Wtorek
13.05.2008
nr 134 (1017 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
23:23 szyperSzanowny Kolego Piotrze. Przedstawione przez Ciebie nieprawidłowości obsługi naziemnej w Gdańsku w formie sensacji, poparte wyrywkowymi danymi, które nawet w tej okrojonej formie, pozostają dla przeciętnego śmiertelnika (myśliwego) wysoką formą abstrakcji, nie są wcale aż tak wyjątkowe w lotnictwie. Sam fakt, że w obydwu przypadkach załogi lądujących samolotów, zareagowały prawidłowo, stosując obowiązujące w takich przypadkach procedury, świadczy o tym, że takie sytuację się zdarzają na całym świecie i reakcja na nie jest standardem w szkoleniu pilotów. Natomiast Twój apel do myśliwych: " w przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości na lotnisku i podczas lądowania, w tym przede wszystkim rezygnacji pilota z lądowania bliżej niż odległość 2 NM od progu pasa, należy to natychmiast zgłosić do PKWBL i PAŻP." jest chyba lekko ujmując humorystyczna. Bo powiedz jak pasażer, nie widzący przeważnie pasa podczas lądowania miałby te odległość ocenić. Szczególnie w warunkach IFR. To raczej zadanie dla załogi i do tego korzystającej z ILS-u. Coby nie mówić, polskie lotnictwo należy do bezpiecznych. A poza tym, to podróżowanie samolotem jest, jak się nie mylę co najmniej 20 razy bezpieczniejsze, niż samochodem. Pozdrawiam DB były posiadacz i użytkownik sierrapapafoxtrotgolfbrawo Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
22:04 kuba12Kulis o tym, że konkurencja działa już dawno było jasne dla czytających komentarze. Żaden jeszcze temat artykułu nie był dobry, żaden redaktor nie odpowiada, żadne zasady forum nie były sprawiedliwe itd. Wszystko złe, a są. Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
21:52 kuba12Rudi, co nie jarzysz dowcipów Szumskiego. On jest o wiele lat młodszy od wodza, to nie to pokolenie. W Mokranach prezes OSP i kółka łowieckiego zalazł za skórę wielu sąsiadom. Tytuł:
Z pól, kniej i gabinetów, cd.
21:14 HYRAPo przeczytaniu felietonu, a szczególnie pisma Rzecznika PZŁ, pomimo "nowoczesnego" pokrętnego języka prawniczego i ogólnie wysoko rozwiniętej cywilizacji świata, poczułem się tak jakbym żył w szesnastym wieku. Z całej treści jasno wynika, że tak stosując i takie prawo niewinny może zostać winnym lub odwrotnie, z winnego zawsze można zrobić niewinnego. W Portalu licznie opisywane były sytuacje w których stosowanie prawa można nazwać bezprawiem. Jakiekolwiek granice przyzwoitości stosowania BEZPRAWIA w PZŁ, i nietylko w PZŁ, zostały dawno przekroczone. Najbardziej przeraża mnie to, że są Koledzy, którzy świadomie bronią tej hipokryzji jak kiedyś socjalizmu. DB.Tytuł:
Interpretacje prawa w "Łowcu Polskim"
20:26 Kulwap osa47. Kryminalistę zrobił z ciebie prawomocny wyrok sądu a nie ja. Z kolegami spotykam się i to w wymiarze większym niż ci się zdaje. Tyle, ze nie z tymi, którzy trzymają z tobą. To zwyczajnie dwa różne światy! W świecie ludzi z zasadmi zaszczytów nie dostąpisz! Możesz brylowac jedynie na tych niwach gdzie Antki decydują o formach demokracji. Do czasu - oczywiście! Ps! Skończyłem czytac kolejne akta. Znowu z twoim nazwiskiem! Tytuł:
Z pól, kniej i gabinetów, cd.
19:35 RudiPanie Szumski.Czyżby Antek ową Annę pojął i wszystko to przez nią ? Może, jak to mówią francuzi, "cherche la femme", gdy coś niejasne. Rudi.Tytuł:
Z pól, kniej i gabinetów, cd.
