Sobota
22.12.2007
nr 356 (0874 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Z okazji nadchodzącyc...
 Częstochowa brak skle...
 Hodowla zajęcy pomors...
 Mój pierwszy taki ody...
 Tym, którzy nas porzu...
 JUTRO OSTOJA!
 Strzał do nierozpozna...
 Dla Was :)
 Aluminiowa rocznica
 KOMPROMITACJA ANDRZEJ...
 Kartka Świąteczna ;-)
 Dla wszystkich
 problem zmian w kalen...
 farba dzika do badania
 życzenia
 Pierwszy dzik :)
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 22.12.2007
Numer wydania:
356 (0874 )
ISSN 1734-6827
Strzelectwo
 Cena amunicji olimp...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia10.12.2007 - 16.12.2007
Redaktorzy pisząPiątek 14.12.2007
Na "baronów" nie ma mocnych autor: Stanisław Pawluk
Już nie tylko w okręgu Biała Podlaska twierdzi się, że na „baronów” łowieckich tamtego okręgu nie ma mocnych! Ostatni akt bohaterstwa członków tamtejszych organów okręgowych miał miejsce 26 listopada 2007, za sprawą członka Zarządu Okręgowego Jana Czarneckiego, "dowódcy" grupy specjalnej łapiącej "kłusowników" na nie swoim obwodzie.

Roman Ryszkowski
z Wojskowego Koła Łowieckiego nr 127 „Łoś”, zapisany do książki ewidencji myśliwych na polowanie indywidualne, spokojnie siedział na stołeczku i oczekiwał na mającego pojawić się lisa. Wybrał łowisko przy granicy obwodu, którego granica przebiega wpierw nurtem rzeki, żeby w miejscu styku z rowem melioracyjnym, iść dalej właśnie tym rowem. Takie ustalenie granicy obwodów powodowało, że od rowu rzeczka kierowała się już w obszar obwodu łowieckiego WKŁ „Łoś”, gdzie jego członkowie polować już mogli na obu jej brzegach. Właśnie w pobliżu tej rzeczki, ale po przeciwnej jej stronie niż rów graniczny, wybrał miejsce na zasiadkę. Za rzeczką i dalej za rowem był już obwód dzierżawiony przez Koło Łowieckie „Ostoja”.

więcej>>

OpowiadanieŚroda 12.12.2007
Gile autor: ANDY
O okienka myśliwskiego domku uderza ciepły południowy wiatr. Nic nie wskazuje, że jest to grudzień, który ‘normalnie’ zawsze kojarzy się z zapachem kiszonej kapusty i grzybów, ciasta i ryby. A także postukiwaniem stalowych łopatek o chodnik, jakimi stróż oczyszczał go i posypywał popiołem.
Brzękiem janczarów przy końskiej uprzęży i postukiwania wozaków rozwożących węgiel. Oczekiwaniem na urządzenie lodowiska na którym będzie można wypróbować ostrość dawno przygotowanych ‘panszenów’ i homeryckie boje na zawodniczym lodzie, gdy nam w zamian za oczyszczenie i wyrównanie powierzchni, srogi trener pozwoli pojeździć...

Ta dziwna pogoda trwa już od kilku dni, rozleniwia ciepło i zagania pod dach padający deszcz. Beznadzieja. Do aury dopasowała się zwierzyna. Wszystko gdzieś wciśnięte w mysie dziury. Żadnego ruchu. Wieczorem widziałem skurczonego w trawie zająca. Mokry i zmierzwiony ostrożnie wędrował krawędzią wąskiej przecinającej pola ścieżki. Stanąłem nieruchomo w kępie drzew a ten przyszedł mi na wyciągnięcie ręki. Spłoszony moim jakimś ruchem runął na oślep o mało nie uderzając w cholewki butów...
więcej>>

Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
22-12-07 10:26
hnt
22-12-07 16:15
espoir
22-12-07 18:14
polowanko
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Komentarze czytelników
... do felietonów
12:23 Tomek67Buc i prostak niestety są i tacy na tym świecie, szkoda tylko że w naszych szeregach. Taki w myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak będzie tą wojnę toczył do końca. Trudno sobie wyobrazić co Konecko jeszcze wymyśli jakie działa wytoczy. A Ci nasi Rzecznicy i sądy łowieckie aż miło czytaćTytuł:
"Baron" suwalski, cz. IV
12:43 KulwapA ja mam mieszane uczucia.... Bo nie wiem, czy cieszyć się, że Antoni Sacharuk nie jest jedynym na ścianie wschodniej, czy smucić, że takich "baronów" jest więcej i z mojej kochanej Lubelszczyzny trochę tego smrodu zdejmują? Chyba jednak wolałbym aby takich przypadków nie było wcale. Do czasu jednak kiedy przewodniczący ZO jak Roman Laszuk czy prezesi ORŁ jak Witt Kompa, czy Ci kierujący w okręgu Konecki będą bali się Sacharuków, Czarneckich i innych sobiepanów bat medialny musi smagać równo.... Ps. Ciekaw jestem co powie rodzina baronowi Konecko przy opłatku..... Czy będzie mu życzyła więcej jadu???Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. IV
14:22 jurek123Jak to czytam to przypominają mi się lata 80te kiedy to w większości znanych mi wówczas województwach na stanowiskach siedzieli właśnie tacy bonzowie do których bez kija nie można było podchodzić. Traktowali myśliwych z poza swego grona przydupasów jak jakies śmieci.Widzą że w niektórych oręgach jeszcze to pozostało.Czytająz zmagania kolegów z tymi nietykalnymi nie bardzo widać by odnosiło to rezultaty.Smutne ale prawdziwe.Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. IV
16:06 andrzej47Patrząc na tego prostaka (zaburaczonego), zastanawiam sie jakie ilości gorzały musiał wypić, żeby mózg przestał mu pracować we właściwym kierunku. Takimi ludźmi jesteśmy otoczeni w każdym Okręgu. Cwaniaki, kłusownicy, ...i inne specjalności. Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. IV
18:23 saampekNa postawione przez autora cyklu artykółów pytanie Czy postawa Wiesława Konecko prezentowana wobec łowczego swojego koła w okresie mijającego półtora roku, potwierdza jego walory moralne i etyczne dla pełnienia funkcji w organach PZŁ? dodał bym "i członkostwa w PZŁ. Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. IV
21:13 Step2"Baron" suwalski W. Konecko jest wybranym przez ostatni okręgowy zjazd delegatów "krainy suwalskiej" i posiada mandat demokratycznego wyboru przez delegatów na tenże zjazd do pełnienia funkcji w OKR PZŁ w Suwałkach... Koniec, kropka........... i to jest chyba pat w tym całym cyrku: swój cyrk, swoje m....y. "Raj na ziemi jest niemożliwy" a za "jednego" Mieziuka nikt nie będzie uśmiercał swojego członkostwa w zrzeszeniu o szczytnych celach, jakim jest PZŁ - takie można odnieść wrażenie.... Mimo, że mamy swoich kapelanów, swój DEKALOG z mocnym odniesieniem do tradycji i wartości chrześcijańskich i organizujemy raz w roku "bale w intencji" patrona związku,Św. Huberta, który jest w palestrze świętych, to jak mało kto, w stosunkach międzyludzkich potrafimy kalać najświętsze wartości jakim jest zasada "żyj i pozwól żyć innym" i zachowywać się jak potwory, czyniąc innym piekło na ziemi... A werdykt OSŁ w Białymstoku ? Cóż, sąd koleżeński, przynajmniej jeden z zasiadających sędziów to osoba z wykształceniem prawniczym i ogromną praktyką w orzekaniu..., drugi - emeryt mundurowy, co prawda formacji straży pożarnej, ale..., ten trzeci...mógł miec zero do powiedzenia. Każda kombinacja w tym składzie możliwa, ale werdykt jest spłodzony i lekko pachnie zwykłą "szmirą"... Tak, "Ściana Wschodnia" zaczyna uchylać rąbka skrzętnie skrywanego smrodu, jaki niosą działacze okręgowi zrzeszenia PZŁ... No, ale mamy "Schengen" i niedaleko do Litwy, tam jest trochę inaczej, inna kultura i inni ludzie: bardziej bezpośredni i posiadający trochę inne wartości, bardziej pragmatycznie patrzacy na sprawy łowiectwa... Tytuł:
"Baron" suwalski, cz. IV
więcej>>
Myśliwskie akcesoria
 Dryling srut 12x70 vs...
 beretta 686e sporting
 celowniki kom
 Montaż Sauer 202
 Mauser M03 - prośba o...
 Pole widzenia na100m
 Jeszcze na temat kal....
 "ścięcie wylotowe"
 Wabik na dziki Cass-C...
 latarka do poszukiwan...
Redaktorzy piszą
"Baron" suwalski, cz. IV autor: Piotr Gawlicki
Czwarty dzień z rzędu dziennik „Łowiecki” publikuje cykl ”Baron” suwalski. Po próbach ukarania Ryszarda Mielziuka, łowczego KŁ Nr 1 w Ełku, w konsekwencji doniesień do ORD w Suwałkach i do organów ścigania oraz wykluczenie go z koła, Przewodniczący OKR w Suwałkach Wiesław Konecko, członek w/w koła, złożył kolejne doniesienie do Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego. A właściwie złożył je jeszcze przed WZ koła w czerwcu 2007 r., podczas którego odmówił porozumienia się z Ryszardem Mielziukiem. Nic dziwnego, że porozumienia z łowczym się obawiał, bo o nowym doniesieniu do ORD członkowie koła jeszcze nie wiedzieli. Wśród jego zarzutów znalazło się też działanie na szkodę PZŁ, więc armaty wytoczył ciężkie.

Stanisław Mazurek, z-ca Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego w Białymstoku, do którego trafiło doniesienie W. Konecko, postanowił wszcząć postępowanie dyscyplinarne przeciwko Ryszardowi Mielziukowi z ..."§ 137 ust.1 pkt. 1 i 4"... (działanie na szkodę Zrzeszenia) ..."oraz § 22 pkt.2 Statutu PZŁ i Regulaminu Polowań"..., uzasadniając je następująco:

więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Przepisy kulinarne
   co z dzikiem
  Psy myśliwskie
   Wybór pieska jeszcz...
   Święta Idą :))
   W jakim wieku pies ...
   LISY....
  Dyskusje problemowe
   Pozbawienie broni cech ...
   Może być problem,ale cz...
   Powrót broni z polowania
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa