Wtorek
25.12.2018
nr 359 (4895 )
ISSN 1734-6827
Komentarze czytelników

... do felietonów
23:12 jaceklŁowiectwo czeka wyzwanie. Już nigdy nie będzie jak dawniej ( bardzo się cieszę) Monopol jest złem w każdym społecznym wymiarze. Powtarzam ; generuje układ zamknięty, nadużycia, patologie. Reforma powinna ( olać PZŁ) zostawić beton i zagorzałych obrońców. Daję 5 lat PZŁ(i). Po tym okresie będzie zmiana lokalowa ZG a ZO będą się mieściły w wybranych ostojach zaprzyjaźnionych. Taki los przewiduję: wypłata ŁK ( 50 tyś. złotych), okręgowych( 12 tyś, złotych)a składka do związku 960 zł. Tytuł:
Co jest w projekcie nowego statutu
23:04 Jacek BalcerzakPan Piotrze Gawlicki robisz tu z ‘’ obrońców obecnego modela ‘’przysłowiowego wała ? .Zadając w swoim prywatnym portalu wydające się dla ‘’całości spraw ‘’to kluczowe pytanie . ‘’W tej sytuacji zasadnym staje się pytanie, kto wpadł na tak szatański pomysł, żeby zapisać w statucie możliwość wykluczania członków z kół i kół z PZŁ, za nie wykonywanie zadań zleconych przez rządzących.’’ Nie czyta Pan i nie ogląda wklejek wideo Pańskiego czołowego reportażysty . Dziwi mnie pod Pana tekstem brak wpisów poparcia dla poczynań Jacka Krawczyka które w swojej wymowie mają tu wielokrotne powtarzane motto reformatorów rewolucjonistów ‘’wszyscy won ‘’. To nikt inny jak reformacja domagała się wręcz obsesyjnie zamordystycznego nadzoru - począwszy od MŚ skończywszy na władzach okręgowych . Traktując takie organa jako opłacanych ze składek uzdrowicieli i panaceum na całe zło od ZG do kół łowieckich . Zaprezentowany projekt jest niczym innym jak nieudacznym pokłosiem żądań i oczekiwań reformacji - ukrócenia samostanowienia o sobie samych kół łowieckich . Każda z zaprezentowanych nowel na przykład cytat; ‘’Koło założone przez 4 osoby też przejdzie ‘’ . Jest pozytywna odpowiedzią na oczekiwania ponoć portalowego myśliwego że przy piwie w czterech na 100 ha będą prowadzić planowa gospodarkę łowiecka . Tytuł:
Co jest w projekcie nowego statutu
21:22 kirykR.D., pierwszy akapit mówi, że omówiony projekt jest z komisji statutowej na obecnym etapie jej prac i nie jest to wersja ostateczna. A jeżeli artykuł kłamie, to redakcja na pewno łatwo może napisać dla Ciebie fejkowy tekst projektu, a Ty wtedy uwierzysz, że to projekt prawdziwy?Tytuł:
Co jest w projekcie nowego statutu
19:49 Stanisław PawlukTu jest omawiany projekt statutu jaki szykowany był poprzednio. Podobnie do ustawy "Jenocha" miał ograniczyć prawa kół i członków a wzmocnić władzę ZG i ŁO. Niektórzy ŁO już się wypowiadali, że będą robili co zechcą a jak im kto podskoczy to koło zostanie rozwiązane. Czy nowa NRŁ zechce akceptować konstrukcje prawne Piotra Jenocha wątpię, bo opowiadając się za polityką tego pana wiele ryzykuje. Być może łowczowie okręgowi dowiedzą się o tym na spotkaniu z Ministrem Środowiska w dniu 28 grudnia br. o godz. 13.00 o ile program głosowań w sejmie nie przeszkodzi w spotkaniu. Nowa Naczelna Rada Łowiecka nie chcąc ponosić ryzyka dalszego ograniczania swobody związku albo wręcz odebrania mu monopolu na łowiectwo i wszystko z tym związane musi opowiedzieć się za radykalnymi zmianami zarówno personalnymi jak i organizacyjnymi. Innej drogi już nie ma! Tytuł:
Co jest w projekcie nowego statutu
18:27 JurekelWile razy pisałem , że będziecie jeszcze wspominać czasy panowania p. Blocha jako czas sielski. Sami tego chcieliście popierając pomysły oddawania PZŁ w łapy polityków, pod nadzór ministra . Wielkie zdziwienie teraz ? W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego tylko popieranie demonopolizacji PZŁ i samo organizowanie się łowiectwa w oparciu o ustawę o stowarzyszeniach. To jest wyniki prób reformowania bez wizji. Jak zwykle wszystko wymknęło się z pod kontroli zarówno Wam jak i PZŁ. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Pan Sławomir I. to tylko pionek w tej układance. Od dawna wiadomo było , że sprawy łowiectwa będą rozwiązane tak, aby SP nie miał z tego powodu problemów wizerunkowych i finansowych. SP to nikt inny tylko aktualnie rządząca ekipa. Akurat ta ekipa ma głęboko w nosie, jakąkolwiek zgodność czegokolwiek z Konstytucją. Najwyższy czas skończyć z tym niekontrolowanym pędem do zmian i korzystając z mocy portalu włączyć się czynnie w przeprowadzanie zmian zachowując powagę i właściwy poziom. Potrzebny jest zespół i propozycje zmian w prawdziwie demokratycznym duchu, realizacji zadań z zakresu ochrony przyrody w oparciu o prawdziwie samorządny PZŁ a nade wszystko samorządne koła łowieckie. Z zebraniem mądrych działających wokół łowiectwa ludzi, to nie powinien Pan mieć żadnego kłopotu. Chyba , że po tych kilku latach działalności dziennikarskiej nie będą zainteresowani. To jest druga szansa portalu, jedną już zmarnował. Tytuł:
Co jest w projekcie nowego statutu
17:15 R.D.Czemu mamy wierzyć w to, co podaje P. Red. Nacz.? Może niech Redakcja zamieści projekt, o którym mowa, bo to streszczenie to trochę dziwne i nie wiadomo skąd te wszystkie rewelacje. A jak jakiś dokument pokazujemy to może ze dwa słowa o jego źródle bo inaczej ktoś sobie pomyśli, że ten artykuł to jakaś podpucha lub fejk. A to nie superexpress tylko poważny tytuł prasowy, co nawet cenzuruje forum ( ups, pardon- cenzura to na portalu, tu nie ma;-))Tytuł:
Co jest w projekcie nowego statutu