Piątek
11.06.2010
nr 162 (1776 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
22:31 rycerzProkuratura ustaliła: ..."Zarówno z dokumentacji przesłanej przez Związek jak i z zeznań informatyka Z. I..... oraz księgowej G. D..... wynika, iż wybór ofert na stworzenie systemu "Łowiectwo w Polsce" (wartość 6,115 815.87 zł, brutto) przebiegał w sposób prawidłowy. Ponadto aktualnie jest to przedsięwzięcie w pełni zakończone i rozliczone, a jego pozytywne skutki są widoczne w działalnośaci Związku. (..............) Mając powyższe na uwadze nie można czynić zarzutu niegospodarności członkom Zarządu, w tym jego Przewodniczącemu, odnośnie podjęcia dezycji zakupu powyższego systemu, skoro jak ustalono działa on i usprawnia pracę Związku na terenie całego kraju".... - działa i usprawnia, tylko bez podsystemu finansowo-administracyjnego. To co właściwie działa, jak finanse i administracja nie działają? Tytuł:
System informatyczny dla kół
13:14 lelek_nowyCzyli można rozumieć, że podsystem finansowo-administracyjny systemu informatycznego PZŁ nie jest jeszcze gotowy? To jaki podsystem systemu informatycznego PZŁ jest już gotowy?Tytuł:
System informatyczny dla kół
13:03 Piotr GawlickiTytułem wyjaśnienia, prośbę o odpowiedź na postawione pytania, redakcja zwróciła się do Ministerstwa Środowiska, o czym w pierwszym akapicie wyżej. O tym, kto podpisze się pod odpowiedzią, czy Departament Leśnictwa, czy Departament Prawny, czy jeszcze inny podmiot wewnątrz Ministerstwa, formalnie decyduje Minister Środowiska. Dlatego odpowiedzi dowolnych departamentów na papierze lub w email'u z logo Ministerstwa Środowiska jest jego oficjalnym stanowiskiem. Ponieważ Rozporządzenie, którego dotyczyło pytanie wydane jest przez Ministra Środowiska, to interpretacja tego rozporządzenia dokonana przez Ministerstwo Środowiska w imieniu Ministra jest wiążąca. Inaczej ma się sprawa z interpretacją dokonywaną przez organa lub dział prawny PZŁ. W przedmiocie aktów prawnych wewnątrzorganizacyjnych PZŁ (statut, uchwały NRŁ, etc.), powinna być jedna i jednoznacza ich interpretacja, bo to prawo ustanowione przez PZŁ uchylanie się od jednoznacznej interpetacji wobec członków jest niedopuszczalne. Kiedy jednak organa PZŁ są pytane lub stosują prawo ogólnie obowiązujące, np. właśnie rozporzadzenie MŚ, to nie one są odpowiedzialne za jego interpretację, ale rzetelność nakazuje, żeby uzyskały stanowisko MŚ, tak jak redakcja w tej sprawie, a następnie informację o tym rozpowszechniły wśród kół i członków. Stanowisko, że dana interpretacja pracownika ZG PZŁ publikowana np. w ŁP jest jego prywatną opinią, jest moim zdaniem niedopuszczalne, bo ZG i jego pracownicy mają niegraniczone możliwości uzyskania wiążących interpretacji od autorów danegpo aktu prawnego (np. rozporządzenie MŚ), a jeżeli nie ma możliwości uzyskania takiej wiążącej interpretacji, powinni wypracować stanowisko wewnątrz PZŁ i prezentować je jako obowiązujące w PZŁ, żeby członkowie mieli jasność, jak organa Związku podchodzą do danego zagadnienia. Jeżeli kierownik działu prawnego (obenie były), swoje interpretacje publikowane w organie prasowym Związku przedstawia jako nie wiążące opinie, to podważa zaufanie do organów, bo pośrednio sugeruje, że wobec konkretnego członka organa mogą zastosować inną interpretację. Tytuł:
