Wtorek
10.06.2008
nr 162 (1045 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
21:49 KulwapKazimierz Szumski! Jeśli się ktoś przeciwstawia złodziejstwu, krętactwu i zwykłemu draństwu to jest oczywiste, że narusza paragraf 44 pkt. 2 Statutu PZŁ i powinien byc z PZŁ usunięty jako niekoleżeński ze złodziejami i krętaczami co oczywiście jest także naruszaniem zasad etyki nakazującej stac po stronie złodzieja i krętacza! Pragraf ten stoi bowiem na straży kolegów czyli tych co to chocby po 5 złotych zajumają albo biorą udział w wywalaniu takiego co to się złodziejstwu przeciwstawia! Albo mają mi pomagac kraśc albo won na zbity pysk!!!Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VI
21:32 Kulwap"Tobie się tak w tym teatrze zrobiło? O w mordę! W życiu bym do teatru nie poszedł.....!!!!" (Cytat z pamięci)Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VII
20:46 SpringAd.Kazimierz Szumski. Cos Ty taki wygodnicki? sam popatrz w przepisy roznych korporacji, ale zebys nie musial daleko szukac, popatrz na spoleczenstwa, wszystkie sadzaja do kryminalow i szpitali bez klamek, a nawet niektore skazuja na smierc, a nawet czasem sie myla sadzajac lub zabijajac niewinnego. Gdyby nie bylo mozliwosci usuwania z KL, to trzeba by zamienic PZL w biuro skarg i zazalen i rozpatrywac nieustannie w wiekszosci przypadkow fantasmagorie piszacych. Masz racje piszac, ze "dla złodzieja kolegą będzie - złodziej, dla durnia - dureń a dla szubrawca - szubrawiec", dlatego pewne typy ludzi maja w KL malo kolegow i zostaja przez wiekszosc kwalifikowana (tj. 2/3 dla omawianego przypadku) w glosowaniu tajnym(obowiazkowo) zegnani dosyc chlodno. Statystyki sie uczyles, wiec policz ilu tutaj jest tych wyrzuconych, jaki to stanowi procent calosci, a jak glosno jest o nich, to z tego opracowania statystycznego wyjdzie Ci, ze PZL to organizacja milosierdzia.Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VI
18:54 Kazimierz SzumskiZaznaczam, że nie znam tej konkretnej sprawy i nie zajmuję stanowiska. Niech mi ktoś pokaże czy w jakimkolwiek stowarzyszeniu na świecie jest jeszcze taki obłudny zapis o koleżeństwie itp. pierdołach służący do usuwania niewygodnych osób z szeregów. Albo gość ma kwalifikacje i może być stowarzyszony albo ich nie ma i paszoł szukać szczęścia gdzie indziej. Jak już ktoś wcześniej pisał w HP, dla złodzieja kolegą będzie - złodziej, dla durnia - dureń a dla szubrawca - szubrawiec. Wierzcie mi jako osobie postronnej, że jak ktoś z boku czyta takie bzdury, jak to GSŁ z sędziami w togach debatuje nad problemem koleżeństwa lub jego braku wśród 60cio letnich chłopów (taka mniej więcej średnia wieku w PZŁ) to skojarzenie jest jedno: PIASKOWNICA. I tu nasuwa się poważne pytanie: czy jest zasadne powierzanie majątku narodowego jakim jest przyroda chłopcom z piaskownicy? Pozdr.Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VI
17:44 Spring Paragraf 44, pkt2 - gdy członek koła rażąco narusza zasady współżycia koleżeńskiego, dobre obyczaje bądź zasady etyki i tradycji łowieckiej. 2. Wykluczenia dokonuje walne zgromadzenie. Ten paragraf jest niezbedny dla ochrony zdecydowanej wiekszosci mysliwych w KL, przed chronicznymi naprawiaczami wszystkich i wszystkiego, za wyjatkiem samego siebie. Gdy nawet KL nie korzysta sie z tego paragrafu, to i tak ten przepis dziala stabilizujaco na chetnych posiadajacych nieusuwalny przymus "naprawiania" Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VI