18:43 CornuW związku z udzieloną"Łowieckiemu" przez Rzecznika Prasowego PZŁ. odpowiedzią,mam pytanie. Jak traktować "kalendarz polowań" publikowany w "Łowcu" czy jest to wykładnia obowiązującego prawa reprezentowana przez władze związku, czy też jest to zdanie jednego z zatrudnionych w redakcji prawników? Czy kalendarz z"Łowca" może być dowodem w sądzie? Relatywizm norm prawnych to jedna z poważniejszych przyczyn bałaganu w PZŁ.i nie tylko. Pozdrawiam. CornuTytuł:
Interpretacje prawa w "Łowcu Polskim"
18:27 osa47Kol. Kulwap! Wylewając wiadra żółci na lewo i prawo nie zbudujesz Swojego wizerunku rasowego redaktora. Sam wiesz, że zawsze znajdzie się grupa osób z natury rzeczy zgorzkniałych, która przyklaśnie Twoim działaniom. Ale nie zapominaj, że to jednak mniejszość. Przeważająca większość to ci,których już opisałeś w Swój specyficzny sposób albo ci, których wkrótce opiszesz. Wiem, że nie stanowią dla Ciebie tajemnicy moje dane, jestem jednym z tych opisanych przez Ciebie. Uczyniłeś ze mnie przestępcę, chociaż nigdy nie chciałeś opisać obiektywnej prawdy. Powiem tak: nie zależy mi na tym, bo inni ocenili mnie inaczej i nie czynili tego poprzez zastraszanie, przekupywanie i tp. Czy takie działania, kiedy opisując zdarzenia naginasz prawdę, aby wnioski z pisania były jedynie słuszne według Ciebie to ta etyka, za którą tak wojujesz? Czy nie daje Ci do myślenia fakt, że nie spotykasz się z kolegami z koła, rzekomo nie mając czasu? Czy działając w obronie innych na pewno dopełniłeś rzetelności w zbieraniu materiałów? Wiem, że w wielu wypadkach jest różnie z tą rzetelnością. Szkoda. Tytuł:
Z pól, kniej i gabinetów, cd.
17:11 RudiAd. kulis. Wiesz, co to jest spiskowa teoria dziejów ? Niedługo pękniesz od niej. Ad. 19 tysiecy plus w. U mężczyzn bardzo razi brak poczucia humoru. Rudi.Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
15:34 192326wA więc prawo dla popierających "najlepszy model łowiecki" i PRAWO DLA RESZTY.Tytuł:
Interpretacje prawa w "Łowcu Polskim"
14:35 kulisajwa, maskuj się lepiej. Który komentarz poniżej twój, R.D., Rudiego, Springa czy Loftki był na tematy łowieckie? Ale miałeś dużo do powiedzenia, bo robisz co musisz i widać to ci odpowiada. Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
14:16 ajwaWybacz "kulis" jest to forum łowieckie więc piszemy na tematy łowieckie.Natomiast o lotnictwie można pisać naprzykład na tym forum: /lotnictwo.net.pl/ i wielu jeszcze innych.Wystąp z wnioskiem o utworzenie komisji śledczej na ten temat.(przejdziesz do historii)Ponadto zauważyłem że redakcja powinna niezwłocznie iść na zasłużony urlop ponieważ aluzji z pierwszego komentarza nie zrozumiała. Ad RD. Trafny komentarz.Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
13:07 kulisSiedziałem długo cicho i poczytywałem sobie tylko od czasu do czasu forum, ale jak się przypadkowo dowiedziałem, że struktury PZŁ przystępują do niszczenia portalu, poprzez swoich zaufanych i wiernych popleczników, wyszukiwanych w okręgach, to już milczeć nie mogę. Kogo już zwerbowano oczywiście nie wiem, ale lista nicków poniżej daje dużo do myślenia, bo werbownicy nie mają odzywać się w temacie, tylko walić na oślep w Łowiecki. Czy R.D., Rudi, Loftką_go, ajwa czy Spring napisali niżej choć słowo o lotnictwie cywilnym w Polsce? Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
10:07 R.D.Uzyskałem status skoczka? Miło:-)Nie wiem jeszcze jakie obowiązki i jakie przywileje są z tym związane ale postaram się nadrobic braki ekspresowo. Natomiast drogiej Redakcji chciałbym przysiąc, ze nie bedę nigdy usiłował robić Jej wody z mózgu. Jednakowoż jeśli własciciel tytułu prasowego daje czytelnikom możliwość odnoszenia się do materiałów publikowanych, mało tego, zachęca do współtworzenia pisma to uważam za swoje czytelnicze prawo komentowanie w najbardziej nawet zjadliwej formie wszelkich rewelacji, zwłaszcza tych 'ni-pri-cziom'. Jesli gadać (właściwie pisać) na dowolne tematy wedle własnego uznania wolno tylko Naczelnemu i Kulwapowi, to uprzejmie proszę w imieniu własnym i innych Kolegów, aby Redakcja dała temu jasny wyraz i ustaliła linię programową tak, jak to dawno zrobił kol. Bloch w ŁP. Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
09:36 Kazimierz SzumskiRudi "szczał" w dychę!!! Pani Anna była bibliotekarką i niejako moją nauczycielką, wygrywałem dużo konkursów czytelniczych w podstawówce organizowanych przez P. Annę i byłem o Nią cholernie zazdrosny :))))Tytuł:
Z pól, kniej i gabinetów, cd.
