Czwartek
30.07.2015
nr 211 (3651 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
23:21 Rafał J.ad Piotr Gawlicki; załóżmy się, jakie zioło wspólnie ostatnio brali - puchaty mis i OIOM. Odnosze wrażenie, że bieluń dziędzieżawą. Z tego, co czytałem, ogłupia ono dokumentnie, co widac i czuć po ich wpisach. Że też masz siły tolerować ich obecnośc na Łowieckim ... Jestem pełen uznania ...Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
23:09 puchaty misWpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
22:45 OIOMPiotrusiu i co nagle cię oświeciło ???. Kto tu ci przyszywa fałszywą łatkę ?. To ty tu popychasz od kilku lat o rozpierdusze tego modelu - jako panaceum na całe zło . Nikt inny jak ty tu latami bajdurzysz o demonopolizacji . Przecież to twoje wizjonerstwo taniości polowania - po rozwałce tego modelu z lubością jeszcze do dziś podtrzymuje forumowa klaka . To dziś dopiero odnajdujesz sens odpowiedzi prowadzącego prawnika spotkanie ??? .O jedynym możliwym rozstrzygnięciu po demonopolizacji .Że schedę zagarnie po tym modelu skarb państwa . Konsekwencją będą opisane możliwości które nagle dostrzegasz i o dziwo - trafnie diagnozujesz . I to nawet kto z namaszczenia monopolu skarbu państwa stanie się głównymi udziałowcami tego demonopolizowania . A tu co opowiadałeś od 50 min 30 sek www.lowiecki.pl/tv_watch.php?id=331 ??? . Zapytam czy wiesz co mówisz '' jesteśmy w państwie które monopole zrzuciło '' czy to jest ta twoja narracja . Kto trzeźwo rozumujący jest za przekazanie monopolu związkowego cedując go na monopol skarbu państwa ??? . Czy przypinanie w tym artykule krzywej gęby delegatom którzy jak bezwolne stado baranów idzie teraz na żeż - to nowa redakcyjna retoryka ???. Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
22:23 puchaty misWanieczko.. To nie takie proste. Piotr pisał od lat..."Nie bójta siem prywatyzacji" A teraz wziął i nawalił w gacie , bo to co robia politycy ,po prostu przerosło Jego wyobrażenie. Innymi słowy namawiał nas by wejśc na tory , bo jest pewny że pociąg nie pojedzie,,'Teraz lamentuje bo nASZĄWYCIECZKĘ WPROWADZIŁ NA TORY ....A POCIAG JEDNAK RUSZYŁ I ZAPI....LA. zABAWNE JEST TO , ZE TERAZ WINĘ ZGANIA NA "DRÓŻNIKA"/ jEDNO JEST POCIESZAJĄCE .PIOTR SAM TEŻ STOI NA TYCH JEB...YCH TORACH ,I NIE BARDZO WIE GDZIE MA SPIER...LIĆ/ Byc może,stąd ten lament/ Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
22:11 WanaPuchaty, no właśnie, zabić posłańca złych wieści, a najlepiej podwójnie, bo zło wytykał. A ci co jedno zło akceptowali, to słusznie się zdenerwowali tym wytykaniem zła i za karę dokładają drugie. Honorowe jakieś ludzie, jak Ty.Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
21:51 puchaty misPiotrusiu Panie a czy to czasem nie Ty , zacząłęś lamenty wobec "starej ' Ustawy?Czy to czasem nie Ty liczyłeś na lukier , a teraz gdy realna wizja tego, że zamiast lukru do staniesz wielkie G ...O , powoduje Twj tutaj lament? To nie My , teraz lamentujemy , szarzy mysliwi. Chcesz bym Ci przypomniał cytatami co pisałeś 5-3 lat temu? Czy to nie Ty OBIECYWAŁEŚ i UDAWADNIAŁES ,że drożej być nie powinno? Teraz , stary ...to babci zamelduj..." Ruszyłeś coś , co cie przerosło , i wizja alienacji z "nowych " elit powoduje twój lament? Teraz ? Piotrze Teraz to sie w d... pocałuj. Wyszarpnąłeś otoczaka ze stojącego od lat piargu...i on ruszył. G...o mnie obchodzi co przewidywałes i ,ze to sie rozmija z Twoimi planami. Jesteś współwinny tej sytuacji, więc nie rób z siebie ....nie wiem, kogo? Idioty? GRAŁEŚ Q-WA łowieckiego guru , to graj do końca i nie udawaj ze nie wiesz o czym mowa. nIE PISZ WIEDEJ TAKI TEKSTÓW , BO W TWOIM PRZYPADKU , TO POPROSTU ŻENUJĄCE. Nie przewidziałes? Q-wa , przykro mi . ale odpowiedzialnosci Twijej , wcale to nie umniejsza. Więc nie rób z siebie ofiary losu. Jak nie potrafiłes przewidywać...to trzeba było czytać innych , którzy potrafią. Już po płaczu , apaczu!!! Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