16:22 192326w"kilku 'pieniaczy', którzy na każdym kroku 'opluwają' PZŁ, kłamliwie publikują poprzez 'uczynnych' redaktorów lokalnej prasy informacje szkodzące łowiectwu. (...) Trudno się takich 'szkodników' pozbyć środkami prawnymi..." -Pozbyć należy się PRODUCENTÓW tych pieniaczy,opluwaczy i szkodników, a razem z nimi słynnego § 44 pkt.2. Naczelna Rada Łowiecka powinna zastanowić się nad unieważnieniem wszystkich uchwał wykluczających członków PZŁ z Kół Łowieckich, których "rażąca wina" nie została dowiedziona w SĄDZIE.Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VI
16:13 Paweł54Przejrzałem, w miarę dokładnie, cały cykl felietonów na temat p. Maziarza, spróbowałem "odfiltrować wszystko, co dotyczyło sądownictwa PZŁ i doszedłem do wniosku, że p. Maziarz nie wygrał przed Sądem Powszechnym żadnej sprawy, więc trudno się dziwić, ze w PZŁ też musiał wszystko przegrać. Nie bardzo rozumiem, po co Maziarz wdawał się w awantury z byłym kołem już po wykluczeniu go z szeregów. Przecież to się musiało skończyć wykluczeniem z PZŁ. Jeżeli ktoś decyduje się podjąć walkę z "układem", nie ważne czy PZŁ-owskim, czy gminnym, fabrycznym, związkowym,parafialnym czy każdym innym, to musi mieć wiarygodne i niepoodważalne dowody i świadków, którzy nie zrejterują w czasie pierwszego przesłuchania. Przecież to jest samo zycie. Trudno mi określić, jak zakończy się sprawa w Sądzie w Warszawie, ale nie sądzę, aby p. Maziarz jeszcze sobie w życiu "popolował". Być może nawet sad przywróci mu członkowstwo w PZŁ ze względu na zaniedbania proceduralne np. brak pokwitowania odbioru zawiadomienia czy iinego drobiazgu, ale na następnym posiedzeniu Sądu Łowieckiego, już zgodnie z procedurami, terminami itp. "układ" go wyeliminuje ze swoich szeregów już w majestacie prawa. "Kto mieczem wojuje od miecza ginie". P.S. oto są 'efekty mojego "odfiltrowania" tekstu p. Kibica, polegające na "wyłapaniu" tylko spraw w Sądzie cywilnym: "Prokuratura w Gryficach, umorzyła dochodzenie w sprawie polowania na gęsi w KŁ "Trop" w dniach 12-13 października 2002 w obwodzie 99, to jest o czyn z Art. 52 ust.5 ustawy 'Prawo łowieckie, 'wobec braku znamion czynu zabronionego Witold Maziarz liczył, że się na kole i organach PZŁ odegra i natychmiast napisał doniesienie do prokuratora, policji, Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokuratura Rejonowa w Gryfinie umorzyła dochodzenie w sprawie nielegalnego odstrzelenia w dniu 15 grudnia 2002 r. 7 dzików w miejscowości Stary Kostrzynek, że względu, że zdarzenie nie zawierało znamion czynu zabronionego z Art. 53 pkt. 4 ustawy 'Prawo łowieckie', a materiał dowodowy dot. strzelania w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań mieszkalnych wyłączyła w celu przeprowadzenia postępowania w kierunku popełnienia wykroczenia przewidzianego w art. 51 ust.1 w/w ustawy. Za to Prokuratura Rejonowa w Gryfinie sformułowała przeciwko Krzysztofowi Kotowiczowi i Krzysztofowi Turbaczewskiemu akt oskarżenia o wykroczenie z art. 51 ust.1 ustawy 'Prawo łowieckie', za strzelanie do dzików w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań mieszkalnych i mniejszej niż 500 m od zgromadzenia publicznego, w tym wypadku mszy odprawianej w kościele w Starym Kostrzynku. Rzeczywiście nie dane było jednak Witoldowi Maziarzowi cieszyć się ze zwycięstwa, bo Sąd Rejonowy w Gryfinie, Zamiejscowy Wydział Grodzki w Chojnie odmówił wszczęcia postępowania z oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Gryfinie, ponieważ prokuratura nie dotrzymała rocznego terminu przedawnienia, stawiając zarzuty oskarżonym po dniu 15 grudnia 2003 r., a wiec po przeszło 12 miesiącach od zdarzenia. W dniu 21 maja 2004 roku złożył on cywilny pozew w Sądzie Okręgowym w Szczecinie w imieniu swoim własnym oraz koła, przeciwko Witoldowi Maziarzowi, o ochronę dóbr osobistych. Sąd Okręgowy, a potem Apelacyjny prawomocnie w 2006 roku, a więc po 2 latach uznały, że swoim zachowaniem i używanym słownictwem Witold Maziarz działał bezprawnie i naruszył dobra osobiste KŁ "Trop" i prezesa koła Janusza Marciniaka Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VII
15:26 Paweł54Troche się nie zrozumieliśmy. Z Pana tekstu wynikało, że p. Maziarz składał zawiadomienia do prokuratury o łamaniu prawa łowieckiego przez myśliwych. Chodziło mi o to, czy któreś z zawiadomień było skuteczne i skończyło się wyrokiem sądowym niekorzystnym dla osób, które p. Maziarz oskarżał ?Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VII
15:00 wielotykowiec1Autor azil........... "zarzut wielotykowca1 ....” azil wciąga w dyskusję. Robi się coś w rodzaju wymiany myśli”... ( no tak – wymiana myśli do niecne czyny),"................................... Otóż, Kolego, nie ma żadnej "myśli".............................. Jest obrona "śmierdzącego" układu, polegającego na tym, że uprzywilejowana, wpływowa, grupa "żyjących bez zasad" pacyfikuje wszelkimi sposobami krytykę i próbę zmian..................... Jak nie ma żadnego punktu zaczepienia to nawet "ortografia" służy za pretekst................................. Po rewelacjach z Twojego okręgu, hasła o selekcji, dbałości o populacje, trosce o środowisko, wypowiadane przez przedstawicieli PZŁ, u słuchaczy, wywołują rozbawienie, a ja chciałam "dożyć swoich dni" dumna z kontrowersyjnego, szczególnie dla kobiety, wyboru "myśliwskiej drogi" i w poczuciu o powszechnej prawdziwości tych i podobnych, haseł................... Na szczęście, wszędzie, znajdują się jacyś Maziarze, Mielziuki czy Rappe, którzy pod wpływem szczucia przez dominatorów nie odchodzą z PZŁ, a walczą i ujawniają wstydliwie skrywaną, prawdziwą, często przestępczą, twarz, łasych na medale i przywileje, pseudodziałaczy.................... I jest niezależne dziennikarstwo łowieckie i jest uczciwa, coraz mniej strachliwa i podatna na manipulację, brać myśliwska, więc są nadzieje na "przyzwoitość". DB Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VI
14:59 KibicW czasach kiedy W.Maziarza wykluczano z koła nie było możliwości skarżenia uchwał WZ do sądu powszechnego. Kiedy W.Maziarza wykluczano z PZŁ, taka możliwośc już była, stąd postępowanie przed Sądem Okręgowym w Warszawie i pierwsza rozprawa, o której mowa wyżej, dnia 16 czerca br. godz. 13:30 w sali nr 213, Aleja Solidarności 127.Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VII
14:29 Paweł54Pytanie do autora artykułu. Jak się zakończyły sprawy sądowe w Sądzie Powszechnym a nie łowieckim, związane z opisywaną sprawą. Minęło już ładnych parę lat, więc jakieś orzeczenialub umorzenia już zapadły. Nie bardzo mogę się doczytać o tym w tekście. Jeżeli można prosić o podanie, w skrócie, treści tych orzeczeń. Czy jest przynajmniej jedna sprawa w Sądzie Powszechnym, która zakończyła się orzeczeniem przyznającym rację p. Witoldowi Maziarzowi ?Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VII
09:38 SpringAd.azil, szkoda klawiatury,w kaciku RDM(Rodzina Dziennika Mysliwych) i przyjaciol RDM, kazdy wyrzucony z KL staje sie "swietym" przez samo wyrzucenie, na cale szczescie w realnym zyciu jest dokladnie odwrotnie. Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VI
08:30 192326w ad.azil„Ty wiesz, że ja wiem” i gdzie „pies pogrzebany”.A co z resztą? RESZTA JEST OD PŁACENIA SKŁADEK ......,i już wiadomo że nikt Kol.Kibica nie oskarży o podawanie nieprawdy w tej sprawie.A co z kol.Wiesławem Dobrzenieckim, Januszem Marciniakiem komisją odznaczeń i całą resztą biorącą udział pośrednio, lub bezpośrednio w tej krucjacie?Tytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VI
08:10 Troperad. 192326w chyba byś Kolego nie był byś w stanie policzyc tych osiłków twardogłowych.PozdrawiamTytuł:
Dobro przeciw złu, cz.VI

... do zdjęć
23:56 robcio2 Gratulacje.
23:55 robcio2
23:53 robcio2
22:56 Szczygiel1 Hubi krok w krok za tatą.Paweł gratuluje syna.Darz Bór.
22:27 DamianR
22:25 Zygmunt W A ten co tak na irokeza zrobiony
22:20 Zygmunt W Ale cię koledzy straszą:)
22:00 DamianR Super!!!D.B
21:50 DamianR Ad.fuksiarz zgadzam się z Kolegą.Darz Bór.
21:48 fuksiarz Strzelając trap na Krutli,czyjesz się,jak na prawdziwym polowaniu.
21:44 fuksiarz Najładniejsza strzelnica na Krutli k/Wolsztyna i dziewczyny też najładniejsze....
21:30 Basior 1 Dokładnie tak . Strzał za ucho zakończył jego karierę o godz 21.00.Pozdrawiam D.B
21:28 Leon Pięknie Kolego Szczere Gratulacje!!!DB LEON
21:28 Leon Super fota!!!Wcześnie rozpoczyna jedzonko:)Padł???DB LEOn
21:25 drwalnik jaki jeleń ?ja nic nie widz tutaj oprócz trzcin traw
21:25 hunter26
21:23 hunter26
21:22 Basior 1 Nie mogę się napatrzyć na to zdjęcie , jest prze fantastyczne.Pozdrawiam D,B
21:18 michal_w I słynny dwugłowy zajączek :-)
21:17 3006hunter Najtrudniejszy jest ten pierwszy raz :)
21:12 3006hunter Gratulacje :) Pozdrawiam Gorąco DB !!!
21:06 3006hunter może jeszcze Będziesz w ogóle 100 razy !!! :)
21:01 Maksym Coś wspaniałego!!!Gratuluję!
20:49 Leon Pamietasz o lornetce Kondzia???! DB LEON
20:47 Leon
20:47 Maksio już na pewno nie tak często!!!
20:46 Leon
20:45 Leon Gratulacje Kolego :) DB LEON
20:45 Leon
20:45 Leon Rataj Team :)
20:44 Leon Kondziu wie jak sie ustawić :)
20:43 Maksio
20:43 Leon Woow :)
20:43 Leon
20:30 Pawel R.
20:25 Pawel R.
20:24 Pawel R.
20:24 Pawel R. Mały Rataj.D.B
20:23 Pawel R. Komisja Etyki Naszego Koła w całej okazałości.D.B
20:20 Pawel R.
20:20 Pawel R.
20:19 Pawel R. Ekipa.D.B
20:14 Azjaland super DB
20:13 Azjaland
20:13 DamianR Gratuluje.D.B
20:12 Bear oj pablo..
20:11 Azjaland
19:58 MichGin Gratuluje Więcej sukcesów życzę.Pozdrawiam DB
19:41 MichGin Ładny kaban :)DB
19:40 Szelest
19:06 strzelec352 Gratulacje
18:56 el Gwiazdor ale nakoksowany ;)
18:43 Pawel R.
18:40 Pawel R.
18:39 Pawel R.
18:38 Pawel R.