Nieuprawnione wpisy w książce
12:22 Artur123Puchaczu2! Być może Piotr Gawlicki sam Ci odpowie na swego rodzaju zarzut, ale już można zwrócić Ci uwagę, że szerzysz nieprawdę. Radzę Ci, raz jeszcze zapoznaj się z art. 39.2 ustawy Prawo łowieckie, potem porównaj to z poglądem prezentowanym przez Piotra, a być może Bozia pozwoli Ci zauważyć, że żadnej sprzeczności nie ma. Co do wpisów dokonywanych w książce przez strażników, racz proszę zauważyć, że MoŚ niczego nowego nie stwierdziło, co byłoby trudne do zauważenia po nawet pobieżnym przeanalizowaniu rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania, a że zawsze będą istniały takie osoby, które uzurpować będą sobie prawo do prezentowania odmiennego od zgodnego z zapisami prawa poglądu, to materiał na inną dyskusję. Pozdrawiam. Tytuł:
Nieuprawnione wpisy w książce
12:17 Stanisław PawlukA Ryszard Gierliński wydawał dla prokuratury w Wawie opinię, że system informatyczny działa i jest w pełni sprawny! Min. takie oświadczenie stało się podstawą umorzenia śledztwa w tym zakresie. To kto tu kłamie? Działa ten system czy nie działa? Rację ma Matysek czy Gierliński?Tytuł:
System informatyczny dla kół
12:06 Artur123RR-11! Co w tym dziwnego, że płeć każdej pozyskanej zwierzyny (a więc także dzików, koźląt i cieląt) wpisujemy do kol. 8 „Książki ewidencji”, a w odstrzale darujemy sobie takie rozróżnianie w stosunku do czarnuszków i maleństwa płowej? Do czego taka „spójność” jest Ci potrzebna?Tytuł:
Nieuprawnione wpisy w książce
10:22 RR-11Mało tego, że zapis "zgodnie z terminologią rocznego planu łowieckiego)” nie jest najszczęśliwszy to nie jest spójny z wymaganiami dotyczącymi wpisu w książce pobytu. Rodzi to delikatnie mówiąc niezrozumienie władz koła w stylu płeć-samica to zły wpis bo powinien być wpis np. warchlak lub przelatek :>) Niestety mam wrażenie, że twórcy naszego prawa nie zawsze potrafią logicznie i spójnie myśleć....musimy więc w imię naszego (łowieckiego) interesu pilnować kolejnych nowelizacji prawa.Tytuł:
Nieuprawnione wpisy w książce
08:51 Stanisław PawlukWujo308! Może tutaj dowiesz się co kierowało twoim przyjacielem, że terroryzował rolników: http://www.tvp.pl/lublin/reportaze/zdarzenia-magazyn-reporterow/wideo/10-czerwca-2010/1910709 Tytuł:
Myśliwy "terrorysta"?
08:46 puchacz2Witam Czuje się wywołany do tablicy przez kolegę Artura123. Bardzo dobrze że ministerstwo zajeło stanowisko w tej sprawie. Jednakże nadal podtrzymuję swoje słowa w tej kwestii że jeśli ma to służyć dobru łowieckiemu tzn lepszej kontroli łowiska i uzyskaniu wiedzy przez zarząd koła o tym kto jeździ po łowisku (czy aby nie kłusownicy) i czy wogole jakieś służby działają na naszym obwozie w zakresie przeciwdziałania kłusownictwu i szkodnictwu łowieckiemu to uważam że taki wpis w książkę jest potrzebny( chyba że wpis jest tylko fikcją tak jak to robi jeden z posterunków PSŁ na Pomorzu). Nie widzę również powodu dla ktorego miałoby być to aż tak naganne jak to niektórzy koledzy oponują. Wystarczy czasem poczytać co sami myśliwi wpisują w ksiązki i zacząć od zrobienia porządku we własnym gnieździe-przykladem niech będzie wpisywanie przez łowczych adnotacji o zamykaniu łowska ze wzgledu na polowanie dewizowe i brak