20:37 nacomitoDaka. Oglądałeś za młodu Smerfy?. Jest tam taki jeden smerf maruda. Wypisz wymaluj ty i twój kumpel( w smerfach odpowiednika nie ma).Czytam wasz blog od początku i wydawało mi się, że to jest to. I gdyby na samym blogu pozostać, to dalej tak by się wydawało. Ale to co tu piszecie..? Ty zarzucasz komuś lament?! Przeczytaj, to co piszecie. Jest źle, będzie jeszcze gorzej, a jak ma być... no cóż, czas pokaże. No żesz kuźwa, prorocy się znaleźli!Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
19:32 a.kryLanie wody i bicie piany pod transparentem PRRRRYWATYZACJA....... Bojta siem wszyscy razem i kazdy oddzielnie....Panu Blochowi to chyba lepiej wychodzi niz Panu Gawlickiemu. Nie wiem jak inni to widza. Lech ma chyba tez te przewage nad Piotrem , ze podazajac droga zbawienia lechowego ma sie to co sie ma. Piotr zas oferuje jedynie wspolnote w lamencie, trosce i trwodze. A jak ma byc to bedzie. mudlmy sie wienc..... Chociaz wypadaloby sie moze spytac grzecznie jak NRL widzi rozwoj skladki czlonkowskiej od kol wobec planowanego podniesienia tenuty dzierzawnej o 100 %. Bo to zdaje sie jest realniejsze niz czarna wolga z prywazytorami z PZL w srodku. mudlmy siem wiec jeszcze bardziej.Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
15:31 Stanisław PawlukOd paru lat o tym piszę! I się ziszcza.....Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
14:43 kirykCiekawe co minister Otawski powie myśliwym, jak nagla nastąpi załamanie się cen skupu tusz, np. z powodu ASF, jeżeli uważa, że wpływy ze sprzedanych tusz pokrywają koszty odszkodowań. Odszkodowania rosną i będą rosły bez żadnej korealacji z cenami skupu i najlepsze koła padną, jak dzik będzie po 1,50 zł/kg, a jeleń 3.50 zł/kg. Dewizowcy też nie pomogą, bo zainteresowanie polowaniami dewizowymi w krajach zachodnich spada, gdyż mało kto się chce wystawiać na agresję organizacji typu "Pracownia na rzecz wszystkich istot" http://pracownia.org.pl/.Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
14:08 lelek_nowyKolego Pomorski, PZŁ nie musi szukać nikogo, kto będzie zabezpieczał uprawy przed szkodami i nie musi się martwić nie wykonaniem planu. Za szkody w tym obwodzie PZŁ zapłaci przekazanymi do Funduszu pieniędzmi innych kół. Poza tym o jakich transparentnych zasadach przejmowania obwodów, przekazywania ich innym kołom w dzierżawę, etc., mówisz? Nie ma takich od 60 lat i nie powstaną nagle. PZŁ otrzyma obwód od starosty na podstawie ustawy i nie będzie miał czasu zrobienia z nim czegokolwiek, nawet zawnioskowania nowego dzierżawcy, którego przecież nie wyciągnie z kapelusza, pomijając to, czy ktoś zechce wejść w obwód, który gwarantuje kołu bankructwo. Ustawa zmusza Związek do prowadzenia gospodarki łowieckiej na takim obwodzie, więc PZŁ zrobi tak, jak robił dotychczas. Powoła OHZ, zatrudni kierownika z pracownikami i zaoferuje tam polowania. Będzie mało chętnych, będą szkody i znacze odszkodowania? Gdzie problem, pieniądze ma w Funduszu, a nawet, gdyby przestał płacić rolnikom w ogóle, to nic się z obwodem nie może stać, bo nie przewiduje tego ustawa i dalej pozostanie w zarządzie PZŁ, nawet gdyby wszyscy rolnicy z obwodu stanęli traktorami pod ZO.Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
13:51 Artur1234Pozwolę sobie, Piotrze Gawlicki, uzupełnić Twoje wyliczenia: Przy średniej wielkości obwodu łowieckiego dzierżawionego przez koło łowieckie, wynoszącej 9903,5 ha, razy średnio 1,84 obwodu na koło, razy karne 5 EUR/1 ha, razy 4,26 PLN/1 EUR, daje to średnią karę finansową w wysokości 388 137 zł, czyli prawie 400 tys. zł na jedno koło łowieckie. Jak mówić prawdę, to do końca i "bez owijania w bawełnę". Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
13:51 Artur1234„…koło zobowiązane jest zapłacić do PZŁ karę w wysokości, (proszę siąść, przed dalszym czytaniem), równowartości 5 Euro za każdy hektar dzierżawionego obwodu. Dużo? Nie dla PZŁ, które w ten sposób grabi koło, np. za najmniejszy obwód 5 x 3000 ha = 15 000 Euro, czyli dzisiaj 63 000 zł., a za obwód powiedzmy duży, 5 x 8000 ha = 40 000 Euro, czyli równowartość 168 000 zł. A przecież koła mogą dzierżawić dwa lub więcej obwodów. Proszę przemnożyć sobie powierzchnię obwodów swojego koła przez 5 Euro”.Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
