Poniedziałek
23.11.2015
nr 327 (3767 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do dziennika na gorąco
22:55 Radosław AbucewiczKol. Adamie Ustawodawca przewidział szczególny tryb odwoławczy do sądu okręgowego i na tym postępowanie się kończy! Nie przewidział apelacji od orzeczeń sądu okręgowego. Tytuł:
Sąd Najwyższy zdecyduje o wykluczeniach
21:56 OIOMWszystkie te dywagacje  sędziego sprowadzają się do obiegowej prawdy o naszym sądownictwie '' Do sądu się idzie po wyrok, nie po sprawiedliwość!!!'' . Co konia obchodzi jak się wóz wywróci ''bo coś tam coś ta '' znowelizowano . Sędzia będzie pytał a za rok może i dłużej sprawa Tadeusza Jureczki będzie wisiała w miedzy wokand-owym zawieszeniu . Tryb w takich przypadkach wydaje się jest oczywisty - jeśli nowelizacja potrzebuje dodatkowej wykładni - to rozpatruje się sprawę wedle trybu przed nowelizacja . A ''trybem '' przed nowelizacją przypomnę był wydział cywilny w sądzie okręgowym . Co istotne jest to sąd pierwszej instancji i od orzeczenia służy odwołanie do sądu apelacyjnego . Gdy doprecyzujemy że relacja członka koła łowieckiego łączący go z PZŁ ma charakter cywil-no prawny . To moim skromnym zadaniem tego typu zastosowana instytucja zapytania prawnego co do procedury jaką miałby stosować sędzia jest z cyklu '' być bardziej papieskim od papieża'' . Gdyż w kompetencjach prezesa sądu jest wskazanie właściwej instancji w ramach nadzoru nad sądami . A i warto zauważyć że samo brzmienie zapisu po nowelizacji jest jakby bez udziału właściwie przeprowadzonej legislacji . Użycie zwrotu odwołanie jest na tyle nie stosownym gdyż ma zastosowanie w procedurach sądów powszechnych . Wystarczy zwrot odwołanie zastąpić – przysługuje zaskarżenie. Co do tekstu  Od orzeczenia sądu okręgowego kasacja nie przysługuje."... To nawet jest taki przypadek że i kasacja przysługuje . Pisząc co powyżej to mnie powala retoryka obsesyjności redaktora Stasia . Który tym poniżej tekstem wyróżnił winnych ukarał niewinnych a następnie obdzielił medalami klasę polityczną Cytat ... '' Ale wróćmy do zmian w 'Prawie łowieckim', które przygotowało najwyższe kierownictwo PZŁ w osobach przewodniczącego ZG dr Lecha Bloch, prezesa NRŁ Andrzeja Gdulę i chyba najbardziej aktywnego w tym temacie prezesa GSŁ Zygmunta Jabłońskiego. Dzięki posłowi Stanisławowi Wziątkowi, którego partii SLD obywatele nie chcieli widzieć w Sejmie, nagrodzonego funkcją członka Naczelnej Rady Łowieckiej oraz grupie posłów ze wszystkich klubów poselskich, bezpłatnie goszczonych w OHZ-tach PZŁ '' …...koniec cyttttata ... No tak …..Gdyby nie te OHZ – ty ??? - to kraina szczęśliwości …. Tytuł:
Sąd Najwyższy zdecyduje o wykluczeniach
15:48 Artur123Zapraszam tu: http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=110471&t=110471. Dlaczego? Przypomnę swój pogląd... Jeżeli felieton w moim odczuciu porusza kwestie wyjątkowo istotne, wolę wypowiadać się na jego temat właśnie na forum, które daje większe możliwosci pod względem edycji. Tu komentarze pisze się (chyba, że czegoś nie wiem :-) w postaci sieczki (bez podziału na akapity, bez zmiany rodzaju czcionki i linków), a taka forma mi nie odpowiada. Lubię czytać przejrzyste teksty - nie tylko pod względem treści, ale także formy. Zakładam, że inni mają podobnie :-).Tytuł:
Sąd Najwyższy zdecyduje o wykluczeniach

... do zdjęć
23:38 senior64
22:23 mokrzec Polowanie fajne to prawda ale w wykonaniu kilku myśliwych polujących w jednym obwodzie fajne na krótką metę.Po pewnym czasie dziki przenoszą się do sąsiadów.We wszystkim trzeba znać umiar. DB
21:46 ŁOWCA-HUNTER
21:28 fuksiarz
21:28 fuksiarz
20:57 Lesnik38 Widzialem i trzymalem jak bylem u twojego dziatka jest naczym oko zawiesic przekaz gratulacje da ojca Darz Bor
20:46 barteks75sz Dzięki Wszystkim :) Loszka ma się dobrze ;)
19:46 big_5 Gratulacje, piękne polowanie i pokot. A jak na taki rodzaj polowania zapatrują się koledzy z koła, nie narzekają już? Spotkałem się z przypadkiem kiedy jednemu koledze zabroniono takiego polowania
19:31 pablo~
19:11 pablo~
19:03 MARS Poszalałeś :) Gratulacje!
18:50 Bastek563
18:49 Bastek563
17:53 dzik 007
17:37 starydziad Bartek jak zwykle mistrzostwo
17:12 MARS
17:03 Darussi
17:03 Darussi
17:03 Darussi
17:03 Darussi
16:21 zwierz78
15:22 Sarna45 Ja p....e ale rzeźnia..
14:49 MARS Ten burek po lewej jakby znajomy :)
14:44 Nostis
14:41 Adaś308win
14:20 Gonzo na zdjęciu plan jeleni w moim kole i 2/3 planu dzików
14:19 rafal3006 Na kiełbase poszedł przelatek,ten niestety był za bardzo ''aromatyczny'' :-)
14:17 knieja80
13:20 konrad1976
13:19 konrad1976
12:33 Soprano
12:15 starydziad cyklicznie, kilka razy w sezonie, 4 dni w zachodniopomorskim
12:10 jarekk6703 piękna locha... super fotka, a leży...
12:10 Kal.30-06 ,,smacznej i aromatycznej" kiełbaski życzę koledze
12:09 jarekk6703
11:57 Soprano
11:28 konrad1976
11:09 Felek Gr4atulacje! Darz bór>
10:56 swiderpl co to za cykliczna impreza? z listopada 2014 masz zdjęcia pokotu w tej samej scenerii. Ilodniowe takie polowanie i w jakich stronach kraju?
08:16 Smyk"
07:23 pirate