wpisu na wyjście na indywidualne polowanie z dewizowcem skoro funkcjonuje obowiązek prawny wpisywania czemu się na tym nie skupimy tylko bijemy pianę co wolno PSŁ i SL. Skoro już tak posiłkujemy się stanowiskiem ministerstwa to warto by było uwagę zwrócić na to że nie jest to żadna wykładnia prawna (jeszcze do niedawna twierdzono wszem i wobec począwszy od kolegi Piotra G po prawników ZG PZŁ w w tym także niektórych pracowników Departamentu Prawnego MOŚ że PSŁ i SL nie ma prawa kontrolować myśliwych wykonujących polowanie). Obecnie jakoś stanowiska są odmienne i to również publicznie wygłaszane na łamach prasy łowieckiej. To stanowisko MOŚ może być w pewnien sposób wiążące ale nie ostateczne tym bardziej że z pisma kolegi Piotra G nie wynika czy napisał to szeregowy pracownik czy jest to stanowisko np. całego Departamentu Prawnego czy wyżej umocowanych osób( tym bardziej że wskazane zostało że jest to stanowisko Departamentu Leśnictwa a nie Departamentu Prawnego MOŚ a to duża róznica). Dobrze wszyscy wiemy że dzisiejsze stanowsko prawników zarówno z MOŚ jak i ZGPZŁ zależy od wiatru najsilniej wiejącego i jutro może być już odmienne. Kończąc temat wielu osobom to nie przeszkadza i wręcz jest pożadane i gdyby to tylko było problemem że SL i PSŁ jest za często w łowisku to było by dobrze, moje i nie tylko moje zdanie to działania tych straży w zakresie łowiectwa są niewystrczające a w przypadku PSŁ wręcz żenujące o czym wielokrotnie nas przekonywął Kulwap pozdrawiam Darż BórTytuł:
Nieuprawnione wpisy w książce

... do zdjęć
23:59 Łukasz Kurek
23:59 Łukasz Kurek
23:52 prezo piękno jest w myłkusach! gratki
23:50 prezo niech się zdrowo chowa! gratuluję!
23:50 prezo
23:46 fousek Darek, kiedy masz urodziny?? Bo chyba trzeba Ci słuchawki sprezentować.
23:45 fousek Gratuluje kozła. Karol, Ciebie powini okrzyknąć filozofem łowieckiego
23:25 Artur.S
23:25 Artur.S
23:24 Artur.S
22:52 Łukasz Kurek
22:51 BaVariaN ad. Adler_89 tak najprawdopodobniej to jest browning a-5. Niestety nie ma go już w rodzinie ;/ a szkoda :)) ad. myłkus!!! no może może... ;) ale bez 9-letniego syna :P Pozdrowionka DB
22:48 Łukasz Kurek
22:40 myłkus!!! No no no młody nie chwaliles sie nigdy ? fajne foto takie klimatyczne , mam nadzieje ze w tym roku bedziesz miał takie swoje zdjecie z 1 dzikiem . DB
22:39 Łukasz Ciekawy :D
22:34 Szort
22:34 Szort
22:33 Szort
22:32 Szort Robi Cap Cap taka gwara tutaj funkcjonuję :) darz bór
22:08 matel-24 piękny:D DB gratulacje...
21:54 Marcin Hutnik Viola masz świetne oko lub sprzęt. Gratulacje za zdjęcie czekam na więcej Darz Bór :D
21:46 Jacu
21:36 Łowczy osz kurde!:) piekne!!! gratuluje spotkania:) DB!
21:35 DamianR
21:24 Łowczy Nie chce mowic gdzie kolege maja:) pieknie DB!
21:19 Łowczy pozazdorscic tylko:)DB!
21:10 Maciek...@
21:06 Maciek...@
21:06 Maciek...@
20:54 cekin
20:49 mokrzec Piękni tkwi w prostocie. Jak widzę co ludzie wymyślają to czasami mnie to bawi. Zwyżki z podłogą są lepsze, ale te są oszczędne materiałowo. Ważne by zrobic jedną i na niej się wzorowac. Materiał to łaty dachowe 1,20 metr 4 żerdzie i kilka krótkich desek (najtańszych w tartaku) całkowity koszt takiego siedziska nie przekracza 100zł
20:32 hulas
20:30 hulas
20:30 hulas
20:01 Adler_89 Czy to aby nie browning a-5?
