Piątek
09.11.2018
nr 313 (4849 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do dziennika na gorąco
22:57 Adam WasilewskiRedaktorzy łowieckiego, no i coraz większa liczba chłopaków to Ci, z którymi można się jeszcze identyfikować, bo mają jaja, by mówić prawdę. Ja ostatnio ostro promuje wpisy z łowieckiego na FB-owej stronie - Brać łowiecka — miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa. Oczywiście z bardzo pozytywnym odzewem, myślę, że można już śmiało mówić, o tym, że obrońcy modelA to nie liczni trolle z ZG, którzy poprzez swoją frustrację zaklinają rzeczywistość. O ile tutaj większość udziela się anonimowo, to na wspomnianej stronie układ sił właśnie tak wygląda, szczególnie w momencie, w którym dochodzi do wymiany kontrargumentów.Tytuł:
NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
21:22 Bayerischer GebirgsschweisshundGdyby przyszło mi podsumować cały ten zaprezentowany syf w jednym zdaniu ? … To … ‘’ Portalowi bolszewicy dopięli swego ‘’. Tytuł:
NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
15:39 JurekelMam takie pytanie , czy ktoś z portalu poczuwa się do odpowiedzialności za ten stan rzeczy ? Nie wystarczy kolejny raz pisać , że jest źle. Zrealizowane zostały postulaty artykułowane na tym portalu. Jest ktoś odważny ? Tytuł:
NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
15:06 JurekelNo i na czyje wyszło Szanowne Państwo ? Teraz zamiast przedstawicieli PZŁ do gabinetu ministra naszego nowego szafa ,w sprawach łowiectwa ma dostęp dziennikarz i rolnik. Co Szanowne Państwo chcieliście to macie. Z deszczu pod rynnę. Powoli staniemy się Narodowa Służbą Sanitarno Hodowlaną , będą zarządzenia , narady , rozporządzenia itp. w ministerialnym sosie władzy . Jest doskonale a będzie jeszcze lepiej - myślistwo w służbie narodu i rolnictwa. Ponieważ jest to tak idiotyczne , umrze w najbliższej przyszłości. Zreformować to trza "umić". Tytuł:
NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
13:55 Artur Jesionowicz„Mieli przeprowadzić reformy, dekomunizację i doskonale wiemy, ile dziś zostało z tych deklaracji”. No, z całą pewnością coś tu nie pasuje. Od kwietnia br. wytworzyła się niespotykana w 66-letniej historii zrzeszenia PZŁ sytuacja, w której całym Polskim Związkiem Łowieckim jednoosobowo zarządza, a w zasadzie – mówiąc wprost – rządzi, Łowczy Krajowy. Ba, i zastanawia się przy tym... Jak tu przedłużyć okres jednoosobowego rządzenia PeZeteŁem? Jaką w związku z tym wdrożyć procedurę przykładowo... „unieważnienia całych zjazdów okręgowych”? Tytuł:
NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
13:21 Artur Jesionowicz„i to, że po drodze w enigmatyczny sposób z ustawy zniknął najistotniejszy zapis, o czym z kolei mowa jest tutaj: https://wiadomosci.wp.pl/rzad-mial-zdekomunizowac-mysliwych-ale-przegral-bo-z-ustawy-zniknal-jeden-zapis-6228044771489921a” Adamie Wasilewski, gwoli ścisłości, artykuł, który wskazujesz jako drugi, pochodzi z początku marca 2018 r. i nie odzwierciedla ostatecznego brzmienia art. 33 d ustawy: „Art. 33d. W skład organów Polskiego Związku Łowieckiego, a także w skład zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej nie może wchodzić osoba urodzona przed dniem 1 sierpnia 1972 r., która była pracownikiem, funkcjonariuszem lub żołnierzem organów bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji ŒŚcigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575) w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. LUB WSPÓŁPRACOWAŁA Z TYMI ORGANAMI”. Tytuł:
NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
12:47 Adam WasilewskiKawał dobrej dziennikarskiej roboty niestety to, co jest najbardziej przykre to fakt już wielokrotnie potwierdzony, iż minister Henryk Kowalczyk nie tylko nie dotrzymuje słowa, ale i pozwalając na to wszystko, co się teraz dzieje wokół łowiectwa, albo udaje, że nic nie rozumie i zwyczajnie improwizuje, że nie ma na to wpływu, a tak najlepiej.... albo po prostu akceptuje ten stan rzeczy, bo jak widać. I to nie tylko po ministrze Kowalczyku, aby móc być ministrem w Polsce i politykiem w ogóle. To po prostu trzeba mieć zdolności i tendencje do okłamania innych ludzi prosto w twarz, ale pocieszające może być tylko to, że takie standardy i cechy nie dotyczą tylko resortu MŚ tylko praktycznie wszystkich pozostałych ministerstw ;-). A czy ktoś zadał sobie pytanie, czym różni się Kowalczyk od poprzedniego ministra Szyszki — ano nie różni się niczym i od tego trzeba zacząć każdą debatę... Omińmy już ten aspekt, że minister powołał na funkcję nowego ŁK w atmosferze skandali i intryg: https://wiadomosci.wp.pl/minister-srodowiska-postawil-na-czlowieka-ktory-wywolal-skandal-w-jego-resorcie-to-byla-wtyczka-6251757633853057a i to, że po drodze w enigmatyczny sposób z ustawy zniknął najistotniejszy zapis, o czym z kolei mowa jest tutaj: https://wiadomosci.wp.pl/rzad-mial-zdekomunizowac-mysliwych-ale-przegral-bo-z-ustawy-zniknal-jeden-zapis-6228044771489921a. Mieli przeprowadzić reformy, dekomunizację i doskonale wiemy, ile dziś zostało z tych deklaracji. Władza zawsze będzie nas okłamywać — dając iluzje zmian. A koń, jaki jest, każdy widzi. Co istotniejsze?. Pamiętajcie o grupie aparatczyków, którzy biorą grubą kasę i umiejętnie was ograli — wprowadzając samych myśliwych w błąd, że jakoby oni walczą z Bloch-owcami. Nie można brać kasy od kogoś, kogo się krytykuje, chyba że robi się to tylko pod publikę. Można tylko brać kasę od kogoś, komu się służy.Tytuł:
NOWA WŁADZA - stare zwyczaje
12:00 mały 1W punkt kol Stanisławie.Tytuł:
NOWA WŁADZA - stare zwyczaje