Poniedziałek
21.01.2008
nr 021 (0904 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
26-12-07 19:30
Kal.30-06
08-01-08 02:54
Leśnik1
25-03-07 17:47
błażej
09-01-08 16:57
waldek2100
21-01-08 18:06
robcio2
21-01-08 18:51
Maryna
Humor
nadesłał: Kebas84
"Dyrektor"
Lecący balonem mężczyzna uświadomił sobie nagle, że się zgubił.
Zmniejszył wysokość lotu i zobaczył w dole kobietę. Opuścił się jeszcze niżej i krzyknął do niej:
- Przepraszam, czy może mi Pani pomóc ? Obiecałem przyjacielowi, że dolecę do niego w ciągu godziny, ale sam już nie wiem gdzie jestem....
Kobieta odpowiedziała:
- Jest Pan w balonie napełnionym gorącym powietrzem, unoszącym się około 10 metrów nad ziemią. Znajduje się Pan między 40 a 41 stopniem północnej szerokości geograficznej oraz między 56 a 60 stopniem długości zachodniej...
- Pani jest inżynierem ? - spytał mężczyzna z balonu.
- Tak - odpowiedziała kobieta - a skąd Pan wie ?
- No cóż - rzekł baloniarz - wszystko to, co Pani powiedziała, jest z merytorycznego i fachowego punktu widzenia prawdziwe, ale ja w dalszym w ciągu nie mam bladego pojecia co zrobić z tymi wszystkimi informacjami, a fakty są takie, że się zgubiłem. Szczerze mówiąc, w ogóle Pani mi nie pomogła, a tak zasadniczo, to nawet przez Panią jestem jeszcze bardziej spóźniony.
- A pan jest na pewno dyrektorem !? - odpowiedziała kobieta.
- Niesamowite ! Faktycznie jestem dyrektorem.... - odpowiedział mężczyzna
- Skad Pani wiedziała ?
- No cóż... Nie wie Pan, gdzie Pan jest, nie wie Pan, dokąd Pan zmierza, osiągnął Pan tę pozycję zużywając dużo powietrza, złożył Pan obietnicę, której nie jest Pan w stanie dotrzymać, oczekuje Pan od ludzi, którzy znajdują się niżej, że rozwiążą za Pana Pańskie problemy. Poza tym fakty są takie, że jest Pan nadal dokładnie w tej samej sytuacji, w jaką Pan sam się wprowadził, ale uważa Pan, że to moja wina...
Hyde Park Corner
 Hubertus? Czwartek?
 gęsi Mirosławiec
 Hit !!!
 Pomylka ?
 Podziękowania dla Puc...
 Puchalszczyzna!
 Kronika koła
 Bez wyrzutów sumienia...
 Filmy (urywki)
 amerykański model łow...
 16-tego,16-sty na roz...
 POMOC DLA ANI
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia14.01.2008 - 20.01.2008
Redaktorzy pisząPiątek 18.01.2008
Przypadek najlepszym detektywem autor: Stanisław Pawluk
Kłusownictwo wykonywane przez myśliwych nie należy do rzadkości. Wykrycie sprawcy takiego czynu nie jest proste w sytuacji, gdy myśliwy ma pozwolenie na odstrzał i strzela legalnie. Strzelona sztuka nie jest następnie nigdzie wykazywana i znika, a ten pseudo-myśliwy jedzie do lasu po następną.

W okręgu lubelskim tajemnicą poliszynela jest to, gdzie do niedawna jeszcze znajdował się „bank łbów”, w którym można było za stosowną opłatą wymienić nie pasujące do oceny poroże rogacza, czy jelenia byka. Nie jest tajemnicą, które z najbardziej elitarnych kół, jednorazowo po polowaniu dewizowym, zakupiło tam 10 wybranych odpowiednio łbów, które na wycenie nie budziły żadnych wątpliwości. Bezkarność takich i innych czynów wynika – jak twierdzą myśliwi - z nieżyciowych przepisów prawnych, luk w rozporządzeniach, a także z faktu, że pełnienie funkcji kontrolnych przez zarząd okręgowy PZŁ jest fikcyjne i z nastawieniem udowodnienia, że krytykujący nieprawidłowości nie mają racji. O systemie wymiaru (nie)sprawiedliwości łowieckiej nie wspominając. Zasada w takich przypadkach jest prosta: swojemu wolno więcej, a najwięcej funkcyjnym. Czy tak będzie także i w tym przypadku? Poznajmy wpierw fakty.

