Niedziela
13.01.2019
nr 013
(4914
)
ISSN 1734-6827
... do Otwartej Trybuny czytelników | 23:48 | jacekl | Niech odejdzie, kupi spokój.
Kto w ZG chce uratować PZŁ, oprócz NRŁ ?
NIKT !!!!
Taki przywódca jak Jenoch jest zbyteczny....
| Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha | 23:40 | broni | Panie Gawlicki, dziekuje za zupelnie zbedny wyklad, ale ja przy innej okazji pisalem do Pana, ze Pan nie wiesz kim Pan jestes i ten caly panski tekst wlasnie o tym swiadczy. Swiadczy tez o tym, ze albo nie chcesz zrozumiec, albo rzeczywiscie nie rozumiesz, ani sensu, ani intencji mojego komentarza, oraz sytuacji ktora mi wykladasz!
Pisalem na tym portalu, ze dziki wybije ASF, natomiast swinie domowe ostoja sie tam gdzie bedzie sie scisle przestrzegac bioasekuracji i dodam, ze gdyby ministrowie i grozni zwiazkowcy latali lotem koszacym bez przerwy nad RP(n) to i tak niczego lub niewiele w tym wzgledzie zmienia.
To nie mysliwi,ani kierownictwo PZŁ wywolalo obecna histerie i dobrze, ze zachowalo sie racjonalnie, bowiem jestesmy najslabsi i zadna awantura nie jest nam potrzebna. Po pieciu latach rzekomej walki z ASF-em pilnie jest poszukiwany winny tegoz ASF-u i wychodzi na to ze to wlasnie My mysliwi prezentujemy obywatelska postawe i jestesmy chetni do wspolpracy w walce z ASF-em(???)
Mnie nie interesuja zadne irracjonalne wojenki,typu
"ŁK musi odejsc", to jest panska domena, do niczego sie nie przylaczam, bo z natury jestem skrajnym indywidualista.
| Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha | 22:13 | Piotr Gawlicki | Kolego broni, w czym: ..."sytuacja jest wyjątkowa"... i co ..."wymaga działań niestandardowych"...., które ZG PZŁ z Piotrem Jenochem na czele podjął ...."zgodnie ze zdrowym rozsądkiem"...., że ..."należało zarządzić te dziwne polowania"...?
Cała ta awantura z depopulacją dzików na rzecz ratowania kraju przed wirusem ASF to jedna wielka wirtualna hucpa, pozostająca bez związku z realnym światem, którą rządzący i media rozpętali dla swoich partykularnych interesów, żeby każdy coś wygrał dla siebie. W świecie realnym, "polowania wielkoobszarowe" to zwykłe polowania zbiorowe, które koła mają w planie co najmniej do końca stycznia. "Redukcyjny odstrzał dzików" oraz ich "depopulacja", to odstrzał ilościowo taki sam, jak bez tych haseł. Wybicie 200 tys. dzików, to realnie przewidywany odstrzał w sezonie 2018/19, a nie żadna szczególna "rzeź", którą zachłystują się media. Wskaźnika 0,1 dzika na 1 km2 nie uda się uzyskać ani w tym roku, ani w następnym, a dzików jest więcej niż w latach poprzednich, bo nawet odstrzał tych 200 tys. dzików, to mniej niż 2/3 pozyskania w sezonie 2017/18. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego dzików pozyskuje się mnie należy szukać z jednej strony w zmianie podejścia do planowania odstrzału dzików, z ilości optymalnych dla środowiska, do ilości minimalnych (to pomysł ministra Jana Szyszko), a w drugiej strony w zmniejszającej się zdolności ogółu myśliwych do pozyskiwania dzików. Koła planowały ostrożniej, bo politycy i kierownictwo PZŁ co chwila podrzucali do ustawy zapisy, że nie wykonanie planów grozi wypowiadaniem umów dzierżawy obwodów, a najniższy w Europie wskaźnik liczby myśliwych oraz zmiany społeczne powodują, że tylko relatywnie mały procent myśliwych aktywnie poluje.