19:47 cekin
19:05 DEMBA72
18:57 sliwa93
18:40 Senior56
18:38 dioica sumada.Ok nie dostrzegłam, że to facet, coraz trudniej o prawdziwych. Pozdrawiam.
18:18 pazerniak
18:16 pazerniak gratuluje.
17:48 canislupus4
17:47 canislupus4
17:47 canislupus4
17:46 canislupus4 Nie ma jak jamnior!!! ;)))
17:46 canislupus4
17:45 canislupus4
17:29 sumada dioica dziękuję. Podoba mi się ta sytuacja. Nie mam urazy. Ta łańka to szpicak, ale słabo zaznaczony.
17:18 sumada
17:17 sumada
17:11 rbanas1100
16:58 ARGO-3006 ....i nawet nie przytuliłas go ?hehe... pozdrowienia, DB....
16:56 DamianR
16:30 STRZELBA1276 GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!
16:29 STRZELBA1276
16:28 STRZELBA1276
16:26 STRZELBA1276
16:26 STRZELBA1276
16:15 pastek83
15:38 Basior 1
15:38 Basior 1
15:38 Basior 1 Gratuluje.D.B
15:37 Basior 1 D.B
15:37 Basior 1 Gratuluje Kolego. Poranne polowania są rewelacyjne. D.B
15:34 Basior 1 Piękny. Gratuluję.D.B
15:29 namor Nie za sztywna ta podpórka? Ale to chyba tylko dla fotografa...
15:26 Łukasz z lasu
15:24 Kl-223
15:23 Azjaland ekstra :D
15:22 Azjaland
15:11 Małgorzata bardziej jak mamuty
15:07 Małgorzata gratulacje
14:53 matsym
14:53 matsym
14:52 matsym
14:32 Adrianooo Gratulacje, DB
14:32 jaktia gratulację, piękny rogacz
14:26 tumak_10 :)
14:07 BaVariaN Piękny :-))
14:02 Basior 1
14:00 Basior 1 D.B
13:57 Żupanov No jak to mówią takie strzały kozłowi nie zaszkodzą:)
13:57 drzemlik
13:56 drzemlik
13:53 kozlaczek Gratuluję Kolego. DB
13:52 kozlaczek
13:46 Łukasz z lasu
13:45 darzbórnik74 Gratuluję Radek!!
13:38 sowa A
13:10 grus grus Super zdjecie
13:01 cekin Zdrowia dla małego i mamy !
12:51 mariandzik Piękny. Gratuluję.
12:50 mariandzik Z---D---R---Ó---W---K---A---!!!!! życzę dzieciątku i żonce oczywiście!!
12:43 T.K
12:41 Kamil90 Ciekawy! DB
12:35 Karol Mocne uderzenie stawiając sobie wysoką poprzeczkę na resztę sezonu... drugim podniosłeś ją jeszcze wyżej... niecierpliwie czekam na trzeciego. :))
12:34 Karol Fantastyczny... :)
12:34 Karol Rogacz piękny tyle, że to zdjęcie powinieneś zrobić z takiej perspektywy jak poprzednie... wtedy byłoby elegancko widać o co tak na prawdę w nim chodzi... :)
12:30 Kamil90
12:22 tumak_10 Super
12:22 Łukasz z lasu
12:21 matel-24 Gratulacje Darku piękny rogacz!! DB
12:13 mariandzik Ale ujęcie!!! GIT!!!
12:06 mariandzik Dziękuję.
11:54 matel-24 Gratulacja:D DB
11:46 matel-24
11:45 matel-24
11:37 Kidziu gratuluje kilejnego czarnucha prezo ja narazie kisze w domu taka rola taty pozdrawiam db.
11:26 Łukasz z lasu
11:16 stif
11:08 Troper A do czego Kolega tak mierzy, przecież tam nic nie ma chyba że mpozuje do zdjecia.Pozdr DB
11:06 Troper Coś nie tak to chyba fotka z serialu Blondynka.Pozdr DB
11:01 cekin ;)
10:58 cekin
10:58 cekin
10:55 ziolek1977 No to w niedzielę na zawodach pokażesz chyba klasę!
10:54 Żupanov Fotka nie najlepsza ale to co ma być to widać i rogacz naprawdę ładny:)Gratulacje;)
10:51 prezo ZNALAZLEM CI! PIEKNY ROGACZ!! DB
10:49 Basior 1 Świetne zdjęcie. D.B
10:48 Basior 1 Pogratulować.D.B
10:48 Basior 1 super klimat.D.B
10:47 Basior 1
10:45 Basior 1 180 m z podpórki??? Niezłe Kolego. Gratuluje dzika i snajperskiego oka. Pozdrawiam.D.B
10:40 Robi19 To już nie męczcie tak tej jednej watahy ;-) Gratuluję! Darz bór!
10:40 Emill
10:39 Emill Fajne zdjęcie ! DB
10:10 dioica
10:00 kalmar Ładnie skomponowane zdjęcie
09:53 darzbórnik74 znam to miejsce
09:53 Basior 1
09:53 Basior 1 Fajne ujęcie . Gratuluje.D.B
09:52 darzbórnik74 Rysioh, Ty jak już fotkę zrobisz, to nie można od niej oka oderwać
09:50 Basior 1
09:50 darzbórnik74 Gratuluję
09:50 Basior 1
09:50 darzbórnik74
09:50 darzbórnik74 piękna fotka
09:48 pawel826
09:47 pawel826
09:47 Basior 1
09:47 pawel826
09:47 pawel826
09:45 Basior 1
09:43 Basior 1 Darek sieje coś , sieje :-) Niezły wynik gratuluję.D.B
09:41 Basior 1
09:36 prezo z tej samej amo strzelam tylko 222!
09:34 prezo wczoraj też byłem na treningu! na trapie dwa puściłem!
09:25 darzbórnik74 Ad Fousek, masz rację te przestrzeliny po prawej są pierwsze a ta jedyna po lewej już po regulacji krzyża.Amunicja Sako Gamehead 3,56gr. 223 rem.
09:23 Apschik jednorożec ... :)
09:20 ptasior3
09:17 ptasior3
09:07 dioica Przyroda oraz oko i paluszek wskazujący...Pozdrawiam
09:05 dioica Ad Maksym.O świetne zdjęcie nie jest łatwo, podobnie z dobrym montażem, to także jest sztuka. Oryginalne są jedynie łańki z czterech dodanych zdjęć.
08:53 Urtica Wygląda na mocno zestresowanego ;)
08:52 Urtica Gdybym była dzikiem, to bym się wystraszyła,ale tylko na chwilkę ;)
08:51 Urtica Mateusz,największym geniuszem jest przyroda...
08:47 Dianka Ech, przepraszam, omyłka mała :) Juz poprawiłam
08:23 Szaraczek12
08:02 Łukasz z lasu
08:02 Łukasz z lasu
08:01 Łukasz z lasu
08:01 Łukasz z lasu
08:01 Łukasz z lasu
07:51 Zygmunt W wszystkie fajne
07:47 Zygmunt W Super gratuluję
07:23 Mietek Cz
07:23 Mietek Cz
07:22 cekin
07:21 cekin
07:21 cekin
07:20 Mietek Cz Nie widać abyś "oczko" ustawiał "na szyjkę" ...
07:20 cekin
01:59 PeBe Zaczątek nowej kolekcji mody? :-)))
01:43 PeBe Jeszcze deseczka i będzie pięknie :-)
01:36 PeBe Przepraszam a który o ten - geniusz ? :-)))
01:33 PeBe Piękna fota !
01:32 PeBe Kropka w kropkę :-)))
01:29 bok240
01:28 bok240
01:28 bok240
01:23 z Lutomia
01:23 z Lutomia
01:11 fousek ładnie, ale nie za bardzo na prawo?? jakies 5-6cm..
00:10 Łukasz Kurek
00:07 Łukasz Kurek
00:06 Łukasz Kurek
00:05 Łukasz Kurek
00:05 Łukasz Kurek
00:05 Łukasz Kurek
00:04 Łukasz Kurek