Poniedziałek
04.02.2008
nr 035 (0918 )
ISSN 1734-6827
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 04.02.2008
Numer wydania:
035 (0918 )
ISSN 1734-6827
Przepisy kulinarne
 motylica u sarny
Strzelectwo
 Parcour w Krakowie!...
 Berreta czy Winches...
Hyde Park Corner
 jeszcze o dzikach...
 Urszula L. Kwiatek !!!
 Wilki polowały na uli...
 trochę samby
 GłUSZEC
 Komu zimy brak :)))
 tak na marginesie
 Bór znowu podarzył ;-...
 Z Rykowiska do Kanady
 filmiki
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
30-12-07 18:32
Leon
04-02-08 11:20
leszek kowalski
04-02-08 11:34
leszek kowalski
05-06-04 14:42
rysioh
04-02-08 11:47
Waldemar TROP
03-02-08 00:42
.Marek Bublej.
Dyskusje problemowe
 Wpadka mysliwego, czy w...
 promesa na rodzaj broni
 posiadane odznaczenia
 CO Z TYM śCIERWEM ZROBI...
 Dodatkowe badania
 Wstrzymanie odstrzału
 Pytanie 983
 Zrzeszenie niezrzeszony...
Komentarze czytelników
... do felietonów
13:51 KulwapJak powiadomił mnie ORD w Białej Podlaskiej Waldemar Szpiler, OSŁ w Białej Podlsakiej bez powiadomienia mnie uznanego wczesniej jako poszkodowanego po otrzymaniu akt sprawy Z GSŁ podjął decyzję zatwierdzającą umorzenie postępowania w sprawie zastrzelenia w sezonie ochronnym lisa przez przełożonego sędziów prezesa OSŁ w Białej Podlaskiej. Wnioski o skierowanie sprawy do innego OSŁ nie zostały uwzględnione. Szczególnie w Białej Podlaskiej zasady poszanowania prawa nie istnieją! Tytuł:
Rzecznicy i sądy na cenzurowanym
18:00 192326wCzy to "nasze szczekanie" może coś zmienić? Może zgłoszenie do prokuratury? Prokuratorzy też polują.Tytuł:
Rzecznicy i sądy na cenzurowanym
19:05 wielotykowiec1Jeżeli organy PZŁ konsekwentnie nie odpowiadają, to zgodnie z prawem prasowym /i nie tylko prasowym/, można chyba doprowadzić do ustalenia przed sądem, czy mogą olewać opinię społeczną. Jeśli sąd powszechny, [w końcu, to nie jest ośmieszona, przez samych siebie, instytucja, łowieckich sądów koleżeńskich], uzna winę to ustali też konsekwencje. Są tacy, którzy, żeby szanować innych, muszą się bać............................................................ Od pewnego czasu część czytelników zachęca do korespondowania o patologiach w PZŁ z organami Państwa, bo nie wierzą w samonaprawienie się władzy PZŁ, którzy o elektoracie przypominają sobie co 5 lat. Jeśli partnerem nie może być ZG i ZO, niech porządek zaprowadzają: MŚ, Sejm, RPO, czy każdy inne organy. Na dłuższą metę sitwy, nie są w stanie utrzymac pokrętnych układów i powstrzymać demokratycznych zmian, więc "łowiecki" ze swoim potencjałem i dorobkiem w zakresie obrony przed bezprawnymi działaniami ze strony organów PZŁ, może, jako przedstawiciel zwolenników demokratyzowania Związku, przyśpieszyć oczekiwane zmiany, bez oglądania się na niereformowalną część urzędników i działaczy. DB Tytuł:
Rzecznicy i sądy na cenzurowanym
20:09 saampekNie dopatrzyłem się w felietonie co ORD w Olsztynie uczynił w sprawie W.KoneckoTytuł:
Rzecznicy i sądy na cenzurowanym
... do zdjęć
07:58 jandrusb Piękne ptaki, piękne zdjęcie :-) Darz Bór.
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Myśliwskie akcesoria
   Tikka T3 syntetyk czy...
   sklap w Źilinie
   Wysiadka
   Instrukcja obsługi.
   Broń odprzodowa
   Amunicja dostępna w P...
   Skok gwintu - po 4 la...
   Stojak do przestrzele...
   blaser R93
   Steiner nighthunter xp
   Delta Optical Classic...
   sauer 202 jaka luneta...
   Luneta NIKON MONARCH ...
   Kupiłem!
   Lunety I.O.R
   samplelist.com Kto ku...
   MERKEL
   Jak zwykle lunety...
   AWSM 338 Lapua magnum
   Swarovski Z6i 2-12X50...
   Lornetka
   HOWA
   Kto pytał o Husqvarnę...
   Dryl tylko na podchód...
   Gdzie kupowaliście w ...
   Luneta do polowań zbi...
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia28.01.2008 - 03.02.2008
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 28.01.2008
  Pierwszy Bialski Cyrk Łowiecki autor: Stanisław Pawluk
  Nikt w Polsce nie bierze sobie za nic opinii własnego środowiska, tak ja kierowana przez Aleksandra Witt Kompę Okręgowa Rada Łowiecka oraz kierowany przez Romana Laszuka Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej. Organy te do chwili obecnej nie znalazły recepty na falę coraz bardziej narastających afer w okręgu.