18:36 Pawel R. Darz Bór.
18:30 DamianR
18:28 DamianR
18:27 3006hunter Piękny !!! Gratuluje DB
18:21 tomasi90
18:20 tomasi90 Jest przepiękny!!Gratuluję!!
18:18 tomasi90 Fajna fota!!!
18:15 tomasi90 Gratualacje!!!
18:13 tomasi90 Ale cudo!!!
18:13 tomasi90 Przepiękny!!!Gratuluję!!!!
18:11 drwalnik ładne nóżki :0
18:09 tomasi90
18:07 tomasi90 Przepiękny rogacz!! Gratulacje!!!
17:56 sowland Tak mi przyszło do głowy że fajnie by wyglądało jakby koleżanka narysowała dla ułatwienia szminką linie cięcia jak chirurg przed operacją. Pozdrawiam i gratuluje
17:51 sowland Przepiękny.
17:39 DamianR
17:35 Jump76 :-)
17:33 DamianR
17:32 DamianR Gratuluje.D.B
17:32 DamianR
17:31 DamianR Gratuluje.Kasiu.
17:28 Szczygiel1 Jest i FrYcU.
17:28 Szczygiel1 Gratuluje.Darz Bór.
17:27 sumada
17:27 Szczygiel1 Szczygłowa.Gratuluje trzeciego miejsca.
17:26 sumada
17:25 Szczygiel1 Młody Szczygiełek.Darz Bór.
17:24 sumada
17:17 sumada Długie odnogi to nie wada. Wg mnie należy takie też wyceniać. W rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie wyceny oraz ewidencji trofeów łowieckich z dnia 2 czerwca 2005. jest napisane że wycenie podlegają poroża sarny o formie poroża - szóstak i powyżej. Może to jest przyczyna.
15:12 sauro Samo piękno. Wielkie uznanie dla fotografa. D.B. sauro
15:02 jaktia Hmmm...24 kg waga imponująca jak dla sarny, wspomnę że kolega z mojego Koła ok. 4-5 sezonów temu strzelił szydlarza o takiej masie tuszy, do dnia dzisiejszego jest to rekord skupu w Łośniu (okolice Dąbrowy Górniczej).
14:58 jaktia natura potrafi...
14:09 Kęsy White wolf co to za lornetka ,Delta jaka? i jak się sprawuje . GRATULUJE rogacza Pozdrawiam i D.B.
14:08 >>łukasz<< Piękny ... zazdroszcze :)
14:01 Basior 1 Gratulacje. U nas kozły dopiero od lipca, nie mogę sie doczekać.Pozdrawiam.D.B
14:00 Bohouš gratuluje i Lovu zdar!!
13:58 Bohouš pienkne......gratuluje
13:32 kulalesnik Gratulacje. Darz Bór.
13:26 kulalesnik Piękny:-) Gratuluję. Darz Bór.
12:59 Calamondin Ciarki mi po plecach przeszly:-) Sciskajac w ten sposob, mozesz wycisnac mocz, ktory znajduje sie w napletku i ma nieprzyjemna won, najlepiej za te najdluzsze wloski.
12:51 Stefek
12:41 Calamondin Szczere gratulacje.
12:21 Dominika gartulacje Darz Bó:-)))))
12:16 GregorW Podobno dobre światło w nocy
12:14 GregorW Fajny
12:12 GregorW
12:11 GregorW Gratulacje
12:06 Calamondin Czestotliwosc pobytu w lowisku, bedzie rosla proporcjonalnie do stazu pozycia malzenskiego :-)
11:21 Stefek
10:31 mariandzik Super!!
08:21 Troper Przepraszam Jaktia pomyliłem się troszkę.DB
08:20 Troper Ad jakit masz słuszną rację.Gratuluję ładnego rogacza i ta waga.Pozdrawiam Darz Bór
08:16 Troper Gratuluje zdjęcia miesiąca,ładny rogacz.Pozdrawiam Darz Bór
08:14 juki
08:12 juki
07:59 white wolf Nie no kto by takiego w pierwszej głowie strzelał, ma 6-7 lat.