W tej sytuacji stanowisko Kolegi, to przyłączenie się do kreatorów wirtualnej rzeczywistości, potwierdzające smutny fakt, że znacząca część myśliwych nie rozumie co się wokół łowiectwa dzieje, a podrzucane im przez kierownictwo Związku pomysły bezmyślnie kupuje. | Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha | 16:59 | xMateusz | A nie można było przez co najmniej 20 lat prowadzić racjonalnej gospodarki łowieckiej, zgodnej z zasadami zachowania równowagi w przyrodzie i nie przekraczania pojemności łowisk. Gdyby stany dzików utrzymane były na poziomie znośnych szkód łowieckich i w zgodzie z zasadami dzisiaj nie trzeba by otwierać Wielkiej Wojny Aefsianej i rysować na sztabówkach planu natarcia.
Najzwyczajniej ten "najlepszy model" okazał się nienajlepszym! | Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha | 16:52 | broni | Tak, mozna zacytowac "Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone ...," i nie dziwi mnie, ze ten krytyczny w stosunku do ŁK list znalazl sie na tym portalu.
Przypominam, ze to nie ŁK Piotr Jenoch, wywolal histerie ASF-owa i nie bede zalaczal linkow, bo sprawa jest powszechnie znana.
Nie wymagam, od ŁK heroizmu i niepotrzebnej walki z ministrami, natomiast sytuacja jest wyjatkowa i wymaga dzialan niestandartowych.
Przypomne, ze w Galicji za panowania Franciszka Jozefa I istnial medal ktory nadawano tym urzednikom, ktorzy potrafili w sytuacjach trudnych postapic niezgodnie z prawem, za to zgodnie ze zdrowym rozsadkiem.
W/g mnie wystapila taka sytuacja, ze nalezalo zarzadzic te dziwne polowania, zaden ŁK nie bedzie za nas strzelal na tych polowaniach! | Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha | 14:49 | xMateusz | CAŁA PRAWDA O AUTORZE POMYSŁU WIELKOOBSZAROWEJ DURNOTY: http://forum.lowiecki.pl/download.php/15,146128,1565/frontwschodni.jpg
| Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha | 14:27 | jacekl | Czas jest nerwowy. Pozwólmy NRŁ pracować nad poprawnością PZŁ w przyszłości.
Dobrze zreformowany związek, wyłoni właściwą osobę na Łowczego Krajowego.
Jenoch jest kojarzony z brakiem kompetencji, woli porozumienia.
Jenoch musi odejść przez swoją przeszłość, aktywisty Lecha Blocha.
| Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha | 14:03 | dariuszz1971 | FILMIK ZNALEZIONY W SIECI WYJAŚNIA WSZYSTKO W TEMACIE:
https://www.youtube.com/watch?v=bwYMDhAkEaM&t=7s
KTO ZACZĄŁ CAŁĄ AFERĘ Z ASF....
| Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha | 13:25 | huxxxx01 | Tak to kolejna odsłona braku kardynalnych decyzji kadrowych dotyczących ZG i ŁO .Nowa (stara ekipa "kolegów") po prostu nie potrafi inaczej ,a jej podstawowym celem jest zapewnienie sobie funkcji ,stanowisk ,i władzy absolutnej (propozycja nowego Satutu).
Szansa jaką daje nam Św. Hubert na zmianę naszego stowarzyszenia może być ostatnią i dlatego wszyscy myśliwi i koła łowieckie którym dobro łowiectwa w duszy gra ,Powinni w sposób stanowczy ,kategoryczny i zgodny z prawem ,wszelkimi sposobami przeciwstawiać się Obnażać,domagać zmian "Nowej Starej PZŁ- oweskiej" Kleptokracji finansowanej z naszych składek. | Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha | 12:38 | pięta | Panie Piotrze Gawlicki jestem pod wrażeniem tego listu i komentarza redakcji. To o czym My tu piszemy od kilkunastu tygodni ujrzało światło dzienne zapomniał jeszcze tylko ten kolega dopisać : w trybie pilnym dokonać pisemnego sprostowania w postaci wpisu do kalendarzyka polowań okres polowań na lochy rozpoczyna się z dniem 15 sierpnia a kończy 15 stycznia pozostałe dziki cały rok. Po tych wszystkich zmianach ustnych decyzji ,przyobiecań i przeinaczeń szeregowy myśliwy nie ma obowiązku wierzyć na słowo dziś komukolwiek z ministrem środowiska na czele a będzie to ułatwieniem dla pracy rzeczników dyscyplinarnych ścigających łamanie czasem przez niedoinformowanych do końca myśliwych nieprecyzyjnie przekazywanego ustnie prawa łowieckiego DB | Tytuł: List otwarty do Piotr Jenocha |
|