  Na światło dzienne wychodzi z ukrycia system wzajemnych uzależnień i powiązań, mający wpływ na to, że jedni mogą korzystać z większych praw, a inni mogą jedynie potulnie przytakiwać. Do najpilniej strzeżonych, choć nieudacznie, tajemnic łowczego okręgowego jest min. to, ile zarobił prywatny tartak członka ZO w Białej Podlaskiej Jana Czarneckiego na dostawach materiału do budowy strzelnicy, czy jaki był udział w tym przedsięwzięciu członka Rady Okręgowej Antoniego Sacharuka. Jakiegokolwiek zagadnienia nie dotknąć, wszędzie jest coś do ukrycia, na wołowej skórze by nie spisał. Prawdopodobnie z faktu, iż Biała Podlaska do niedawna była jednym z większych garnizonów lotnictwa wojskowego, wynika rozpowszechniająca się w rezultacie tych licznych skandali w środowisku myśliwych, ironiczna nazwa tego „zasłużonego” dla wizerunku łowiectwa okręgu: Pierwszy Bialski Cyrk Łowiecki.

  więcej>>

  FelietonŚroda 30.01.2008
  Moskwa - Odessa autor: Alej.....
  No i, w końcu, wybrałem się na wyczekiwane, jak co roku, byki. Odstrzał przeleżał w szufladzie już prawie miesiąc, gdy, po jednym nieudanym podejściu, znów mnie naszło. Znów, bo raz, gdy byki nieśmiało porykiwać zaczynały a zakontraktowany dewizowiec do nas jechał, już chciałem...
  Wnet, zajeżdżając do łowczego - żeby wypisać się w książce jak należy - okazało się, że nie byłem, przynajmniej ja, przygotowany na majestatyczne: odstrzał na jelenie wstrzymany!
  Na nasze - bo i Janek chciał pójść za bykiem - głupie najwyraźniej miny usłyszeliśmy, że możemy sobie, przecież, na „siedemnastkę”, na kaczki, jak kilku już dziś wcześniej kolegów, pojechać.
  Na kaczki...??? Ale co nam po kaczkach gdy my chcieliśmy na byka...
  Posiedzieliśmy więc chwilę pod gruszą łowczego, życząc połamania naszemu dewizowcowi co to, ze dwa tygodnie temu zapowiedziany, dziś akurat zjechał. Na proponowane wodne ptactwo, jakoś, nam się przeflancowywać nie chciało. Być może w myśl powiedzenia „idziesz na zwierza nie strzelaj do pierza” a może tylko z braku wyżła jakiego pod ręką? No, nie wiem. Dziś już nie wspomnę ale, tak czy siak, my dziś chcieliśmy na jelenie. I na nic innego!

  więcej>>

  OpowiadanieWtorek 29.01.2008
  Uncas, Uzik... autor: Jozef Starski
  Uncas, Uzi, Uzik – pod takimi imionami występuje jedyny w Kanadzie męski przedstawiciel psów rasy gończy polski. W takiej kolejności następowała ewolucja jego imienia. Dziś reaguje na każde z powyższych, ale przyjęliśmy ostatnio nazywać go Uzik, bo jest to niesamowity „łob-uzik”.

  U kanadyjskiego weterynarza zarejestrowany jest jako Uncas z rasy Polish Hunting Dog. Nie znam okoliczności w jakich doszło do oficjalnego nazwania tej rasy w języku angielskim, ale wyznaję, że jest to nie najlepsze określenie. Byłem przygotowany, że będzie ta rasa nazywać się w języku angielskim Polish Scent Hound, bo tak ją już nazywano przed oficjalną, międzynarodową rejestracją. Była to bardzo trafna nazwa, odzwierciedlająca cechy psów tej rasy. A tu w końcu, po dużym nadymaniu się... polski pies myśliwski. Kto na to pozwolił i dlaczego przystał? Teraz, jeśli ktoś zechce dosłownie tłumaczyć z angielskiego na polski, a nie będzie znawcą ras, to nazwie go na pewno nie gończy, a tylko polski pies myśliwski. Zostawmy jednak w spokoju wielkie międzynarodowe gremia hodowców z ich niezrozumiałą „pieską polityką”, a przejdźmy do samych piesków, a szczególnie zwróćmy uwagę na jednego urwisa – mojego Uzika.

  więcej>>

  Redaktorzy piszą
  Rzecznicy i sądy na cenzurowanym autor: Piotr Gawlicki
  W dzienniku „Łowiecki” pisaliśmy wielokrotnie o sytuacjach, w których rzecznicy dyscyplinarni i sądy łowieckie zachowywały się inaczej, niż nakazywałaby rzetelność prowadzenia spraw. Artykuły poniższe przedstawiały takie sytuacje:
  Polowania w KŁ nr 9 ciąg dalszy... ;
  "OSOBENNOSTI NACIONALNOJ ACHOTY" po lubelsku;
  Członkowie KŁ Nr 9 LTM jednak ukarani;
  Kłusować, a dlaczego by nie?;
  Potrzebny sąd diabelski???;

  I następne:
  HISTORIA PEWNEGO POLOWANIA;
  Czy tylko sprawa jednego lisa?;
  Czy tylko sprawa jednego lisa? cd. ;
  Łowiecka (nie)Sprawiedliwość? ;
  Lis zgnił - sprawa została;
  Dwa lisy - dwie wagi;

  Jednak najwięcej wątpliwości co do rzetelności i formalnej poprawności postępowań organów dyscyplinarnych przyniósł cykl artykułów „Baron” suwalski, cz.I, cz.II, cz.III i cz.IV.

  więcej>>
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Listy do redakcji
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Amunicja
     Tarcze
     Zawody
     Liga
     Archiwum
     Prawo
     Przystrzelanie
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Konkurencje
     Optyka
     Prawidła
     Wawrzyny
  Polowania
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Sarnowice '05
     Połczyn 2005
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Połczyn 2004
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Psy myśliwskie
   Pieski z dobrego sk...
   Wściekli Wy się cz...
   Zagadka - co to za ...
   Otok-tradycja czy p...
   znów łajki
   Ośrodek szkolenia p...
   Ilu nas jest na por...
   Wystawa Krajowa Byd...
   Dla milośników łajki