więcej>>

FelietonŚroda 16.01.2008
Stawy autor: Pieter_81
Gołoledź i lekko prószący śnieg znacznie spowalniały samochód, chodź w nocy na drodze ruch był znikomy. Opuszczając miejskie zabudowania, Czakra instynktownie wyczuwała zbliżające się polowanie – już nie leżała spokojnie na tylnym siedzeniu, tylko stojąc cicho popiskiwała. Dziś po raz ostatni w sezonie mieliśmy stanąć nad suchymi już stawami, by zakłócić swą obecnością przelot na żerowiska kilkuset „spóźnionym” zbożówkom, które pomimo przymrozków nadal nocowały na niezamarzającym błocku.
więcej>>

Listy do redakcjiWtorek 15.01.2008
Selekcja kozłów – po sezonie. autor: sumada
Minął już sezon polowania na kozły. Jest to dobry czas aby zastanowić się nad tym, czy cele hodowlane realizujemy prawidłowo. Co jakiś czas ustalane są nowe zasady selekcji. Równocześnie trwają dyskusje o celowości tej selekcji. Ale jest pytanie, jak ta selekcja jest właściwie realizowana. Selekcja zwierząt domowych jest zdecydowanie łatwiejsza. Wybiera się rodziców dla przyszłego pokolenia i już. Wśród zwierzyny łownej nie jest już to taka prosta sprawa. W przypadku kozłów polega na eliminacji z łowiska rogaczy spełniających określone kryteria. Ale tak naprawdę to istotniejsze jest jaka grupa rogaczy zostanie ojcami przyszłego pokolenia. I czy są to rzeczywiście te rogacze, które chcielibyśmy obdarzyć tym zadaniem. Tego niestety nie wiemy. I nie bardzo wiadomo jak się tego dowiedzieć. O ile jeszcze przy sarnie polnej można wyobrazić sobie wykonanie zdjęć kozłów z danego obszaru przed okresem polowań. Później można porównać ten zbiór z parostkami kozłów pozyskanych i zobaczymy jakie kozły zostawiliśmy. Mało precyzyjne i niewygodne w wykonaniu ale zawsze coś. Przy sarnie leśnej jest to raczej niemożliwe.
więcej>>

Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 21.01.2008
Numer wydania:
021 (0904 )
ISSN 1734-6827
Psy myśliwskie
 Foksterier szuka do...
 Poszukuję szczeniak...
 Kowno-fox DASZA
 Pierwsza Cieczka
 Welsha oddam.
 Świadectwo użytkowo...
 Łajka - historia
 Węgierka odebrana.....
 Olomouc - Klubowa k...
 Czy można psa uwiąz...
 Polujące psy
 Kynologia łowiecka....
 WACHTELHUND opinie ...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Dyskusje problemowe
 Broń myśliwego
 Pozyskanie - obłuda czy...
 Wilki w puszczy bydgosk...
 KOZŁY KONKURSOWE
 Sztandar i mundur ?
 Broń odprzodowa w łowie...
 łowiska komercyjne - za...
 LOCHY, LOCHY....
Przepisy kulinarne
 Polędwiczki . . . .
Myśliwskie akcesoria
 AMUNICJA KULOWA MARKI...
 Meopta Meostar R1 3-1...
 Dryl tylko na podchód...
 Szukam Rusznikarza
 Gdzie kupowaliście w ...
 dryling krupp
 Vierling
 komora zamkowa alu
 Cz czy tikka varmint
 wartość lunety czj 6x...
 Kniejówka BETTINSOLI
 CENY???
 Docter
 DOCTER ZF 8x56 4LP
 Zdanie nt kniejówki I...
 Amunicja do CZ555
 konserwacja oksydy br...
 lornetka
 sila odrzutu
 Jaki półautomat kulow...
Redaktorzy piszą
Koło specjalnej troski autor: Stanisław Pawluk
W całej Polsce znana jest już nazwa Koła Łowieckiego nr 63 „Dąbrowa”, kierowanego twardą lecz niesprawiedliwą i zawziętą ręką Antoniego Sacharuka. Nie zważając na opinię publiczną, szargając i tak nadszarpnięty wizerunek Zrzeszenia Polski Związek Łowiecki, bezwzględnie realizuje własną politykę, u podstaw której leży zasada, że jedynie on ma rację.