13:48 Artur1234Cóż, Piotrze Gawlicki, podzielam Twoje uwagi. Także wtedy, kiedy o Podsekretarzu Stanu, Głównym Konserwatorze Przyrody w MŚ, wypowiadasz się w nie do końca pochlebnym tonie. Coś nas pan wiceminister z lekka zaczyna zawodzić. Będę się upierał – ma złych doradców. Doradców ... kolaborujących z PZŁ. Szkoda, że tego nie zauważa.Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
13:46 Artur1234Ty, Piotrze Gawlicki, to rozumiesz, ja to rozumiem, niemało innych także dostrzega istotę tego, co aktualnie rozstrzyga się w Sejmie, ale sądzisz, że mało mamy takich gości, którzy nie zauważają zagrożeń ze strony prominentnych osób z PZŁ lub je bagatelizują? Dla takich: „Żadnych zmian! Koło OK, Koledzy w porządku, Zarząd mi odpowiada, odstrzały na bieżąco, opłaty do wytrzymania, z pola nikt nie goni, rolnik pomoże postawić i ambonę i zwyżkę ( na swoim), zwierza kilkanaście razy w roku w łowisku spotykam. Mam chcieć zmian? Żadnych zmian”! Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się – szczerze mówi taki jeden z drugim czy raczej jest napuszczony? Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta
13:34 Pomorski ŁowcaJakkolwiek opisane przez Kolegę Piotra procedury budzą pewien niepokój to nie demonizowałbym ich. Wyobraźmy sobie przypadek, że koło traci obwód z powodu zbyt dużych szkód. I co się dzieje ? ZO przejmuje ten obwód i co robi ? Chętnych do polowania może i znajdzie ale czy za konkretne pieniądze ? Komu i za jakie pieniądze będzie się chciało by w tym obwodzie zabezpeiczać uprawy przed szkodami ? Jeżeli członkowie danego koła nie dawali rady z odstrzałami to jak ludzie z zewnątrz, bez znajomości terenu sobie poradzą ? Reasumując - przy przejęciu obwodu , w pierwszym roku potrzebne będą znaczne środki by w ten obwód zainwestować aby sprostać ustawowym obowiązkom prowadzenia gospodarki łowieckiej. Skąd PZŁ je weźmie ? I jeszcze jedna sprawa - jako organizacja społeczna możemy a nawet powinniśmy ustalić transparentne zasady przejmowania obwodów, przekzywania ich innym kołom w dzierżawę etc.;-) Zatem nie ma się czego bać ! Wszak władza w PZŁ to nasi przedstawiciele wybrani spośród nas ! Czyż nie ?Tytuł:
Prywatyzacja modelu łowiectwa w Polsce rozpoczęta

... do zdjęć
23:42 alette
23:39 alette
23:36 alette
23:35 alette
23:34 alette
23:34 alette
22:14 LESZEK3 Only sauer i Zeiss pozdr
21:56 alette
21:56 alette
21:53 alette
21:53 alette
21:52 alette
21:37 sebek25 Prawie kaŻdy jakby miał taki arsenał to by go strzelił a ostatni kęs to pewnie połknął
20:56 rbanas1100
19:35 Basior 1
19:34 Basior 1 Piękny . Gratuluję, Darz Bór
19:34 Basior 1
18:13 Mario 1
18:05 Baksio89 Róże wysoko usytuowane, według mnie 1 klasa wieku ,3-rok życia. Ale zeby na wycenie wszystko powiedza! Troche zaszybka decyzja przed odstrzałem..
17:57 smoku127 mieszkam koło Biłgoraja, ale jeszcze w woj. podkarpackim
17:09 Bastek563
16:53 darzbórnik74 Gratulacje
16:53 FrYcU Warto było???
14:41 zbigb1 Trzecie poroże, waga 280g
14:14 matsym
13:57 Kal.30-06 min. 1 czerwony jak masz znajomości .
13:02 FREY Istnieje mała szansa, że może się wśliznąć w II klasę. Ale ta siwizna dość nisko i możdżenie wyglądają na wąskie... Może kolega napisze co tam w ząbkąch wyszło.
12:25 Jenot Hmm....?
11:13 A.G.
10:53 Tomasz.3006 pięknie pięknie - tylko czym to wszystko ostrzyc aby było ostre jak brzytwa .....
10:17 rogacz123
09:05 HAMEL może nie mieć wagi ...ale strzelać do takiego .....po co ?
07:10 Felek Dziękuję. Darz bór :-)
01:14 PeBe Na tym zdjęciu wygląda jeszcze bardziej imponująco. DB
01:13 PeBe Szczere gratulacje! Nie ma co gdybać, pewne złoto! Myślę, że poniżej 750 g nie zejdzie, jeżeli to co podajesz jest po 24 h. DB
00:59 PeBe Całkiem solidny widłak :)