07:11 ajwaŁowiecki schodzi na psy,jeszcze trochę i zostaną tu sami redaktorzy, redahtory i kilku klakierów.Najlepszym przykładem krótka lista na zawody w Ciechanowcu,pomimo nagród i zachęt nie wydłużyła się.Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
06:52 SpringCzasy minely, ale nauka z tamtych czasow nie poszla w las.Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
01:03 SpringWykreslilem te dobra osobiste chronione pieczolowicie przez redakcje i powtarzam skreslony komentarz. "Jasne!!! To Antoni S. sam sie wybiera na prezesa, sam sobie kolejny raz udziela absolutorium, sam w tajnych glosowaniach uzyskuje 2/3 ilosci glosow itd. i itp. Oczywiscie ja natomiast nierozsadny taki powinienem wierzyc, autorowi, cieniasowi, ktory trwa w solidarnosci" z Antonim S. albo Kazimierzowi S. ktory nie jest mysliwym i ma jakas tam zadawniona osobista "solidarnosc". To jest oczywiste, ze uwzgledniajac swoje doswiadczenie i liczby, wierze kilkudziesieciu mysliwym ktorzy maja prawo do swojego zdania oraz spokoju i nie musza sie liczyc na szczescie z "zatroskanymi" o ich "dobro". Dla mnie jasne jest tez, ze po prezesie ktorym byl Kol.cienias potrzebny byl ktos, kto ma ludzkie nawyki i ludzkie wady zwyklego czlowieka." Tytuł:
Z pól, kniej i gabinetów, cd.

... do zdjęć
23:47 rafal3006 Mam takiego JAGA.Pies uniwersalny aportuje ptaki świetny na farbe.Troche nadpobudliwy i to jedyna wada tych psów
22:46 łapacz :)) Kawał psa to jest z Pirata a młody taki się wydaje przy suce , cieszy mnie to że daliśmy rade :)) DB
22:20 Wieniek Poszły konie po... łące. Pozdrowienia :-)
21:51 kamionka1978
21:50 Zygmunt W
21:50 kamionka1978
21:49 kamionka1978
21:49 Mateusz93 Gratuluję pozyskanego Dzika :) i ułozonego psa :)
21:49 kamionka1978 ten z lewej kawał psa
21:47 kamionka1978 piękne
21:24 Gajowy Gugała
21:18 Pawel R.
21:15 Pawel R.
20:32 darzbórnik74
20:32 darzbórnik74
20:31 darzbórnik74 Fajna fotka.
20:30 darzbórnik74 Piękne słoje. Wydaje mi się , że to orzech.
20:11 Dominika super;)
19:16 sumada Przybiegł do mnie jak pies i szczekał. Przez 5 minut próbował mnie przepędzić z łąki. Biegał wokół i szczekał
18:53 Troper Naprawdę jest piękna w całej okazałości.Darz Bór
18:52 Troper Kol Inek cieszy mnie taki szacunek dla strzelby skoro ma dla Ciebie taką wartośc to się chwali i mnie to bardzo ciszy.Łączę pozdrowienia Darz Bór
18:50 GregorW super fotka
17:11 Maksio
17:11 Maksio
16:41 Sympatyk 87 jest tak gdyż i pokój mam niewielki... 2,5 na 3 m
16:39 viparo Gratulacje & DB. :-)
16:14 daras6022
15:31 ketiw11 Brakowało nam Ciebie Endriu...bo ciężko było. W sumie to świt przywitał nas przy ciągnięciu.
15:23 abanas Niezły, gratuluję.
15:14 el Gwiazdor super barwy
15:10 Inek Dziękuję! Ma ona dla mnie wartość, której żadna umowa, czy faktura nie jest wstanie przedstawić. Jest to pewien symbol i moja pierwsza broń :)
12:07 Stefek
11:51 coxa Też taką chcę:-(
11:51 coxa Piękna broń:-)))
11:42 polowanko
11:38 polowanko DARZ BóR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
11:33 polowanko
11:31 polowanko ładniutki gratki
11:23 wojtek01 Moje gratulacje ,też strzelilem dziczka na pierwszym wyjściu w łowisko.
11:23 tomaszp tak to Elita, ale Bona też była i........ stanęła na pudle.
11:20 Marcel84 Przyjemność po mojej stronie, Arona też ;)
09:46 Venator Magnus Dzikuu ...podpisy które składaliście NIE SĄ na "odwrocie" a na ramce okalającej obrazek.... Zresztą widać je na zdjęciu... Zresztą wymagało to trochę "sprytu", żeby zebrać podpisy wszystkich i nie napatoczyć się na Pawła - bo to miała być niespodzianka hehehe
09:42 Jump76
09:42 Jump76 Dobra robota!!!
09:41 Jump76 świetne zdjecie..widze duchy i cienie tych ptaków
09:39 Jump76 Gratuluje otwarcia sezonu! Niech dobra passa trwa.Nie ma to jak koleżeńska pomoc....
09:38 Jump76 ..co byśmy zrobili bez tych tropiących psów:)Pozdrawiam +Darz BÓR
09:32 Staszex
08:55 Stefek
08:55 Stefek
08:53 el Gwiazdor dobra robota
08:26 Paulina T. Najwygodniejsze miejsce:)
07:44 dzikuu Pawle , podpis złożony na odwrocie tego pięknego upominku jest szczerym wyrazem uznania dla twardości Twego charakteru oraz odwagi i pasji jaka wykazałeś się dążąc do tego co JUŻ Ci się udało. Rafał.