O zwołaniu kolejnego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w celu wykluczenia Tomasza Rappe, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia pisaliśmy w dzienniku. W chwilach, gdy prawie cały świat, wierzący bądź nie, czerpie radość z Bożonarodzeniowego przekazu, Antoni Sacharuk przy pomocy swych dyżurnych świadków o niezbyt pozytywnych życiorysach, nie tylko łowieckich, w zaślepieniu chciał w takt rozbrzmiewających kolęd, po raz kolejny rozprawić się z Tomaszem Rappe, którego zasadnicza wadą jest brak czołobitności wobec prezesa koła. Nie wiedzieć czy, przymuszony głosami opinii publicznej, czy skruszony nastrojem Świąt, Antoni Sacharuk owo zebranie, mające odbyć się 20 grudnia, swoim własnym głosem odwołał podczas tradycyjnej już prelekcji przed polowaniem, o których nie zapomina bez względu na to, czy jest, czy też nie prowadzącym polowanie.

więcej>>
Komentarze czytelników
... do felietonów
12:09 wielotykowiec1Wspólne, przestępcze działania są wykorzystywane przez liderów do szantażowania i wymuszania posłuszeństwa. Wystarczy byc świadkiem skórowania skłusowanej klempy. Szkodliwych dla PZŁ, kierujących go na manowce, lokalnych mini-liderów należy ujawniać, tak jak to robi Kulwap. Samo nic sie nie zrobi. DB Tytuł:
Przypadek najlepszym detektywem
12:50 wielotykowiec1Zarząd koła zwołuje WZ w celu wykluczenia, ZO zwleka w "trybie nadzoru" z reakcją, ZK sam odwołuje WZ. Łowczy z Biełej coś tam mętnie tłumaczy. Potem wszystko od nowa. Tak od kilku lat............ Wygląda na to, że wspólnie uzgodniają kolejne podstępne manewry..... Z tekstu wynika, że podsłuchiwaniem i skarżeniem, łowczy okręgowy ustawia się w samym środku konfliktu i podpuszcza strony.................. Może cała ta szopka po to, aby "zaje...." psychicznie frajera. Jeśli nie wytrzyma presji i sam zrezygnuje, to winnych nie będzie.................... Łowiecki psuje działaczom z Białej Podlaskiej zabawę, bo ujawnia cwaniactwo................ Apeluję o to, aby tak samo ujawniać wszystko, co dzieje się w bulwersującej sprawie Kol. Mielziuka z Suwałk. DBTytuł:
Koło specjalnej troski
więcej>>
Strzelectwo
 Reakcja w spłonce
 PUCHAR ZIMY!!!
 TRG, LRS, SSG
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy siedząc np: w restauracji, w domu u kolegi lub regulując rachunek na stacji benzynowej. itp., mogę trzymać broń w samochodzie nie przerywając ciągłej obserwacji pojazdu?
Odpowiedź:
"Kontrolę nad bronią" należy rozumieć, jako osobistą gwarancję, że broń nie dostanie się w ręce osoby trzeciej, bez bezpośredniego targnięcia się na właściciela broni. Do restauracji należy iść z bronia, bo nie ma możliwości stałej obserwacji samochodu i bezpośredniej intewencji np. na kradzież samochodu.
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
  • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
  • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
    Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.