr 127 „Łoś”, zapisany do książki ewidencji myśliwych na polowanie indywidualne, spokojnie siedział na stołeczku i oczekiwał na mającego pojawić się lisa. Wybrał łowisko przy granicy obwodu, którego granica przebiega wpierw nurtem rzeki, żeby w miejscu styku z rowem melioracyjnym, iść dalej właśnie tym rowem. Takie ustalenie granicy obwodów powodowało, że od rowu rzeczka kierowała się już w obszar obwodu łowieckiego WKŁ „Łoś”, gdzie jego członkowie polować już mogli na obu jej brzegach. Właśnie w pobliżu tej rzeczki, ale po przeciwnej jej stronie niż rów graniczny, wybrał miejsce na zasiadkę. Za rzeczką i dalej za rowem był już obwód dzierżawiony przez Koło Łowieckie „Ostoja”.

  więcej>>

  OpowiadanieŚroda 12.12.2007
  Gile autor: ANDY
  O okienka myśliwskiego domku uderza ciepły południowy wiatr. Nic nie wskazuje, że jest to grudzień, który ‘normalnie’ zawsze kojarzy się z zapachem kiszonej kapusty i grzybów, ciasta i ryby. A także postukiwaniem stalowych łopatek o chodnik, jakimi stróż oczyszczał go i posypywał popiołem.
  Brzękiem janczarów przy końskiej uprzęży i postukiwania wozaków rozwożących węgiel. Oczekiwaniem na urządzenie lodowiska na którym będzie można wypróbować ostrość dawno przygotowanych ‘panszenów’ i homeryckie boje na zawodniczym lodzie, gdy nam w zamian za oczyszczenie i wyrównanie powierzchni, srogi trener pozwoli pojeździć...

  Ta dziwna pogoda trwa już od kilku dni, rozleniwia ciepło i zagania pod dach padający deszcz. Beznadzieja. Do aury dopasowała się zwierzyna. Wszystko gdzieś wciśnięte w mysie dziury. Żadnego ruchu. Wieczorem widziałem skurczonego w trawie zająca. Mokry i zmierzwiony ostrożnie wędrował krawędzią wąskiej przecinającej pola ścieżki. Stanąłem nieruchomo w kępie drzew a ten przyszedł mi na wyciągnięcie ręki. Spłoszony moim jakimś ruchem runął na oślep o mało nie uderzając w cholewki butów...
  więcej>>

  Przepisy kulinarne
   kielbasa z dzika
   co z dzikiem
  Myśliwskie akcesoria
   Wabik na lisa -Wrocła...
   Mauser M03 - prośba o...
   Pole widzenia na100m
   Jeszcze na temat kal....
   GECO 8x57 JS
   1,5 - 6x42
   "ścięcie wylotowe"
   Jeep Grand Cherokee (...
   Iż 18m w szacie Blase...
   IŻ18 w kal.222, 223
   Nóż - pytanie
   Luneta do polowań zbi...
   Kniejówka Bettinsoli ...
   kolimator
  Strzelectwo
   Cena amunicji olimp...
   Halo Pucice - Memor...
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  11-01-06 07:18
  Kornik
  08-03-05 20:12
  Felek
  12-05-07 10:12
  Basior 1
  20-12-07 18:44
  gilek
  20-12-07 17:51
  Adrian89 (BT)
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Hyde Park Corner
   Mój pierwszy gruby zw...
   Podanie o przyjęcie d...
   polowanie dewizowe
   życzenia
   2.007 w 2006R
   Nie dokarmiać trolla
   wytrawianie
   Do dzieła Koledzy!!
   Czy tak może być???
   czy morzna saziczyć s...
   Łowieckie e-kartki
   Szukam preparatora
   Płyta z nauką wabieni...
   prywatyzacja lasów
   Sacharuk- news!
   Potrzebuję dobrej rec...
  Dyskusje problemowe
   Obręb hodowlany - grzyw...
   Pozbawienie broni cech ...
   pozwolenie na broń a uż...
   ECOLOGY
   Krukowate - co dalej ?
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 20.12.2007
  Numer wydania:
  354 (0872 )
  ISSN 1734-6827